מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
12% ביטולים, די ריאלי, ולא מופרך בכלל.
זה לא בדיוק 12%, כי יש מילואימניקים, נכים ובני מקום שלוקחים 50% מהדירות, והחיצוניים לא מתקדמים על ביטולים שלהם, כך שיש בסה"כ 184 דירות רלוונטיות, ואם כן נדרש 22% ביטולים.
מה שכן, ההגרלה הזו יקרה יחסית, כשדירת 4 חד' צפויה לעלות כ1.9M ו5 חד' 2.3M, ולכן צפויים הרבה ביטולים, כך ש22% זה גם ריאלי.
על כל פנים, מכיון שזו הגרלה יקרה עם רווח לא מי יודע מה, לא הייתי נמנע מלהירשם להגרלות הנוכחיות - למקומות זולים יותר, שיש בהם גם רווח גדול יותר.

יהודה קניג

משתמש רשום
מענין איזה גודל דירות נשאר מתי שבאת לבחור כי יוצא שבאלעד עכשיו היה כ20 אחוז ביטולים כי בפעול הייתה בסוף מספר 45 ןלא 56 .מדוע 11 אנשים לא לקחו דירה ? . כמה הרווח שם?? @יהודה קניג @בית שמשניק
רווח של בערך 500 כל מי שהיה צריך להגיע לבחור (30 איש) דירה ביום הראשון הגיע ובחר דירת 3 חדרים וביום השני לא כולם הגיעו כי ידעו שלא נאשר דירות שלושה חדרים ונשאר רק דירת 4 ו 5 ו 6 חדרים אבל לא לכולם יש כסף לשלם על דירת 4 חדרים 1.900 הון עצמי נדרש 500.000 וכל חודש 7000 וכיווני אויר פחות טובים ודירת 5ו6 חדרים זה כבר 2.300.000

יהודה קניג

משתמש רשום
המחיר סופי.
ההגבלה של ההנחה היא 600K ממחיר השומה העדכני, ובתנאי שהמחיר לא יהיה גבוה יותר מהמחיר המוצג ללא הנחה
יש הצמדה למדד תשומות הבנייה על 40% כמו בשוק החופשי
לא תמיד משתלמת הדירה הגדולה, ולפעמים דוקא הקטנה יותר משתלמת. כל מקרה לגופו.
יש הצמדה למדד תשומות הבנייה על 50% ולא כמו בשוק החופשי 40%

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
לא חושב שזה נכון, כי החוק החדש של סמוטריץ חל על כל החוזים, כולל דירה בהנחה.
גם לא חושב ש 50 זה נכון.
אבל בהקשר לחוק של סמוטריץ', אאלט זה היה בדרך לבית משפט בהקשר של דירה בהנחה (אבל גם זה לכא' רק על מכרזים שהיו לפני החוק).
מה נפסק?

די

משתמש סופר מקצוען
אבל בהקשר לחוק של סמוטריץ', אאלט זה היה בדרך לבית משפט בהקשר של דירה בהנחה (אבל גם זה לכא' רק על מכרזים שהיו לפני החוק).
מה נפסק?
עדיין לא נפסק (החוק החדש של ההצמדה למדד גם נותן פיצויים מאיחור של חודש אחרי המסירה, ומחמיר לגבי טענת אונס של הקבלנים)

יהודה קניג

משתמש רשום
בדירה בהנחה (החוק החדש) כל תשלום מוצמד למדד ב50%
אבל ה20% הראשונים לא צמודים למדד
כך שבעצם 40% ממחיר הדירה צמוד למדד
לי גם אמרו כך אבל זה לא נכון כי ממה שלא שילמו זה 50 צמוד ולא 40
(אתה יכול להגיד ש 30 צמוד אם שילמת 70 אחוז):)

זה ציתות מהחוזה שלי באלעד

.7.6 מחצית מכל תשלום תוצמד למדד תשומות הבניה ובלבד ש20%- מהמחיר החוזי המשולמים במועד כריתת החוזה אולפני כל תשלום אחר, לא יוצמדו. אם בזמן פירעונו בפועל של תשלום כלשהו יתברר כי המדד החדש גבוה מהמדדהבסיסי, ישלם הקונה לחברה את אותו החלק עליו חלה הצמדה כאמור לעיל מתוך התשלום כשהוא מוגדל באותוהיחס של עליית המדד החדש לעומת המדד הבסיסי )ההפרש בין התשלום המוגדל כאמור לעיל לבין התשלום הנקובבהסכם ו/או בנספח זה בחלק עליו חלה הצמדה כאמור לעיל, יקרא לעיל ולהלן: "הפרשי הצמדה"(. למען הסר ספק,במקרה של ירידת המדד אל מתחת המדד הבסיסי, לא יוקטן התשלום האמור.

נערך לאחרונה ב:
תודה על ההערה.
מצו"ב מעודכן.
(אל ייאוש, בסוף יגיע הסופי...)
צפה בקובץ המצורף 1792498
בית שמש​
6​
2175​
1088​
587​
1,290,000​
100,000​
-28%​
506,000​
1,580,000​
230,000​
-30%​
665,000​
-
10.2​
בבית שמש דירת ארבע חדרים בשוק החופשי נמכרת במעל 1.8 יצטרכו 25 אחוז הון עצמי? [ולא 230 א"ש]

מחיר הדירה בהגרלה ולא לפי שוק החופשי

מימון משכנתא בשיעור גבוה בתוכניות "דירה בהנחה"​

"על פי הנחיות בנק ישראל, שיעור המימון של המשכנתא לא יעלה על 75% ממחיר הדירה.
המשכנתא כוללת את המשכנתא הניתנת לזכאים (כולל מענקים מותנים), וכן הלוואות משלימות ממקורות הבנקים.

אולם, באישור של בנק ישראל, הזכאים רשאים לקבל משכנתא בשיעור גבוה יותר מכללים אלה, כדי לסייע להם במימון רכישת הדירה.

הגובה המרבי של המשכנתא ייקבע לפי שווי השוק של הדירה (שייקבע על ידי הערכת שמאי) ולא לפי מחיר רכישתה. הקלה זו מאפשרת שיעור מימון גבוה יותר מ-75% מהתשלום עבור הדירה הנרכשת.

ההקלה מותנית בכך שהזכאים ישלמו לפני קבלת המשכנתא 100,000 ש"ח לפחות ממקורותיהם העצמיים (הון עצמי), ובתנאי ששווי הדירה לא יעלה על 1.8 מיליון ש"ח.

במקרה שבו הערכת השמאי עולה על 1.8 מיליון ש"ח, יעמוד שווי הנכס לצורך חישוב תקרת המשכנתא על 1.8 מיליון ש"ח או על מחיר הרכישה, הגבוה מביניהם.

על הרוכש לשלם ממקורותיו העצמיים את ההון המינימלי הנדרש, בהתאם להנחיות בנק ישראל החלות על אותה העסקה (כאשר סכום זה שונה בין חסרי דירה למשפרי דיור), ורק לאחר מכן ניתן יהיה לשחרר את המענק"

סלק/סוכר

משתמש חדש
@בית שמשניק
אני זכיתי ברשימת המתנה בהגרלה לפני חצי שנה (אחת לפני האחרונה) בקריית עקרון
רציתי לשאול לאן כדאי לי להרשם (אם בכלל)
יש לי כמה שיקולים:
1-גובה ההנחה
2-תוך כמה זמן הדירה תהיה בנויה (איך שהבנתי קריית עקרון תבנה תוך 3-4 שנים)
3-והכי הכי חשוב אני רוצה דירה משלי והשאלה אם להמשיך לחכות או לנסות לעשות משהוא!
אגב אני הייתי מקום 11 וכבר התקדמתי למקום 9 השאלה אם כבר יפסיקו הביטולים או לא תכלעס אתה המומחה תן לי עיצה!
יצויין שיש לי יכולת הון עצמי גבוהה ואני לא נרתע מלהשקיע בשום מקום (אם הרווח עושה שכל) ואני לא בן מקום בשום עיר מההרים בהגרלה
תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1728483460831.png

סלק/סוכר

משתמש חדש
@בית שמשניק
זה נתוני הזכיה (אם הקובץ ששלחתי לא נפתח)
הגרלה מס 2378 בקריית עקרון-דירות בהגרלה:186 זכיתי במקום 197 מקום בתור 9 (אחרי 2 ביטולים כנ"ל)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
@בית שמשניק
אני זכיתי ברשימת המתנה בהגרלה לפני חצי שנה (אחת לפני האחרונה) בקריית עקרון
רציתי לשאול לאן כדאי לי להרשם (אם בכלל)
יש לי כמה שיקולים:
1-גובה ההנחה
2-תוך כמה זמן הדירה תהיה בנויה (איך שהבנתי קריית עקרון תבנה תוך 3-4 שנים)
3-והכי הכי חשוב אני רוצה דירה משלי והשאלה אם להמשיך לחכות או לנסות לעשות משהוא!
אגב אני הייתי מקום 11 וכבר התקדמתי למקום 9 השאלה אם כבר יפסיקו הביטולים או לא תכלעס אתה המומחה תן לי עיצה!
יצויין שיש לי יכולת הון עצמי גבוהה ואני לא נרתע מלהשקיע בשום מקום (אם הרווח עושה שכל) ואני לא בן מקום בשום עיר מההרים בהגרלה
תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
צפה בקובץ המצורף 1794830
ההגרלה בקרית עקרון משתלמת מאד. סכום ההשקעה סביר והרווח ממש גבוה, והסיכויים שלך לזכות שם בסופו של דבר די גבוהים. אני לא חושב שבהגרלה הנוכחית יש מקום דומה מבחינת רווח מול השקעה, ואם יש, זה אולי רק ראשל"צ.
בכל מקרה, אם אתה מחפש למגורים ומוכן לגור בבית שמש, שווה לכאורה לנסות שם. אתה לא צריך לבטל כלום, אלא רק להירשם במקביל גם בבית שמש, ומקסימום אם זכית מה טוב, ואם לא, לא נורא, אתה נשאר בהמתנה לקרית עקרון במקום טוב. (לגבי ערים אחרות, לא הייתי נרשם, כי או שההשקעה שם גבוהה יותר מקרית עקרון, או שהרווח שם נמוך יותר, או שניהם יחד).
בהצלחה!

נתי שש

משתמש חדש
ההגרלה בקרית עקרון משתלמת מאד. סכום ההשקעה סביר והרווח ממש גבוה, והסיכויים שלך לזכות שם בסופו של דבר די גבוהים. אני לא חושב שבהגרלה הנוכחית יש מקום דומה מבחינת רווח מול השקעה, ואם יש, זה אולי רק ראשל"צ.
בכל מקרה, אם אתה מחפש למגורים ומוכן לגור בבית שמש, שווה לכאורה לנסות שם. אתה לא צריך לבטל כלום, אלא רק להירשם במקביל גם בבית שמש, ומקסימום אם זכית מה טוב, ואם לא, לא נורא, אתה נשאר בהמתנה לקרית עקרון במקום טוב. (לגבי ערים אחרות, לא הייתי נרשם, כי או שההשקעה שם גבוהה יותר מקרית עקרון, או שהרווח שם נמוך יותר, או שניהם יחד).
בהצלחה!
בית שמשניק אשמח לקבל את הצעתך,
אני ברשימת המתנה ב ד5 (בית שמש) מקום 60 מתוך 604 דירות,
מה היית ממליץ לי לעשות בהגרלה הזאת?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בית שמשניק אשמח לקבל את הצעתך,
אני ברשימת המתנה ב ד5 (בית שמש) מקום 60 מתוך 604 דירות,
מה היית ממליץ לי לעשות בהגרלה הזאת?
יש סיכוי, אבל לא גבוה. כי לכאורה לא יהיו הרבה ביטולים בהגרלה כ"כ משתלמת.
אם אתה מעוניין בבית שמש למגורים, הייתי נרשם גם הפעם לשם, למרות שההגרלה הנוכחית פחות משתלמת מד'5, וגם יקח יותר זמן לקבל את הדירות. על ערים אחרות אולי הייתי מוותר הפעם (אלא א"כ יש מקום אחר שאתה מעוניין בו למגורים), כי בכל אופן יש לך סיכוי מסויים בבית שמש.

יש סיכוי, אבל לא גבוה. כי לכאורה לא יהיו הרבה ביטולים בהגרלה כ"כ משתלמת.
אם אתה מעוניין בבית שמש למגורים, הייתי נרשם גם הפעם לשם, למרות שההגרלה הנוכחית פחות משתלמת מד'5, וגם יקח יותר זמן לקבל את הדירות. על ערים אחרות אולי הייתי מוותר הפעם (אלא א"כ יש מקום אחר שאתה מעוניין בו למגורים), כי בכל אופן יש לך סיכוי מסויים בבית שמש.
רציתי לדעת לגבי בני עיש ובית שאן, מה האוכלוסיה שם?
גם אם אני נכנס להגרלה בשביל דירה להשקעה מי יהיו השוכרים/הקונים
תודה רבה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
רציתי לדעת לגבי בני עיש ובית שאן, מה האוכלוסיה שם?
גם אם אני נכנס להגרלה בשביל דירה להשקעה מי יהיו השוכרים/הקונים
תודה רבה.
מדובר בשכונות חדשות שעדיין לא הוקמו (בני עי"ש הולכת לגדול פי 4), כך שקשה לפלח במדוייק מי יתגורר שם.
לגבי היישובים בכללותם, נכנסתי לועדת הבחירות וראיתי שבבחירות האחרונות ההצבעה ביישובים הללו התפלגה כך:
1728497323612.png

1728497417453.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה