מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

זכויותינו

משתמש חדש
בלת"ק חלקי
@בית שמשניק וכל מי שיודע
אם נרשמתי בבית שאן דימונה ובית שמש (סתם כך, מה דעתכם על הבחירה?) ונאמר שבית שאן הוגרלה ראשונה וזכיתי, אני מוסר אוטו' מההגרלות הבאות?
הסדר אצליך בהגרלות הוא
1 בית שמש
2 דימונה
3 בית שאן
הסיכוי בדימונה כרגע הוא 0.53 כך שתחליט לבד

קפה ועוגה

משתמש פעיל
בלת"ק חלקי
@בית שמשניק וכל מי שיודע
אם נרשמתי בבית שאן דימונה ובית שמש (סתם כך, מה דעתכם על הבחירה?) ונאמר שבית שאן הוגרלה ראשונה וזכיתי, אני מוסר אוטו' מההגרלות הבאות?
1. דעת המומחים כאן באשכול היא שצריך להירשם לבית שמש בית שאן ובני עיי"ש, כך שאתה צריך להחליף את דימונה בבני עיי"ש [תראה את הסיכויים: בני עי"ש - 1 מתוך 24, דימונה - 1 מתוך 192(!)].

2. מי שזוכה בהגרלה אחת מוסר אוטומטית מההגרלות הבאות.

3. בית שאן מוגרלת במקום 10 מתוך 14.

4. משאלתך ניכר שאתה חושש לזכות בבית שאן, אז זהו, שלא, בית שאן היא אחת הערים היותר משתלמות לזכות בהם בהגרלה הזו, השקעה אפסית ורווח גבוה מאוד.

5. סדר ההגרלות לפי ערים ראה כאן בצד ימין מופיע מספר על כל עיר.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
בסוף החלפתי את דימונה לצור הדסה, (גם סיכוי וגם מיקום)
סיכוי:
צור הדסה - 1 מתוך 85
בני עיי"ש - 1 מתוך 24

מה אתה מתכוון מיקום? יש עיר ספציפית שאתה רוצה לזכות בה ולא להפסיד אותה ע"י זכייה לפנ"כ בעיר אחרת?

חיליק E

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

מימון משכנתא בשיעור גבוה בתוכניות "דירה בהנחה"​

"על פי הנחיות בנק ישראל, שיעור המימון של המשכנתא לא יעלה על 75% ממחיר הדירה.
המשכנתא כוללת את המשכנתא הניתנת לזכאים (כולל מענקים מותנים), וכן הלוואות משלימות ממקורות הבנקים.

אולם, באישור של בנק ישראל, הזכאים רשאים לקבל משכנתא בשיעור גבוה יותר מכללים אלה, כדי לסייע להם במימון רכישת הדירה.

הגובה המרבי של המשכנתא ייקבע לפי שווי השוק של הדירה (שייקבע על ידי הערכת שמאי) ולא לפי מחיר רכישתה. הקלה זו מאפשרת שיעור מימון גבוה יותר מ-75% מהתשלום עבור הדירה הנרכשת.

ההקלה מותנית בכך שהזכאים ישלמו לפני קבלת המשכנתא 100,000 ש"ח לפחות ממקורותיהם העצמיים (הון עצמי), ובתנאי ששווי הדירה לא יעלה על 1.8 מיליון ש"ח.

במקרה שבו הערכת השמאי עולה על 1.8 מיליון ש"ח, יעמוד שווי הנכס לצורך חישוב תקרת המשכנתא על 1.8 מיליון ש"ח או על מחיר הרכישה, הגבוה מביניהם.

על הרוכש לשלם ממקורותיו העצמיים את ההון המינימלי הנדרש, בהתאם להנחיות בנק ישראל החלות על אותה העסקה (כאשר סכום זה שונה בין חסרי דירה למשפרי דיור), ורק לאחר מכן ניתן יהיה לשחרר את המענק"
נו, ע"פ כל מה שהבאת יוצא שניתן לקבל עד 75% ממחיר הדירה בשוק או מחיר הרכישה ואם מחיר הדירה בשוק גבוה יותר אפשר לקבל משכנתא גבוהה יותר ולא פחות...
טעותך נובע מהסתכלות על ה-25% שצריך לשלם מההון העצמי אך כל מה שכתוב עולה הפוך דהיינו עולה על שיעור המשכנתא שאפשר לקבל.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
יתכן וזה יותר גבוה כי לא נראה לי שיש מספיק בני מקום שנרשמו ויתכן שחלק מהדירות לבני המקום יצאו לציבור הכללי
(אין לי מושג אם האתר הנ"ל מחשבן את זה, @בית שמשניק זה מחושבן שם?)
התכתבנו על זה פה אתמול:
בהגרלה בבני עיי"ש ישנם 246 דירות המוקצות לבני המקום, ורק 72 בני מקום נרשמו, @בית שמשניק מהם הכללים במקרה כזה שהקצאת בני המקום גבוהה מכמות הנרשמים, מי מרוויח במקרה כזה?
עובר לחיצוניים.
כך שסיכויי הזכייה גבוהים בהרבה ממה שכתוב באתר
השאלה אם הוא מחשב את זה בנוסחה שלו. אני כרגע באמצע התכתבות איתו על ההערות הערתי כאן אתמול. אולי אשאל אותו גם על זה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק לצערי.

@בית שמשניק
כפר סבא 20,000 למ"ר בזמן שמדלן רואים ממוצע של 30,000 בשוק החופשי.
זה יורת רווחי מבני עי"ש או עי"ש יותר רווחי?

תודה מראש!
יותר ריווחי -אבל גם ההשקעה הרבה יותר גבוהה (והסיכויים נמוכים יותר משמעותית).

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
עדכון:
לאחר מינימום של 48K נרשמים (לפי הנתונים היבשים; לפי הסטטיסטיקה של אלו שלא נרשמים ל3 ערים - כנראה שאנו בסביבות 55K), סיכויי הזכיה הולכים ופוחתים (כצפוי), ולצערי ההגרלה נראית יותר ויותר כמו סוג של מפעל הפיס (בפרט בחלק התחתון של הטבלה...). מה שעצוב זה שמכאן זה רק ילך ויתדרדר עוד ועוד...

הנתונים לשעה זו:
בית שמש - 1 מתוך 17 (לבני מקום - 1 מתוך 4)
בני עי"ש - 1 מתוך 26
בית שאן - 1 מתוך 45
אילת - 1 מתוך 84
צור הדסה - 1 מתוך 90
כפ"ס - 1 מתוך 91
אפרת - 1 מתוך 127
טירת הכרמל - 1 מתוך 135
קרית גת - 1 מתוך 173
יהוד - 1 מתוך 200
דימונה - 1 מתוך 204
רכסים - 1 מתוך 474 (לבני מקום - 1 מתוך 35)
קרית מלאכי - 1 מתוך 702
ראשל"צ - 1 מתוך 775

Pikolop

משתמש חדש
עכשיו הגרלה זה לא ״מחיר למשתכן״ נכון? רק קניית דירה במחיר יותר מופחת?
יהיו הגרלות של מחיר למשתכן לאחר סוכות?(הופיעה כאן רשימה עם הרים עפולה אופקים וכו)
תודה

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
עכשיו הגרלה זה לא ״מחיר למשתכן״ נכון? רק קניית דירה במחיר יותר מופחת?
בעבר היה מחיר למשתכן
היום זה נקרא דירה בהנחה

מחיר למשתכן כרגע לא יחזור
ודירה בהנחה זה מחיר למשתכן החדש...
(בהנחה פחות משמעותית, עדיין משמעותית מאוד)

יהיה הגרלות נוספות
אבל מומלץ להרשם בכל הגרלה שיש
למקסם את הסיכויים
(שהולכים ופוחתים בכל הגרלה...)

ידע זה כח

משתמש חדש
אני מקום ראשון ברשימת המתנה בהגרלה באלעד 2369
אשמח לדעת באיזה מקומות יש רווח יותר גדול בהגרלה הנוכחית ששווה לי להרשם
כי לא שווה לי לזכות בהגרלה שתיקח יותר שנים עד שיהיה מוכן עם רווח דומה

דובי כתום

משתמש חדש
אנחנו כרגע אחרי ביטול חוזה לדירה, ורוצים להוציא אישור זכאות להגרלות למחיר למשתכן
מה אנו צריכים לסמן בשאלה האם הייתה לנו דירה בבעלותינו?
אם היה ביטול חוזה זה נקרא שהייתה דירה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה