המורה, מותר להביא מסטיקים לטיול?

בואו חשבון

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י GRN;1467743:
להתייאש? פשוט יש דברים הרבה יותר יסודיים וחשובים לעסוק בהם מאשר לדאוג שהבנות לא תלעסנה מסטיקים. האם ביתר הדברים הן נוהגות על פי ההלכה ועל פי המסורת היהודית והכל טוב ויפה?

זה לא ממש מדויק, לפעמים דברים שנראים שוליים הם הכי יסודיים, ואפילו שהם לא הלכה ואפילו לא מנהג, והסיבה, כי יש דברים שהם משפיעים על הנפש, יש דברים שהם הרגלים שליליים, רחוביים, או שהם משייכים אוטומטית את הילד שנוהג כך לרמה מסויימת של תלמידים, כי אפשר לבדוק זאת, אבל בכיתות בדרך כלל הילדים הטובים, מבתים שמשקיעים בחינוך למידות, בחינוך לצניעות, בחינוך לדרך ארץ, הילדים לא לועסים מסטיקים כבר מהבית, לא תמיד אבל הרבה פעמים, ולכן יש בזה השפעות נוספות.

לא מדובר על כיתות שכל התלמידים לועסים מסטיקים בבית (או רוב) זה אומר שמדובר על סגנון שונה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
למדתי באחד הסמינרים הגדולים בירושלים, עם בנות ממשפחות מכובדות ביותר, כולן, למעט בת אחת, לעסו מסטיק.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
המסטיקים של עלית "מגדים" הם בהכשר הבד"ץ למהדרין - אין ע"ז חותמת - משום שזה אינו ראוי לשיטתם ללעוס מסטיק, אך כל הרכיבים כשרים לחלוטין בהשגחה...

* לא לועסים מסטיק משום שזה רחובי - ואנחנו משתדלים להתרחק מהרחוב ואורחותיו - (מטעם זה גם לא לובשים ג'ינס שנחשב ללבוש רחובי)
* טעם נוסף - האוכל בשוק דומה לכלב, הלעיסה המאסיבית ברחוב לא ראויה בפני עצמה.
מי שרוצה ללעוס בתוך דלת אמותיו שיהנה - זה דווקא טעים מרענן.

אם מוסד הלימודים אוסר לעיסת מסטיק בטיולים אין מה לדון בעניין, בטח ובטח שלא לנהל ע"כ דיון.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י מילה בסלע;1467715:
לא זה הענין, לא ההבטחה בפוקוס.

הנושא עצמו בפוקוס!

אצלנו אוסרים מסטיקים, זה הכל!

אז מי שנראה לה מיותר לעסוק בזה כנראה אינה קהל היעד הפעם... :rolleyes:

נכתב ע"י 23;1467786:
זה לא נכון.
אני יודעת ממקור מוסמך שאכן זו הסיבה.
ולא בגלל חומרים בעיתיים.
את יודעת מה יש בחמצוצים.....
ובכ"ז יש להם בד"ץ.

למסטיקים של עלית - מגדים, יש הכשר בד"ץ אבל הם פשוט לא שמים את ההכשר על האריזה, כי מבחינתם זה לא מכובד.

למי ששואל - הם אומרים שזה בהחלט בסדר גמור.

בואו חשבון

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י GRN;1467792:
למדתי באחד הסמינרים הגדולים בירושלים, עם בנות ממשפחות מכובדות ביותר, כולן, למעט בת אחת, לעסו מסטיק.

השאלה היא אם מהבית זה היה כך, או שהן 'פרצו את הגדר' והוריהם היו חכמים לא לומר להם על כך כלום, זה עדיין לא אומר שזה היה לרוחם, ושגם הם לא הבינו מה הבעיה בזה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י mig;1467793:
המסטיקים של עלית "מגדים" הם בהכשר הבד"ץ למהדרין - אין ע"ז חותמת - משום שזה אינו ראוי לשיטתם ללעוס מסטיק, אך כל הרכיבים כשרים לחלוטין בהשגחה...

* לא לועסים מסטיק משום שזה רחובי - ואנחנו משתדלים להתרחק מהרחוב ואורחותיו - (מטעם זה גם לא לובשים ג'ינס שנחשב ללבוש רחובי)

אם מוסד הלימודים אוסר לעיסת מסטיק בטיולים אין מה לדון בעניין, בטח ובטח שלא לנהל ע"כ דיון.
המושג "רחובי" הוא מושג הסטורי...
כל הדברים שנכנסים תחת ההגדרה הזו הם היסטוריים לגמרי (ג'ינס, נעלי קדס, תיק קטן על הגב). בכל אופן, לפי מה שאני מכירה. אני לא כל כך מעודכנת בחידושים בתחום...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י בואו חשבון;1467797:
השאלה היא אם מהבית זה היה כך, או שהן 'פרצו את הגדר' והוריהם היו חכמים לא לומר להם על כך כלום, זה עדיין לא אומר שזה היה לרוחם, ושגם הם לא הבינו מה הבעיה בזה.

הבעיה מבחינתך היא עצם הלעיסה?
גם בתוך ה-4 קירות שבבית?

מעניין אותי על מה ההסתמכות.
ובאמת מה הבעיה:)

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;1467793:

הוצאת לי את המילים...
לעניות דעתי הבעיה היחידה במסטיק היא הלעיסה ברחוב, בדיוק כמו שאכילה ברחוב היא בעייתית.

יש אנשים שמסטיק עוזר להם לדיאטה (שלא ישעמם בפה :rolleyes:) , אז אם הם לועסים רק בבית מה הבעיה?
וגם אם לועסים מסטיק לצורך הנאה בלבד בבית , אני לא רואה בזה בעיה

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;1467799:
המושג "רחובי" הוא מושג הסטורי...
כל הדברים שנכנסים תחת ההגדרה הזו הם היסטוריים לגמרי (ג'ינס, נעלי קדס, תיק קטן על הגב). בכל אופן, לפי מה שאני מכירה. אני לא כל כך מעודכנת בחידושים בתחום...

לחלוטין לא הסטורי...
בכל אופן לפי מה שאני רואה, ולפי איך שנראה מי שמתנזר מהם.

אך כמובן שגם דבר זה משתנה ממגזר למגזר ומעדה לעדה...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י בואו חשבון;1467797:
הבנות לא 'פרצו גדר' וההורים שלהם היו חכמים לא להפוך את לעיסת המסטיק ל'גדר'.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י mig;1467803:
לחלוטין לא הסטורי...
בכל אופן לפי מה שאני רואה, ולפי איך שנראה מי שמתנזר מהם.

אך כמובן שגם דבר זה משתנה ממגזר למגזר ומעדה לעדה...
מעניין אותי שתעדכני אותי, אפילו באישי

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
:D
נכתב ע"י מילה בסלע;1467716:
כבר בב' התחיל מה?

ואהלן, אגב...

האמת היא, ואני מקווה שתקבלי את ההארה הזו ברוח טובה:
"אהלן" זה סלנג רחובי, ואם את בסגנון שמשתמש בזה, אז למה שהתלמידות לא תלעסנה מסטיק?!

אה, זה בגלל שבהנהלה לא מרשים? יש בזה משהו. מצד שני אם את עצמך משדרת לפעמים מוטיבים כאלו, אז הם ינצלו את זה אצלך.
לתשומת ליבך. אני מרשה לעצמי לומר לך זאת, כי איך שהתרשמתי ממך את באמת דמות חינוכית ומשמעותית בשביל התלמידות וחבל...

בקשר לכשרות המסטיקים, אני ביררתי פעם בבדץ ירושלים והם אמרו שהם לא נותנים הכשר פומבי על מסטיק "מאסט" של מגדים מהסיבה שאת לא רוצה שהתלמידות שלך יאכלו את זה, אבל בעצם מה שתחת המותג "מגדים" זה בהכשר הבד"ץ העד"ח ירושלים.

יש אנשים שאוכלים מסטיק מנטה אחרי הארוחה כדי לרענן את הפה.
ואני אוכלת רק בבית מסטיק כשאני מרגישה צורך ללעוס משהו, ולא רוצה להוסיף לעצמי קלוריות מיותרות.

לפעמים בטיולים אני גם משתמשת בזה, זה כנראה חלק מהבילוי, וגם כדי שאני לא אוכל כל הזמן ממתקים;)

אה, ואחיינית שלי מחכה כבר להיות אמא, כי רק לאמהות מותר ללעוס מסטיקים...:D

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי ממישהי שהמורה אמרה להם פעם בשיעור שיסתכלו במראה איך הם נראים כשהם לועסים מסטיק, ראתה איך היא נראית והפסיקה ללעוס

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
מסכימה לחלוטין עם GRN ,
הרבה פעמים כשעושים ענין ממשהו - הוא מושך יותר לעבור עליו.
אצלינו בסמינר היה אסור ללכת עם תיק ב'אלכסון', זה כ"כ פשוט וברור לכולם.
ובכל זאת - היה המון תלמידות שראו את העסק שהיו עושים מהדבר הזה (הולכים למנהל, המנהל שולח הבית, התלמידה חוזרת ומביאה חתימת הורים..) ופשוט זה התחיל להראות להם מענין ו"שווה" לנסות.
וזה - מניסיון!

הרבה בנות שמאד ברור להם , או את יודעת מה - אולי לא ברור, אבל גם לא מענין אותם יותר מדי,
פתאום רואות שעושים "עסק" ממסטיק וזה מתחיל לקרוץ להן יותר מבעבר.
מצטרפת להמלצה לומר שזה פשוט אסור כי אלו הכללים וזהו.
להתחיל לדבר על מכובדות... יש המון דברים שעושים היום והם לא בגדר "מכובדות", תלמידות שיש להן מעט "שכל" בתוספת חוצפה ידעו אילו תשובות לענות לך.

הניה

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
לא קראתי את כל האשכול אבל פעם המנהלת שלנו בקשה מילדה (שנתפסה לועסת) להוריד נעל
כשנשאלה למה? המנהלת ענתה: ראיתי אותך מעלה גרה, רציתי לבדוק אם אכן את גם שוסעת שסע...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
חינוך למופת

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שוב לא צריך לפחד כל הזמן מתלמידות. אם זה אסור בבית ספר אז נגמר אין דיונים יותר
אם הן רואות שכל נושא את חושבת עליו שבוע איך להעביר להן ואת אומרת שהן מחכות במתח לשיחה הזו , אז הן מפנימות שאת קצת חוששת לומר להן את דעתך בצורה ברורה וחד משמעית והן מנצלות לרעה
לגבי עניין מכובדות - גם אני אוסרת על תלמידותי לעיסת מסטיק בשיעור כי זה אסור לפי חוקי בית הספר.
להגיד שזה לא מכובד? יש דרכים ללעוס מסטיק בצורה עדינה וגם מכובדת אפילו ברחוב
לא היתי הופכת את זה לאיסור
כמה שפחות אוסרים פחות נכנסים לבעיות של אכיפה
בהצלחה
מעריכה את השקעת המחשבה שלך בענייני חינוך!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י הניה;1467850:
לא קראתי את כל האשכול אבל פעם המנהלת שלנו בקשה מילדה (שנתפסה לועסת) להוריד נעל
כשנשאלה למה? המנהלת ענתה: ראיתי אותך מעלה גרה, רציתי לבדוק אם אכן את גם שוסעת שסע...

איי איי חבל שיש כאלה מורות! שיותר הורסות מאשר בונות...
אוי לאותה מנהלת שהשפילה תלמידה בשביל דבר טפשי שכזה
ברור שהאיסור של ״לא תלבין ״ הרבה יותר חמור מ״אסור״ של לעיסת מסטיק(רח״ל)

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני לא בעד המוסדות שעושים עסק מכל דבר והופכים אותו ל'הר'. הרי יש גיל שבנות בונות את עצמן ומנסות כל מיני דברים שנראים להן שזה עושה אותן בעניינים, ובחברה, ואם עושים 'אסור' מכל מיני דברים שהם לא אסורים, אז רק בלבלת אותם וגרמת להן לחשוב שכל ה'אסורים' הם על אותו שטח.
ולעניינך: אולי יעזור לך הסיפור הבא:
קראתי בספר שכותב על תזונה ודיאטה, הכותב הוא כמובן לא יהודי וכשהוא מגיע לעניין המסטיקים הוא כותב כך "אפשר ללעוס מסטיק ללא סוכר במהלך היום, למרות שאני נמנע מכך, כי בעיניי לעיסת מסטיק הינה פעולה לא אלגנטית"

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י מילה בסלע;1467649:
נושא המסטיקים כל כך ברור לי, אבל איך מעבירים לבנות את ההשקפה שהגומי הזה נועד (אם בכלל-) לכתלי הבית בלבד?

אני יודעת שתתחילו עכשיו לדון איתי למה בכלל זה אסור, אבל אדרבא, הנושא החינוכי הלז דורש ליבון יסודי:

א. מה הבעיה במסטיק?
ב. אם זה כשר סימן שאפשר לאכול את זה... (גם צבע מאכל זה כשר, לא?)
ג. מה לא מכובד בפיצוצי בלון מרשימים?
ד. אני בכלל לא מרגישה 'פרה מעלת גרה' כשאני לועסת, ולא מבינה למה זה לא מכובד. 'יאללה, המורה, קצת שיהיה לנו טעים על הנשמה...' סוף ציטוט :)

אנחנו יוצאות לטיול אחרי חנוכה והבטחתי לבנות שעור בנושא, הן נמתחו עד מוות ורציתי לגרום להן להרהר בנושא עד אחרי חנוכה.

בשנה שעברה הספיקו כמה משפטים על מכובדות והבהרת כללי התקנון ולא ראיתי מסטיק עד סוף השנה (למעט שתי מעידות של 2 תלמידות) אבל השנה... הכל אחרת, כבר ספרתי לכם..

תתחילו. הפעם זה מעשי!!

תכנסי לכיתה כשאת לועסת מסטיק ועושה 'בלונים', מן הסתם הבנות יובכו ויצחקו, ואז תשאלי מה מצחיק? מה מוזר?
הבנתם למה זה לא מתאים?
:D;)

ועכשיו ברצינות
בשנה שעברה לימדתי שיעור אמנות לבנות כיתה ח'. התחברתי מאוד לבנות והן מצאו אותי ככותל לשאלות מציקות שהיו להן.
פעם אחת עלה הנושא של שירים.
"המורה מה הבעיה בשירים של..."
ובאמת אני לא מוצאת בעיה מהותית חוץ מסגנון שבית ספר בית יעקב מכתיב בבית הספר.
יום אחד כשהגעתי לכיתה אמרתי להן שיש לי תשובה לגבי הנושא של שירים.
אמרתי להן שאת כל השירים שהן מכירות נחלק לקטגוריות (בלי לנקוב בשם השיר והמשורר כמובן).
שירים ששומעים בבית הספר.
שירים ששומעים בבית.
שירים שאפשר לשמוע באזניות.
שירים שאפילו בחדרי חדרים לא נשמע.
עכשיו, אמרתי, כל אחת תכניס לטבלה בעצמה את השירים.
כל הבנות הבינו לבד למה כוונתי וקיבלו יפה מאוד את ההסבר.

חוץ מזה, אמרתי להן שלכל בית ספר ומוסד יש את התקנון שלו כמו שיש תלבושת מיוחדת (אפילו לעובדים במפעל) אז מה הבעיה שיש שירים שאותם לא שומעים בבית הספר??

תוכלי להשתמש בזה לכל נושאי המכובדות.

מקווה שהובנתי.
לתלמידות שלי בכ"א זה מאוד עזר
שיהיה בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה