מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

יאעדי

משתמש רשום
וגם
444.png

יאעדי

משתמש רשום
ובנוסף את החיצים צריך לכוון לראשי העיר החילונים שלא סופרים אותנו ולא למי שנלחם בשביל להביא תוצאות
נכון נכון. אבל הבעיה במימוש הסכם הגג הוא גם ברשויות חילוניות
עכשיו אתה אמרת מה הפיתרון (הלא ראלי) פשוט לכפות על הערים החילוניות שכונות חרדיות
אני גם אמרתי שקוראים לי אחמד נכון? איפה ראית את זה? בסך הכל מה שטוב ברחובות טוב בבית שמש ואם הבעיה העיריה אל תתמוך בבלוך.
אתה מצפה משר חרדי לעצור את המכרזים בערים כמו ראשל"צ, רחובות, ראש העין, ומודיעין עד שהם יסכימו לשווק לפחות 20% לציבור החרדי? אז כנראה שאפשר פה לעצור את הדיון ביננו, אין לראשי העיר בעייה להקפיא את הבנייה גם לעשור
אז זה לא מעשי, המקום היחיד שזה הצליח מול ר"ע ק"ג אבירם דהרי, העיר שמאוד רוצה לבנות ולגדול, (הראשונה שחתמה על הסכם גג בארץ, וכבר חתמה על שלושה הסכמי גג) שהאיום שאם לא יבנו גם לחרדים, לא יבנו גם לחילונים עבד
זה גם לא עובד מול באר שבע, ולכן נולד תילה וכסיף
גם כנ"ל.
נשמה-בערים חרדיות!!
או מעורבות אם תרצה
רק על חדרה ונתניה שמאפשרות את זה אוכל להביא לך הכל תלוי ברמ"י לא כולם כ"כ שונאים אותך.
אתה קצת טועה במספרים לחרדים יועד בק"ג 3411 + 3800 + 5300,
ועוד חלום רחוק 35,000
למה לתפוס על המילה הייתי מאד קרוב והסכום שאתה זרקת מאיפה?
555.png

הח"כ בממשלה הקודמת התלוננו על דבר מרכזי אחד ויחיד
נסיון מחטף מערב קרית גת לחילונים
ותיכנון אך ורק כסיף עכו והר יונה לחרדים
כיום ק"ג חזרה על המפה, ובנוסף כסיף עכו והר יונה זה דבר מבורך, רק גפני עדיין לא החליף דיסקט,
לא תישמע מיעקב אשר שום ביקורת למרות שהוא באמת עוסק בעיקר בנושא הדיור פי עשר מגפני
מאיר פרוש מוכר לך? זה מה שקפץ לי תקרא

קבצים מצורפים

• 24_tor_622343.doc
    KB 29.8 · צפיות: 28

יאעדי

משתמש רשום
ו---די קצת הגזמנו אני לא במבחן פשוט תבדוק את עצמך טוב טוב לפני ההודעה הבאה.
מבחינתי-מיציתי את הנושא!

צבי1

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• נישואים.pdf
    KB 45.8 · צפיות: 27

צבי1

משתמש פעיל
עכשיו הבנתי
אתה מדבר מאז 2013 שהתחילו את הסכמי הגג, חלקם כבר נבנו, וחלק בחיים לא יתקדם
ברור שמוסדות התכנון לא מחפשים לדאוג לנו
ועדיין לא הבנתי, האינטרס של המדינה זה לבנות, של העיריות פחות, אם תתנה את הבנייה בערים חילוניות בבנייה גם לחרדים אז הם פשוט לא יבנו (אשדוד),
איפה שיש במרכז ערים חרדיות שהיה אפשר לבנות זה כלול בהסכמי גג ירושלים בית שמש ואלעד, כנראה שצריך גם במודיעין עילת אבל לא מכיר את השטחים מסביב(זכור לי קרקעות פרטיות אבל לא בטוח), ביתר זה התנחלות וכל אישור הכי קטן צריך אישור מהצבא ומאמריקה, בנו גם בבני ברק את 2,100 דירות בשטח הפנוי האחרון שנשאר בלי הסכם גג
לא יהיה עיר חדשה לחרדים במרכז
המקום הכי קרוב וזמין הבא בתור זה ק"ג
אתה מציע לשר גם לא לקדם בפירפרייה וככה זה יפתור את הבעיה?
ברור שצריך לנער את מוסדות התכנון אבל זה תהליך ארוך וקשה, יש לך שם את נתן אלנתן מינוי של דרעי, שמוכן לעשות הרבה אבל שוב כנראה שבמרכז אין כל כך הרבה בית שמש יש עוד רמה אחת, ומה אחרי זה?

צבי1

משתמש פעיל
רק על חדרה ונתניה שמאפשרות את זה אוכל להביא לך הכל תלוי ברמ"י לא כולם כ"כ שונאים אותך.
נתניה וחדרה מסכימות להקמת שכונה חרדית?
למה לתפוס על המילה הייתי מאד קרוב והסכום שאתה זרקת מאיפה?צפה בקובץ המצורף 1457671
8,600 זה מכרז פעיל עם חוברת
3411 מתוכם לחרדים עוד 3,800+- עובר שינוי ממגורים ד' למגורים ג', וליד עוד מתחם 5,300 מחכה לחוברת
ותוכנית שלד עתידית של בערך 40,000
מאיר פרוש מוכר לך? זה מה שקפץ לי תקרא
מאיר פרוש מתלונן על וועדות התכנון ולא על הממשלה הקודמת, הוא מדגיש זאת כמה פעמים
אני חוזר שוב, הח"כ בממשלה הקודמת התלוננו על דבר מרכזי אחד ויחיד
נסיון מחטף מערב קרית גת לחילונים
ותיכנון אך ורק כסיף עכו והר יונה לחרדים
כיום ק"ג חזרה על המפה, ובנוסף כסיף עכו תילה והר יונה זה דבר מבורך, רק גפני עדיין לא החליף דיסקט,
לא תישמע מיעקב אשר שום ביקורת למרות שהוא באמת עוסק בעיקר בנושא הדיור פי עשר מגפני

די

משתמש סופר מקצוען
בית שמש יש עוד רמה אחת
יש תכניות לחצי מיליון תושבים בבית שמש, בעוד כמה וכמה שכונות בכל הכיוונים של העיר הקיימת. רשמית יש תכניות לשכונות רמה ו' ז' ח' כ15,000 דירות (מזרח כביש 10), ועוד כ10,000 דירות באזור רמת אברהם ומערב כביש 5.

צבי1

משתמש פעיל
יש תכניות לחצי מיליון תושבים בבית שמש, בעוד כמה וכמה שכונות בכל הכיוונים של העיר הקיימת. רשמית יש תכניות לשכונות רמה ו' ז' ח' כ15,000 דירות (מזרח כביש 10), ועוד כ10,000 דירות באזור רמת אברהם ומערב כביש 5.
ברור שלבית שמש יש עוד עתודות אבל זה נפרש על קצב של לפחות 20 שנה, ולבנתיים צריך עוד מקומות

די

משתמש סופר מקצוען
ברור שלבית שמש יש עוד עתודות אבל זה נפרש על קצב של לפחות 20 שנה, ולבנתיים צריך עוד מקומות
מסכים שצריך עוד מקומות. אבל לא מסכים שבבית שמש זה צריך להיפרש על 20 שנה. לדוגמא רמה ד' ה' ורמת אברהם שיווקו פחות או יותר באותו זמן כ15,000 דירות.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
זה אכן בעיה. כמו שכבר קורה בשכונה ה' בבית שמש. נרשמים בהגרלות לא ממש מבחינים. גם חילונים וגם חרדים.
במקרה, הדוגמא שהבאת לא בדיוק משקפת.
ברמת בית שמש ה' זכו בעיקר חרדים, 90% הייתי אומר.
החילונים ושאר המגזרים שגרים בה קנו בשוק החופשי, בעידוד עיריית בית שמש ובשיווק מסיבי.

יאעדי

משתמש רשום
באשכול של "מחירי הדירות לאן" תוכלו למצוא כתבות שיעניינו אתכם
בכל אופן לגבי...
אני לא שמעתי על חצי מיליון זה הגיוני אבל אם זה כך רק בבית שמש אפשר לשכן פעמיים את הציבור החרדי ב-20 שנה הללו (200000 ב-20 שנה זה מה שצריך ע"פ דו"ח מבקר המדינה) בכל אופן יש עוד ערים חרדיות שכל אחת עם יכולת מיצוי או עתודות כאלה ואחרות (ברמות ירושלים לכיוון גבעת זאב יש "מגרש פנוי" שדובר על 4000 יחידות רק בתור התחלה!-איפה זה נתקע?)
השאלה מה יושב לו ולמורגנשטרן יותר הרצון העז "להפוך את הפריפריה למרכז" (מורגנשטרן נלחם על זה בכל ראיון)) או להרחיב את הקיימות.
יש לציין שהסירוב של רוב הציבור החרדי (בכל סקר שנעשה על זה) הוא לא רק בגלל המרחק אלא גם בגלל שהתשתיות עוד לא קיימות.
אגב התוכנית מ-2016 מדברת גם על התחדשות עירונית מאסיבית שלא ממש יוצא לפועל-עוד נקודה למחשבה
ברור שמוסדות התכנון לא מחפשים לדאוג לנו
מוסדות התכנון זה משרדי הממשלה השונים. בעיקר. ולכן פרוש למשל תקף רק בזמן הממשלה הקודמת (את מי הוא תוקף? את העיריות? פחות על דוכן הכנסת...) הוא יכול להדגיש כמה שהוא רוצה (אחרי הכל הוא פונה אליהם) עובדה שהיום הוא לא עושה את זה.
ברור שיש גם את הנושא של העיריות אבל זה נתקע גם בשיווק לציבור שלהם! ואלו מלחמות פנימיות בכל עיר כמו מה שקורה עכשיו באשדוד. חוץ מזה ולשם כך הבאתי את חדרה ונתניה אני פשוט מכיר שם קצת יותר כי למדתי בנתניה וביחס לעיריות זה כבר נושא הבחירות שהבחירה של החרדים בראש עיר או כניסה לקואליציה מותנית גם בהסכמים על זה בדרך כלל (בדיוק כמו שב"ש עשתה את השינוי האדיר הזה) ואין כמעט עיר שאין חרדים ומדברים על התרחבות השכונות בשטחים פרטיים ואני מאמין שגם על קרקעות מדינה
תמיד יש ערים סובלניות יותר ויש פחות זה נושא רחב מידי למשל בהרצליה אני מסכים שאין לך סיכוי אבל שאף אחד לא ולכן להרחיק עד כסיף-לא ממש.
אגב מה עם שפיר? מעניין לשמוע. היא ממש ליד קרית גת. (פרשנות-יכול להיות שזה ירוץ לו הרבה יותר מהר בכסיף כי זה איזור בלי התנגדות עם עדיפות לאומית זה הכל.)?
המקום היחיד שזה הצליח מול ר"ע ק"ג אבירם דהרי, שהאיום שאם לא יבנו גם לחרדים, לא יבנו גם לחילונים עבד
זה גם לא עובד מול באר שבע, ולכן נולד תילה וכסיף
קרית גת נתיבות נוף הגליל ואפילו רמלה ואשדוד זה לא עובד רק באיומים כל עיר והאינטרס המקומי שלה חוץ מזה שיש מנגנון תמרוץ של הממשלה שדוחף אותם. גם להיתרי בניה סתמית צריך לדחוף אותם.
ועדיין לא הבנתי, האינטרס של המדינה זה לבנות, של העיריות פחות, אם תתנה את הבנייה בערים חילוניות בבנייה גם לחרדים אז הם פשוט לא יבנו (אשדוד),
אני גר באשדוד ומכיר שם את הפוליטיקה על כף ידי לא זה הסיפור. ההיפך הוא הנכון. אם תרצה אעלה את זה בהודעה נפרדת.
ביתר זה התנחלות וכל אישור הכי קטן צריך אישור מהצבא ומאמריקה,
הלכת על שיטת הפרד ומשול אתה הופך כל דבר להר גבוה ושוכח שבסוף הם עובדים ביחד הטענה על 100000 במרכז לא נכונה אפשר ועוד איך תלוי איפה
מערכות התכנון ה"גדולות" זה פשוט הם בעצמם בין היתר (מי חתם?) וכמו שראינו אתמול שאפילו במקרה של ויכוח השורה התחתונה היא ביבי (מול האוצר ורמ"י בהנחה של 900 אלף באיזור עדיפו"ל)
וגם הצבא הוא צבא לאומי ולא זוכר שממשלת ימין אי פעם רקדה מה יפית לאמריקאים הם מותחים את החבל כל הזמן רק בזמן אובמה עם המרפסת זה היה כ"כ קשוח
בדיוק על הבירוקרט הסברתי שצריך רצון טוב ולא ללכת לפתרונות קלים ולא רצויים.
אגב גולדקנופף עצמו מדבר גם על ביתר ל-2023
ברור שצריך לנער את מוסדות התכנון אבל זה תהליך ארוך וקשה
לא אמרתי שלא אבל זה קשור אליהם! והתוצאות כרגע ביחסיות הם בזיונות...
אתה מציע לשר גם לא לקדם בפירפרייה וככה זה יפתור את הבעיה?
אמרתי ואומר שוב.. גם וגם!
רק גפני עדיין לא החליף דיסקט,
לא עשיתי סקירה מקיפה מי ומה אבל גם לא שמעתי מי שכ"כ דחוף לו הפריפר כמו למורגנשטרן אז אולי גם גפני צודק?

יאעדי

משתמש רשום
במקרה, הדוגמא שהבאת לא בדיוק משקפת.
ברמת בית שמש ה' זכו בעיקר חרדים, 90% הייתי אומר.
החילונים ושאר המגזרים שגרים בה קנו בשוק החופשי, בעידוד עיריית בית שמש ובשיווק מסיבי.
אתה רק מדגיש את הבעייתיות שאני וצבי1 פוחדים מקרית גת
רמה ה' נועדה להיות חילונית והחרדים נרשמו בהמוניהם כי העיר! חרדית לפחות באיזור הזה
קרית גת זה בדיוק! ההיפך

האברך ממיר

משתמש מקצוען
רמה ה' נועדה להיות חילונית והחרדים נרשמו בהמוניהם כי העיר! חרדית לפחות באיזור הזה
החרדים שנרשמו בהמוניהם לא באמת האמינו שיום יבוא ועל כס ראשות העיר ישב מישהו לא חרדי.
ברור שהתכנון לחילונים היה לשם הפרוטוקול בלבד.
אם לא פעולות מאוד חריפות של העירייה, המקום הזה היה חרדי טהור.
אתה רק מדגיש את הבעייתיות שאני וצבי1 פוחדים מקרית גת
הבעייתיות הזאת קיימת.
אבל בוודאות שיש דרך לגרום לחילונים להתרחק.
ברמה ד' ובהר יונה , בדף ההרשמה להגרלה הופיע בצורה ברורה שהמקום מתוכנן לצביון חרדי, וזה השפיע בצורה ברורה על זהות הנרשמים.
צילום מסך 2023-09-07 144831.png

צבי1

משתמש פעיל
החרדים שנרשמו בהמוניהם לא באמת האמינו שיום יבוא ועל כס ראשות העיר ישב מישהו לא חרדי.
ברור שהתכנון לחילונים היה לשם הפרוטוקול בלבד.
אם לא פעולות מאוד חריפות של העירייה, המקום הזה היה חרדי טהור.
קריית גת זה עיר חילונית, והיא לא בונה לחרדים מרצון, אלא "מרצון מאולץ" אם יהיה לה אופציה שגם המערב יהיה חילוני/מעורב היא תפעל למען זה, עדיין היחס בין הזו"צ חרדים/חילונים הוא פי 2.5 לטובת החילונים
הבעייתיות הזאת קיימת.
אבל בוודאות שיש דרך לגרום לחילונים להתרחק.
? בחריש הצליחו?
ברמה ד' ובהר יונה , בדף ההרשמה להגרלה הופיע בצורה ברורה שהמקום מתוכנן לצביון חרדי, וזה השפיע בצורה ברורה על זהות הנרשמים.
רמה ד' זה בעיר חרדית, ולכן זה הצליח
הר יונה זה קצה העולם שאין לזה כל כך ביקוש כמו ק"ג
אני חוזר, החשש הוא שחילונים יקנו להשקעה וכשהם יגלו שהם נתח גדול מהזוכים, העירייה החילונית תדאג להם שזה יהפך למגורים

האברך ממיר

משתמש מקצוען
קריית גת זה עיר חילונית, והיא לא בונה לחרדים מרצון, אלא "מרצון מאולץ" אם יהיה לה אופציה שגם המערב יהיה חילוני/מעורב היא תפעל למען זה, עדיין היחס בין הזו"צ חרדים/חילונים הוא פי 2.5 לטובת החילונים
אני התייחסתי בנוגע לרמה ה' בבית שמש.
? בחריש הצליחו?
ההגרלות בחריש התקימו כמה שנים טובות אחרי שהיא כבר לא היתה מיועדת לציבור החרדי. לא נעשו שום נסיונות להרחיק חילונים, ובוודאי שלא הופיעה שורה כזאת בדף ההגרלה.
רמה ד' זה בעיר חרדית, ולכן זה הצליח
הר יונה זה קצה העולם שאין לזה כל כך ביקוש כמו ק"ג
אני חוזר, החשש הוא שחילונים יקנו להשקעה וכשהם יגלו שהם נתח גדול מהזוכים, העירייה החילונית תדאג להם שזה יהפך למגורים
אתה צודק ב-100%.
רק צריך לבדוק אם למשרד השיכון יש את היכולת להדגיש זאת בצורה ברורה בדף ההגרלה.
אגב, בהגרלות בבני ברק, אלעד, ורמת שלמה, לא הופיעה הדגשה כזאת, כלך שזה לא קשור לרמת חרדיות אלא בייעוד הפרוייקט.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מכרז מחיר מטרה באלעד על 460 יח"ד שהיה אמור להיסגר ב11/9 נדחה היום ל27/9, וזה אחרי שמכרז דומה באשקלון על 370 יח"ד שהיה אמור להיסגר באותו תאריך נדחה לפני כמה ימים גם הוא ל20/11.
שני מכרזי הענק בקרית גת עדיין נשארו עם תאריך הסגירה של 12/9. נקווה ונתפלל שהם לא יידחו. הימים הבאים לפנינו קריטיים.

צבי1

משתמש פעיל
מכרז מחיר מטרה באלעד על 460 יח"ד שהיה אמור להיסגר ב11/9 נדחה היום ל27/9, וזה אחרי שמכרז דומה באשקלון על 370 יח"ד שהיה אמור להיסגר באותו תאריך נדחה לפני כמה ימים גם הוא ל20/11.
שני מכרזי הענק בקרית גת עדיין נשארו עם תאריך הסגירה של 12/9. נקווה ונתפלל שהם לא יידחו. הימים הבאים לפנינו קריטיים.
בדחיה באלעד ואשקלון היה גם תיקונים במכרז? הגדלת אחוז השוק חופשי או הורדת מחיר הקרקע?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה