האם המחירים ברמת בית שמש ד מוצדקים

• פותח הנושא szn
  • פורסם בתאריך

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
@בית שמשניק כאחד שגר ברמה ד', ממש התחברתי לניתוח שלך,
הגדרת נכון ומדויק את מצב השכונה.
הדבר הראשון שתופס את העין הוא היופי של השכונה, רמת הבנייה והגימור, הגינות והמרחבים המרחיבים את הלב. הדבר נובע מהעובדה שהשכונה כולה נבנתה ע"י קבלנים ולא ע"י קבוצות רכישה ועמותות למיניהן הנוהגות בד"כ לחסוך בעלויות הבנייה ומנסות גם לנצל כל מטר ולצופף ככל שיותר.
לא ציינת את כל הקארוונים הענקיים שממש מכערים את השכונה.

חיה10

משתמש צעיר
נקלעתי הערב לרמה ד' והחלטתי לעשות סיבוב התרשמות בשכונה. נסעתי עם הרכב לאט בין רוב רחובות השכונה ורציתי לחלוק עם הציבור את התרשמותי:
הקדמה כללית למי שלא מכיר: השכונה היא שכונת ענק ממש (סוג של עיר בפני עצמה) המחולקת ל4 איזורים שונים: ד1 2 3 ו4. כאשר יש רחוב אחד ארוך (שדרות האמוראים) העובר לכל אורך השכונה בצורה של האות U באנגלית. שכונות ד1 וד3 ממוקמות על הרחוב הראשי בשני הצדדים העליונים של הU, ואילו שכונות ד2 וד4 פנימיות יותר וממוקמות בשני צידי תחתית הU (חלק מד2 נמצא גם כן על הרחוב הראשי, אבל ד4 כולה פנימית יותר ואינה מחוברת לרחוב הראשי).
הדבר הראשון שתופס את העין הוא היופי של השכונה, רמת הבנייה והגימור, הגינות והמרחבים המרחיבים את הלב. הדבר נובע מהעובדה שהשכונה כולה נבנתה ע"י קבלנים ולא ע"י קבוצות רכישה ועמותות למיניהן הנוהגות בד"כ לחסוך בעלויות הבנייה ומנסות גם לנצל כל מטר ולצופף ככל שיותר.
וליתר פירוט לפי השכונות:
ד-1
מצב אכלוס: מלא
רמת בניה וגימור: טובה, אבל לא וואו (קבלנים פשוטים יותר)
מצב מבני ציבור חנויות ושירותים: טוב מאד
אופי שכונה: רועש ודי סואן. (הזכיר לי טיפה את רחוב רבי עקיבא בב"ב...)

ד-2
מצב אכלוס: מלא
רמת בניה וגימור: טובה + (בעיקר בזכות וולפסון)
מצב מבני ציבור חנויות ושירותים: בינוני
אופי שכונה: שקט יחסית

ד-3
מצב אכלוס: חלקי
רמת בניה וגימור: טובה + (בעיקר בזכות זורייבין), אבל יש לציין שחלק מהפרוייקטים מאד צפופים
מצב מבני ציבור חנויות ושירותים: טוב
אופי שכונה: סואן למדי

ד- 4
מצב אכלוס: חלקי ביותר
רמת בנייה: מצויינת (בעיקר בזכות וולפסון, אפי קפיטל, ונתיב)
מצב מבני ציבור חנויות ושירותים: גרוע (אין כרגע כלום בשכונה, והכל רחוק)
אופי שכונה: שקט מאד

אני אישית אוהב יותר סגנון שכונה שקט ופחות את האקשן וה"מצב", ולכן התחברתי יותר לד-2 וד-4 והרבה פחות לד-1 וד-3. אם הייתי צריך לבחור בכל אופן מבין שתי השכונות הייתי הולך כנראה על ד4 שגם שקטה יותר וגם נראית יפה יותר.
תודה על הפירוט המאיר עיניים.

אשמח מאוד אם תוכל לפרט גם על הרכב האולוסייה. ספרדים אשכנזים, חסידים ירושלמים וליטאים, פרום ומודרני.
הבנתי שישנם איזורים שיש בהם עימותים בין ירושלמים לציבור פתוח יותר. אשמח לדעת היכן, ובעיקר היכן לא.
תודה רבה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
תודה על הפירוט המאיר עיניים.

אשמח מאוד אם תוכל לפרט גם על הרכב האולוסייה. ספרדים אשכנזים, חסידים ירושלמים וליטאים, פרום ומודרני.
הבנתי שישנם איזורים שיש בהם עימותים בין ירושלמים לציבור פתוח יותר. אשמח לדעת היכן, ובעיקר היכן לא.
תודה רבה.
נושא הרכב האוכלוסיה נפיץ למדי וטעון, ולא נראה לי שכדאי להיכנס אליו במסגרת זו, בודאי שלא בשבוע של פרשת קורח... (חבל גם על האשכול...)
אציין רק שלמרות שכ50% מהשכונה זה מחיר למשתכן, השכונה באופן כללי הומוגנית וחרדית מאד.
קוריוז קטן, כשחזרתי הביתה לרמה א' ראיתי כמה אנשים שהולכים ברחוב עם הכלב שלהם (מחזה מאד נפוץ שם למי שלא מכיר), ופתאום קלטתי שבסיבוב של למעלה משעה ברחבי רמה ד' לא נתקלתי אפילו במקרה אחד כזה. ניתן להמר ללא חשש שלמרות מאות החנויות הפזורות בשדרות האמוראים, לא תיפתח שם חנות של מזון לבעלי חיים...

אמונתך

משתמש פעיל
גם על מגן היו תלונות?
כי המחיר לא יותר זול מפרויקטים שקיבלו אצלך ציון מצוין?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
גם על מגן היו תלונות?
כי המחיר לא יותר זול מפרויקטים שקיבלו אצלך ציון מצוין?
לא שמעתי תלונות עליהם, אבל הפרוייקט שלהם נראה סטנדרטי למדי ואינו משדר יוקרה מיוחדת כמו הקבלנים האחרים שציינתי.
כמו כן, הדירות והמפרסות של הדירות שלו נראות קצת קטנות. אצל הקבלנים האחרים שהזכרתי בד4 גם דירות ה3 חד' גדולות מאד - מעל 90 מטר (וגם המרפסות שלהם גדולות). כמדומני שאצל מגן דירות ה3 חד' סטנדרטיות יותר ובאיזור ה75 מ'. תקן אותי אם אני טועה.

אמונתך

משתמש פעיל
נכון גם אני ראיתי דירה 4 חדרים גדולה במגן
אבל אשמח אם תספרי לי איפה קנית בד2 או בד4
תודה רבה
אני פשוט רוצה להכיר את הקונים

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
דוקא הדירות של מגן מאוד גדולות ביחס לחברות אחרות כמו קניג, באמונה,נתיב וכו'
דיברתי ספציפית על ה3 חד' שלו. ראיתי תוכניות של דירות מאד קטנות שלו בד4. אצל וולפסון ונתיב (בד4) אין דירות כאלה, כי כל הפרוייקט יוקרתי יותר

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הנה תמונה של הפרוייקט של מגן בד4. שימו לב לדירה בקומה 3 ולמרפסת הקטנה שלה.
בנין חדש ונחמד - כן. פרוייקט יוקרתי - ממש לא.

d4_6.jpg

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

d4_6.jpg
בתור בני ברקית אני רואה שם אוטוטו מרפסת ענקית בצדדים :)

האברך ממיר

משתמש מקצוען
הדבר נובע מהעובדה שהשכונה כולה נבנתה ע"י קבלנים ולא ע"י קבוצות רכישה ועמותות למיניהן הנוהגות בד"כ לחסוך בעלויות הבנייה ומנסות גם לנצל כל מטר ולצופף ככל שיותר.
דווקא ברמה ד' ישנם כמה קבלנים שנצלו כל מטר כדי לגרוף עוד הרבה הרבה הון לכיס שלהם.
בקבוצת רכישה כל אחד משלם על הבניה של הדירה שלו.
קבלן עושה רווח נקי על כל מטר שהוא בונה. ויש שם בהחלט מפלצות ענקיות.
תופעה שקיימת בכל הבניה החדשה בבית שמש.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
במיוחד שמחיר למשתכן זה לפי מטרים הדירה שלי בנויה לא מנוצל 4 חדרים 117 מטר

זה פרצה בחוק שהייתה בתחילת עידן המחיר למשתכן,
הקבלנים מצאו שכתוב כמה מ"ר הדירה צריכה להיות ולא כתוב כמה חד'
הרי כל חדר עולה עוד כסף, זה עוד קיר, חלונות, נקודות חשמל דלת וכו' אז פשוט הורידו חדר כדי לחסוך.

שמעתי שיש קבלנים שלקחו דירות 150 מ"ר ועשו רק 3 חדרים
אח"כ כחלון תיקן את זה, והגדירו כמה מ"ר וכמה חד'

אם זה היה מכירה בשוק חופשי זה לא היה קורה
כי דירה 117 מטר 5 חד' שווה יותר מ-4 חד'

די

משתמש סופר מקצוען
במיוחד שמחיר למשתכן זה לפי מטרים הדירה שלי בנויה לא מנוצל 4 חדרים 117 מטר
117 מ"ר זה כולל הקירות החיצוניים. מכיר דירה כזו ואין שטח מבוזבז, רק החדרים מרווחים.
פרוייקט יוקרתי - ממש לא.
איך אתה מגדיר יוקרתי? כולם עושים לובי יפה ויש דירות ומרפסות קטנות וגדולות, היום כולם "יוקרתיים".

ייד

משתמש מקצוען

d4_6.jpg
בכין חרדית לא מודדים מרפסת אלא סוכה
ודוקא זו בקומה 3 נראית בסדר גמור
לעומת הרבה דירות של נתיב ועוד יותר של זורייבין שהסוכות בקושי שיעור וממש לא ראויות לשימוש

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בכין חרדית לא מודדים מרפסת אלא סוכה
ודוקא זו בקומה 3 נראית בסדר גמור
לעומת הרבה דירות של נתיב ועוד יותר של זורייבין שהסוכות בקושי שיעור וממש לא ראויות לשימוש
עם כל הכבוד למפרסות סוכה, זה בסה"כ "דירת עראי" של שבוע אחד בשנה. לעומת מרפסת רגילה המשמשת כ"דירת קבע" כל השנה. אני אישית הייתי מעדיף מרפסת מקורה יפה של 15 מטר עם 2 מטר מתוכה סוכה, מאשר מרפסת 5 מטר שכולה סוכה. זו דעתי, אבל יכול להיות שיש אחרים עם העדפות אחרות.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
זה פרצה בחוק שהייתה בתחילת עידן המחיר למשתכן,
הקבלנים מצאו שכתוב כמה מ"ר הדירה צריכה להיות ולא כתוב כמה חד'
הרי כל חדר עולה עוד כסף, זה עוד קיר, חלונות, נקודות חשמל דלת וכו' אז פשוט הורידו חדר כדי לחסוך.

שמעתי שיש קבלנים שלקחו דירות 150 מ"ר ועשו רק 3 חדרים
אח"כ כחלון תיקן את זה, והגדירו כמה מ"ר וכמה חד'

אם זה היה מכירה בשוק חופשי זה לא היה קורה
כי דירה 117 מטר 5 חד' שווה יותר מ-4 חד'

כתבה בענין (לפני 6 שנים):

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה