מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מה הכוונה של לא רלוונטי בטור של מחיר לפי מ"ר בשוק?
הכוונה היא שברוב ההגרלות מחיר השוק הנוכחי אינו משפיע על מחיר הדירה הסופי, חוץ מבני עיש קרית גת וקרית מלאכי שהמחיר הנוכחי בשוק כן משפיע על מחיר הדירה הסופי - באופן שגובה ההנחה אינו יכול להיות יותר מ600K

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ושאלה נוספת
זוג צעיר, ללא הון עצמי גבוה במיוחד, וללא יכולת החזר מי יודע מה
(הון עצמי 300K, יכולת החזר בחודש עד 5K , מאמינים שישתפר לטובה בהמשך)
(אבל ההורים יכולים קצת לעזור עם עוד הון עצמי, אבל לא הרבה...)
נרשמו בהגרלות לק.גת- כי יחסית אפשר להסתדר עם הסכומים הללו
אלעד- כי מקסימום יקנו דירת 3, או שיקנו וימכרו, ויגדילו הון עצמי.

רוצים להרשם לעיר שלישית
אין להם מקום מתאים למגורים (לא צפת ולא רכסים)
לא רוצים להתייחס עכשיו לאחוזי סיכויים (כבר לקחו את ק.גת ואלעד בשביל סיכויי הזכיה)
רק למקום לא מאוד יקר (לא ירושלים-מודיעין) כדי שיעמדו בתשלומים
אבל שיוכלו להגדיל ככל האפשר את ההון העצמי שלהם
וגם שכירות שתכסה כמה שיותר מהמשכנתא (מקום עם שכירות גבוהה)
כלומר שהאקזיט יהיה גדול

מה המלצת המומחים?
@בית שמשניק
@עו"ד נתן רוזנבלט
(אני יודעת שאתה עסוק היום עם התביעה,
ד' יעזור שתצליחו, אתם שלוחים של כולנו
מתפללים להצלחתכם...) אבל כשיהיה לכם את היכולת לענות
מאמינה שיעזור לא רק לנו...

חשבתי על פתח תקווה
המחיר לדירת 100 מ"ר ממוצעת היא 1.5K (כלומר בערך כמו אלעד)
שיא גוש דן, ביקוש לדירות גבוה
אכן? או שיש כאן משהו אחר?
בפ"ת יש באמת רווח מאד גבוה, אבל אני הייתי בוחר מקום עם אחוז זכייה גבוה יותר גם בבחירה השלישית.

חיים מירושלים

משתמש פעיל
מחיר הדירה סופי כי הוא כבר לאחר החישוב הנ"ל. לכן יש פער גבוה במחיר בין קרית גת מערב לקרית גת צפון, למרות שהמחיר למ"ר אינו מאד שונה ביניהם.
הבנתי.
והאם המחירים שכתובים שם זה באמת מחיר השוק שם?. או שמחיר השוק האמיתי יותר גבוה?.
ולמה דווקא במקומות האלו יש את הכלל הזה שאי אפשר לגובה הנחה מעל 600 אלף.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הבנתי.
והאם המחירים שכתובים שם זה באמת מחיר השוק שם?. או שמחיר השוק האמיתי יותר גבוה?.
ולמה דווקא במקומות האלו יש את הכלל הזה שאי אפשר לגובה הנחה מעל 600 אלף.
לא בטוח שזה מחיר השוק האמיתי, מה שכתוב זה על פי הערכת שמאי לאחרונה. (בקרית גת צפון לדוגמא המחיר ממש מוגזם).
רק במקומות האלו יש את הכלל הזה, כי אלו מכרזים מאוחרים יותר שהתקיימו אחרי תיקון החוק החדש. (כל המכרזים העתידיים יהיו גם כן עם ההגבלה הזו).

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ביחס לזמן ההגרלה, לזמן הנפקת המכרז
או ביחס לזמן שחותמים חוזה?

(כלומר מה התאריך הקובע, זה לדעתי משמעותי מאוד)
ביחס לעכשיו. יש מחיר שוק נוכחי (שאגב מפורסם בטבלה ללא מע"מ), שממנו בודקים ששווי הדירה הסופי לא יהיה בהנחה של למעלה מ600K (בכפוף לתנאי נוסף, שהתמחור לא יהיה גבוה יותר מהמחיר למ"ר המפורסם ללא הנחה).

שלום יצחקי

משתמש רשום
בית שמשניק תודה על המידע וכו' תבורך מפי עליון, אני כיום ברשימת המתנה של שני הגרלות, באלעד בהגרלה 2276 שיש בה 102 דירות ממתין במקום 18 , ובירושלים בהגרלה 2179 מקום 9 מתוך 56 דירות, האם שווה להרשם להגרלות הנוכחיות או שעדיף לקחת הימור כי ההגרלות הקודמות ריוחיות יותר ויתקדמו לבנייה מוקדם יותר?

מצויינת

משתמש פעיל
@בית שמשניק תודה על המידע וכו' תבורך מפי עליון, אני כיום ברשימת המתנה של שני הגרלות, באלעד בהגרלה 2276 שיש בה 102 דירות ממתין במקום 18 , ובירושלים בהגרלה 2179 מקום 9 מתוך 56 דירות, האם שווה להרשם להגרלות הנוכחיות או שעדיף לקחת הימור כי ההגרלות הקודמות ריוחיות יותר ויתקדמו לבנייה מוקדם יותר?
איך אפשר להיות ברשימת המתנה ל- 2 מקומות?

מ. נ. ו.

משתמש חדש
האם יהיו גם דירות בבית שמש? אם כן, מישהו יודע מתי?
יהיו דירות בבית שמש ברמב"ש ה' השאלה רק מתי
1703673415715.png

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בית שמשניק תודה על המידע וכו' תבורך מפי עליון, אני כיום ברשימת המתנה של שני הגרלות, באלעד בהגרלה 2276 שיש בה 102 דירות ממתין במקום 18 , ובירושלים בהגרלה 2179 מקום 9 מתוך 56 דירות, האם שווה להרשם להגרלות הנוכחיות או שעדיף לקחת הימור כי ההגרלות הקודמות ריוחיות יותר ויתקדמו לבנייה מוקדם יותר?
אין היום הרבה ביטולים (כנראה בעקבות מודעות גבוהה יותר של הזוכים), ולכן מכיון שאתה לא במקומות הראשונים ממש, לא הייתי נמנע מלהירשם להגרלה החדשה, בבחינת "טוב ציפור אחת ביד..."

שלמה סטאריק

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
האם מישהו יכול לעשות לי סדר:
במידה ואני זוכה למשל בקרית גת ואני לא רוצה את הזכיה אני יכול לוותר על זה ולהירשם להגרלה חדשה לדוגמא בית שמש....

די

משתמש סופר מקצוען
מישהו יודע איך אפשר לבדוק בכל פרוייקט איזה גודל דירות יש?
אני רוצה להירשם לאלעד ובני עייש אבל דירת מאה מטר בשניהם עולה 1600000 וזה הרבה בשבילי אז רציתי לבדוק אם יש שם הרבה דירות פחות ממאה מטר או קצת
אם לא הגישו תוכניות לעירייה, צריך לבדוק מה כתוב במסמכי המכרז של רמ"י.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה