דרוש מידע האם נפלנו עם הקבלן?! או שכולם כאלו?

פפרר

משתמש מקצוען
נקודה למחשבה

האם אנחנו לא גורמים לזה בעצמנו, שהקבלנים מתנהגים כך ?
אולי זה שאנחנו לחוצים עליהם לתת מחירים זולים, זה גורם לכך ?

קבלן קם בבוקר והולך לעבוד, בדיוק כמו כל עובד אחר במשק, שיוצא להתפרנס.
מה גורם לו לזלזל בעבודות, לא להשלים, לתת עבודה ברמה פחותה.
האם הוא לא מפחד שילכלכו אותו ברחבי השכונה, האם מי שהולך להיות קבלן צריך בבסיסו להיות נוכל.

אני חושב שאחד הדברים שאולי גורמים לכך, זה הלחץ העצום, שמופעל על קבלנים להוריד מחירים.
והם הם לא מורידים, אז לוקחים ערבים או כל אחד אחר שייתן מחיר זול.

עכשיו לנתונים בשטח
קבלן שמגיע לתת הצעת מחיר, ורוצה לקבל את העבודה, נותן מחיר זול, אפי' שזה לא כ"כ רווחי, כי אם הוא ייתן מחיר מלא, לא ייקחו אותו.
בעבודות קבלניות הרבה פעמים יש דברים בלתי צפויים, שיכולים להוריד מהרווחיות של העבודות.
הוא מתחיל לעבוד, כל עבודה נוספת שתכנס לו, אפי' שהוא לא יכול להשתלט על כמה עבודות במקביל, הוא ייקח.
בשביל לדאוג לרווחיות שלו הוא יוריד באיכות, או בדברים, כדי שיישאר לו כסף.
ברגע שהוא מזהה שהעבודה לא רווחית לו, הוא פשוט תופס רגלים והולך.

לסיכום: האם בהתחשב במורכבות העבודה של הקבלן, ובלחץ שמופעל עליו להוריד מחירים, אולי זה מקור לבעיה.
זה גם נכון אבל -----
עדיין מי שלוקח את הסכום האחרון ובורח איתו ונעלם הוא בחזקת גנב
עדיין קבלן שנותן לעובדים לרצף מבלי לבדוק את הצנרת ובלי להיות נוכח ברגעים הקריטיים הוא בחזקת גנב
עדיין קבלן שלוקח פי ארבע על עבודות לא צפויות בשביל לפצות את עצמו על המחיר הזול הוא בחזקת גנב
מחיר זול לא נותן לגיטימציה לשקר ולגנוב

גמד

משתמש מקצוען
נקודה למחשבה

האם אנחנו לא גורמים לזה בעצמנו, שהקבלנים מתנהגים כך ?
אולי זה שאנחנו לחוצים עליהם לתת מחירים זולים, זה גורם לכך ?

קבלן קם בבוקר והולך לעבוד, בדיוק כמו כל עובד אחר במשק, שיוצא להתפרנס.
מה גורם לו לזלזל בעבודות, לא להשלים, לתת עבודה ברמה פחותה.
האם הוא לא מפחד שילכלכו אותו ברחבי השכונה, האם מי שהולך להיות קבלן צריך בבסיסו להיות נוכל.

אני חושב שאחד הדברים שאולי גורמים לכך, זה הלחץ העצום, שמופעל על קבלנים להוריד מחירים.
והם הם לא מורידים, אז לוקחים ערבים או כל אחד אחר שייתן מחיר זול.

עכשיו לנתונים בשטח
קבלן שמגיע לתת הצעת מחיר, ורוצה לקבל את העבודה, נותן מחיר זול, אפי' שזה לא כ"כ רווחי, כי אם הוא ייתן מחיר מלא, לא ייקחו אותו.
בעבודות קבלניות הרבה פעמים יש דברים בלתי צפויים, שיכולים להוריד מהרווחיות של העבודות.
הוא מתחיל לעבוד, כל עבודה נוספת שתכנס לו, אפי' שהוא לא יכול להשתלט על כמה עבודות במקביל, הוא ייקח.
בשביל לדאוג לרווחיות שלו הוא יוריד באיכות, או בדברים, כדי שיישאר לו כסף.
ברגע שהוא מזהה שהעבודה לא רווחית לו, הוא פשוט תופס רגלים והולך.

לסיכום: האם בהתחשב במורכבות העבודה של הקבלן, ובלחץ שמופעל עליו להוריד מחירים, אולי זה מקור לבעיה.
וכי הקבלנים היקרנים ישרים?

בן המלאך

משתמש פעיל
זה גם נכון אבל -----
עדיין מי שלוקח את הסכום האחרון ובורח איתו ונעלם הוא בחזקת גנב
עדיין קבלן שנותן לעובדים לרצף מבלי לבדוק את הצנרת ובלי להיות נוכח ברגעים הקריטיים הוא בחזקת גנב
עדיין קבלן שלוקח פי ארבע על עבודות לא צפויות בשביל לפצות את עצמו על המחיר הזול הוא בחזקת גנב
מחיר זול לא נותן לגיטימציה לשקר ולגנוב
וכי הקבלנים היקרנים ישרים?
לא התכוונתי להצדיק התנהגות לא ישרה של קבלנים
ולא להגיד שהמחיר הזול זה הבעיה
רק לתת זווית נוספת שאולי משפיעה על מה שקורה בתחום

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אחת הבעיות היא השינויים במהלך בניה.
לפעמים תוך כדי הבניה ישנו הכרח להוסיף או לשנות דברים שסוכמו.
ישנם דברים שהקבלן או הלקוח לא חשבו עליו בזמן עשיית החוזה.
ואז ישנו וויכוח איך לתמחר זאת.
עיקר הבעיה היא
שכל אחד (ואני גם נפלתי בזה)
לפני הבניה אומר: מה הבעיה ? נעשה הסכם מסודר וזהו.
ובסוף: הקבלן שיותר מנוסה ממנו, מצליח להוציא את כל הכסף.
אבל גם ישנם אנשים שאינם ישרים ומצליחים לברוח מלשלם חלק מהכסף בתואנות שונות ויש להם כל מיני תירוצים.

עורך ומבקר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אחת הבעיות היא השינויים במהלך בניה.
לפעמים תוך כדי הבניה ישנו הכרח להוסיף או לשנות דברים שסוכמו.
ישנם דברים שהקבלן או הלקוח לא חשבו עליו בזמן עשיית החוזה.
ואז ישנו וויכוח איך לתמחר זאת.
עיקר הבעיה היא
שכל אחד (ואני גם נפלתי בזה)
לפני הבניה אומר: מה הבעיה ? נעשה הסכם מסודר וזהו.
ובסוף: הקבלן שיותר מנוסה ממנו, מצליח להוציא את כל הכסף.
אבל גם ישנם אנשים שאינם ישרים ומצליחים לברוח מלשלם חלק מהכסף בתואנות שונות ויש להם כל מיני תירוצים.
גם לזה הפתרון הוא מפקח, שיכול לדבר עם הקבלן בתור אחד עם ידע, שמכיר עלויות ומחירי קבלנים, והקבלן לא יכול למכור לו תותים וסיפורים על עלויות גבוהות ומופקעות. ברור שמי שאין לו ידע ישלם בסוף ביוקר.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לפי דעתי יש הרבה קבלנים שהם לא מספיק מקצועיים, והפשלות שלהם זה לא בכוונה, ואחרי שקורה להם פאשלות יש להם שתי ברירות: או לקחת אחריות ולתקן על חשבונם ואז להפסיד את כל הרווח של העיסקה הזו פלוס פלוס (הוא צריך להחזיר את הפועלים לדירה ליומיים שלושה על חשבונו). או לברוח.
זו תגובה טבעית לגמרי של אדם שהולך להפסיד אלפי שקלים והוא פשוט בורח כדי שלא יצטרך לשלם.
אז לא נדון את הקבלן עד שנגיע למקומו.

soundwave

משתמש צעיר
כיוון שמדובר באחד מאנ"ש, שגר באותה השכונה, גם לא טרחנו לסכם את הכל בכתב. סמכנו עליו. תמימים שכמונו.

ב"ה

זאת הייתה הבעיה העיקרית שלכם ויכול להיות גם של אחרים.
ההרגשה הזאת שאם הם "מהשכונה" או "אנ"ש" אז אפשר להפיל את כל ההגנות ואת כל
הדרכים המקובלות שבהם מתנהלים עם נותני שירות.

אני אישית נכוויתי מעט בעברי עם בחור שהכרתי אותו יותר מהכרות עלומה , ועדיין

יצאתי די מאוכזב עם מה שקיבלתי.

ברוך השם , הכל מלמעלה. אך אנחנו את שלנו מוכרחים לעשות.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לפי דעתי יש הרבה קבלנים שהם לא מספיק מקצועיים, והפשלות שלהם זה לא בכוונה, ואחרי שקורה להם פאשלות יש להם שתי ברירות: או לקחת אחריות ולתקן על חשבונם ואז להפסיד את כל הרווח של העיסקה הזו פלוס פלוס (הוא צריך להחזיר את הפועלים לדירה ליומיים שלושה על חשבונו). או לברוח.
זו תגובה טבעית לגמרי של אדם שהולך להפסיד אלפי שקלים והוא פשוט בורח כדי שלא יצטרך לשלם.
אז לא נדון את הקבלן עד שנגיע למקומו.

אני מכירה אנשים ששילמו על נזק ולא חלמו לברוח. הם לא קבלנים, זה כן.
מה זה אל תדון? הוא גנב! לא יודע לחשב עלויות ורווחים? זו בעיה שלו.
דווקא בתחום חישובי הרווח הקבלנים מצטיינים. תמיד כשלקחתי הצעת מחיר מפועל והשוויתי למחיר שקבלן דרש המחיר היה כפול ומשולש. ופועל לוקח מאדם פרטי יותר משהוא מקבל מקבלן...

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני מכירה אנשים ששילמו על נזק ולא חלמו לברוח. הם לא קבלנים, זה כן.
מה זה אל תדון? הוא גנב! לא יודע לחשב עלויות ורווחים? זו בעיה שלו.
דווקא בתחום חישובי הרווח הקבלנים מצטיינים. תמיד כשלקחתי הצעת מחיר מפועל והשוויתי למחיר שקבלן דרש המחיר היה כפול ומשולש. ופועל לוקח מאדם פרטי יותר משהוא מקבל מקבלן...
בוודאי שיש אנשים שישלמו על נזק, אבל במקרה שזה פוגע אנושות בפת לחמם אולי זה ניסיון יותר גדול.
זה לא שהוא לא יודע עלויות, הוא פשוט לא מקצועי מספיק, וקרתה לו פאשלה והעלות של תיקון הפאשלה תהפוך את כל העבודה ללא כדאית = חודש הוא עבד בשביל כלום.

וזה שקבלן לוקח יותר זה ברור - הרי הוא צריך לעמוד מול הפועל ולנהל אותו וזה עיקר העבודה. לא חכמה להביא פועל וללכת הביתה.

נועה ב

משתמש מקצוען
למה לאיים, אולי באמת הגיע הזמן לנהל רשימות שחורות של קבלנים נוכלים ולא אמינים.
כמו שיש בגמחים.
אולי די לנו ליפול שוב ושוב. רק בגלל שאנחנו לא יכולים לשלם את מחירי השחיטה של הקבלנים המורשים.
זה חלק מבעית הציבור החרדי-
לא להוציא שם רע
אני לא פוסק
אבל פעם שאלתי דעת תורה על סיפור דומה וקבלתי הוראה (על סמך הנתונים שהיו לי) לדווח ולספר לכמה שיותר אנשים את העובדות

עורך ומבקר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זה חלק מבעית הציבור החרדי-
לא להוציא שם רע
אני לא פוסק
אבל פעם שאלתי דעת תורה על סיפור דומה וקבלתי הוראה (על סמך הנתונים שהיו לי) לדווח ולספר לכמה שיותר אנשים את העובדות
זה לא פשוט, בכל סיפור יש שני צדדים, ולפרסם בלי מורה הוראה ששמע את שני הצדדים זה יכול לגבול במוציא שם רע.
יש לקוחות שיש להם דרישות בלי סוף, ואם הקבלן לא מילא להם את כל הדרישות יש פיצוץ.
חוץ מזה צריך לדעת שיש גם רמה של עבודה שלפעמים זה נגזר מהמחיר שהקבלן לוקח. כך שכל מקרה לגופו ואי אפשר סתם לפרסם.

נועה ב

משתמש מקצוען
זה לא פשוט, בכל סיפור יש שני צדדים, ולפרסם בלי מורה הוראה ששמע את שני הצדדים זה יכול לגבול במוציא שם רע.
יש לקוחות שיש להם דרישות בלי סוף, ואם הקבלן לא מילא להם את כל הדרישות יש פיצוץ.
חוץ מזה צריך לדעת שיש גם רמה של עבודה שלפעמים זה נגזר מהמחיר שהקבלן לוקח. כך שכל מקרה לגופו ואי אפשר סתם לפרסם.
תקרא שוב את ההודעה ותשים לב להדגשים
אני לא פוסק
(על סמך הנתונים שהיו לי)

אליש

משתמש מקצוען
במקרה שזה פוגע אנושות בפת לחמם
ומה עם פגיעה אנושה בפת לחמו של המשפץ?
לפעמים מדובר בשיפוצים קריטיים, ולא סתם מותרות,
ובגלל קבלן גנב אנשים (כולל אני) סוחבים על גבם הררים של חובות מיותרים!
אני לא אמורה לדון לכף זכות בן אדם שדורך עלי וגונב ממני בידיעה ברורה.
(על אחד הדברים שסיכמנו בעל פה, שינה ברגע האחרון את החוזה ולא שמנו לב, ואח"כ אמר לנו נכון שאמרתי כך וכך, אבל בחוזה רשום אחרת!!!)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
ומה עם פגיעה אנושה בפת לחמו של המשפץ?
לפעמים מדובר בשיפוצים קריטיים, ולא סתם מותרות,
ובגלל קבלן גנב אנשים (כולל אני) סוחבים על גבם הררים של חובות מיותרים!
אני לא אמורה לדון לכף זכות בן אדם שדורך עלי וגונב ממני בידיעה ברורה.
(על אחד הדברים שסיכמנו בעל פה, שינה ברגע האחרון את החוזה ולא שמנו לב, ואח"כ אמר לנו נכון שאמרתי כך וכך, אבל בחוזה רשום אחרת!!!)
על החוזה חתמתם, למה שיפסיד אלפי שקלים בגלל מה שדיברתם בעל פה.

אליש

משתמש מקצוען
על החוזה חתמתם, למה שיפסיד אלפי שקלים בגלל מה שדיברתם בעל פה.
דיברנו דקה קודם, ולא שמנו לב שאחרי דקה הוא שינה במחשב,
אז הוא גנב, רק עם צווארון לבן ויפה,
וזה היה השקר הכי הכי הכי קטן שלו.
כי אם אתחיל לפרטי הכל,
לא אגמור אף פעם.
ואת האלפי שקלים ששלמתי לפועלים שיגמרו את העבודה שהוא לא גמר?
ואת השכירות שהמשכתי לשלם סתם?
ואת השכירות שלא קיבלתי מהיחידה במשך חצי שנה!! שלא הסכים לגמור אותה.
ואת כל הדברים שהוא שבר והרס וקלקל תוך כדי בניה, ולא הסכים לקנות חדש על חשבונו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
וזה שקבלן לוקח יותר זה ברור - הרי הוא צריך לעמוד מול הפועל ולנהל אותו וזה עיקר העבודה. לא חכמה להביא פועל וללכת הביתה.

בהחלט מגיע לו פער על פיקוח, השגחה ויוזמה. אין לי בעיה עם זה. אך ציינתם שהקבלן יוצא מופסד כי משלם לפועלים על נזקים שיתקנו.
זו בדיוק הנקודה- הפער שהוא לוקח מעבר לעלות שכר הפועל הוא עבור אחריות על איכות העבודה וטיב ביצועה. אז הוא קיבל כסף עבור עבודה גרועה, והרוויח. עכשיו הוא לא יפסיד, מקסימום לא ירוויח, אם יצטרך לשלם לפועלים מכיסו על התיקון. וגם אם משלם מכיסו על נזקים - אם התרשל ושגה ולא העניק עבודה איכותית, הוא בעצם הונה לקוחות. הרי הם שילמו לו מעבר לעלות פועל בדיוק בגלל שהם רצו עבודה מושגחת וטובה. הוא צריך לפצות אותם בתיקון גם אם העלות מכיסו.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דיברנו דקה קודם, ולא שמנו לב שאחרי דקה הוא שינה במחשב,
אז הוא גנב, רק עם צווארון לבן ויפה,
וזה היה השקר הכי הכי הכי קטן שלו.
כי אם אתחיל לפרטי הכל,
לא אגמור אף פעם.
ואת האלפי שקלים ששלמתי לפועלים שיגמרו את העבודה שהוא לא גמר?
ואת השכירות שהמשכתי לשלם סתם?
ואת השכירות שלא קיבלתי מהיחידה במשך חצי שנה!! שלא הסכים לגמור אותה.
ואת כל הדברים שהוא שבר והרס וקלקל תוך כדי בניה, ולא הסכים לקנות חדש על חשבונו.

הבעיה עם קבלנים (וכל אנשי מקצוע למיניהם) תגמר כשיבינו שלקוח שנגנב ילכלך את שמו וימנע שאחרים יקחו אותו....מאוד פשוט

בוה

משתמש צעיר
אני חושב שש נקודה מאוד חשובה לפני סגירה עם קבלן לבקש טלפונים של אלה שסיים אצלם ת העידה ולהתקשר ולברר עליו.
קבלן שמתחמק מלתת טלפונים זה כבר סימן לבעיתיות
וקבלן שנותן טלפונים צריך לחייג ולברר באריכות עליו זה נקודה מאוד חשובה

פפרר

משתמש מקצוען
אני חושב שש נקודה מאוד חשובה לפני סגירה עם קבלן לבקש טלפונים של אלה שסיים אצלם ת העידה ולהתקשר ולברר עליו.
קבלן שמתחמק מלתת טלפונים זה כבר סימן לבעיתיות
וקבלן שנותן טלפונים צריך לחייג ולברר באריכות עליו זה נקודה מאוד חשובה
משהו כתב כאן שברר על קבלן והלקוח המליץ , אבל משהו בטון לא מצא חן בעיניו
אחרי שהוא חקר אותו לאורך ולרוחב הלקוח נשבר והודה שהקבלן נתן לו הנחה של 5000 שח בתנאי שימליץ עליו
אבל למעשה כל המילים הטובות על שאמר על הקבלן היו שקרים ברצף .
אני לא הייתי מבקשת מקבלן המלצות , אלא מתקשרת לקבלן אחרי שאני בררתי אצל ידידים ומשפחה שלי וקבלתי המלצות אמיתיות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה