דרוש ייעוץ לגבי ניירות לצבעי מים

אביעד

משתמש רשום
D I G I T A L
בס"ד
אני זקוק לעזרה בענייני ניירת. לפני כמה שנים עבדתי עם נייר "שטרסמור" לצבעי מים, חלק ומעולה, וכשנגמר לא מצאתי אותו עוד. בלוקים אחרים שמיוחדים לצבעי מים הם בדרך כלל עם טקסטורה שמפריעה לסריקה ולעיבוד של התמונה במחשב בשלב ב'.הניירות היותר חלקים, נותנים את הצבע דהה וכהה, ולעתים קרובות קשה לעבוד איתם (הרטיבות נספגת מהר מדי או לאט מדי, וגם הצבע לא נשלט ומתפזר באופן לא אחיד). :eek:
יש מישהו שמכיר את השם של הנייר ההוא?
או נייר אחר, שעונה לדרישות: חלק, ונותן צבע בוהק ומלא.

אם יש לכם גם עצה איך להתמודד עם הטקסטורה שנסרקת למחשב- יש סורקים שמתגברים על זה? או פילטר שמסנן את זה?

תבורכו
חורף בריא:rolleyes:

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני מנצלת את האשכול הזה לשאלה שלי:
באילו ניירות אתם משתמשים לצבעי מים?
יש סוגים טובים שאפשר להשיג גם בחנויות אמנות קטנות, ולא רק במקומות מיוחדים?
אני מוכנה לשמוע גם על ניירות עם טקסטורות, אבל כאלו שתופסים טוב את הצבע!

איילת שלו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לעפרה - ניירות לצבעי מים של CANSON הם סוג מספיק טוב (לדעתי) וניתנים להשגה ברוב החנויות.(על איזה סוג את רגילה לצייר בד"כ?)
לאביעד - ניירות יותר איכותיים (לא רק בבלוקים - גם בגליונות) ובסוגים שונים של טקסטורה ניתן להשיג בגרפוס שברח' בצלאל, וכן בארט-סט ברח שמואל הנגיד 1 (ירושלים). - אולי יוכלו להשיב לך בטלפון אם יש להם נייר אקוורל חלק לגמרי.

אביעד

משתמש רשום
D I G I T A L
תודה אבל הסתובבתי אצלם לא מעט והם לא יודעים.
גם את הנייר המדובר קניתי שם לפני שלוש שנים אבל היום אין אותו.
אם מישהו ידע את השם שלו אוכל לבקש מהם להזמין אותו.

לעפרה: יש בלוק נייר פשוט וזול עם טקסטורה שנותן צבע מעולה (את יכולה להסתכל בציור הברסלברי שהעליתי לפה לפני ר"ה, הוא על נייר כזה.
אין לי כרגע אותו אבל יש לו עטיפה בצבע ורוד- כתום דהוי וכתוב בגדול ובאותיות משונות "אקוורל" (באנגלית) שווה לנסות.

PURE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא מכירה את הנייר שאתה מתכוון.
אבל כדאי לך לנסות בסניף הראשי של ארטא- בתל אביב, ברח' נחלת בנימין 83. יש להם שם קומה שלמה רק של ניירות.
פעם הייתי מצירת הרבה בצבעי מים והייתי קונה מהם את הניירות. יש להם ממש מבחר ענק.

אביעד

משתמש רשום
D I G I T A L
סליחה---
כתוב בגדול ARTIST
ומתחת אקוורל בלוק.
זה של חברת "מחברת" וזה לא יקר (באיזור 30 ש"ח לבלוק A3 עם 20 דף).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה