מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

מה עוד

משתמש רשום
זה לא שטות. לפחות 100,000 ולפחות 10%
אין אפשרות לקבל דירה במיליון וחצי עם הון של 100,000. וכן לא של 500,000 עם 50 הון עצמי.
@משכנטוב צודק..
1. לפחות 100,000 ש"ח (למעט אם יש מענק)
2. במידה ומחיר החוזה נמוך מ- 1.8 מיליון ש"ח, שווי הדירה (שעליו יסתכל הבנק) מוגבל עד לסכום של 1,800,000 ₪,
כאשר הבנק מתעלם מכל שקל מעל לסכום הזה לצורך חישוב אחוזי המשכנתא.
3. אם מחיר הדירה בחוזה היא מעל 1,800,000 ש"ח, אז זה משכנתא באותם תנאים של שוק חןפשי

די

משתמש סופר מקצוען
אצלי במשרד ישבו כמה וכמה מתחרטים...
מעניין לשמוע על מה הם מתחרטים. אם אתה מדבר על עליית המדד בין ההגרלה לבחירת הדירה אז תדגיש שזה רק בהגרלות הישנות (זכיית קבלן 2018) ולא בהגרלות החדשות שבהם המחיר שרשום זה המחיר שמשלמים!! (אא"כ המדד עולה אחרי בחירת הדירה ועוד לא שילמת את כל הסכום).

צחי קרמר

משתמש פעיל
יש לי תחושה שכל ההגרלות האלו באו רק בשביל לצנן קצת את שוק הדיור...
מאז שנרשמנו להגרלה הפסקנו לחפש דירה
עכשיו זכינו, אז שוב אנחנו לא מחפשים
בעוד שנתיים או שלוש אנחנו עלולים לגלות שהדירה שהגרלנו דפוקה ואנחנו לא רוצים אותה
ואז נחזור לחפש
בינתיים הורדנו את הביקוש לדירות...
אני טועה ממש?

נכון שהדירה שנקבל - מתי שהוא... - היא לכאורה ממש זולה ומשתלמת
(תוך עצימת עין מהצמדה למדד תשומות הבניה..)
אבל בינתיים נשלם שכירות, חמש שנים?
בשתיים-שלוש מתוכן נשלם במקביל גם משכנתא? זו השקעה אדירה...
הצמדה למדד רק מחתימת חוזה זה לא כ"כ נורא
אם החוק של אלקין יחול גם עליכם אז בככל לא נורא

חני וחיים

משתמש פעיל
בענין מדד תשומות הבניה ראיתי שהרבה טועים, וצריך לעשות סדר.
אם המדד עולה בכמה אחוזים בודדים, אז זה לא כ"כ נורא.
ואם המדד עולה 6/7% [ואף יותר] כמעט אוטומטית מחיר הדירה עולה בהתאם, ואין בזה שום הפסד.

ssarah

משתמש צעיר
לדוג' יש לכם 300K והדירה עולה 900K,
אתם משלמים מינימום 90 K להון עצמי למשכנתא, והיתר נשאר אצלכם ביד לתשלום כל חודש למשכנתא,
וישאר לכם בסוף גם כסף למזגנים וסורגים בכניסה לדירה.

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
בענין מדד תשומות הבניה ראיתי שהרבה טועים, וצריך לעשות סדר.
אם המדד עולה בכמה אחוזים בודדים, אז זה לא כ"כ נורא.
ואם המדד עולה 6/7% [ואף יותר] כמעט אוטומטית מחיר הדירה עולה בהתאם, ואין בזה שום הפסד.
אם המדד עולה בכמה אחוזים זה יכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים, נכון הדירה גם עולה, אבל הבעיה היא שלא מקבלים משכנתא על הפרשי מדד שעלו אחרי, וצריכים לגייס 50,000 ש"ח טרם קבלת מפתח.

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
אם המדד עולה בכמה אחוזים זה יכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים, נכון הדירה גם עולה, אבל הבעיה היא שלא מקבלים משכנתא על הפרשי מדד שעלו אחרי, וצריכים לגייס 50,000 ש"ח טרם קבלת מפתח.
מספיק עם הבכיות על המדד
מי שזכה ברמה ד לא בוכה על 60,000 מדד
הוא הרויח כמיליון שח

אפיפית

משתמש פעיל
אדם שחתם חוזה על דירה בשוק החופשי וכבר דיווח לרשות המיסים אך לא הועברה לבעלותו בטאבו
ועכשיו זכה בהגרלות של מחיר למשתכן
האם הפסיד את זכייתו
או שעדיין יש מה לעשות ?
אשמח למידע ממי שיודע לא מהשערות
@ירמי וולדמן ?

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
מספיק עם הבכיות על המדד
הוא הרויח כמיליון שח
שום בכיות.
היה דיון האם כדאי לשלם הכל מראש כדי לחסוך את המדד.
כתבתי שיש בעיה טכנית להביא עוד 60.000 ש"ח בעת קבלת הדירה, כשאין אפשרות לקבל על זה מימון.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
אדם שחתם חוזה על דירה בשוק החופשי וכבר דיווח לרשות המיסים אך לא הועברה לבעלותו בטאבו
ועכשיו זכה בהגרלות של מחיר למשתכן
האם הפסיד את זכייתו
או שעדיין יש מה לעשות ?
אשמח למידע ממי שיודע לא מהשערות
@ירמי וולדמן ?
תתקשרו אלי 0583271094

שיראל לוין

משתמש פעיל
הכוונה שמשאירים חלק מההון העצמי ע"מ לשלם את המשכנתא בהתחלה עד שמסתיים השכירות, מכיוון שבמחיר למשתכן קובעים אחוז מימון לפי שמאות ולא לפי חוזה, עם מגבלה של מינימום 100,000 ש"ח אא"כ יש מענק (המספר 10% הוא שטות נפוצה).
משכנטוב נראה שאתה מבין בתחום אם אני מספר 7 בתור שווה לי לקנות או לחכות??

אסתי 15

משתמש מקצוען
מספיק עם הבכיות על המדד
הוא הרויח כמיליון שח
איך הוא הרוויח מליון שקל?
יש לו ביד דירה, שכמו שכתבו כאן, הוא יכול לקנות במחיר שלה דירה אחרת בבית שמש.
הוא לא יכול למכור אותה ולהישאר עם מליון ש"ח ביד.
נכון שהוא שילם על הדירה רק 800, והיא שווה היום 1.8, אבל אם היה שם את ה 800 האלו בשוק ההון 7 שנים קודם, הוא היה מגיע ל 1.8 בהשקעות סולידיות.
בלי ריביות משכנתא, בלי תשלומי הצמדה למדד, והוא יכול לבחור את הדירה שלו חופשי.
אני יודעת שלרוב האנשים אין 800 אלף נזיל. התכוונתי רק להבהיר שזה לא ממש רווח של מליונים. זו פשוט תוצאה של ההמתנה הארוכה. עליית המחירים של שוק הדיור לא הופכת את הפער הזה ל"רווח".

נחמי3

משתמש מקצוען
זה נכון שאם הוא בוחר לגור בבית שמש אז הוא לא הרויח.
אבל אם הוא בוחר לגור בקרית גת למשל, אז הוא קיבל דירה חינם מהמדינה.
מה גם, שעליית הערך נותנת לו אפשרות להגדיל את המשכנתא, וכך לכסות את שאר עלויות הדירה כולל המדד [רק שהוא יכול להשתמש בזה רק לאחר הוצאת טופס 4].
דבר נוסף, הוא לקח קצת יותר ממאה אלף ש"ח הון עצמי, וזה צמח לו במליון. נראה לי שאין כזו השקעה בשוק מלבד מחיר למשתכן.
ועוד נקודה למחשבה, המדד אמנם מציק, אבל יחד עם המדד עלו הריביות בשוק באופן דרסטי, כך שמי שקנה דירה לפני עליית המדד, חסך גם במשכנתא עשרות אלפי שקלים [אם לא מאות], וזה מכסה את העלייה במדד. בקיצור, הכל מלמעלה, אדם מרויח כאן ומפסיד במקום אחר...
ברור ומחוור היום, שאין השקעה טובה ממחיר למשתכן, וזה שוה את ההמתנה. אלו שמתחרטים, זה כאלו שהלכו למקומות לא ראליים כמו ירושלים, שלמרות שהרווח שם גדול, המשכנתא בהתאם. מי שהלך למקומות כמו בית שמש וכו', קשה לי למצוא מישהו שמתחרט.

hishtadlut

משתמש פעיל
יותר רווחי, אבל לחלוטין לא יותר קל.
ההפרש בהרבה מההגרלות הוא של כ700 א' ש"ח

במקצועך אתה יודע כמה עולה לשלם משכנתא של 700 א'

שכירות ברמה ד' עולה פחות

עכשיו נשאר לחשוב מה יותר קל לשלם 20 שנה עוד 3000 (המשכנתא שהיו לוקחים גם במשתכן ועוד 3000 כי קנו בעוד 700 א') או לשלם אותם 3000 רק שנתיים על שכירות.

די

משתמש סופר מקצוען
נכון שהוא שילם על הדירה רק 800, והיא שווה היום 1.8, אבל אם היה שם את ה 800 האלו בשוק ההון 7 שנים קודם, הוא היה מגיע ל 1.8 בהשקעות סולידיות.
הוא לא שילם 800,000 אלא הון עצמי 100,000 ש"ח והרוויח מיליון תוך 3 שנים. כלומר תשואה ממוצעת של 333% בשנה, ס"ה תשואה 1000%.

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
איך הוא הרוויח מליון שקל?
יש לו ביד דירה, שכמו שכתבו כאן, הוא יכול לקנות במחיר שלה דירה אחרת בבית שמש.
הוא לא יכול למכור אותה ולהישאר עם מליון ש"ח ביד.
אני יודעת שלרוב האנשים אין 800 אלף נזיל. התכוונתי רק להבהיר שזה לא ממש רווח של מליונים. זו פשוט תוצאה של ההמתנה הארוכה. עליית המחירים של שוק הדיור לא הופכת את הפער הזה ל"רווח".
אם לפני זה לא היה לו אפשרות לקנות דירה ואחרי זה הוא גר בדירה שלו ששווה מליונים
זה רווח או שאני טועה?
לצורך התיאוריה
שיחזור לגור בשכירות כמו שהיה לפני וישאר עם מליון פלוס ביד
חלק מהרווח זה עליית מחירי הדיור
וחלק ההפרש בין המחיר שהוא קנה למחיר שמכרו בשוק החופשי

לצורך העניין ברשותי דירה ברמה ד
עלה לי 400,000 יותר מהמשתכן
שתינו מוכרים היום באותו מחיר
מי הרוויח יותר?

ונוסיף לזה את מה שאמרו למעלה שכל זה בהשקעה של 100,000 פלוס מדד 60,000

אסתי 15

משתמש מקצוען
דבר נוסף, הוא לקח קצת יותר ממאה אלף ש"ח הון עצמי, וזה צמח לו במליון. נראה לי שאין כזו השקעה בשוק מלבד מחיר למשתכן.
לא שילם 800,000 אלא הון עצמי 100,000 ש"ח והרוויח מיליון תוך 3 שנים. כלומר תשואה ממוצעת של 333% בשנה, ס"ה תשואה 1000%.
ונוסיף לזה את מה שאמרו למעלה שכל זה בהשקעה של 100,000 פלוס מדד 60,000
מזתומרת שילם 100 אלף והרוויח מליון?
כולכם שוכחים שהוא משלם על משכנתא של 700 אלף, בריבית דריבית לעשרות שנים? זו לא מתנה מהבנק....

לצורך העניין ברשותי דירה ברמה ד
עלה לי 400,000 יותר מהמשתכן
שתינו מוכרים היום באותו מחיר
מי הרוויח יותר?
אמנם עלתה לך 400 אלף יותר, אבל אתה מתעלם מהריביות העצומות שהוא שילם ומשלם, ומהצמדה למדד, ושכירות וכו.
ה 400 יותר שאתה שילמת לפני 7 שנים, שווים הרבה פחות מה 400 שהוא חוסך עכשיו.

hishtadlut

משתמש פעיל
מזתומרת שילם 100 אלף והרוויח מליון?
כולכם שוכחים שהוא משלם על משכנתא של 700 אלף, בריבית דריבית לעשרות שנים? זו לא מתנה מהבנק....

אמנם עלתה לך 400 אלף יותר, אבל אתה מתעלם מהריביות העצומות שהוא שילם ומשלם, ומהצמדה למדד, ושכירות וכו.
ה 400 יותר שאתה שילמת לפני 7 שנים, שווים הרבה פחות מה 400 שהוא חוסך עכשיו.
באותו בניין ברמה ד' גרות שתי משפחות דלת מול דלת משפחת כהן ומשפחת לוי.

משפחת כהן זכתה במחיר למשתכן ב800 א' ומשפחת לוי קנתה שנתיים אחרי הזכייה שלהם ב1.3 מ'.

המשכנתא של משפחת לוי יותר גדולה בחצי מיליון ויש לזה גם אפקט של ריבית בריבית

משפחת כהן שילמה בסך הכל עוד כ70 א' על שנתיים שכירות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה