דרוש מידע האם נפלנו עם הקבלן?! או שכולם כאלו?

מוטי mmm

משתמש פעיל
קבלן זול בחזקת גנב עד שהוכח אחרת .
מניסיון
אני אישית דברתי עם אדם אמיד (בלשון המעטה...) שבנה בית ברחביה
בשווי של 120 מליון ש''ח, ושכר בשביל זה קבלן ''פרימיום'', והיו לו סיפורים וטענות עליו מפה ועד חיפה...

עורך ומבקר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בשווי של 120 מליון ש''ח, ושכר בשביל זה קבלן ''פרימיום'', והיו לו סיפורים וטענות עליו מפה ועד חיפה...
סיפורים וטענות זה לא אומר כלום.
יש חוזה ויש סטנדרט בניה.
לפעמים יש לאנשים טענות אבל אם אינם צודקות.
לדוגמא ריצוף בלטות, אין מצב שהכל הכל פיקס, פלס ושורה אחת. יש בזה כללים.

קדוש!!!

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אז כך מתחיל המעשה,
פעם ראשונה שאנו בונים,
בניה של חדר קטן של האופציה, יחד עם שכנים מעלי ומתחתי. לא אמור להיות סיפור גדול.
הקבלן סגר חוזה מול כל אחד בנפרד, כך שאף אחד לא יודע מה הוא סיכם עם השני.
כיוון שמדובר באחד מאנ"ש, שגר באותה השכונה, גם לא טרחנו לסכם את הכל בכתב. סמכנו עליו. תמימים שכמונו.
הבניה התחילה בחודש שבט והיתה אמורה להסתיים בה' ניסן, היא נסחבה עד עכשיו.
הוא טוען שזה בגלל הקורונה.
אנו יודעים שזה בגלל שהוא מתחיל כל הזמן עשרות פרויקטים חדשים ולא מסיים את הישנים.
אבל את זה אנו יודעים מאוחר מדי...
לא אלאה אתכם בפרטי הסחבת, כיוון שאנו לאים מכך בעצמו :eek:
(בחורף השאיר את הקיר פרוץ, רעדנו מקור, בקיץ נכנסו המוני יתושים. אף פעם לא סגר אחריו. עד שהביא לנו חלונות יצאה הנשמה.)

התשלום הסופי עמד על 5000 ש"ח -שעלינו לשלם בגמר העבודה כולה, הבעיה היא - כן, אני יודעת שהיינו נאיביים -
שהקבלן לחץ מאד בשעה שהביא לנו את החלון שהכסף דחוף לו כדי לשלם לספקים וכו' ו"מחר על הבוקר" הוא מגיע לסיים את מה שנשאר.
מה שנשאר - הכוונה לעבודות חשמל ושפכטל. ו... בסכלותי הרבה..... שילמתי לו!!!
(הוא גם עשה לנו הדבקה של ריצוף בחדר הסמוך, אך לא קיצר את הדלת... כך שאי אפשר לסגור אותה בצורה נורמלית... הוא טוען שקיצור דלתות אינו הדאגה שלו ואינו עושה זאת אף פעם, אך אמר שיביא לי מסור עגול - לחתוך בעצמי את הדלת. שילמנו על ההדבקה 180 למ"ר בלי הדבקה של פנלים, והוא טוען שזה ממש מחיר הפסד...)

בקיצור, עכשיו אנו רודפים אחרי הרוח, לא מרים טלפונים, לא עונה לאימיילים.
כעת שמעתי משכנה מבניין סמוך - שגם אצלה עבד - שמיודענו מתחיל עבודות ולא מסיים אותן, בשיטתיות. והם לוקחים מישהו אחר שיסיים אצלם. אבל הם לפחות לא שילמו את הסכום הסופי...

ועוד משהו - ביום הראשון של הבניה אמרתי לו שהתכנית שלי לחלק את החדר לשניים. הוא לא ענה לי כלום על כך. באמצע הבניה הוא אמר - שזה לא סוכם בחוזה ולכן עלי להוסיף על מחיצת הגבס (באורך של כ2.5 מ') 3500 ש"ח. בגדול רציתי בלוק, אך הוא אמר שזה יעלה כפול, אז הלכנו על הגבס. הוא כמעט נשבע שהמחיר הזה הוא ממש אפסי וכמעט לא משתלם לו. כך שאפילו לא היה לנו שכל לערוך השוואות.
לתומי נקלעתי אמש לאתר של מחירוני בניה, ועיני חשכו... תראו בעצמכם:

האם המחיר שדרש עבור קיר הגבס באמת מופקע???
והאם יש מה לעשות כרגע?
האם הגנת הצרכן או בימ"ש לתביעות קטנות יכולים לעזור במשהו ?
יש מושג של פיצויים על סחבת?

(ואין צורך לכתוב: "אף פעם לא משלמים הכל לפני גמר העבודה. אפילו לא לאדם מאנ"ש שגר ברחוב המקביל". כבר למדנו זאת בדרך הקשה...)

תודה על כל תגובה ועצה!!!
מזדהים איתכם :eek:

בן המלאך

משתמש פעיל
בשווי של 120 מליון ש''ח, ושכר בשביל זה קבלן ''פרימיום'', והיו לו סיפורים וטענות עליו מפה ועד חיפה

ואני מכיר אנשים ששיפצו את הבית, אצל קבלנים רגילים, ויצאו מרוצים עד הגג, ללא כל תלונה.
יש כאלו, ויש כאלו.

השאלה הגדולה זה איך מפצחים את הסוד שנקרא לשפץ ולצאת מרוצה

מה המתכון ?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
ואני מכיר אנשים ששיפצו את הבית, אצל קבלנים רגילים, ויצאו מרוצים עד הגג, ללא כל תלונה.
יש כאלו, ויש כאלו.

השאלה הגדולה זה איך מפצחים את הסוד שנקרא לשפץ ולצאת מרוצה

מה המתכון ?
נשמח לשמוע מהם פירוט על הבניה ועל רשימת הדברים שעשו אצלם בבית ולראות שהכל בסדר.
יש אנשים שתשאל אותם הם יגידו שהכל בסדר והכל חיובי, אבל כשתכנס אתם לפרטים תתחיל לשמוע שחוץ וחוץ וחוץ וחוץ וחוץ. אבל בסך הכל היה מצויין.
זה סוג של ראיה חיובית ואופטימית.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז כך מתחיל המעשה,
פעם ראשונה שאנו בונים,
בניה של חדר קטן של האופציה, יחד עם שכנים מעלי ומתחתי. לא אמור להיות סיפור גדול.
הקבלן סגר חוזה מול כל אחד בנפרד, כך שאף אחד לא יודע מה הוא סיכם עם השני.
כיוון שמדובר באחד מאנ"ש, שגר באותה השכונה, גם לא טרחנו לסכם את הכל בכתב. סמכנו עליו. תמימים שכמונו.
הבניה התחילה בחודש שבט והיתה אמורה להסתיים בה' ניסן, היא נסחבה עד עכשיו.
הוא טוען שזה בגלל הקורונה.
אנו יודעים שזה בגלל שהוא מתחיל כל הזמן עשרות פרויקטים חדשים ולא מסיים את הישנים.
אבל את זה אנו יודעים מאוחר מדי...
לא אלאה אתכם בפרטי הסחבת, כיוון שאנו לאים מכך בעצמו :eek:
(בחורף השאיר את הקיר פרוץ, רעדנו מקור, בקיץ נכנסו המוני יתושים. אף פעם לא סגר אחריו. עד שהביא לנו חלונות יצאה הנשמה.)

התשלום הסופי עמד על 5000 ש"ח -שעלינו לשלם בגמר העבודה כולה, הבעיה היא - כן, אני יודעת שהיינו נאיביים -
שהקבלן לחץ מאד בשעה שהביא לנו את החלון שהכסף דחוף לו כדי לשלם לספקים וכו' ו"מחר על הבוקר" הוא מגיע לסיים את מה שנשאר.
מה שנשאר - הכוונה לעבודות חשמל ושפכטל. ו... בסכלותי הרבה..... שילמתי לו!!!
(הוא גם עשה לנו הדבקה של ריצוף בחדר הסמוך, אך לא קיצר את הדלת... כך שאי אפשר לסגור אותה בצורה נורמלית... הוא טוען שקיצור דלתות אינו הדאגה שלו ואינו עושה זאת אף פעם, אך אמר שיביא לי מסור עגול - לחתוך בעצמי את הדלת. שילמנו על ההדבקה 180 למ"ר בלי הדבקה של פנלים, והוא טוען שזה ממש מחיר הפסד...)

בקיצור, עכשיו אנו רודפים אחרי הרוח, לא מרים טלפונים, לא עונה לאימיילים.
כעת שמעתי משכנה מבניין סמוך - שגם אצלה עבד - שמיודענו מתחיל עבודות ולא מסיים אותן, בשיטתיות. והם לוקחים מישהו אחר שיסיים אצלם. אבל הם לפחות לא שילמו את הסכום הסופי...

ועוד משהו - ביום הראשון של הבניה אמרתי לו שהתכנית שלי לחלק את החדר לשניים. הוא לא ענה לי כלום על כך. באמצע הבניה הוא אמר - שזה לא סוכם בחוזה ולכן עלי להוסיף על מחיצת הגבס (באורך של כ2.5 מ') 3500 ש"ח. בגדול רציתי בלוק, אך הוא אמר שזה יעלה כפול, אז הלכנו על הגבס. הוא כמעט נשבע שהמחיר הזה הוא ממש אפסי וכמעט לא משתלם לו. כך שאפילו לא היה לנו שכל לערוך השוואות.
לתומי נקלעתי אמש לאתר של מחירוני בניה, ועיני חשכו... תראו בעצמכם:

האם המחיר שדרש עבור קיר הגבס באמת מופקע???
והאם יש מה לעשות כרגע?
האם הגנת הצרכן או בימ"ש לתביעות קטנות יכולים לעזור במשהו ?
יש מושג של פיצויים על סחבת?

(ואין צורך לכתוב: "אף פעם לא משלמים הכל לפני גמר העבודה. אפילו לא לאדם מאנ"ש שגר ברחוב המקביל". כבר למדנו זאת בדרך הקשה...)

תודה על כל תגובה ועצה!!!
אפשר לדעת באיזה עיר?
רק עיר, בלי שם ולא כלום.

אני חושד שמדובר בההוא שאנחנו לפני סגירה איתו..

בן המלאך

משתמש פעיל
אולי תפרסם את שמו ותבקש המלצות
נשמח לשמוע מהם פירוט על הבניה ועל רשימת הדברים שעשו אצלם בבית ולראות שהכל בסדר.
שיפצו את כל הבית
יש אנשים שתשאל אותם הם יגידו שהכל בסדר והכל חיובי, אבל כשתכנס אתם לפרטים תתחיל לשמוע שחוץ וחוץ וחוץ וחוץ וחוץ. אבל בסך הכל היה מצויין.
זה סוג של ראיה חיובית ואופטימית.
אתה יוצא מתוך נקודת הנחה, שאין כזה דבר לשפץ ולצאת מרוצה.
אני חושב שבוודאי שיש. (מכיר ויותר מאחד, גם מאוכזבים, ולא נראה לי בגלל האופי.)

השאלה מה הדרך לדעת מראש מי שמתכנן לשפץ שהוא יצא מרוצה
וגם מה הדרך להתמודד עם קבלן לאחר שגילנו שהוא לא ......

פפרר

משתמש מקצוען
120 מיליון ? בטוח שלא הוספת בטעות אפס ? :eek:

זושא כץ

משתמש מקצוען
לשכני היה כזה סיפור,
הוא היה צריך לגשת לרב לקבל אישור ולנסות להזמין את הקבלן אל הרב
כמובן שהקבלן סירב.
שכני היקר הכין פשקוויל עם שמו של הקבלן, שלח לו את הפשקוויל לאישור לפני הדפסה
והודיע לו כי הוא הולך להכניס את זה בכל תיבות הדואר.
הקבלן רץ לרב שיעצור את הפרסום והגיע להסתדר עימו.

עובד זוטר

משתמש פעיל
סתם שאלה...
קיים מישהו בעולם שבנה ויצא מרוצה לגמרי,
בלי שום בעיה משום סוג ושום צרות שנחתו עליו פתאום אחרי שהבנייה הסתיימה??
לא להאמין
בנינו הרחבה , השלד עשה קבלן משלנו שלקחו כל השכנים , לא היינו מרוצים כ"כ , אח"כ ראינו שיציקת התקרה יצאה עם בטן כלפי פנים בגובה 7 ס" מ ....
ולא נעים לומר את הפנים לקחנו קבלן מהבני דודים ולא זול, יצא מושלם , כמובן כמו בכל בניה יש תקלות קטנות , אבל סבירות ולא התחמק מלתקן

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אפשר לדעת באיזה עיר?
רק עיר, בלי שם ולא כלום.

אם אכתוב עיר, יהיו הרבה שיוכלו לנחש במי מדובר,
ואיני יודעת אם זה מותר.

מה שכן - יש כאן באשכול, טיפים ששווים זהב. (ותודה לכל המגיבים שיעצו מנסיונם. זה יסייע לרבים)
אם תקפידו עליהם, גם אם זה ההוא, לא תצליחו ליפול, או שהלה לא יסכים לחתום על החוזה הזה...
חבל שאנו לא ידענו להקפיד על הנ"ל לפני כן.

- קודם כל לקרוא לעוד קבלנים להצעת מחיר, בשביל המושגים. ולדבר עם אנשים שכבר בנו עם הקבלן הנ"ל איך הכי כדאי להתנהל איתו ועל מה להקפיד.
- אם באמצע העבודה אתם צריכים להוסיף עוד משהו, תבדקו שהמחיר שהקבלן זורק אינו מופקע. (כמו שקרה לנו עם קיר הגבס, שלקח לנו כ-1500 יותר מהמחיר בשוק, ואמר ש"בלוק זה בעיה". אולי אצל אחרים זה לא היה כזו בעיה? וזאת מבלי להתייחס לעניין שמהיום הראשון רצינו לחלק את החדר ולכן לא חשבתי שניאלץ לשלם ע"כ. לא סיכמנו את זה בחוזה - אז זה נפל עלינו)
- להשאיר סכום גדול ככל האפשר לסוף.
- לא להיכנע לאף לחץ לשלם את הסכום הסופי לפני שכל העבודה נעשתה. (כל העבודה - עד הבורג האחרון)
-עדיף לסכם בחוזה שהתשלום הסופי הוא לאחר שבוע או שבועיים מסיום העבודה - כך שיהיה לכם זמן לראות אם יש ליקויים וכד'
- לא להאמין לאף הבטחה - כמו - "מחר על הבוקר אני מגיע לסיים".
- לא לסכם שום דבר בעל פה, הכל רק בכתב. אפילו אם אתם נותנים אמון בבנאדם. יש אנשים שאינם נוכלים - הם פשוט רחפנים כרוניים. שוכחים כל דבר שמסכמים, לאחר חמש דקות. כשהכל כתוב, הכל נראה אחרת. (לכתוב כל דבר, אפילו המ"מ של הפוגות. אני ביקשתי 2 מ"מ, הוא הבטיח. בסוף עשה 5.) אם למרות הכל, אתם מסכמים דברים קטנים בע"פ - דאגו שהכל יהיה מוקלט.
- אל תסמכו יותר מדי על הקבלן. תבדקו בעצמכם כל עבודה, לוודא שהיא בוצעה בדיוק כפי שביקשתם. (כן, למרות שזה התפקיד שלו בעצם) שלא תגלו פתאום שאת החלון עשו ב-15 ס"מ יותר גבוה, או את הריצוף בצורה שונה, או מה שלא יהיה.
- תדרשו לראות אישור מהנדס, או לשמוע מהמהנדס בעצמכם שהכל בסדר. במיוחד אם אתם מורידים קירות - אל תתפשרו על מהנדס, גם אם הוא של הקבלן - תדברו איתו בעצמכם, קחו את הפרטים שלו, ותוודאו שהכל בסדר. מה שמעניין קבלנים - זה כסף. רק כסף. לא הבטיחות שלכם.
- תאריך סופי לסיום העבודה - אינו מספיק. תכתבו קנס מסויים על כל יום של איחור. וכעת בעידן הקורונה - תפרטו בחוזה מה יכול להוות עילה לאיחור ומה לא. שלא יקרה שהקבלן אומר שהפועלים "הבריזו" בגלל הקורונה, או סיבה אחרת, ואח"כ תגלו אותם לעבוד במרחק רחוב וחצי ממכם... (גם זה קרה לנו. הוא אמר - אין לי את הערבים היום, הם לא הגיעו. אח"כ ראינו אותם עובדים ברחוב המקביל...)
-וכמובן - לפני הכל - תפילה. כנראה שאני לא התפללתי מספיק בעת שהתחלנו את הבניה... :(

חבל שאנו למדנו כל זאת בדרך הקשה. מה שכן, לפחות הבנים שלי, כשהם ישפצו בעז"ה, לא יהיו כאלה תמימים... לילדים יש חיישנים של שב"כ.
כשעברתי ברחוב סמוך, בדרך למעון, הבן שלי בן ה-5 שהלך איתי, הבחין בפועלים המוכרים לו, עובדים בדירה אחרת, (בזמן שאצלינו הכל נסחב בתירוצים שונים) הוא אמר: "הי, הנה הפועלים שהיו באמצע לעבוד אצלינו. הקבלן לקח אותם למקום אחר כי הוא רוצה לעשות הרבה הרבה הרבה כסף..." נקרעתי ממנו :D:D

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
באמת מצער כל הסיפור החוזר הזה.
אבל זו באמת סיבה לקחת איש מקצוע לבלאגן הזה.
שינהל עבורכם את הבניה ויפקח על העבודות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה