האם המחירים ברמת בית שמש ד מוצדקים

• פותח הנושא szn
  • פורסם בתאריך

די

משתמש סופר מקצוען
אני לא מבין את האנשים שמוכנים לשלם על דירה ברמה ד עוד 300 אל"ש
האם בשביל מסחר ליד הבית או פארק ליד הבית שווה לשלם משכנתא של עוד 1300 ש"ח (בערך) בחודש?
אני לא מבין את האנשים שמוכנים לשלם על דירה בירושלים עוד 1.5 מיליון...

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני לא מבין את האנשים שמוכנים לשלם על דירה בירושלים עוד 1.5 מיליון...

כמובן שקניתי לפני 8 שנים כשהמחירים בשכונות המתחרדות היו פחות ממליון ש"ח
באמת היום זה לא מובן למה לשלם על דירת 60 מטר ישנה בנוה יעקב או קרית יובל 1400000 ש"ח
אם אפשר לקנות דירת 80 מטר חדשה ברמה ג או בקר"ס באותו מחיר.

Israel.ישראל

משתמש רשום
כמובן שקניתי לפני 8 שנים כשהמחירים בשכונות המתחרדות היו פחות ממליון ש"ח
באמת היום זה לא מובן למה לשלם על דירת 60 מטר ישנה בנוה יעקב או קרית יובל 1400000 ש"ח
אם אפשר לקנות דירת 80 מטר חדשה ברמה ג או בקר"ס באותו מחיר.
זה העניין שכיום אם יש לך דירה בנווה יעקב 60מטר ששוה מיליון ארבע מאות ואתה רוצה דירת 4 חדרים חדשה בבית שמש זה כבר עולה מיליון שבע מאות ועדיין זה לא ירושלים...

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני חושב- הויכוח יצא מפרופורציות,
יש לרמה ד' מעלות, בעיקר בענין הזה שזה בדוגמת בני ברק וירושלים עם גיוון גדול של האוכלוסיה, בשאר החלקים אי אפשר לדעת כיום איך זה יתפתח [בניה בלתי חוקית, עומס מטורף בבניינים הגדולים, ופיתוח של השצ"פ]
אבל דבר אחד ברור, טירוף המחירים בחודשים האחרונים, כגון מיליון שבע מאות על דירת 4 חדרים שעדיין אין לה היתרים. חצה את ההגיון מזמן!

לא הבנתי איך זה יצא מפרופורציות
זה עצם הדיון
אם זה חצה את ההגיון או לא
הסיפא והרישא לא הולכים ביחד

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
נ.ב. כבר יש לי דירה בירושלים ואני לא חושב לעבור לרמה ד, כך שאין לי במה לקנאות...
הצורך לפרט, תעודת עניות לכל המשתתפים פה בדיון
אני חושבת שהוא ירד לפסים אישיים יותר מדי.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אתה צודק לחלוטין למשל אני מייחל שהמחירים ירדו עכב השקעה מוצלחת (מחיר למשתכן בבני ברק) ואני בפועל רוצה למכור שם ולקנות ברמה ד אכפת לך שאנשים אופטימים?... או מדמיינים ?....
אני במצב בדיוק הפוך ממך אולי נתחלף

די

משתמש סופר מקצוען
יתכן שמחירי הדירות ברמה ד' יותר יקרים כי יש יותר מ"ר בדירה.
לדוגמה דירת 3 חדרים 90 מ"ר, 4 חדרים 105-110 מ"ר (ידוע לי שכך אצל כמה קבלנים, לא יודע אם אצל כולם)
כלומר דירת 3 חדרים ברמה ג' 75 מ"ר ב1,300,000 (מצוי), יקרה יותר למ"ר מדירת 3 חדרים 90 מ"ר ברמה ד' ב1,500,000.
לגבי העניין של תשלום השכירות בזמן ההמתנה לדירה-זה נכון, אבל יש גם מעלות בדירה חדשה מקבלן לדוג' שאפשר לשנות את מבנה הדירה (להזיז קירות וכו'-לא במחיר למשתכן) וגם יש פינוק בדירה חדשה מהניילונים...

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לדעתי למה באמת קפצו המחירים בד' הוא בגלל זה:
1622969888968.png

יוצא שדירת 100 מ"ר הוא מליון שלוש-ארבע מאות!! וזה המחיר למטר לפי מחיר למשתכן/מחיר מופחת בגירסתו החדשה! ושאר הדירות בשוק הרגיל יהיו....?
אז רמה ד' פשוט השוואה את עצמו למינימום החדשה שהמדינה קבעה לנו.

חבל על הזמן

משתמש צעיר
יתכן שמחירי הדירות ברמה ד' יותר יקרים כי יש יותר מ"ר בדירה.
לדוגמה דירת 3 חדרים 90 מ"ר, 4 חדרים 105-110 מ"ר (ידוע לי שכך אצל כמה קבלנים, לא יודע אם אצל כולם)
כלומר דירת 3 חדרים ברמה ג' 75 מ"ר ב1,300,000 (מצוי), יקרה יותר למ"ר מדירת 3 חדרים 90 מ"ר ברמה ד' ב1,500,000.
לגבי העניין של תשלום השכירות בזמן ההמתנה לדירה-זה נכון, אבל יש גם מעלות בדירה חדשה מקבלן לדוג' שאפשר לשנות את מבנה הדירה (להזיז קירות וכו'-לא במחיר למשתכן) וגם יש פינוק בדירה חדשה מהניילונים...
כמה עולה דירת 3 חדרים 75 מטר ברמה ד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה