מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

יהודה קניג

משתמש רשום
תודה!
ואיפה עוד? (מכיוון שאני ברשימת המתנה באלעד מההגרלה הקודמת- מספר 1, אני מחפש 3 ערים עם הסכום הגבוה ביותר, לא מעניין אותי סיכויי זכיה.)
אני בחרתי דיה באלעד הגרלה 2370 והייתי מקום בהגרלה: 56 ובפועל בבחירת דירות מקום 45 בהצלחה!!!

מסוקרן

משתמש צעיר
זכיתי בקרית גת צפון השנה,
ובתור בן מקום בבית שמש רציתי לדעת האם שווה לי לבטל את הזכיה שם ולהיכנס לבית שמש.
הבנתי שהסיכויים גבוהים בבית שמש לבן מקום,
ובקרית גת מדובר בדירה להשקעה כי זה צפון,
ממתי קריית גת צפון?
כלומר לשלם שכירות בבית שמש (עלתה מאוד לאחרונה) + משכנתא במשך 7 שנים,
ורק אז למכור בקרית גת ולקנות בבית שמש, כשבטח המחירים בשנים האלה יעלו עוד ועוד, ולא בהתאמה לעליה בקרית גת.
האם זה שווה?
מישהו יודע לומר אם זה כדאי על פי הסיכויים?
בקריית גת יש למחירים הרבה יותר לאיפה לטפס עם השנים מאשר לב"ש, כי מבחינת מיקום קריית גת ממוקמת במקום מאוד טוב, והיא עכשיו בפיתוח, ולא כמו בב"ש שעברה את השיא לדעתי.
ובית שמשניק כתב לפנ"ז כמה סיכויים יש וזה לא הרבה בכלל בשביל לוותר על הזכי'ה,
והנתונים האלו הם רק לבנתיים,
בהמשך הסיכויים הולכים ויורדים...

א. בזכות בית שמשניק וכ"ו בחרתי דירה ברוגע תודה רבה! ב"ה אצלכם
ב. 7% בחתימת החוזה 13% תוך 45 ימים ממועד חתימת חוזה ועוד 7% עד 3 חודשים ממועד חתימת הסכם זה. וכל 3 חודשים עוד 7% עד 90% ו 10%בכניסה לדירה
בכל חוזה יש קצת שינויים באחוזים,
אבל הכל על הרעיון הזה.

הלל א.

החיים שלנו כתובים בעיפרון, תמיד אפשר לתקן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
החישוב של דמי השכירות הוא נכון בעיקרון, אבל גם ריבית משכנתא על דירה יקרה בשוק החופשי עולה הרבה מאד כסף (בדרך כלל יותר משכירות - בסביבת הריבית הנהוגה כיום).
זה נושא שחשוב לדעת, והלוואי שהדברים יאירו למישהו את העיניים.
רוב מי שמצפה לזכות בבית שמש (ובמקומות נוספים) חושב גם לקחת משכנתא של יותר ממיליון ש"ח בתשלום חודשי של כ7,000 ש"ח.

ישנם דיבורים שונים בפורום על כדאיות הזכייה בגלל הצורך לשלם שכירות לאורך כמה שנים עד האכלוס.
מי שמשלם שכירות היום בגובה כ4,000 וגם ככה צפוי לשלם בהמשך תוספת של 3,000 למשכנתא, כדאי שיתחיל לחסוך מהיום 3,000 ש"ח לחודש (ולהרוויח עליהם קצת בינתיים), מאשר לדחות את תחילת התשלום הנוסף לזמן שהוא יצטרך לקחת את הכסף בריבית גבוהה.
כל שקל שתחסכו היום עבור הדירה, יחסוך לכם כמה שקלים בעתיד. בדרך כלל ההוצאות המשפחתיות לא מצטמצמות עם הזמן.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ב. 7% בחתימת החוזה 13% תוך 45 ימים ממועד חתימת חוזה ועוד 7% עד 3 חודשים ממועד חתימת הסכם זה. וכל 3 חודשים עוד 7% עד 90% ו 10%בכניסה לדירה
זה אומר שבחוזה עצמו כתוב שהבנייה תיקח 3 שנים ומה זה אומר בפועל
ב. האם הטבלאות של טל זכריה משקללות את העלאת המעמ (והאם המחיר הקובע הוא המחיר ללא מעמ שמפורסם במכרז או המחיר שמופיע בהגרלות כולל מעמ
ג האם מישהו יכול לומר מנסיון אילו דירות נבחרות ראשונות (3 או 4 חדרים)
תודה

יהודה קניג

משתמש רשום
זה אומר שבחוזה עצמו כתוב שהבנייה תיקח 3 שנים ומה זה אומר בפועל
ב. האם הטבלאות של טל זכריה משקללות את העלאת המעמ (והאם המחיר הקובע הוא המחיר ללא מעמ שמפורסם במכרז או המחיר שמופיע בהגרלות כולל מעמ
ג האם מישהו יכול לומר מנסיון אילו דירות נבחרות ראשונות (3 או 4 חדרים)
תודה
באלעד (שזה יקר) 3 ראשונות ו4 ו 5
לגבי מע"מ אם חותמים חוזה אחרי שהמע"מ עלה אז הקבלן סופג את זה ומחיר הדירה זה כמו שרשום

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

אוהב ציון

משתמש פעיל
צפון קרית גת מיועד לציבור הכללי

תודה
יש לך מקור לזה כי מבחינת הקבלן הוא גם סגר חוזה (במכרז)

החוזה בכל מצב גם הוא נחתם יש סעיף מפורש הקובע כי הוא צמוד למחיר מע"מ , אם עולה עולה ואם יורד יורד גם ללקוח

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
למה הגרלה 2447 כ"כ אטרקטיבי?
קבלן טוב ומוכר - אפי קפיטל
הרבה דירות - 239 - הפרוייקט כמעט הכי גדול בבית שמש
מחיר טוב - 14,633 למ"ר - מהזולים יותר בבית שמש
יש כאלו שחושבים בטעות שלא ניתן להירשם לכל העיר, אלא רק לפרוייקט אחד או שלושה בכל עיר, ולכן הם בוחרים בהגרלה שנראית להם הכי אטרקטיבית (או ב3 ההגרלות הכי אטרקטיביות). חבל שהם מקטינים מאד את הסיכויים שלהם.

Batya BT

משתמש רשום
מי שנרשם לקבלת תעודת זכאות עד ה 15.10 יקבל ודאי בעז"ה תעודת זכאות עד מועד סגירת ההגרלה?

תוך כמה זמן מהרישום לתעודה מקבלים את הזכאות?

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
מי שנרשם לקבלת תעודת זכאות עד ה 15.10 יקבל ודאי בעז"ה תעודת זכאות עד מועד סגירת ההגרלה?
הם לא מתחייבים.
אבל בדר"כ עומדים בזה.
עדיף כמובן להרשם עכשיו

אם נרשמתי לדירה בהנחה,
לא זכיתי שנתיים,
קניתי דירה,
ולאחר חצי שנה אני רואה שזכיתי מקום 198 מתוך 108,
90 כנראה ביטלו - ועכשיו הודיעו לי שאני במקום ה108.
הגיוני?
אני זכאית באמת?
אם לא עשית זכאות חדשה של משפר דיור ולא מדובר בהגרלה כזאת, אז זה סתם משהו טכני וחבל לשגות באשליות.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מעלה כאן סקירה של טל זכריה על ההגרלות בצור הדסה

סקירה שנייה להגרלת ספטמבר 2024, והפעם הגענו לישוב צור הדסה עם שכונת ב2' בהגרלה זו מוגרלתו כמות של 192 יח"ד לזכאים. ובהגרלה הקודמת שהייתה בחודש מאי 24 הוגרלו 46 יח"ד. צור הדסה היא מועצה מקומית וממוקמת דרום מערבית לירושלים ומצפון לעיר ביתר עילית, ומתגוררים בה כ12,500 תושבים. שכונת ב2 תרחיב את הישוב בעוד כ500 יח"ד שהגבהים בהם ינועו מ-2 קומות ועד 5 קומות. 20 אחוז מהדירות בשכונה יהיו דירות קטנות של 80 מ"ר, בשכונה רוב הדירות יהיו 5 ו-6 חדרים סדר גודל של 55 אחוז מהדירות בכל השכונה כולל השוק החופשי. שימו לב בטבלה המצורפת לתמהיל שהתוכנית בניין עיר (תב"ע) מנחה, התמהיל כולל בתוכו גם את השוק החופשי בכל פרויקט. בנוסף, זו שכונה שאחוז דירות הגן והפנטהאוזים בה גבוה מאוד. חשוב גם לשים לב שהתמהיל בפרויקטים שמוגרלים עכשיו יהיו שונים מהתמהיל של הפרויקטים שהוגרלו בהגרלה הקודמת, זה אילוצים מהתב"ע. נקודה שלא התייחסתי בטבלאות זה חישובים לדירות גן ודירות גג(פנטהאוזים) שעלולים להיות בחלק מהתמהיל של הפרויקטים השונים.
על פי השמאי של רמ"י ההנחות בפרויקטים עומדות על 20 אחוז ממחיר השוק.
את השכונה תכננה דניאלה פלסנר מהמשרד פלסנר אדריכלים.

די

משתמש סופר מקצוען
איך אתה מסיק מ-
לי כתבו שאם אני משלם הכל החשב אז אני משלם לפי17 ואם אחרי הראשון ל 2025 אז לפי 18
ש-
לגבי מע"מ אם חותמים חוזה אחרי שהמע"מ עלה אז הקבלן סופג את זה ומחיר הדירה זה כמו שרשום
זה לא סותר. אם תשלם הכל לפני 2025 תשלם מע"מ 17%, אבל גם אם חותמים חוזה אחרי עליית המע"מ הלקוח צריך לשלם 18% מע"מ.

די

משתמש סופר מקצוען
מי שחושב להירשם לצור הדסה לקחת את זה בחשבון (מחיר סופי גבוה)
בשכונה רוב הדירות יהיו 5 ו-6 חדרים סדר גודל של 55 אחוז מהדירות בכל השכונה כולל השוק החופשי.
זו שכונה שאחוז דירות הגן והפנטהאוזים בה גבוה מאוד.

smart guy

משתמש חדש
קפיצה מטורפת בבית שמש -כנראה בעקבות שליחת המיילים של משרד השיכון ,תוך מספר שעות מהצהריים המספר הגיע ל 14,240 מה שאומר סיכויי זכיה של 7.7% .

2bsmile

משתמש פעיל
איך יודעים אם כבר כל הדירות נבחרו בפרויקט? (ז"א מתי כבר אין סיכוי להתקדם בתור לזכיה בהגרלה..?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה