המשכורות בכוללים, יוקר המחיה, יציאה לעבודה, ועוד

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
משרד החינוך גילאי יסודי
אז קדימה את מוזמנת לבדוק את זכויותייך,
אם יש לך תואר ואת מחנכת כיתה אין סיבה שתגיעי לפחות.
לא מכירה את העולם של מקצועית, כמחנכת לא רואה איך לשלב דברים כדי להגדיל הכנסה
מכירה כמה מקרוב.
לדוג' מורות לאנגלית שעובדות במרכזי חוגים או מוסרות שיעורים פרטיים. השתלמויות וכ'

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
במשרד החינוך/חינוך העצמאי?
אין מצב!!!
אני מכירה את המצב מעולה!!!
אלא אם כן את עובדת עמותה.-שם לא תמיד יש חוק ומי שאוכף אותו.
ראיתי כמה פעמים את תלוש המשכורת של מחנכת במשרה מלאה בחינוך העצמאי עם וותק של הרבה שנים. זה לא מתקרב ל-12.

נערך לאחרונה ב:

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
כידוע לכולם שיוקר המחיה מתרגש עלינו בכל יום ומבקש להעמידינו בניסיונות חדשים.
עם או בלי קשר (נתון לשיקול דעתו של כל אחד) לתוצאות הבחירות והאם נראה שינוי בעניין חשוב לי להעלות לדיון את הנושא לדיון.
שהרי אם נביט במשכורות (יש שיאמרו מלגות) שמקבלים האברכים בכוללים נראה דבר מאד ''מעניין''.
לפני שני עשורים (ואולי גם קודם לזה) היו המלגות בכוללים 1800 - 2000 ₪ (כמובן שאז כמו היום היו יוצאים מהכלל לכאן ולכאן)
היום, עשרים שנה אחרי וראו איזה פלא, משכורות הבסיס נשארו כמעט זהות למה שהיה אז, עם אפשרות לתוספת במשכורת ע''י מסירת חבורות, תענ''ד, מבחנים, שמירת סדרים, ועוד מכל הטוב הזה, וגם אז מדובר בתוספות של מאות מקס' אלף ₪ בחודש.
עכשיו מה, אין לי ולנו כל זכות להתאונן ולהתלונן על ראשי הכוללים שליט''א וזצ''ל שעושים לילות כימים על מנת לספק את מה שהם כן מצליחים לספק, מה גם שברור שאם היה באפשרותם הם היו מעלים לכולם.
אבל ומאחר שזאת המציאות שהמשכורות בכוללים נמצאות בשיתוק, בעוד המחיר סל הקניות סובל מעודף מוטביציה, (רק לסבר את האוזן, פעם משכורת של 2000₪ הספיקה לשכירות+קניות (כאלו ואחרות) והיום? למה זה מספיק?). האם היום לדרוש מאדם באשר הוא אדם בעל משפחה ללמוד בכולל יום שלם זה דבר מציאותי והגיוני, או שהחלום שכל עם ישראל או הרוב המכריע ישב וילמד הולך ומתרחק מאיתנו??
(נ. ב. פעמים נכתב ''משכורות'' ופעמים ''מלגות'' ט.ל.ח.)
אולי באמת מן הראוי כיום שחברי הממשלה יעלו את מלגת הדתות (שבעצם מקורה במשרד החינוך) לפחות ל-1000 ש"ח כבעבר.. ואף יותר! הרי הבטיחו לנו שיהיה דין ילד חרדי כילד חילוני.. גם האברכים הם ילדים רק גדולים קצת...:)

מני דגני

משתמש מקצוען
מחנכת כיתה עוברת את 12-13K בעיקר מכיון שהעבודה שלהם אף פעם לא נגמרת ולא תחומה בשעות.
טעות הזויה.
מחנכת בחינוך העצמאי מקבלת באזור ה-7 אלף
רק הותק עם השנים מעלה לאט את השכר.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בשביל לעבוד בחינוך העצמאי מספיק תואר אקווילנטי וזה יש לכל בת סמינר.
וגם מי שהלכה לעבוד במשרד החינוך האפשרויות לעשות תואר אקדמאי הרבה יותר התגמשו אודות לקורונה.
יש אפשרות לעשות הרבה שעות מרחוק, וגם שעות שהן על חשבון העבודה כיום יש מענקים.
וצאו מזה שכיום מורה מקבלת 6-7K אולי מורה מקצועית. וגם אז הן יודעות לשלב מס' דברים ומגיעות למשכורת יפה.
מחנכת כיתה עוברת את 12-13K בעיקר מכיון שהעבודה שלהם אף פעם לא נגמרת ולא תחומה בשעות.
כל כך הרבה עובדות לא נכונות בהודעה פשוטה אחת.
א. לא צריך תואר בשביל לעבוד בחינוך העצמאי.
ב. מצד שני לא כל בת סמינר מקבלת תואר. תואר, גם אקווילנטי מצריך למידה נוספת.
ג. גם תואר אקדמאי ראשון מתקבל בחינוך העצמאי.
ד. אנו יוצאים מזה שמורה מקבלת 6-7. כי היא באמת מקבלת פחות. חבל שאין לי את תלוש המשכורת להראות לך.
4500 עם עיגול כלפי 4700 גג. נטו. כן. כי מורות מדברות בנטו ולא בבורטו. (7 שנות וותק אם שאלת)
ה. גם אם מורה היתה מקבלת 40 שעות בחודש היא לא היתה מגיעה לשכר של 12 אל"ש, (בחינו"ע). מהסיבה
שהיא לעולם לא תקבל 40 שעות.
ו. קחי בחשבון שרב המורות הצעירות שאת מכירה (עד 8 שנות ותק) גם המחנכות שבהן, הן ללא משרה מלאה.
כך שהמשכורת של המחנכת של הבת שלך יכולה להגיע לשכר שנקבתי לעיל. בין 3,500 בשנתיים הראשונות, ל4500 בהמשך הדרך. ובמשרה מלאה- לאחר כל הגמולים והבי אי- 5500, 6000.....
זהו להיום.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ראיתי כמה פעמים את תלוש המשכורת של מחנכת במשרה מלאה בחינוך העצמאי עם וותק של הרבה שנים. זה לא מתקרב ל-12.
טעות הזויה.
מחנכת בחינוך העצמאי מקבלת באזור ה-7 אלף
רק הותק עם השנים מעלה לאט את השכר.
אין לי טעם להתיווכח על מציאות שראיתי בעיניים יותר מפעם אחת.
אם יש חריגות, תבדיק האם באמת מדובר במשרד החינוך או שזו עמותה שעשתה סיבוב יפה.
כל כך הרבה עובדות לא נכונות בהודעה פשוטה אחת.
א. לא צריך תואר בשביל לעבוד בחינוך העצמאי.
ב. מצד שני לא כל בת סמינר מקבלת תואר. תואר, גם אקווילנטי מצריך למידה נוספת.
ג. גם תואר אקדמאי ראשון מתקבל בחינוך העצמאי.
ד. אנו יוצאים מזה שמורה מקבלת 6-7. כי היא באמת מקבלת פחות. חבל שאין לי את תלוש המשכורת להראות לך.
4500 עם עיגול כלפי 4700 גג. נטו. כן. כי מורות מדברות בנטו ולא בבורטו. (7 שנות וותק אם שאלת)
ה. גם אם מורה היתה מקבלת 40 שעות בחודש היא לא היתה מגיעה לשכר של 12 אל"ש, (בחינו"ע). מהסיבה
שהיא לעולם לא תקבל 40 שעות.
ו. קחי בחשבון שרב המורות הצעירות שאת מכירה (עד 8 שנות ותק) גם המחנכות שבהן, הן ללא משרה מלאה.
כך שהמשכורת של המחנכת של הבת שלך יכולה להגיע לשכר שנקבתי לעיל. בין 3,500 בשנתיים הראשונות, ל4500 בהמשך הדרך. ובמשרה מלאה- לאחר כל הגמולים והבי אי- 5500, 6000.....
זהו להיום.
א. כיום צריך, זה שהותיקות עובדת בלי זה בגלל שאף אחד לא ממש רוצה להתחיל עם הבלאגן הזה וממילא הגרה שקטה אז בשביל מה?!
ב.כיום כמעט כל בת שלמדה הוראה יוצאת לפחות עם תואר אקווילנטי, אלא אם כן היא למדה הוראה כדי למלא שעות ואז ממילא בד''כ הן לא הולכות לעבוד בזה.
ג. ברור. למה נראה שלא? רק ציינתי שבמשרד החינוך נחשב רק אקדמאי ובח''ע ''מסתפקים'' באקווילנטי.
ד. שוב פעם מוזר מוזר מוזר.
אין לי מושג באיזה מקום מדובר, אני מכירה יותר מאחת שמקבלות הרבה יותר.
ה. זה לא עובד רק לפי שעות עבודה בפועל, יש את העניין של עבודה מחוץ לשעות בתור מחנכת, תיגמולים של משרד החינוך, וכ' (לא זוכרת עכשיו בדיוק, אם ממש דחוף לך אבדוק מחר לעומק)
ו. יש לי חברה שעברה לצפון, בת 27 עובדת כמחנכת במשרד החינוך ומקבלת לפחות 12K ולפעמים יותר. מספיק טוב?!
ואומנם את המורות של בני ברק אני לא מכירה הרבה (בקושי 2/3) אבל אני מתארת לעצמי שהן לא עובדות של 5K.
עם כל הכבוד.
בתור אדם שעובד ב2 משרות שאחת מהן בחינוך, עבודת החינוך כיום היא קשה מאין כמותה בכל המקומות!!
וזה שב''ה בשעה טובה משרד החינוך התחיל קצת להתעורר על עצמו לא אומר שהמציאות הזו לא קיימת, היא קיימת ובצדק!
לילה טוב!

תותית י.

משתמש מקצוען
היום זה כבר לא פופולרי לחשוב שאם אישה בהייטק אז מסכן בעלה, היא מוציאה אותו מהכולל.
נכונה הטענה, ויתרה מכך.. גם אם זה כן פופולרי לחשוב כך שיחשבו...
אני מכירה האבה נשים שעובדות בהייטק ובעליהן מבכירי הכוללים החשובים, לא מפסיקים דקת לימוד,
מציאות, זה הולך ביחד.

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אין לי טעם להתיווכח על מציאות שראיתי בעיניים יותר מפעם אחת.
אם יש חריגות, תבדיק האם באמת מדובר במשרד החינוך או שזו עמותה שעשתה סיבוב יפה.
גם לי אין ענין להתווכח על מציאות :)
מדובר על החינוך העצמאי. התלושים שראיתי מהחינוך העצמאי, ולא משום עמותה אחרת.

תותית י.

משתמש מקצוען
ב.כיום כמעט כל בת שלמדה הוראה יוצאת לפחות עם תואר אקווילנטי, אלא אם כן היא למדה הוראה כדי למלא שעות ואז ממילא בד''כ הן לא הולכות לעבוד בזה.
ממש לא,
בת שלמדה הוראה בסמינר יוצאת עם תעודת "מורה בכיר" היא יכולה בקלות להשלים את זה לתואר אבל זה לא במסגרת הסמינר,
בשביל לעבוד בחינוך (עצמאי או משרד החינוך) לא צריך שום תואר או תעודה. רק דופק (ובשביל העצמאי קצת ויטמין P)
אחרי 7 שנות עבודה בשביל לקבל תקו כן צריך תעודה

hishtadlut

משתמש פעיל
נכונה הטענה, ויתרה מכך.. גם אם זה כן פופולרי לחשוב כך שיחשבו...
אני מכירה האבה נשים שעובדות בהייטק ובעליהן מבכירי הכוללים החשובים, לא מפסיקים דקת לימוד,
מציאות, זה הולך ביחד.
יש אברכים רצינים שנשותיהם עובדות בהייטק ויש אברכים רצינים שנשותיהם עובדות בתחומים אחרים או שכלל לא עובדות

רצינות האברך לא תלויה בגורמים חיצוניים אלו הם רק ניסיונות

הטענה שנטענה פה זה שעבודת האשה במשרה מלאה (לא דווקא בהיטק) יוצרת קשיים עם שעות הלימוד בכולל

נ.ב. בימינו שהיוקר יאמיר עבודת האשה לא בהייטק יוצרת קשיים עם הפרנסה (כל אחד והקשיים שלו מקללת הנחש אין איך להימלט)

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
אני לא מגיבה בד"כ, אבל לא מסוגלת לעמוד באי דיוקים (שלא לומר שקרים) שכתובים כאן.
נתוני העסקה בחינוע"צ:
1. אפשר להיות מורה ללא תואר (גם הצעירות) אם מדובר במדעים ההנהלה "משתדלת" שיהיה מורות עם BA - לא חובה.
2. לא מצאתי מורה אחת שמקבלת את הסכומים הנ"ל. אני מכירה מאות מורות וראיתי עשרות תלושים, התלוש הגבוה ביותר שראיתי בחינוע"צ היה של סגנית מנהלת עם ותק של 45 שנה והיה באזור ה-10 אלף ברוטו...
3. מורות סטנדרטיות בגילאי ה-40 מקבלות (כולל גמולי מקצוע) כולל BA כולל כל הגמולים האפשריים באזור ה-7.
4. רוב המורות שאני מכירה (הבעלים אברכים) אכן מחזיקים את "הראש" מעל המים באמצעות עבודות נוספות: שיעורים פרטיים / קלדנות / כתיבה / גרפיקה. - עובדות סביב היממה.

צר לי, אלו הנתונים ושוב מהיכרות עמוקה עם המערכת הנ"ל.
תבררי אצל קופות הצדקה המקומיות ותראי שהנעזרים זה בעיקר מורות שנקרעות ב-"משרה מלאה" (אין משרה מלאה בחינוע"ץ, 99% ומטה, מגיל 55 אפשר לעשות קומבינה עם השעות גיל..)
וכל הכבוד למורות שמתמודדות עם כיתות קשות/ הורים שלא תומכים / שכר מתחת לנמוך.

להבא דייקי בדברים. (או הביאי הוכחות אם את מציינת דברים חריגים בקיצוניות).

ששל

משתמש מקצוען
ו. יש לי חברה שעברה לצפון, בת 27 עובדת כמחנכת במשרד החינוך ומקבלת לפחות 12K ולפעמים יותר. מספיק טוב?!
ואומנם את המורות של בני ברק אני לא מכירה הרבה (בקושי 2/3) אבל אני מתארת לעצמי שהן לא עובדות של 5K.
אני אשמח לראות תלוש כזה.

אתה טוען עובדות מופרכות.
אני עם תואר שני עם תוספת חנ"מ ולא מתקרבת ל12 ברוטו.

תותית י.

משתמש מקצוען
הטענה שנטענה פה זה שעבודת האשה במשרה מלאה (לא דווקא בהיטק) יוצרת קשיים עם שעות הלימוד בכולל
בסדר, אז אל תשלח את אשתך לעבוד במשרה מלאה כדי שלא יפריע לך לשעות הלימוד...
אנחנו עדיין לא אוחזים שם ולא אוחזים מהטענה הזו..

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אני אשמח לראות תלוש כזה.

אתה טוען עובדות מופרכות.
אני עם תואר שני עם תוספת חנ"מ ולא מתקרבת ל12 ברוטו.
לא נכנס לכל הויכוח פה כי איני בתחום.
אך בהחלט יש מורות עם וותק של 20 שנה + שמקבלות סכום של 5 ספרות ראיתי בעיניי לא אחת. לא בחינוך העצמאי אלא ברשת בני יוסף (לא קשור - אבל בצפון ראיתי שנקבו כאן את האיזור הזה)
בהצלחה לכווווולכם! כל אחד בתחום העסקתו ופרנסתו..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה