טור דעה המתינו להגרלות ואל תתפתו להצעות

גימפעל

משתמש מקצוען
צר לי שגם הפעם אני יחלוק על העו"ד המכובד נתן רוזנבלט אבל מניסיון שלי לאחר שמחיר למשתכן משאיר את כולם באותו דרגה וגם מי שנרשם לפני 5 שנים הוא עדיין באותו אפשרות לזכות כמו מי שנרשם לפני חודש אז אין הרבה סיכוי לזכות במחיר למשתכן ולכן אם יש עסקה טובה כדי לחטוף אותו דווקא עכשיו שהיזמים בלחץ.
יש לי הרבה מכרים שמחכים כבר 5 שנים לזכות במחיר למשתכן והפסידו הזדמנויות רבות בגלל זה.
עוד נקודה - המחיר למשתכן הוא לא כזה ריווחי כשאנחנו מדברים על השנים שלרוב מסתכם 5-7 שנים עד שהדירה מוכנה.
עצם שם הניק שלך מסביר למה אתה חולק על העו"ד,
וכפי שהוא עצמו כתב בפוסט הפותח את האשכול הנוכחי.

a jew

משתמש פעיל
ההגרלה הקרובה כנראה באמת תהייה מאוד משמעותית
אבל זהו הסיפור נגמר
המדינה בכלכלת מלחמה אין שקל מיותר לסבסוד דירות
אין בנייה כבר כמעט שלוש חודשים וצפי לעוד כמה חודשים כאלה שום התחלת בנייה לא תהייה בתקופה הקרובה
ואין שום קבלן שילך למכרזים עכשיו וודאי בכאלה ריביות
ואם תהייה הורדת ריבית זה רק יעלה את המחירים
כרגע יש מבצעים כי אין וודאות כלכלית אז לא קונים אבל חוץ ממה שבשוק כרגע לא הולך להיכנס עוד דירות בשנים הקרובות
אז קחו לשיקולכם

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
צר לי שגם הפעם אני יחלוק על העו"ד המכובד נתן רוזנבלט אבל מניסיון שלי לאחר שמחיר למשתכן משאיר את כולם באותו דרגה וגם מי שנרשם לפני 5 שנים הוא עדיין באותו אפשרות לזכות כמו מי שנרשם לפני חודש אז אין הרבה סיכוי לזכות במחיר למשתכן ולכן אם יש עסקה טובה כדי לחטוף אותו דווקא עכשיו שהיזמים בלחץ.
יש לי הרבה מכרים שמחכים כבר 5 שנים לזכות במחיר למשתכן והפסידו הזדמנויות רבות בגלל זה.
עוד נקודה - המחיר למשתכן הוא לא כזה ריווחי כשאנחנו מדברים על השנים שלרוב מסתכם 5-7 שנים עד שהדירה מוכנה.
קצת סטטיסטיקה [לא לומדים ליבה...]
אם יש 5% זכייה בהגרלה.
אז הסיכוי שלי לזכות באחת מתוך 10 הגרלות הוא 40%!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אשמח מאד אם תצליל להסביר לי איך 5% הופך להיות 40%?
מצרף כאן תגובה שלי מאשכול אחר
אם ההגרלות יימשכו כסדרן, ויהיה קצב של 5 הגרלות גדולות בשנה (כמו שהיה אצל אלקין), הרי שכל זוג יוכל להשתתף בהגרלות על 15 ערים בשנה (3 ערים כל פעם), וב45 ערים במשך 3 שנים. זוג שישתתף בהגרלות בחכמה יוכל לבחור ערים כאלו שיש בהן כ4% זכייה בסך הכל (בין כל ההגרלות באותו עיר). ובסך הכל 45 הגרלות שבכל אחת מהן יש לו 4% זכייה בממוצע (וזה מבלי לחשב את האחוזים בהגרלות של בני מקום שהרבה יותר גבוהים).
מכיון שאינני מומחה גדול למתמטיקה וסטטיסטיקה, פניתי לCHAT GPT לשאול את כבוד הבינה המלאכותית מהו הסיכוי לזכות במקרה כזה באחת מן ההגרלות, ולהלן תשובתו:

שאלה: מהם סיכויי הזכיה שלי לזכות באחת מ45 הגרלות שיש לי בכל אחת מהן 4% זכייה?

תשובה: כדי לחשב את הסיכוי לזכיה שלך באחת מ45 הגרלות, בהם בכל אחת מהם יש לך סיכוי של 4% לזכות, ניתן להשתמש באותה נוסחה:
סיכוי לא לזכות = 1 - סיכוי לזכות
סיכוי לא לזכות בכל גרלה נתון: 96% (100% - 4%)
אם יש לך 45 הגרלות עצמאיות, ניתן לחשב את הסיכוי לא לזכות בשום אחת מהן כך:
סיכוי לא לזכות בשום אחת מ45 הגרלות = (סיכוי לא לזכות בגרלה יחידה) ^ מספר ההגרלות
סיכוי לא לזכות בשום אחת מ45 הגרלות = (0.96) ^ 45 ≈ 0.184
כעת, כדי לחשב את הסיכוי לזכיה שלך באחת מ45 ההגרלות, נשתמש בנוסחה הבאה:
סיכוי לזכות = 1 - סיכוי לא לזכות
סיכוי לזכות באחת מ45 הגרלות = 1 - 0.184 ≈ 0.816
לכן, יש לך סיכוי של כ-81.6% לזכות באחת מ45 ההגרלות שיש לך.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אשמח מאד אם תצליל להסביר לי איך 5% הופך להיות 40%?
לא לומדים ליבה ...
זה מתמטיקה של תיכון...
החישוב הוא מה הסיכוי שלא לזכות באף אחת מ10 ההגרלות [שבכל אחת סיכוי של 5%].
דהיינו 1 - (0.95 בחזקת 10).
תחשוב מה הסיכוי של אב ל10 ילדים שכולם יהיו בנות ?

הנדלניסט

משתמש פעיל
לא לומדים ליבה ...
זה מתמטיקה של תיכון...
השאלה האם יש סיכוי של 5% בכל אחד כי ההגרלות הטובות בסופו של יום הם 0.25% זכיה
מעבר לזה אני לא רואה שיגרליו יותר מ20,000 דירות בארץ בשנה הקרובה

ראש ישר

משתמש פעיל
אשמח לשמוע חוות דעת, לגבי רכישה דירה במצב של שיפור דיור, ולא דירה חדשה.
יש לי דירה במחיר למשתכן שאמורה להשתחרר בעוד מספר חודשים.
כרגע יש לי אפשרות לקנות דירה בעיר מגורי, לשלם אחוז נמוך ולהשלים את היתרה בעוד מספר חודשים - לאחר שאוכל למכור את הדירה ה"משוחררת".
האם יש על מה להתבסס שמחיר הדירה שלי יעלה בעוד מספר חודשים?
תודה!

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מכיון שאפשר להיכנס לכל ההגרלות של העיר, צריך למדוד את האחוזים לפי כל ההגרלות בעיר ולא לפי הגרלה בודדת.
באתר הנהדר המצורף כאן יש חישוב של אחוזי הזכייה בצורה כזו, תחת הלשונית "קבץ לפי עיר" למעלה משמאל.
יש שם את כל היסטוריית ההגרלות מאפריל 22. אחוזי הזכייה משתנים מאד ממקום למקום, ויש באמת מקומות עם אחוזים קטנים מאד של פחות מאחוז, אבל יש גם הרבה מקומות עם אחוזים סבירים ביותר, ולכן כתבתי שצריך לבחור בחכמה, ולא רק להירשם למקומות הכי מבוקשים.
דוגמאות לערים שהיו עם אחוזי זכייה סבירים ב5 ההגרלות הגדולות האחרונות:
לוד - אפריל 22 - 9.24%
עכו - אפריל 22 - 19.99%
נתניה - יולי 22 - 5.27%
בית שמש - יולי 22 - 3.48% (11.24% לבני מקום)
עמנואל - נובמבר 22 - 4.45%
נוף הגליל - נובמבר 22 - 5.1%
אופקים - ינואר 23 - 11.4%
עמנואל - ינואר 23 - 12.32%
קצרין - מאי 23 - 11.36%
חריש - מאי 23 - 3.35%

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מעבר לזה אני לא רואה שיגרליו יותר מ20,000 דירות בארץ בשנה הקרובה
טוב.
לא בדקתי את הסיכויים.
רק כתבתי שככל שעובר הזמן הסיכוי לזכייה גדל והולך.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
טוב.
לא בדקתי את הסיכויים.
רק כתבתי שככל שעובר הזמן הסיכוי לזכייה גדל והולך.
אנשים מעדיפים להירשם בראשון ובאר יעקב עם נתוני זכייה נמוכים - שיחכו.
אנשים שנרשמו איפה שאנחנו המלצנו - אין הרבה מקרים של אי זכייה.
אגב, 0.25% להגרלה אחת, כשלוקחים בחשבון שיש בד"כ השתתפות בכ15 הגרלות בכל הגרלה, זה 0.25*15 = 3.75% כלומר אחד מכל 20 , וזה כבר במקומות הכי מבוקשים. אם תיקח את זה למקומות מומלצים תגיעו לאחוזים של פי חמישה ושישה מזה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
שמעתי גם מאחד העובדים בחברת אלונים שנקב במשך הזמן הנ"ל.
נקווה מאד שהמידע נכון.
ברוך שכיוונתי. למרות שיש אינטרסנטים שמחפשים כל הזמן להוכיח שאני לא צודק בנתונים, בדרך כלל הוכח ההיפך ברוך השם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מכיון שאפשר להיכנס לכל ההגרלות של העיר, צריך למדוד את האחוזים לפי כל ההגרלות בעיר ולא לפי הגרלה בודדת.
באתר הנהדר המצורף כאן יש חישוב של אחוזי הזכייה בצורה כזו, תחת הלשונית "קבץ לפי עיר" למעלה משמאל.
יש שם את כל היסטוריית ההגרלות מאפריל 22. אחוזי הזכייה משתנים מאד ממקום למקום, ויש באמת מקומות עם אחוזים קטנים מאד של פחות מאחוז, אבל יש גם הרבה מקומות עם אחוזים סבירים ביותר, ולכן כתבתי שצריך לבחור בחכמה, ולא רק להירשם למקומות הכי מבוקשים.
דוגמאות לערים שהיו עם אחוזי זכייה סבירים ב5 ההגרלות הגדולות האחרונות:
לוד - אפריל 22 - 9.24%
עכו - אפריל 22 - 19.99%
נתניה - יולי 22 - 5.27%
בית שמש - יולי 22 - 3.48% (11.24% לבני מקום)
עמנואל - נובמבר 22 - 4.45%
נוף הגליל - נובמבר 22 - 5.1%
אופקים - ינואר 23 - 11.4%
עמנואל - ינואר 23 - 12.32%
קצרין - מאי 23 - 11.36%
חריש - מאי 23 - 3.35%
אני אכן משתמש עם האתר הזה על בסיס של פעם בשעה בתקופות ההגרלה והוא אכן נהדר.

המשותף לכל המקומות הללו שציינת (מלבד קצרין, בגלל שאלת חו"ל, ונתניה בגלל סיבה אחרת) זה שכולם היו מומלצים שלנו. ואכן אלפים זכו בזכות זה. אלפים אחרים העדיפו את המקומות הרווחיים יותר ואחר כך כותבים שהם לא זכו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע חוות דעת, לגבי רכישה דירה במצב של שיפור דיור, ולא דירה חדשה.
יש לי דירה במחיר למשתכן שאמורה להשתחרר בעוד מספר חודשים.
כרגע יש לי אפשרות לקנות דירה בעיר מגורי, לשלם אחוז נמוך ולהשלים את היתרה בעוד מספר חודשים - לאחר שאוכל למכור את הדירה ה"משוחררת".
האם יש על מה להתבסס שמחיר הדירה שלי יעלה בעוד מספר חודשים?
תודה!
כאן זה פורום של אנשי נדלן, צריך לחפש פורום של מגידי עתידות....
אתה צריך לעושת מה שטוב למציאת דירה מתאימה למגורים ולא לעשות את החישוב הכלכלי כי זה בלתי אפשרי במצב שלך.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא לומדים ליבה ...
זה מתמטיקה של תיכון...
אתה כותב משהו מעניין. אשמח אם תסביר אותו שוב לטובת אחד כמוני, מה לעשות בחיידר "מאה שערים" לא למדו ליבה לפני שלושים שנה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה