הוציאו אתכם לחל"ת? כל ההוראות לקבלת הזכויות

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
היתה בחופשת לידה שהסתיימה.
עידכנו אותה ב 16.04 שהוציאו את כולם וגם אותה. המעסיק טען שהתעכב בשליחת המכתב מכיוון שבתחילה לא קיבל תשובה ברורה האם מותר לו להוציא לחל"ת עובדת אחרי חל"ד ואחר כך היה פסח. בקיצור התקבלה ההודעה רק באיסרו חג.
זה קצת בעיה
יש מצב שמול נציגי ביטוח לאומי יצליחו לעדכן
זה מקרה חריג

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
אני בחל"ת מה-15/03 ואין צפי לחזרה,
אם אני מתפטר עכשיו, אני זכאי לקבל פיצויים?
מי שמתפטר זכאי לפיצויים רק אם החוזה מול המעסיק מחייב זאת או שהוא חתום על סעיף 14 מול חברת הפנסיה (פירושו שתשלום הפיצויים מול חברת הפנסיה והסכום שנצבר בחברת הפנסיה, אם תחילת העבודה לפני 2019 על שנים אלו לא יתקבל שיפוי)
חובת תשלום פיצויים חוקית חלה רק כאשר עובד מפוטר.
לעיתים ניתן לטעון כי הוצאה לחלת ללא צפי לחזרה מהווה בעצם פיטורין ואז אכן העובד יהיה זכאי לפיצויים מהמעסיק. אך כעת שהמצב לא ממש ברור לאף אחד יתכן שהמעסיק יטען כי בכוונתו להחזיר את העובד והוא רק ממתין עוד מעט להתבהרות מצב הקורונה. סביר להניח כי חוקית טענתו קבילה.
אם ברצונכם לוודא כי אכן תקבלו פיצויים כדאי לסכם שיתוף פעולה על כך עם המעסיק - מעסיק שבפקיד כסדר לחברת הפנסיה יתכן מאד שבהידברות נכונה לא יהיה לו אכפת למלא עבור העובד את טופס 161 כאילו פוטר ולא התפטר.
אין בכך חשש גזל- חברת הפנסיה מחזיקה את כספו של העובד ואילו כספים שהופקדו למטרה זו בדיוק.
בהצלחה
הכותבת הינה רו"ח

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
מי שמתפטר זכאי לפיצויים רק אם החוזה מול המעסיק מחייב זאת או שהוא חתום על סעיף 14 מול חברת הפנסיה (פירושו שתשלום הפיצויים מול חברת הפנסיה והסכום שנצבר בחברת הפנסיה, אם תחילת העבודה לפני 2019 על שנים אלו לא יתקבל שיפוי)
חובת תשלום פיצויים חוקית חלה רק כאשר עובד מפוטר.
לעיתים ניתן לטעון כי הוצאה לחלת ללא צפי לחזרה מהווה בעצם פיטורין ואז אכן העובד יהיה זכאי לפיצויים מהמעסיק. אך כעת שהמצב לא ממש ברור לאף אחד יתכן שהמעסיק יטען כי בכוונתו להחזיר את העובד והוא רק ממתין עוד מעט להתבהרות מצב הקורונה. סביר להניח כי חוקית טענתו קבילה.
אם ברצונכם לוודא כי אכן תקבלו פיצויים כדאי לסכם שיתוף פעולה על כך עם המעסיק - מעסיק שבפקיד כסדר לחברת הפנסיה יתכן מאד שבהידברות נכונה לא יהיה לו אכפת למלא עבור העובד את טופס 161 כאילו פוטר ולא התפטר.
אין בכך חשש גזל- חברת הפנסיה מחזיקה את כספו של העובד ואילו כספים שהופקדו למטרה זו בדיוק.
בהצלחה
הכותבת הינה רו"ח
במידה ובוצעו כל התשלומים לחברת הפנסיה.
המעביד יפסיד משהו אם אני יקבל פיצויים?
והאם הוא ירוויח משהו אם אני לא יקבל פיצויים?

sarit שרית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אולי מישהו כאן יידע לעזור...
מי שהוצא לחלת באזור ה15/3, וכרגע אין צפי לחזרה
מה עם החלת? עד מתי צפוי שישלמו לכאלה שעוד לא חזרו לעבוד?
מציינת שהחלת הוא גם באישור המעסיק וגם באישור המועסק...
תודה רבה!

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אולי מישהו כאן יידע לעזור...
מי שהוצא לחלת באזור ה15/3, וכרגע אין צפי לחזרה
מה עם החלת? עד מתי צפוי שישלמו לכאלה שעוד לא חזרו לעבוד?
מציינת שהחלת הוא גם באישור המעסיק וגם באישור המועסק...
תודה רבה!
ויש מספיק ימי זכאות?
כרגע עבר 75 ימים (עד 1.6)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
מה זה אומר ימי זכאות?
וכמה ימים מקסימום ניתן לקבל תשלום על חלת מהביטו"ל?
תלוי בגיל ומספר תלויים

מספר ימי האבטלה המרביים המגיעים לך לפי גילך ומספר התלויים בך
קבוצת גילעד 2 תלויים3 תלויים ויותר
עד 2550 ימים138 ימים
25 עד 2867 ימים138 ימים
28 עד 35100 ימים138 ימים
35 עד 45138 ימים175 ימים
45 ומעלה175 ימים175 ימים

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
ללי, סליחה על הבורות, מה זה מס' תלויים?
ילד זה תלוי
כי הוא מתפרנס ממך
בעל (גם לא עובד) לא נקרא תלוי

אלא במצבים מיוחדים:
בן זוג ( בן זוג נחשב לתלוי של המובטלת אם מלאו לו 70 שנים או שמלאו לו 50 שנים והכנסתו אינה עולה על 57% מהשכר הממוצע )
בת זוג (בת זוג נחשבת לתלויה של המובטל אם היא עונה על כל התנאים האלה: א. היא אשתו של המובטל שנה לפחות או ילדה לו ילד ב. היא בת 45 ומעלה או שיש עמה ילד שלו ג. הכנסתה אינה עולה על 57% מהשכר הממוצע )
ילד תלוי (בן או בת (לרבות ילד חורג, ילד מאומץ, או נכד שכל פרנסתו על המבוטח, וחוץ מנער או נערה נשואים), העונה על אחד התנאים האלה: *לא מלאו לו 18 שנים *לא מלאו לו 20 שנים, והוא מסיים את לימודיו במוסד חינוך על-יסודי או לומד לתעודת בגרות, או בעל לקות למידה ונמצא במסגרת שהוכרה על-ידי המוסד לביטוח לאומי *לא מלאו לו 20 שנים, והוא שוחר במסגרת קדם צבאית של צה"ל *לא מלאו לו 21 שנה והוא משרת בהתנדבות למטרה ציבורית עד 12 חודשים ושירותו הצבאי נדחה עקב ההתנדבות *לא מלאו לו 24 שנים, והוא משרת שירות סדיר בצה"ל *לא מלאו לו 24 שנים, והוא משרת בשירות לאומי בהתנדבות *לא מלאו לו 24 שנים, והוא לומד בעתודה ושירותו הסדיר בצה"ל נדחה עקב לימודיו. )

הגדרות זה מהקישור שהבאתי מקודם

sarit שרית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נניח 50, אלו 50 ימים ראשונים מאז שיוצאים לחלת?
או 50 ימים בכולל? שלוקחים ממוצע ימי עבודה בכל חודש וכשאוזל הימים אז בעצם התשלום מסתיים?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
נניח 50, אלו 50 ימים ראשונים מאז שיוצאים לחלת?
או 50 ימים בכולל? שלוקחים ממוצע ימי עבודה בכל חודש וכשאוזל הימים אז בעצם התשלום מסתיים?
50 ימים ששילמו עליהם אבטלה
כלומר 5 ימים ראשונים שלא שילמו עליהם אבטלה לא נכללים
בחודש 4 שילמו רק 26 ימים (לא הבנתי האם זה לא כולל שבת או לא כולל חגים,) אז ירדו רק 26
למשל מי שיצא ב15.3 וחזר ב1.5 ירדו לו רק 36 ימים
10 מחודש 3.20
26 מחודש 4.20
= 36 ימים סהכ

sarit שרית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
50 ימים ששילמו עליהם אבטלה
כלומר 5 ימים ראשונים שלא שילמו עליהם אבטלה לא נכללים
בחודש 4 שילמו רק 26 ימים (לא הבנתי האם זה לא כולל שבת או לא כולל חגים,) אז ירדו רק 26
למשל מי שיצא ב15.3 וחזר ב1.5 ירדו לו רק 36 ימים
10 מחודש 3.20
26 מחודש 4.20
= 36 ימים סהכ
ממש תודה רבה!!!

avigaillll

משתמש פעיל
היי, האם המעביד יכול להחזיר אותי מהחל"ת (הוא הוציא אותי) גם אם אני מעדיפה להשאר בחל"ת?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
היי, האם המעביד יכול להחזיר אותי מהחל"ת (הוא הוציא אותי) גם אם אני מעדיפה להשאר בחל"ת?
  • עובד שמסרב לחזור לעבודה - לא יהיה זכאי לתשלום דמי אבטלה בתקופת הסירוב.

ברכי123

משתמש פעיל
תלוי בגיל ומספר תלויים

מספר ימי האבטלה המרביים המגיעים לך לפי גילך ומספר התלויים בך
קבוצת גילעד 2 תלויים3 תלויים ויותר
עד 2550 ימים138 ימים
25 עד 2867 ימים138 ימים
28 עד 35100 ימים138 ימים
35 עד 45138 ימים175 ימים
45 ומעלה175 ימים175 ימים

אני בגיל 25 ובאזור האישי כתוב שיש לי זכאות לאבטלה הרבה יותר זמן
תביעתך לדמי אבטלה הוגשה ביום 26/04/2020.

התביעה אושרה.
ניתן לממש את ימי האבטלה בתקופה מתאריך 01/03/2020 ועד 28/02/2021.

יכול להיות שזה לא כולל תשלום? רק סתם זכאות לחל"ת ללא דמי אבטלה?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני בגיל 25 ובאזור האישי כתוב שיש לי זכאות לאבטלה הרבה יותר זמן
תביעתך לדמי אבטלה הוגשה ביום 26/04/2020.

התביעה אושרה.
ניתן לממש את ימי האבטלה בתקופה מתאריך 01/03/2020 ועד 28/02/2021.

יכול להיות שזה לא כולל תשלום? רק סתם זכאות לחל"ת ללא דמי אבטלה?
אפשר להגיש תביעה במשך שנה
הזכאות מתחדשת פעם ב3-4 שנים לא זוכרת מדויק
מספר הימים בעיקרון הוא לפי הטבלה
אולם דובר על כך שיוסיפו ימים עד סוף חודש 5.20 אולי לכן יש לך יותר

יוניט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האם עובד שלא חזר מחל"ת בגלל שהילדים שלו עדיין בבית,
זכאי להמשיך חל"ת ולקבל אבטלה? (כמובן במידה ויש לו עדיין ימי זכאות)

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
במידה ובוצעו כל התשלומים לחברת הפנסיה.
המעביד יפסיד משהו אם אני יקבל פיצויים?
והאם הוא ירוויח משהו אם אני לא יקבל פיצויים?
המעביד לא מפסיד כלום - הכסף כבר הופקד ורשום על שם העובד.
במידה ולא הופקדו הכספים - הרי שהמעביד גזל את העובד שכן על פי חוק חובתו לשלם זאת כחלק מתשלום השכר השוטף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה