דרוש מידע האם שלילת בגץ לתקציבי הישיבות כוללת גם את הכוללים ?

מצב
הנושא נעול.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הכוללים כמעט ולא יפגעו.
כי מי שמעל 26 יש לו פטור.
יתכן וגם הישיבות לא יפגעו משמעותית כי אותו תקציב נשאר רק יתחלק אחרת.
הכוללים החסידיים יותר, בגלל הנישואין בגיל צעיר, כך שלרוב חברי הכוללים הם בגילאי 19 - 25...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לדבריך לא יפגעו כלל
א. כל נקודה תהיה 'שווה' יותר, כך יגדל התקציב של ישיבות ההסדר וכדומה על חשבון הישיבות שלנו.
ב. סביר שבהמשך ימציאו בבג"ץ [כדרכם בקודש...] איזה 'פלפול' משפטי, כדי שנפסיד את כל הכסף הזה.

משהו חדש!

משתמש צעיר
הכוללים כמעט ולא יפגעו.
כי מי שמעל 26 יש לו פטור.

כל נקודה תהיה 'שווה' יותר,
מחשבה מעניינת
מי מרוויח מהבגץ היום?
האברכים המבוגרים, אם עד היום הם היו סרח עודף על המערכת, עכשיו הם חוד החנית דרכם יתוקצב כל הכולל..
אני כבר מדמיינת מודעה, מתקבלים אברכים עם פטור..

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
בואו נעשה סדר.

התקציב שעבר עבור הישיבות והכוללים ישאר במלואו בתוך המסגרת של משרד הדתות.

מי לא יפגע?

1-תלמידי ישיבה מתחת גיל 18.
2-אברכים מעל גיל 26.
3- כל מי שהגיש דיחוי ימשיך לקבל עד תום מועד שנה מהגשת הדיחוי.

מי יפגע?

כל מי שמעל גיל 18 עד 26 שעבר שנה מהדיחוי שלו, או שהוא עריק, או בעיה אחרת.

מה הפתרון המסתמן?

לוקחים מסל התקציב את הכסף מאותם בחורים או אברכים שלא זכאים, ונותנים אותו כתוספת לכל ראש שהוא כן זכאי.

נשאר לפתור את הבעיה שהיא ברובה אצל הישיבות הגדולות ששם עומד להיות גרעון משמעותי.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לוקחים מסל התקציב את הכסף מאותם בחורים או אברכים שלא זכאים, ונותנים אותו כתוספת לכל ראש שהוא כן זכאי.
ואז בכוללים הראשי כוללים יבואו לאלו שקיבלו יותר בבקשה שיורידו מעצמם לטובת המקוצצים

אבי 15

משתמש פעיל
כל מי שמעל גיל 18 עד 26 שעבר שנה מהדיחוי שלו, או שהוא עריק, או בעיה אחרת.
המצב השנה היה שלא הגישו דחיה אלא 'תצהיר' מכיון שלא היה חוק גיוס ולכן לדעתי זה לא יעזור.
נשאר לפתור את הבעיה שהיא ברובה אצל הישיבות הגדולות ששם עומד להיות גרעון משמעותי.
השאלה האם הקימבונים יהיו גם בישיבות, שזה אומר שכל ישיבה תחשבן לבד את החשבונות שלה ואז ועד הישיבות יחלק את הכסף לפי זה.
רק לחשוב שבפוניבז' לדוגמא יש 300 בש"א ועוד כ150 בש"ב מתחת גיל 18, ומצד שני כ1200 מעל גיל 18, שזה אומר שיקבלו פי 3 תקציב על כל בחור...

משה 05276

משתמש מקצוען
המצב השנה היה שלא הגישו דחיה אלא 'תצהיר' מכיון שלא היה חוק גיוס ולכן לדעתי זה לא יעזור.

השאלה האם הקימבונים יהיו גם בישיבות, שזה אומר שכל ישיבה תחשבן לבד את החשבונות שלה ואז ועד הישיבות יחלק את הכסף לפי זה.
רק לחשוב שבפוניבז' לדוגמא יש 300 בש"א ועוד כ150 בש"ב מתחת גיל 18, ומצד שני כ1200 מעל גיל 18, שזה אומר שיקבלו פי 3 תקציב על כל בחור...
בדיוק הפוך הם יקבלו רק על 450 של שיעור א' וב'

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מחשבה מעניינת
מי מרוויח מהבגץ היום?
האברכים המבוגרים, אם עד היום הם היו סרח עודף על המערכת, עכשיו הם חוד החנית דרכם יתוקצב כל הכולל..
אני כבר מדמיינת מודעה, מתקבלים אברכים עם פטור..
אולי נענשנו כי לא מספיק כיבדו את האברכים המבוגרים.
רוצים בכוללים רק אברכים צעירים ...

אולי נענשנו כי לא מספיק כיבדו את האברכים המבוגרים.
רוצים בכוללים רק אברכים צעירים ...
ממממממממממהההההההההההההההההההההה?
אין לי מושג איפה אתה גר אבל באיזה כוללים לא מקבלים מבוגרים? רצופות מפוצצצצצצצציייםםםםם במבוגרים
צעירים בורחים משם כי לרוב זה לא מתאים על השנה ראשונה
אם כבר לא מכבדים צעירים וקורעים להם את הצורה בכל מיני כוללים שהראשי כוללים בטוחים שבגלל שהם משלמים הם יכולים להתעמר באברכים ולדרוש מהם דרישות לא הגיוניות ועוד לשלם על זה מלגה עלובה
אולי הראשי כוללים האלו נענשים שיצטרכו לאסוף יותר כסף אחרת האברכים שלהם יברחו כי אפילו את השקלים שהם מקבלים הם לא יקבלו מהדתות ודו''ק

לא לפרסום

משתמש פעיל
אין לי מושג איפה אתה גר אבל באיזה כוללים לא מקבלים מבוגרים? רצופות מפוצצצצצצצציייםםםםם במבוגרים
צעירים בורחים משם כי לרוב זה לא מתאים על השנה ראשונה
מהתשובה שלך אני מבין שאתה אולי לא שנה ראשונה אבל לא רחוק מיזה.....
אברכים מבוגרים זה לא אחרי שנה ראשונה....אלא באזור 30/35 ++++++......
אם באזור שלך זה אחרת....אשריכם........

הכוללים האלה אם תברר זה הראשי כוללים שדיברתי אליהם שמתעמרים באברכים
ופשוט ברח משם אברך אז הוא צריך מישהו שיתפוס את המקום שלו
כמה חבל וכמה עצוב

אני וביתי

משתמש מקצוען

בדיוק הפוך הם יקבלו רק על 450 של שיעור א' וב'

זה מה שאמרתי שיקבלו רק על 450 אבל תקציב פי 3 כדי להשלים את הפער
עד גיל 18 זה תקציב אחר ככל הידוע לי לא תקציב מה שנקרא דתות אלא חינוך וזה לא אמור להיות מושפע.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה