חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 39

כל שבוע הולכים וגוברים האיומים במלחמה ומפני מלחמה בלבנון. האם אתם מרגישים פחד וחרדה ממלחמה שכזו?

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
היה דיווח שחיזבאללה הודיע על סיום התגובה לחיסול?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הלילה עוד ארוך?:unsure::unsure::unsure::unsure:
פרשן ערבי:
אני לא מאמין שתגובת חיזבאללה הסתיימה בכך... למרות שהוא שיגר יותר מ-200 רקטות היום, הוא עדיין לא ביצע שום פעולות קטלניות ולא ביצע שום מבצעים בעומק. כמו כן, לא הופעלו אזעקות בערים ועיירות גדולות.
מה שאני יודע הוא שחיזבאללה מקפיד על פרטים אלה ומתעניין בדרמה, לכן צפו לתגובה מהדהדת יותר היום או אולי מחר.

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מטה משפחות החטופים מאיים על ראש הממשלה נתניהו, אם העסקה לא תאושר, מיליונים ייצאו לרחובות.

יעקב ריבלין: אני קורא את ההודעה המאיימת של מטה החטופים הערב ופתאום נופל לי האסימון. החמאס מחזיק במאה ועשרים ישראלים. משפחות החטופים מחזיקות מדינה עם תשעה מיליון תושבים. מצידם שכולנו נלך לעזאזל עם כניעה מלאה לדרישות החמאס.
ברק רביד בתגובה לציוץ: כמה רוע.

נערך לאחרונה ב:

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מטה משפחות החטופים מאיים על ראש הממשלה נתניהו, אם העסקה לא תאושר, מיליונים ייצאו לרחובות.

יעקב ריבלין: אני קורא את ההודעה המאיימת של מטה החטופים הערב ופתאום נופל לי האסימון. החמאס מחזיק במאה ועשרים ישראלים. משפחות החטופים מחזיקות מדינה עם תשעה מיליון תושבים. מצידם שכולנו נלך לעזאזל עם כניעה מלאה לדרישות החמאס.
ברק רביד בתגובה לציוץ: כמה רוע.
אני אישית פחות התחברתי לסגנון של יעקב ריבלין, אמנם הדעה הרווחת בציבור שלנו היא בעד המשך המלחמה אבל נראה כי בצוק העיתים כשהמלחמה מתמשכת חודשים ארוכים, אנשים כמעט שכחו את החטופים ואת בני משפחותיהם, הצער שלהם הוא בלתי נתפס, אני לא מצליח להבין איך הם שורדים מרוב דאגה ואי וודאות לגורל יקיריהם.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני אישית פחות התחברתי לסגנון של יעקב ריבלין, אמנם הדעה הרווחת בציבור שלנו היא בעד המשך המלחמה אבל נראה כי בצוק העיתים כשהמלחמה מתמשכת חודשים ארוכים, אנשים כמעט שכחו את החטופים ואת בני משפחותיהם, הצער שלהם הוא בלתי נתפס, אני לא מצליח להבין איך הם שורדים מרוב דאגה ואי וודאות לגורל יקיריהם.
בתכלס’ יעקב ריבלין צדק בציוץ הזה.
הרי התגובה של משפחות החטופים הייתה: איזה יופי שהבכירים כנראה תומכים ב’עסקת נתיהו’ אבל אם לא תתמכו בזה - נוציא מליונים לרחובות.
מה זה אם לא לקחת את המליונים האלו בשבי בתור איום שחייבים להיכנע לדרישות החמאס, עוד לפני שהם שמעו מה תשובת החמאס הפעם?!
ואולי הוא היה צריך להגיב בצורה מרומזת יותר ובמקום לכתוב ש’משפחות החטופים’ מחזיקות מליונים, הוא היה צריך לכתוב ’שיש כאלו מישראל’ שמחזיקות מליונים של בני ערובה...

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בתכלס’ יעקב ריבלין צדק בציוץ הזה.
הרי התגובה של משפחות החטופים הייתה: איזה יופי שהבכירים כנראה תומכים ב’עסקת נתיהו’ אבל אם לא תתמכו בזה - נוציא מליונים לרחובות.
מה זה אם לא לקחת את המליונים האלו בשבי בתור איום שחייבים להיכנע לדרישות החמאס, עוד לפני שהם שמעו מה תשובת החמאס הפעם?!
ואולי הוא היה צריך להגיב בצורה מרומזת יותר ובמקום לכתוב ש’משפחות החטופים’ מחזיקות מליונים, הוא היה צריך לכתוב ’שיש כאלו מישראל’ שמחזיקות מליונים של בני ערובה...
יש כמובן צדק בדבריך.
אבל תסכים איתי שהרבה מהמתנגדים לעסקה היו תומכים בכל עסקה אם הם היו במקום המשפחות הללו.
במשנה כתוב: אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, ה' ישמרנו.
בציבור שלנו נהיה מצב שאין כמעט סנטימנט למשפחות החטופים ולכל הסיפור של החטופים כי מתייגים אותם כמתנגדי הממשלה וכו', וזה צורם לי כי הרגש היהודי נעלם לנו.

נערך לאחרונה ב:

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש כמובן צדק בדבריך.
אבל תסכים איתי שהרבה מהמתנגדים לעסקה היו תומכים בכל עסקה אם הם היו במקום המשפחות הללו.
במשנה כתוב: אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, ה' ישמרנו.
בציבור שלנו נהיה מצב שאין כמעט סנטימנט למשפחות החטופים ולכל הסיפור של החטופים כי מתייגים אותם כמתנגדי הממשלה וכו', וזה צורם לי כי נאבד לנו הרגש היהודי...
ראשית, הדבר הזה ברור כמעט לחלוטין שאם היינו במקום ח”ו היינו דורשים גם כן עסקה עכשיו בכל מחיר וכדו’. אבל כמאמר אחד הפוליטיקאים מלפני דור בכזה מקרה, שאם הוא יהיה בכזה סיטואציה הוא ידרוש כניעה - אבל הוא מבקש מעכשיו שלא ישמעו לו...
שנית, אני אישית מזדהה מאוד עם משפחות החטופים ומבין אותם מאוד - אבל את המשפחות מ’פורום תקווה’. שיש להם בני משפחה חטופים אבל הם קצת יותר הגיוניים ממחאת קפלן (שסיפחו אליהם כמה משפחות חטופים אחרות) והם טוענים שאם נעשה עסקה עכשיו, מי שיוחזר הם רק נשים חולים וזקנים, אבל הצעירים והבריאים יותר לא ישוחררו לעולם! כי לא יהיה לישראל שום כלי לנהל איתו משא ומתן כי הכל יבוזבז בשלב הראשון. וכן הם אומרים, שאם נפעיל עוד לחץ לא מתון על חמאס -חמאס יכנע יותר ויציג דרישות הגיוניות יותר.
ואגב, לא מתייגים אותם בתור מתנגדי הממשלה. אלא את כל ההפגנות שנמצאים שם אנשים שלא קשורים לחטופים, והם דורשים כביכול בשם משפחות החטופים - בחירות עכשיו! והם מכריזים שהם לא יעצרו עד שביבי ייפול. שזה דברים שלא קשורים למשפחות החטופים כלל, אבל כח קפלן צועק את זה וטוען שזה בשמם.

אולי מעניין אותך גם...