מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

קפה ועוגה

משתמש פעיל
רציתי לשאול את המבינים כאן:
באחת ההגרלות באלעד (2415), לא זכיתי, וקיבלתי מס' 44 בהמתנה לתור.
ההגרלה הייתה רק ביולי, וכבר עכשיו התקדמתי למס' 41 בהמתנה לתור.
מדובר על הגרלה גדולה יחסית - 368 דירות.
האם יש לי סיכוי סביר שאתקדם לזכייה בעקבות ביטולים?

@בית שמשניק .
ותודה על תובנותיך המדהימות תמיד.
12% ביטולים, די ריאלי, ולא מופרך בכלל.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
בהגרלה בבני עיי"ש ישנם 246 דירות המוקצות לבני המקום, ורק 72 בני מקום נרשמו, @עו"ד נתן רוזנבלט זכור לי שאתה התעסקת עם מקרים כאלו בעבר, יש מה לעשות?
ו @בית שמשניק מהם הכללים במקרה כזה שהקצאת בני המקום גבוהה מכמות הנרשמים, מי מרוויח במקרה כזה?

תשאף תתקדם..

משתמש צעיר
שלום
זכיתי בהגרלה 2419 בדימונה ביולי
רציתי לדעת אם שווה לי לבטל כדי להיכנס לבית שמש ששם אוכל לגור
או שזה הימור גדול מידי?
וגם אם משהו יודע מה קורה שם עם הבניה
כי זה לא נשמע שזז שם משהו
אשמח לתגובה
תודה

קפה ועוגה

משתמש פעיל
נכון.
אם כי, אני לא רוצה לצנן את התלהבותכם, אבל הולכות להישאר לכם דירות שסוננו ע"י למעלה 300 (!) אנשים, מה שאומר שאלו יכולות להיות דירות גרועות ביותר, כמו כיווני אויר בעייתיים, או דירות עם חצר ענקית בלי פרופורציות, וכו', תחשבו גם על זה.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
שלום
זכיתי בהגרלה 2419 בדימונה ביולי
רציתי לדעת אם שווה לי לבטל כדי להיכנס לבית שמש ששם אוכל לגור
או שזה הימור גדול מידי?
קיבלת צ'ק [אמנם צ'ק דחוי, אבל יש לך צ'ק ביד!] מהמדינה ע"ס כמה מאות אלפי שקלים, ואתה הולך לקרוע אותו בשביל להיכנס להגרלה שסיכויי הזכייה בה עומדים על 3%.
בהצלחה!

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בהגרלה בבני עיי"ש ישנם 246 דירות המוקצות לבני המקום, ורק 72 בני מקום נרשמו, @עו"ד נתן רוזנבלט זכור לי שאתה התעסקת עם מקרים כאלו בעבר, יש מה לעשות?
ו @בית שמשניק מהם הכללים במקרה כזה שהקצאת בני המקום גבוהה מכמות הנרשמים, מי מרוויח במקרה כזה?
עובר לחיצוניים.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
המחיר הוא סופי או שנדרשת שומה נוספת?
אין הגבלה לסכום ההנחה בהגרלה זו [ההגבלה היא ממחיר השוק האמתי?]
יש הצמדה חלקית למדד?
דירה גדולה יותר משתלמת תמיד יותר? [ללא שיקולי תקציב]
המחיר סופי.
ההגבלה של ההנחה היא 600K ממחיר השומה העדכני, ובתנאי שהמחיר לא יהיה גבוה יותר מהמחיר המוצג ללא הנחה
יש הצמדה למדד תשומות הבנייה על 40% כמו בשוק החופשי
לא תמיד משתלמת הדירה הגדולה, ולפעמים דוקא הקטנה יותר משתלמת. כל מקרה לגופו.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
אגב, לפי החשבון היבש [מספר הנרשמים לחלק ל3] נרשמו עד עכשיו כ40K אנשים.
ההגרלות הקודמות הוכיחו שישנם הרבה אנשים שנרשמים לפחות מ3 ערים [חלק מחוסר ידיעה וחלק מחוסר שכל], כך למשל בהגרלה הגדולה האחרונה שהתקיימה בקיץ, לפי החשבון הנ"ל היה אמור להיות 85K נרשמים, ואז התפרסם ש101K משקי בית נרשמו להגרלה, מה שאומר שכ15% מהנרשמים לא נרשמים ל3 ערים.
לפי זה אנחנו עכשיו על כמעט 50K נרשמים = מחצית מהכמות הכוללת.
אני טועה?
@ספרא רבא @בית שמשניק

חרד ה'

משתמש רשום
כולם פה מדברים על בני עייש שזה אחוזים גבוהים ורווח נאה אבל מישהו מכיר את המקום איזה אוכלוסייה זה,
האם יהיה איך להשכיר את הדירה, והאם יהיה בכלל ביקוש על הדירות כשיוכלו למכור
זה נראה לי הימור קצת לרוב הציבור שהם לא כרישי נדל"ן
אני לא צודק?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ההגרלות הקודמות הוכיחו שישנם הרבה אנשים שנרשמים לפחות מ3 ערים [חלק מחוסר ידיעה וחלק מחוסר שכל], כך למשל בהגרלה הגדולה האחרונה שהתקיימה בקיץ, לפי החשבון הנ"ל היה אמור להיות 85K נרשמים, ואז התפרסם ש101K משקי בית נרשמו להגרלה, מה שאומר שכ15% מהנרשמים לא נרשמים ל3 ערים.
אני טועה?
@ספרא רבא @בית שמשניק
לכאורה צודק.
ואגב, לא יודע אם אתה מחשב כך, אבל את החשבון היבש צריך לבדוק לפי ההגרלה עם הכי הרבה נרשמים בכל עיר (ולא לפיע ממוצע הנרשמים של ליעד יוסף)

ספרא רבא

משתמש פעיל
אני טועה?
@ספרא רבא @בית שמשניק
לפי הנתונים היבשים אתה בהחלט צודק.
ליתר דיוק, לפי הנתונים שכתבת 101 ביחס ל-85, זה 19% יותר, מה שאומר שביחס ל-40 אז מספר הנרשמים עומד על 47.5K.
אבל מעבר לאינדיקציה כללית אחוזי הסטיה יכולים להיות גבוהים, כי זה תלוי בהרבה פרמטרים: בעוצמת הפרסום של המשרד, בנקודת הזמן המדויקת, וכן במספר הערים שבכלל מוצעות ועוד. יתכן שכשיש יותר ערים (נ"ל שבהגרלה הקודמת היה מספר דירות זהה בהרבה יותר ערים) מושך יותר אנשים לבחור ביותר הצעות (ולפ"ז הפעם חצינו את ה-47).
בבחירות יש שמנסים לנבא את שיעורי ההצבעה ביום הבחירות, ומתברר ששיעורי הסטיה גבוהים.
אגב, יש נרשמים שלא רק שלא נרשמים בכל 3 הערים, אלא אפילו לא בכל ההגרלות שבאותה עיר. אין לי מושג למה (אתה רואה בבירור שיש כאלו שבוחרים דווקא את הפרויקט השני ודילגו על קודמו).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה