סינונים האם יש מקום לסינון חדש?

מצב
הנושא נעול.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
קראתי רק עמוד ראשון.
ובאמת נטפרי עושה את העבודה מאוד יפה.
אני נהנית מהעבודה שלו.
מה שנראה מהדברים באשכול, שחסר אפשרויות לעבודה. יתכן שעדיף לתכנת תוסף לעבודה.
=======
מה שכן, הם לא מתייחסים.
ניסיתי לפתוח אתר לשידוכים, עם רשימות של בחורים, בחורות ושדכנים. והיה חסום
כתבתי להם את המטרה, והסברתי שמדובר באתר שידוכים עם שדכניות חרדיות. ולא עזר.
הם אפילו לא נכנסו למשא ומתן.
ואני באמת לא מבקשת מהם כלום. זו הבקשה היחידה.
============
ובכל זאת, נראה לי שזאת החסימה ההכי נוחה

פ.נ

משתמש מקצוען
מה שכן, הם לא מתייחסים.
ניסיתי לפתוח אתר לשידוכים, עם רשימות של בחורים, בחורות ושדכנים. והיה חסום
כתבתי להם את המטרה, והסברתי שמדובר באתר שידוכים עם שדכניות חרדיות. ולא עזר.
הם אפילו לא נכנסו למשא ומתן.
ואני באמת לא מבקשת מהם כלום. זו הבקשה היחידה.
============
ובכל זאת, נראה לי שזאת החסימה ההכי נוחה
שימי לב שהמישפט האחרון סותר את הראשון
לעצם הענין
לכן כן טוב לפתוח מיתחרה לנטפרי שכן קצת יותר יגידילו ראש
נגיד חסימה שכן תאפשר לפתוח את אותו אתר שרצית ויהיה מסלול מיוחד לזה
חסימה עם קצת יותר אופציות

GBSA

משתמש סופר מקצוען
האשכול מתייחס לסינון לצורכי עבודה - שצריכים משהו יותר חזק מנטפרי ויותר משוחרר ומותאם אישית.

אני חושב שגם בסינון לבית - יש הרבה מקום לסינון יותר גמיש ומותאם לצרכים.

הבעיה העיקרית בדברים מהסוג הזה שכבר מזמן אין דעה אחידה בנושא - גם אצל הרבנים. ברמה האישית מתירים הרבה יותר מאשר ברמה הציבורית.
וכל דבר שהוא ציבורי חייבים להתאים אותו לחלקים הכי שמורים בציבור. וממילא תמיד יהיה ציבור גדול שזה לא יתאים לו.

השאלה היא הרבה יותר מהותית מאשר סינון כזה או אחר. הנושא כאן הוא על הפיכת הציבור החרדי מגוף גדול ומחייב (לחץ חברתי וכו') להרבה יותר גמיש - איש הישר בעיניו.
ואני לא חושב שיש רב שמסוגל לתת לזה לגיטימציה.

מהרגע שנטפרי הפכו להיות הסמל של הסינון הכשר לציבור החרדי - הם חייבים לעמוד ברף מסוים שהוא יותר ממה שהרבה מהציבור רוצה.
וכך יקרה לכל סינון חדש שיצבור תאוצה ויקבל גושפנקא רבנית. הוא יהיה חייב לעמוד ברף הרבה יותר גבוה ממה שהוא חשב בתחילת הדרך.

ונדמה לי שגם לאתרוג זה קרה - שכדי לקבל גושפנקא הם החמירו עוד ועוד.

לדעתי הפתרון בזה חייב להיות
א. חברה עסקית (יעלה יותר מנטפרי..) - יהיה לה אינטרס עסקי להתאים את עצמה. (נכון שיש את אתרוג - אבל אין לו כ"כ תחרות)
ב. תוכניות מותאמות אישית ממש שבמקרה הצורך יוכלו לפתוח בצורה כזו או אחרת גם אתרים יחסית בעייתיים (לא בטוח שיקבל גושפנקא רבנית, וגם כל ההתאמה האישית אולי תעלה יותר).
ג. מבנה חסימה שמאפשר גלישה באתרים היותר בעייתיים באמצעות סיסמא שצריכים כל פעם מחדש (כל כניסה לדפדפן במצב היותר פתוח) - כשהמטרה בזה שלא אוטומטית תהיה גישה לכל המשפחה - אם יש היתר לאמא או לאבא.

#שירי

משתמש פעיל
קצת מפחיד שכל דיון ענייני על סינון הופך בתוך שני עמודים להטחות אישיות ודיבורים על שהידים ושטיפות מח.
אני אנסה להביא את דעתי בצורה אובייקטיבית , כי זה בסך הכל אתר. ואני לא מכירה פה אף אחד/ת

אני משתמשת בנטפרי הרבה שנים, ובאתרוג כמה חודשים. למרות שאני לא רואה את עצמי כשהידית משום מה, אני אכתוב אין כמו נטפרי. ולמה? - כי הם פשוט הכי מקצועיים מתוך מה שקיים בשוק, ולכן אין כמותם. הגיוני לא?
ואני לא אתנצל עכשיו ואתחיל לפרט את כל החסרונות של נטפרי, I'M SORRY י
דוגמא קטנה ששמתי לב אליה מהשבוע האחרון, באתרוג כשאני מחפשת בשורת החיפוש משהו, הוא לא חוסם לי במקרים רבים את התמונה גם אם תהיה פרוצה לחלוטין. בנטפרי רמת הזליגות שואפת ל-0

לגבי נושא האשכול:
סינון חדש הוא אחלה פתרון לכאלה שמוכנים להיכנס לשוק קשוח ואינטרסנטי.
מה יכול להיות טוב יותר?
הדבר הראשון - משהו פחות פולשני ברמת האבטחה, שחברות יהיו מוכנות לשים אותו.
עוד משהו - כבר כתבו, לאנשים שעובדים עם צד לקוח, סינון התמונות המוגבל הוא בלתי אפשרי, וככל הנראה זו בעיה מורכבת מאד. (וסתם משהו בסינון בעייתי - לדוגמא: עד שהתמונה נשלחה לבדיקה, כשמגדילים אותה הרבה פעמים היא נחסמת שוב.)
הדבר השלישי - הוא באמת ליצור אפשרות לנשים לקרוא תוכן שהם צריכות, אני מבינה שבחור בן 14 לא יכול לקרוא את זה, אבל אישה בשלבים מסויימים בחייה רוצה לקרוא מאמרים על נושאים שונים. והסינון הוא אחיד לכולם.

שיהיה בהצלחה!

int 0x80

משתמש רשום
אני חושב שגם בסינון לבית - יש הרבה מקום לסינון יותר גמיש ומותאם לצרכים.
סינון לבית הרבה יותר מאתגר.
קשה לרדת לרזולוציות איך להגן שרק המבוגרים יוכלו לקרוא מידע מסויים והילדים לא יחשפו.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
קשה לרדת לרזולוציות איך להגן שרק המבוגרים יוכלו לקרוא מידע מסויים והילדים לא יחשפו.
אולי זה?
ג. מבנה חסימה שמאפשר גלישה באתרים היותר בעייתיים באמצעות סיסמא שצריכים כל פעם מחדש (כל כניסה לדפדפן במצב היותר פתוח) - כשהמטרה בזה שלא אוטומטית תהיה גישה לכל המשפחה - אם יש היתר לאמא או לאבא.

פרפר

משתמש מקצוען
אולי זה מאתגר, אבל לא את חברת הסינון, אלא את ההורים.
דהיינו, אם אני רוצה להגיע למידע שרלוונטי לי כאשה, או כאשת מקצוע, הייתי רוצה מנגנון שיאפשר לי את זה. אני לא אמורה להיות כבולה לפיקוח ברמה של ילדים. אני אשמח אם חברת הסינון לא תתערב בחינוך הילדים שלי ותשאיר לי את האתגר איך לשמור עליהם.
(כשקניתי ספר עם תוכן נשי ביפה נוף, הם לא התעניינו איך אשמור שזה לא יגיע לעיני הילדים. הם אפילו לא שאלו אם יש לי ילדים).

מיכל פרוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סינון בעיני נועד להגנה מפני תכנים גרועים.
הוא לא בא לחנך אותי , הוא לא אחראי על יראת השמים שלי, הוא לא אחראי על הבחירות שלי באיזה אתרים לגלוש והוא לא אמור להיות מתאים לילדים הוא אמור להיות מותאם לאנשים בוגרים וחכמים.
גם בנטפרי אני לא אתן לבת שלי לשבת ולגלוש לבד.
אני לא מבינה איך אפשר לתת לילדים לגלוש לבד בגלל שזה נטפרי? אחרי הכל זה אינטרנט לכל דבר למרות ועל אף הסינון.

בדיוק כמו שכשאני הולכת לקניות בסופר אני קונה רק הכשרים המקובלים עלי , אפילו שבמדף יש מוצרים שמגרים אותי מאד, אבל הם לא בכשרות שלי, אז אני אמנע מהם.

אני לא כ"כ רואה מקום לסינון חדש, אני כן חושבת שאפשר להצטרף לסינונים הקיימים אתרוג ונתיב ולבנות שם מסלולים לקהל שמעונין במשהו שמור מאד , יותר ממה שיש היום.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה