המשכורות בכוללים, יוקר המחיה, יציאה לעבודה, ועוד

hishtadlut

משתמש פעיל
!
תקרא את הטענה שלך,
שאישה לא תלך לעבוד במשרה מלאה כי זה פוגע בשעות של הכולל של בעלה,
לא נראה לי שעל זה נפתח האשכול,
ואם על זה נפתח האשכול אני מבינה את מה שאומרים עלינו אחינו הטועים...
תקראי את ההודעה הפותחת באשכול
האם היום לדרוש מאדם באשר הוא אדם בעל משפחה ללמוד בכולל יום שלם זה דבר מציאותי והגיוני, או שהחלום שכל עם ישראל או הרוב המכריע ישב וילמד הולך ומתרחק מאיתנו??
אז כן לשלב כולל רציני יום שלם ומשרה מלאה לאשה זה מאוד קשה (אחרי שיש כמה ילדים)
ושהאשה לא תעבוד משרה מלאה גם קשה ביוקר המחייה ששורר היום
וממילא חוזרים לתמיהת פותח האשכול

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
וצאו מזה שכיום מורה מקבלת 6-7K אולי מורה מקצועית. וגם אז הן יודעות לשלב מס' דברים ומגיעות למשכורת יפה.
מחנכת כיתה עוברת את 12-13K בעיקר מכיון שהעבודה שלהם אף פעם לא נגמרת ולא תחומה בשעות.
זה שהעבודה של מחנכת אף פעם לא נגמרת לא אומר שהיא גם מתוגמלת על זה בהתאם.
היא מקבלת 10% יותר ממורה מקצועית, וגם זה לא תמיד, כי הרבה פעמים בגלל שהעבודה שלה כ"כ קשה- היא לא יכולה לקחת אחוז משרה גבוה כמו מקצועית.

יש במשרד החינוך משכורות של 12-13 (ברוטו כמובן. הרבה מורות מתייחסות רק לנטו, למרות שלא נכון לחשב כך כי הוא משתנה לפי הרבה גורמים), אבל צריך וותק משמעותי כדי להגיע אליהן. (לא 10 שנים, יותר לכיוון ה20)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אז כן לשלב כולל רציני יום שלם ומשרה מלאה לאשה זה מאוד קשה (אחרי שיש כמה ילדים)
יש הבדל עצום בין: ׳קשה ולכן נשים מתאמצות ומצליחות׳ כמו שאנחנו טוענות,
לבין - ׳קשה ולכן מי שעובדת במשרה מלאה בטוח שזה פוגע בתורה של בעלה׳ כמו שאתה טוען.
וכן, אני כותבת את זה מהיכרות עם כמה וכמה נשים כאלו שיש להן כמה ילדים.
הכוללים גדושים באברכי משי מתמידים שנשותיהן עובדות במשרה מלאה. (ואם שינינו טרמינולוגיה מ׳הייטק׳ זה כבר בכלל הישג...)

hishtadlut

משתמש פעיל
קשה ולכן מי שעובדת במשרה מלאה בטוח שזה פוגע בתורה של בעלה׳ כמו שאתה טוען.
אשמח להפנייה
הכוללים גדושים באברכי משי מתמידים שנשותיהן עובדות במשרה מלאה
ב"ה כן ירבו, ויש גם הרבה סיפורים אחרים וראיתי אין ספור בשנותי כאברך והכולל שסיפרתי עליו באחת ההודעות הקודמות
(ואם שינינו טרמינולוגיה מ׳הייטק׳ זה כבר בכלל הישג...)
מהתחלה לא התיחסתי ספציפית להייטק (אם כי בהייטק אכן נדיר משרות חלקיות)
ובדרך כלל בשביל משכורת יפה האשה עובדת משרה מלאה והבעל לא יכול ללמוד בכולל רציני אחה"צ

נערך לאחרונה ב:

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אין לי טעם להתיווכח על מציאות שראיתי בעיניים יותר מפעם אחת.
אם יש חריגות, תבדיק האם באמת מדובר במשרד החינוך או שזו עמותה שעשתה סיבוב יפה.
העמותה לא צריכה לעשות סיבוב על המורה בשביל שהמשכורת תהיה נמוכה.
מספיק העובדה שהחינוך העצמאי לא שייך לאופק חדש כדי שהמשכורות יהיו נמוכות בהרבה ממה שמקבלים במשה"ח גם בלי שמישהו יגזור קופון בדרך.
ו. יש לי חברה שעברה לצפון, בת 27 עובדת כמחנכת במשרד החינוך ומקבלת לפחות 12K ולפעמים יותר. מספיק טוב?!
ואומנם את המורות של בני ברק אני לא מכירה הרבה (בקושי 2/3) אבל אני מתארת לעצמי שהן לא עובדות של 5K.
עם כל הכבוד.
נדיר מאד. חישוב זריז בסימולטור של משרד החינוך למחנכת (כיתה א- שזה הגמול הכי גבוה) עם וותק של 7 שנים בדרגה 3 (שזו כנראה הדרגה שהגיעה אליה) מראה סכום יפה למשרה מלאה, גבוה בהרבה ממה שמקבלים בחינוך העצמאי, אבל לא 12K.
1667897381793.png

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מהתחלה לא התיחסתי ספציפית להייטק (אם כי בהייטק אכן נדיר משרות חלקיות)
נדיר במקומות ההיטקיסטים
זו בהחלט התייחסות ספציפית להייטק.
אשמח להפנייה
גם אם זה לא היה נאמר במפורש היה אפשר להבין את זה מרוח הדברים,
אבל אם אתה מתעקש - הנה כמה ציטוטים שמראים על נחרצותך:
זה חדש מהקורונה, ושום כולל רציני לא יאפשר שאברך יתחיל פעמיים בשבוע בחמש
(נשמע שזו הברירה היחידה)
לומד אחה"צ במסגרת משוחררת שלומדים בה הרבה אברכים שנשותיהם עובדות משרה מלאה ולכן לא יכולים ללמוד בכולל רגיל.
(סיבה ותוצאה. הנשים עובדות במשרה מלאה ולכן הבעל לא יכול ללמוד)
זה או לקצץ בעבודה או בכולל
(יותר נחרץ מזה לא יכול להיות)

hishtadlut

משתמש פעיל
זו בהחלט התייחסות ספציפית להייטק.
זה היה התייחסות ספציפית לעבודה של 8 שעות (ברוב המשרות המלאות חוץ מהייטק מקובל 8 שעות)
גם אם זה לא היה נאמר במפורש היה אפשר להבין את זה מרוח הדברים,
אבל אם אתה מתעקש - הנה כמה ציטוטים שמראים על נחרצותך:
(נשמע שזו הברירה היחידה)
זו הוצאת דברי מהקשרם
ביחס לפתרון שהעלת שבהייטק מקובל בהרבה מהמקומות לעבודשלוש פעמים בשבוע מהבית אמרתי שזה לא פתרון כי שום כולל רציני לא יסכים שאברך יבוא פעמיים בשבוע בחמש
(סיבה ותוצאה. הנשים עובדות במשרה מלאה ולכן הבעל לא יכול ללמוד)
אכן כן, בכולל המדובר לומדים עשרות אברכים שבבוקר לומדים בכולל רציני ובצהריים לא מצאו פתרון ולכן צריכים ללמוד במסגרת יותר משוחררת
(יותר נחרץ מזה לא יכול להיות)
אדרבה תסבירי לי את איך אפשר לעבוד במשרה מלאה, ושהבעל יהיה בכולל בסדר ב' כבר ב16:00, כשיש לזוג 4 ילדים בגילאי 0-7

רפ

משתמש סופר מקצוען
אדרבה תסבירי לי את איך אפשר לעבוד במשרה מלאה, ושהבעל יהיה בכולל בסדר ב' כבר ב16:00, כשיש לזוג 4 ילדים בגילאי 0-7
אפשר, אבל זה קשה מאוד מכל הבחינות.
זה ברור שגם אם יש יוצאי דופן, אברך שאשתו עובדת במשרה מלאה ויש לו רק ילדים קטנים, לא יכול לעמוד בזמנים כמו אברך שאשתו לא עובדת או עובדת במשרה חלקית.
לדעתי כשיש ילדים גדולים התמונה משתנה לגמרי.

hishtadlut

משתמש פעיל
@java נראה לי שאנחנו יכולים לחתום על הפסקת אש
העקרון מובן ולא נראה לי שאנחנו חולקים עליו
לשלב משרה מלאה וכולל רציני יום שלם זה אתגר
הרבה פעמים הזוג ימצא פתרונות
כשיש יותר ילדים וכשגרים רחוק מהמשפחה יותר קשה למצוא פתרונות
הרבה אברכים ב"ה מצאו פתרונות ומסתדרים, הרבה אחרים (מהכרות קרובה ומשמיעה מכלי ראשון) לא מסתדרים

שלומית123

משתמש פעיל
הספר שניה לפני האור של רותי קפלר נוגע בסוגיה הזו שמעסיקה את כולם, עד כמה נכון שהאישה תקריב את עצמה למען תורת בעלה

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זו הוצאת דברי מהקשרם
ביחס לפתרון שהעלת שבהייטק מקובל בהרבה מהמקומות לעבודשלוש פעמים בשבוע מהבית אמרתי שזה לא פתרון כי שום כולל רציני לא יסכים שאברך יבוא פעמיים בשבוע בחמש
ההיפך הגמור.
דברי הם אלו שהוצאו מהקשרם (ואני לא מבינה למה אני ממשיכה לדון בכלל)
הסברתי שעם עבודה היברידית אפשר יותר לתמרן, לעבוד יותר בימים מסוימים, לעבוד חלק מהשבוע בערבים, ואתה זה שקפצת לפיתרון היחיד האפשרי מבחינתך - שבאופן קבוע הבעל יאחר פעמיים בשבוע.
נתתי כבר כמה אופציות.
אני אישית מעדיפה את אופציית ה׳להשלים בערב׳ שמשולבת עם עבודה היברידית. (ואגב השלמת שעות בערב זה דבר שאני ונשים אחרות היו עושות כבר הרבה לפני הקורונה)
לכל אישה יש את האופציה האחרת העדיפה עליה.
לפחות 70% מפורום מתכנתות שאני חברה בו הן נשים שהבעל נמצא בסדר ב׳ ב4 ועובדות 8-9 שעות.
וכן, לפעמים זה גורם לנו לרדוף אחרי עצמינו בסחרור. חן חן על ההערכה :)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
@java נראה לי שאנחנו יכולים לחתום על הפסקת אש
העקרון מובן ולא נראה לי שאנחנו חולקים עליו
לשלב משרה מלאה וכולל רציני יום שלם זה אתגר
הרבה פעמים הזוג ימצא פתרונות
כשיש יותר ילדים וכשגרים רחוק מהמשפחה יותר קשה למצוא פתרונות
הרבה אברכים ב"ה מצאו פתרונות ומסתדרים, הרבה אחרים (מהכרות קרובה ומשמיעה מכלי ראשון) לא מסתדרים
רק שהיה ברור שוב, זה לא הדברים שטענת בתחילה.
אני שמחה לראות שאתה משנה ניסוח, אבל לא היתה לי כל סיבה להגיב אם מלכתחילה הניסוח היה כזה.
״הרבה פעמים הזוג ימצא פתרונות״. זה בהחלט חדש מעכשיו.

רפ

משתמש סופר מקצוען
לפחות 70% מפורום מתכנתות שאני חברה בו הן נשים שהבעל נמצא בסדר ב׳ ב4 ועובדות 8-9 שעות.
תחשבי את האחוזים מתוך אלו שיש להם רק ילדים קטנים. נניח כמו בדוגמא שהוא הביא 4 ילדים בגילאי 0-7.
וכן, לפעמים זה גורם לנו לרדוף אחרי עצמינו בסחרור. חן חן על ההערכה :)
וככל שהמאמץ יותר גדול יש גם יותר נפילות. לא מדברת עלייך אישית ח"ו :).

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
תחשבי את האחוזים מתוך אלו שיש להם רק ילדים קטנים. נניח כמו בדוגמא שהוא הביא 4 ילדים בגילאי 0-7.

וככל שהמאמץ יותר גדול יש גם יותר נפילות. לא מדברת עלייך אישית ח"ו :).
זה לא משנה לעצם הדיון.
אני טענתי נגד טענות שביטלו באופן גמור ומוחלט (ראי את ציטוטיי לעיל) את היתכנותו של תרחיש בו האישה עובדת במשרה מלאה והאבא מגיע לכולל אחה״צ בזמן. לעת עתה לא קיבלתי הפרכות עינייניות לטענותיי.
סיימנו את הדיון ב׳לא טענתי ככה מעולם וזה כן אפשרי׳.
נו שוין, גם זה משהו.

hishtadlut

משתמש פעיל
ההיפך הגמור.
דברי הם אלו שהוצאו מהקשרם (ואני לא מבינה למה אני ממשיכה לדון בכלל)
הסברתי שעם עבודה היברידית אפשר יותר לתמרן, לעבוד יותר בימים מסוימים, לעבוד חלק מהשבוע בערבים, ואתה זה שקפצת לפיתרון היחיד האפשרי מבחינתך - שבאופן קבוע הבעל יאחר פעמיים בשבוע.
אני כתבתי:
מאוד קשה לשלב את שתיהם (צריך שהעבודה והכולל יהיו ממש קרובים לבית)
את הגבת על זה:
יש נשים (ברוב המקומות, הכי הייטקיסטים שיש) שעובדות היברידית - רוב השבוע מהבית.
לא חושב שלהסיק מזה שהבאת פתרון לגבי 3 ימים בשבוע זה הוצאת הדברים מהקשרם
אני אישית מעדיפה את אופציית ה׳להשלים בערב׳ שמשולבת עם עבודה היברידית. (ואגב השלמת שעות בערב זה דבר שאני ונשים אחרות היו עושות כבר הרבה לפני הקורונה)
זה אופציה שאפשרית לפעמים (אולי תמיד, אני לא מהתחום) בהייטק, נציגת שרות לקוחות או מורה בממ"ד שעובדות משרה מלאה לא יכולות "להשלים בערב"
רק שהיה ברור שוב, זה לא הדברים שטענת בתחילה.
אני שמחה לראות שאתה משנה ניסוח, אבל לא היתה לי כל סיבה להגיב אם מלכתחילה הניסוח היה כזה.
לא יודע למה אני מתווכח איתך על זה אבל את יכולה לקרוא שוב את ההודעה שלי מהראשונות
מאוד קשה לשלב את שתיהם
בכל אופן מההתנצחות הזאת אכפת רק לשתינו אז לתועלת העניין עדיף שנדבר קונקרטית
נ.ב. מאיך שהגבת מהתחלה בצורה מאוד אמוציונלית הבנתי שדרכתי על נקודה רגישה אז אני מתנצל אם נפגעת

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא חושב שלהסיק מזה שהבאת פתרון לגבי 3 ימים בשבוע זה הוצאת הדברים מהקשרם
בפעם השלישית (יהיה נחמד להמשיך לספור כמה פעמים עוד אצטרך לכתוב) :
זה שיש פיתרון מסודר ל3 פעמים בשבוע (ובחלק מהמקומות גם ליותר)
זה משנה לגמרי את כל התמונה!
זה מאפשר לשלב פיתרון אחר, כמו עבודה בערב (פעם רביעית שמוזכר לדעתי, אבל קשה לי לזכור בע״פ) בשביל לקבל סידור מלא.
זה אופציה שאפשרית לפעמים (אולי תמיד, אני לא מהתחום) בהייטק, נציגת שרות לקוחות או מורה בממ"ד שעובדות משרה מלאה לא יכולות "להשלים בערב"
לכן כתבתי שלכל אחת יש את הפתרונות שלה.
בחיים לא טרחתי לפתור להן את הבעיות, כל עוד לי אין אותם, אבל אני בטוחה שפתרון יש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה