הודעה חשובה לקהל גולשי פרוג בכלל, ולאוהדי הכתיבה בפרט

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כיוון שההסברים עדיין לא כאן, אני מרשה לעצמי עוד להגיב על דבריך @יאן בקשר לשמות הניקים וההפרדה בין גברים לנשים:

א. אם היו רוצים להפריד את הפורום לעזרת גברים ועזרת נשים, היה מקום למחשבה הזו. כיוון שלא כך, מקומה נחטף.

ב. כל מי שמסתובב פה 3 ימים ומעלה, יודע מיהומי.
אני אישית בתחילה ניסיתי לשמור על ניסוח שלא יסגיר את זה שעשני כרצונו, מתוך מחשבה שכך ייקל עלי לשמור על צניעות. נוכחתי שזו טעות שגורמת את ההיפך.
ואם יש חשש שמישהו מתחזה--- או קי. הוא באמת יכול גם לחנטרש איזה שם שבא לו בהרשמה, ואפילו לפתוח מייל עם שמו המפוברק להוכחה.
בקיצור. לא ברשעים דיברה תורה או איך שאומרים את זה.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אפשר לומר שהיחסים שלי עם הרשת הם זהירים, ומחושבים. איני נותנת מה שאיני מעוניינת, ונזהרת מאד שהרשת לא תיקח ממני את מה שחשוב לי.
זה אומר שאם אני מרגישה שנשרף לי הזמן פה, אני אקח כמה ימי צינון, זה אומר שאם לא מתאימה לי התכתבות כלשהיא בפרטי- אומר זאת בכבוד ואעצור אותה.

וזה גם אומר שאם מבקשים ממני להזדהות, אני ארצה לדעת בדיוק מה זה אומר ובשביל מה.
למה? יחסים זהירים כמו שאמרתי.

זו התנהלות נכונה מאוד ברשת.
מומלץ לכל אחד לנהוג כך.

כמו שכתבתי כאן בעבר, מאמין שהכלל הזה נכון כמעט לכל דבר בעולם הווירטואלי. אל תגרור את האדם צעד מעבר למה שבחר לעשות בעצמו בלי לקבל את רשותו לפני כן.
זה אומר למשל אפילו לא להעביר את כתובת המייל שלו לאנשים אחרים בלי רשותו (אם זה לא מייל מסחרי שיש לו אינטרס שיעבירו...)

וכמה מעניין, הדרישה לכלול כאן בפורום רק אנשים המזוהים בשמם בצורה כלשהי - היא עצמה חלק מכללי הזהירות ברשת. אנו מאמינים שהדבר יסייע למנוע הטרדות בתיבה הפרטית; שיחות חולין והתנצחויות אישיות בין המגדרים על גבי הפורום; התחזות למגדר השני וכל התנהלות וירטואלית בלתי ראויה אחרת, מהסוג שלצערנו צומח דווקא מסביבות הפורום שלנו בתור פורום שאחוז האנונימיות בו הוא הגבוה ביותר מבין כל הפורומים המקצועיים, ושלא בערך לאחרים.

למעשה, אין לנו כלל עניין לדעת מי האדם העומד מאחורי הניק, מה גם שברוב המקרים השם בכל מקרה לא אומר כלום. שלום ירושלמי מקרית ספר זהה מבחינתי לקלמי סיסי מבלגיה. כן חשוב לנו לדעת שמאחורי הניק יש אדם, אחד, שיודע שיש מי שיודע מי הוא.

(לצורך זה יכולנו גם לסמוך על המלצה של ניק אחר שמכיר, אבל זו הצורה הנוחה ביותר להחדרת ניכפולים...)

*

עוד כתבתם לעיל שבפורום מעורב ראוי לא להזדהות בשם מלא בשם הניק.

לפי עניות דעתי להיפך, הצורה של פורום מעורב שמתנהל בו נשף מסיכות שאין לך דרך לדעת מי הוא מי ואפילו האם הוא אכן מהמגדר ממנו הוא מציג את עצמו - היא חוסר צניעות גדול בהרבה. דווקא מי שמזוהה בשמו יכתוב בכבוד, בצניעות, בידיעה שהדברים מיוחסים ישירות אליו כאדם ולא לדמות מסיכה שיצר לעצמו.

וניתן לראות זאת כבר היום, אצל כל הניקים המזוהים בשמם.

ובכל זאת - אנו לא דורשים זאת (כמו שדורשים בכמה פורומים סמוכים). אך מי שירצה להחליף את שמו לשם מלא, הדבר רצוי וראוי ואף ניתן לקבל תמיכה מההנהלה להחלפת השם גם במקרה שכבר עבר את מכסת השינויים המותרת וכדומה.

*

לגבי הבעיות הקונקרטיות - אולי רותי רפפורט היא חמות של מישהי ואני גיס של מישהו.
ובכן - אנחנו מזוהים בשמותינו. מי שיודע כבר כעת על בעיה כזו, יכול לפנות בתיבה הפרטית וננסה לסדר לו אישור הזדהות מול מישהו שגם הוא וגם אנחנו סומכים עליו. לא בטוח שזה יעבוד אבל ננסה.

*

חשוב לי להדגיש אחרי כל זה:
גם מי שבוחר לא להזדהות, זה לא אומר שהוא מטרידן או מתנהל לא נכון וירטואלית. יכולות להיות סיבות טובות מאוד לכך ואנחנו מכבדים ותומכים, גם אם יהיה לנו ממש חבל להפסיד אותו.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כיוון שההסברים עדיין לא כאן, אני מרשה לעצמי עוד להגיב על דבריך @יאן בקשר לשמות הניקים וההפרדה בין גברים לנשים:

א. אם היו רוצים להפריד את הפורום לעזרת גברים ועזרת נשים, היה מקום למחשבה הזו. כיוון שלא כך, מקומה נחטף.

ב. כל מי שמסתובב פה 3 ימים ומעלה, יודע מיהומי.
אני אישית בתחילה ניסיתי לשמור על ניסוח שלא יסגיר את זה שעשני כרצונו, מתוך מחשבה שכך ייקל עלי לשמור על צניעות. נוכחתי שזו טעות שגורמת את ההיפך.
ואם יש חשש שמישהו מתחזה--- או קי. הוא באמת יכול גם לחנטרש איזה שם שבא לו בהרשמה, ואפילו לפתוח מייל עם שמו המפוברק להוכחה.
בקיצור. לא ברשעים דיברה תורה או איך שאומרים את זה.

א. לא מתכוונים להפריד.

ב. נכון מאוד שניתן לדעת על אדם מי הוא לפי כתיבתו יותר מאשר פרטיו הטכניים, אבל לצערי הרב ראיתי כאן ובמקומות נוספים ברשת כי כישרון הוא לא ערובה לכשרות. וד"ל.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
נערך לאחרונה ב:

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לגבי הזדהות, למיטב זכרוני בימי המנהל גלאנט, היתה חובת הזדהות כמו עכשיו. למרות שלא היה כיוון או רצון להפרדה.
מעולם לא חוייבתי למסור כל פרט מזהה אודותי לאף מנהל לתשומת ליבך [USER] ...

נשמע בלתי אפשרי שרק חלק היו חייבים להזדהות. או שאתם הייתם כאן עוד לפני המנהל, ולכן המדיניות כלפיכם היתה שונה. (זה עדיין לא מצדיק התייחסות שונה)

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אמרת דבר טעם כהרגלך.
לשם שינוי קצת חסרת בהם.

מאד נכון ש:
דרישה לכלול כאן בפורום רק אנשים המזוהים בשמם בצורה כלשהי - היא עצמה חלק מכללי הזהירות ברשת. אנו מאמינים שהדבר יסייע למנוע הטרדות בתיבה הפרטית; שיחות חולין והתנצחויות אישיות בין המגדרים על גבי הפורום; התחזות למגדר השני וכל התנהלות וירטואלית בלתי ראויה אחרת, מהסוג שלצערנו צומח דווקא מסביבות הפורום שלנו בתור פורום שאחוז האנונימיות בו הוא הגבוה ביותר מבין כל הפורומים המקצועיים, ושלא בערך לאחרים.

זה לא אמור לחייב את כווולם להזדהות בשמם.
אם יש לך בעיה עם מישהו, טפל בו נקודתית, אם הניק @מטאלי נוהג בבריונות רשת או בצורת פניה בלתי ראויה, אל תיתן לו לשוב לפעילות אלא אם יזדהה, ואולי גם זה לא לשיקול דעתך המקצועית, אך מה אשמה בכך @כנפיים לדוגמא?

אפשר בהחלט לקבוע בישיבת הנהלה מסתורית מי הם האוביקטיים ה"מסוכנים" לפנות אליהם בדרישה שיזדהו או יוצאו, אך ניק ישר דרך, נקי כפיים, תם לבב, שסגנונו ודרך ביטויו מוכיחים עליו מה לו ולחובת ההזדהות?

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אם יש לך בעיה עם מישהו, טפל בו נקודתית, אם הניק @מטאלי נוהג בבריונות רשת או בצורת פניה בלתי ראויה, אל תיתן לו לשוב לפעילות אלא אם יזדהה, ואולי גם זה לא לשיקול דעתך המקצועית, אך מה אשמה בכך @כנפיים לדוגמא?

אפשר בהחלט לקבוע בישיבת הנהלה מסתורית מי הם האוביקטיים ה"מסוכנים" לפנות אליהם בדרישה שיזדהו או יוצאו, אך ניק ישר דרך, נקי כפיים, תם לבב, שסגנונו ודרך ביטויו מוכיחים עליו מה לו ולחובת ההזדהות?

העניין הוא שהרוב מעדיפים לא לדווח על הבעיות הללו.
לא רוצים לצאת צדקנים, מסכנים, או סתם מאמינים שזה יהיה כך בכל מקרה.

אז חלק פשוט פורשים ולא מספרים כלום - ורק מאוחר יותר נודע מה הייתה הסיבה.
חלק יודעים לחתוך מיד כשצריך - וכל הכבוד להם.
וחלק פשוט סובלים.

אתה מוזמן לערוך סקר קצר בנושא, תופתע מהתשובות.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
התחזות למגדר השני וכל התנהלות וירטואלית בלתי ראויה אחרת, מהסוג שלצערנו צומח דווקא מסביבות הפורום שלנו בתור פורום שאחוז האנונימיות בו הוא הגבוה ביותר מבין כל הפורומים המקצועיים, ושלא בערך לאחרים.

העניין הוא שהרוב מעדיפים לא לדווח על הבעיות הללו.
לא רוצים לצאת צדקנים, מסכנים, או סתם מאמינים שזה יהיה כך בכל מקרה.

בלי לפתוח, מניסיון, מסכימה ממש ממש ולגמרי.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עוד שו"ת לאור תגובות קודמות כאן:

שאלה: האם ניקים כפולים, אנונימיים, מתחזים וחיות אחרות תורמים לפורום?

תשובה: למרבה ההפתעה התשובה היא: כן! ניקים כפולים אנונימיים ובעלי אינטרסים גורמים שהפורום יהיה חי פעיל ותוסס, לא יתייבש ולא ישקע. האשכולות מלאים בחיות, במרץ ועיזוז נעורים. יש 'מצב' (תתעורר!) ואווירה.

אבל האם כל אלו תורמים למקצועיות הפורום? ליכולת להביא לכאן סופרים מפורסמים, מו"לים ודומיהם? כאן התשובה היא שלילית.
עם כל הכבוד, זה לא הפורום שאנחנו מחפשים כאן. אנחנו רוצים פורום כתיבה מקצועי שיפתח הזדמנויות מקצועיות בפני כל באיו והזדהות ראשונית מול ההנהלה היא צעד גדול של רצינות לכיוון המקום בו הפורום יכול וצריך להיות.

יש כאן כמה שהתייאשו מראש. הם לא חושבים שהם יכולים להרוויח כסף מכישרון הכתיבה המצוין שלהם. מבחינתם, תשאיר להם רק את בריכת השכשוך בהכשר החרדי המהודר, ואל תיגע.

אליכם אישים אקרא: האמינו בעצמכם. הפורום הזה יכול לתת לכם הרבה מעבר שהוא נותן כיום.

אספר לכם: בראשית הדרך, לפני כמה חודשים, הזמנתי כמה מידידיי הסופרים (יש לי ידידים סופרים! תארו לעצמכם!) להשתתף כאן. הם לא ממש אהבו את מה שהם ראו, אז. בינתיים נעשו צעדים גדולים קדימה, ועל כך תודה רבה לכולכם, כולל אלו שמתנגדים כאן בתוקף לשינוי. בואו נמשיך בזה ונגיע בעז"ה רחוק.

שאלה: האם הצעד לא יגרום לייבוש הפורום?

תשובה: יש בהחלט חשש כזה.

כבר בדיון הראשון בזה בין כלל המנהלים והנהלת האתר חששתי ש"המהלך הזה עלול לייבש את הפורום כהוגן, לפחות בשלב הראשון".
ואף על פי כן סברו וקיבלו ששווה לנסות ובמקרה הצורך להתאמץ להחיות גם במצב הזה.

דווקא כעת כשאני רואה את ההיענות הגדולה ברישום, אני מתחיל לקוות שלא יהיה צורך בייבוש כלל. אבל נזכה ונחיה ונראה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מדובר על מנהלת ומנהל שיחשפו לפרטים, לא הייתי מפתח חרדות.
סתם כך, יש לי חוסר נוחות להזדהות ברשת מול מי שלא יהיה, גם לא מול גוגל.
כלל ברזל שקבלתי מזקנתי:
כל דבר שאתם לא רוצים שמישהו ידע, אל תוציאו אותו מהפה!
כל דבר שאתם מוציאים מהפה תהיו מוכנים שהדבר יוודע!
גַּם בְּמַדָּעֲךָ מֶלֶךְ אַל תְּקַלֵּל וּבְחַדְרֵי מִשְׁכָּבְךָ אַל תְּקַלֵּל עָשִׁיר כִּי עוֹף הַשָּׁמַיִם יוֹלִיךְ אֶת הַקּוֹל וּבַעַל הַכְּנָפַיִם יַגֵּיד דָּבָר (קהלת י, כ)

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
קודם כל תודה על התגובות המפורטות.
מעריכה מאד את הרצון וההתחשבות מהם הן נובעות.
יכולה לתאר לעצמי עוד כמה דרכים, הרבה פחות נעימות לנהל מהלך כזה, אז באמת תודה.

זה אומר למשל אפילו לא להעביר את כתובת המייל שלו לאנשים אחרים בלי רשותו
סליחה על ניצול המעמד לתוספת- גם לא לשלוח את המיילים שעוברים במהירות מיד ליד, עם כל כתובות המייל של כל המעורבים גלויות!

וכמה מעניין, הדרישה לכלול כאן בפורום רק אנשים המזוהים בשמם בצורה כלשהי - היא עצמה חלק מכללי הזהירות ברשת.
מבינה שכך הוא מבחינת ההנהלה. לא לגמרי כך מבחינת המשתמשים.

אנו מאמינים שהדבר יסייע למנוע הטרדות בתיבה הפרטית; שיחות חולין והתנצחויות אישיות בין המגדרים על גבי הפורום; התחזות למגדר השני וכל התנהלות וירטואלית בלתי ראויה אחרת,

איך?
אני פשוט קשת הבנה?

ומסכימה מאד עם דבר @מטאלי לגבי הניקים הבעיתיים.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אנחנו רוצים פורום כתיבה מקצועי שיפתח הזדמנויות מקצועיות
אשמח מאד לפירוט או דוגמאות של הזדמנויות אלו. אני לא צינית פשוט לא מבינה בזה מספיק.
הם לא ממש אהבו את מה שהם ראו, אז.
אפשר יותר פירוט?
סליחה שזה מה שאני מבקשת כל הזמן, אבל הדיבור ברמזים לא ברור לי בכלל.
מה היה? מה רוצים שיהיה?
הפורום הזה יכול לתת לכם הרבה מעבר שהוא נותן כיום.
דוגמאות, יש?

מאמינה מאד בכשרון שלי וגם מתפרנסת ממנו. אמנם לא בדרך הרגילה, אבל כן. מה הפורום מציע לי?
בדיוק זה מה שביקשתי להבין בתחילה. תמורת מה אני נותנת (אם וכאשר) את ההזדהות.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בנית לעצמך אישיות שקוראים לה פלמונית 2, טיפחת אותה באדיקות, חברי הקהילה מעריכים אותך, הכתיבה היא: תחביב/תרפיה/התמקצעות/התמחות/או כל דבר אחר העולה על רוחך.

ויהי היום ומבקשים ממך להסיר את הלוט מעל פניך, לו היית חפץ בכך היית עושה זאת לבד אם לא עשית כנראה שיש לך סיבות די טובות לעשות זאת.

זו יכולה להיות השוויגער שמשוטטת ברחבי פרוג, אשתו של ראש הכולל המעריץ שלך, מנהלת הסמינר שלך לשעבר, בן שלך או כל צירוף אחר ככל העולה על רוחך.
זהו, בדיוק, ההבדל בין רשת חברתית לפורום מקצועי.
ברשת חברתית אני כותבת הודעות בתור האדם שבי, מי שאני. אם אשתולל ואתפרע - וגם אם אשב יפה בידיים שלובות - לא ארצה בשום אופן שזהותי האפלה תתגלה. את הניק אפתח ממחשב חסוי בבית מלון מפוקפק כלשהו, את הטלפונים אבצע מטלפונים ציבוריים ברחבי המדינה, ואפילו אם השב"כ יענה אותי לא אגלה להם מי אני. הודעה רשמית.
למה? כי ברשת חברתית ההשתתפות היא מצד האדם. אני נמצאת שם, וזה כולל את כל מה שאני מזדהה איתו.
בפורום מקצועי, לעומת זאת, לא אני נמצאת. הדמות המקצועית שבי נמצאת (זה דומה, נכון, ולכן זה מקצועי ומאתגר).
ההודעות שלי מנוסחות עם כל מה שהמקצוע דורש. כל מילה נמצאת תחת השם המקצועי שלי, ולכן אני לא אכתוב דברים שהמקצוע שלי אינו מזדהה איתם. זוהי החותמת המקצועית, השיווקית והעקרונית, חלק משיווק וליטוש המותג המקצועי.
כאן כותבת הסופרת, העורכת, כל מה שהדמות המקצועית שלי מזדהה איתה. ולכן, אם אני נמצאת כאן בשביל המקצוע, אין שום סיבה להסתיר את השם המקצועי שלי.
אל תהיו כאן בתור רשת חברתית. היו כאן בתור אנשי מקצוע.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ברשת חברתית אני כותבת הודעות בתור האדם שבי, מי שאני. אם אשתולל ואתפרע - וגם אם אשב יפה בידיים שלובות - לא ארצה בשום אופן שזהותי האפלה תתגלה. את הניק אפתח ממחשב חסוי בבית מלון מפוקפק כלשהו, את הטלפונים אבצע מטלפונים ציבוריים ברחבי המדינה, ואפילו אם השב"כ יענה אותי לא אגלה להם מי אני. הודעה רשמית.
למה? כי ברשת חברתית ההשתתפות היא מצד האדם. אני נמצאת שם, וזה כולל את כל מה שאני מזדהה איתו.
בפורום מקצועי, לעומת זאת, לא אני נמצאת. הדמות המקצועית שבי נמצאת (זה דומה, נכון, ולכן זה מקצועי ומאתגר).
ההודעות שלי מנוסחות עם כל מה שהמקצוע דורש. כל מילה נמצאת תחת השם המקצועי שלי, ולכן אני לא אכתוב דברים שהמקצוע שלי אינו מזדהה איתם. זוהי החותמת המקצועית, השיווקית והעקרונית, חלק משיווק וליטוש המותג המקצועי.
כאן כותבת הסופרת, העורכת, כל מה שהדמות המקצועית שלי מזדהה איתה. ולכן, אם אני נמצאת כאן בשביל המקצוע, אין שום סיבה להסתיר את השם המקצועי שלי.
אוי, לא.
אני מקווה מאד שמרבית הסופרים כותבים כבני האדם שהם. פה, ובחומר שהם מפרסמים.

מבינה את הצורך במיתוג, ועם זאת, זה מרגיש לי הרבה יותר גרוע ממלונות מפוקפקים וכד'.
את בעצם מראה רק את מי שאת רוצה שייחשבו שאת?
לא מה שאת באמת?
הסתבכתי.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אבל האם כל אלו תורמים למקצועיות הפורום? ליכולת להביא לכאן סופרים מפורסמים, מו"לים ודומיהם? כאן התשובה היא שלילית.
עם כל הכבוד, זה לא הפורום שאנחנו מחפשים כאן. אנחנו רוצים פורום כתיבה מקצועי שיפתח הזדמנויות מקצועיות בפני כל באיו והזדהות ראשונית מול ההנהלה היא צעד גדול של רצינות לכיוון המקום בו הפורום יכול וצריך להיות.

יש כאן כמה שהתייאשו מראש. הם לא חושבים שהם יכולים להרוויח כסף מכישרון הכתיבה המצוין שלהם. מבחינתם, תשאיר להם רק את בריכת השכשוך בהכשר החרדי המהודר, ואל תיגע.

אליכם אישים אקרא: האמינו בעצמכם. הפורום הזה יכול לתת לכם הרבה מעבר שהוא נותן כיום.

אם כך הם פני הדברים, הואל נא להקים פורום סגור למקצוענים ממש כפי שעשו לצלמות ולסאונדמנ'ס והפקות האולפן, והשאר אותנו החובבנים חדלי האישים והמעש, להשתכשך במימי הביבים שלנו, אתם הגדולים תעלו כיתה, הקטנים ישארו למטה, ובא לציון גואל.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

נכנסנו קצת יותר מדי לנישה של ההטרדות שהיא לא עיקר העניין, אבל אשיב בכל זאת.

כיום, כשמגיע (סוף-סוף, כי כאמור הדיווחים שמגיעים הם רק חלק) דיווח על הניק @ששוןושמחהעלחשבונך על התנהלות בעייתית, מבחינתו מה בכך? אף אחד לא יודע מי הוא. בדיוק כמו שעשה מה שעשה במחשכים ובמסתרים כך ימשיך לעשות בניק הבא.

כיום לו יצוייר שהניק @ דאבל-ניק כותב בפורום בצורה פרועה הוא לא מזיק לעצמו כהוא זה. אבל אם המנהלים יודעים מי הוא הוא יחשוב פעמיים.

וכמובן - התחזות למגדר השני. מקווה שבזה לפחות לא צריך להסביר יותר.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ולך
לך אין מה להפסיד!
את סופרת וזה נחמד ואין מה להתבייש בזה, אבל אני מנהלת סמינר, פסיכולוג רב שם או לחילופין ראש כולל ידוע, ביום שיוודע שמי, מחצית מאנשי אמוני מואסים בי, האין לי יכולת לממש את תחביבי? להרפות את נפשי המתוחה בחברת אנשים יקרים ותומכים המאפשרים לי להיות מה שאני ברמה השואפת למקצועיות?

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ולך

לך אין מה להפסיד!
את סופרת וזה נחמד ואין מה להתבייש בזה, אבל אני מנהלת סמינר, פסיכולוג רב שם או לחילופין ראש כולל ידוע, ביום שיוודע שמי, מחצית מאנשי אמוני מואסים בי, האין לי יכולת לממש את תחביבי? להרפות את נפשי המתוחה בחברת אנשים יקרים ותומכים המאפשרים לי להיות מה שאני ברמה השואפת למקצועיות?

אני חוזר ומדגיש שוב ושוב - מי שיש לו סיבה טובה לא לגלות את שמו כלל ובגלל זה לא רוצה להירשם - אין לי שום טענה כלפיו, ואני מצטער מאוד שנצטרך להפסיד כמה כאלו.

טובת הכלל גוברת על טובת הפרט במקרה הזה. אני מקווה שתימצא לכל אלו פלטפורמה ראויה יוכלו להגשים את שאיפתם, לממש את תחביבם ולהרפות את נפשם המתוחה.

הדרישה הזו היא מינימלית. היא למעשה הדרישה הראשונה ברישום לאתר, גם אם היא לא נאכפת עבור חלק מהפורומים. וכאן זה עוד פחות מזה - לא גלוי למתכנתי האתר, לכלל המנהלים, רק אמון אישי מול המנהלים הנוכחיים.

שוב מודה לכל אלו שממשיכים להירשם כל הזמן, וגם מודה שאני כותב את זה בכוונה כדי להקל על אלו שמתלבטים...

אגלה סוד מהחדר: לכתחילה חשבו לאפשר את הרישום ל-50 ראשונים בלבד, ואחר כך לנעול את הדלת. אבל מכיון שאנחנו מכירים אתכם, אנו מאמינים ויודעים שכל אחד ואחת ממאושרי הפורום ראויים ורצויים בפורום החדש, ולכן ביקשנו לקבוע תאריך יעד בלי הגבלת נרשמים. בואו בהמוניכם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה