דחוף חייבים לקבל החלטה, יחידת דיור

RUSI10

משתמש מקצוען
לכל המגיבים על הוונטה, כנראה שהוונטות שאתם נתקלתם בהם חובבניות, כי וונטה שעשויה בצורה מקצועים כמעט ולא משמיעה רעש ולגבי זה ששומעים מבחוץ מה שקורה בפנים, זה גם קשור להתקנה של הוונטה ולמקצועיות של הביצוע. נתקלתי בכמה וכמה וונטות בחיים, והמקצועיות שביניהן לא מרעישות ברמה שכדי לבדוק אם היא עובדת צריך לשים נייר או טישיו בשביל לראות שהיא באמת שואבת את האויר.
ולאן הוונטה שואבת את ה"אויר"?! לחדר המדרגות?!

למה השכנים אמורים בכלל להסכים לכזה דבר????????

הייתי ביחידת דיור בקומה חמישית, שבבניה, משום מה, הם סתמו את צינור האוויר. זה שהצנרת שלו עולה מהקומה הראשונה .....
השכנים, לכל אורך הקומות סבלו מאד!!!
כדי לתקן היו צריכים להרוס קיר. אבל בעל היחידה הוא אברך דלפון ומסכן שאין לו כסף, אז השכנים ממשיכים עד היום ליהנות מהריח בבניין....

פשוט. ניצול של טוב לב של השכנים, שחתמו והסכימו לבנייה, ולא יודעים אילו הפתעות ריחניות מחכות להם בחדר המדרגות....................... איפה האנושיות???

אמא של כולם

משתמש פעיל
@Y.V. אדריכלות @ציפופו 1 אמבטיה בכניסה תיצור פרוזדור בכניסה של לפחות 1.3*0.9 וזה בנוסף לפרוזדור בסוף הדירה האם זה כדאי?? והאם זה לא נותן תחושה חנוקה כשלא נכנסים לחלל רחב? מה גם שהאמבטיה תהיה די רחוקה מהחדר.

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
אני חושב שאי אפשר גם לבטל את הספה וגם את הפינת אוכל!
דווקא בכלל לא לבטל את הספה.
במקום השולחן אוכל לשים שם ספה, לדעתי פריט די חשוב.
ובמקום שולחן אוכל- שולחן בר.
כמו שכתבתי פה-
ואז במקום של השולחן הייתי שמה שם את הספה ועמודה של ספריה.

אמא של כולם

משתמש פעיל
@סינה תודה על העצות.
אמרת לבטל את הפינת אוכל ולהעביר את הספה היכן שהפינת אוכל ואז לבטל את החלון לכיוון הסלון? כי אחרת מה יש לעשות בנישה הזאת? והאם סלון מטבח לא מאוורר זה לא חיסרון ענק???

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
@סינה תודה על העצות.
אמרת לבטל את הפינת אוכל ולהעביר את הספה היכן שהפינת אוכל ואז לבטל את החלון לכיוון הסלון? כי אחרת מה יש לעשות בנישה הזאת? והאם סלון מטבח לא מאוורר זה לא חיסרון ענק???
חיסרון?
יכול להיות, אבל יש גם יתרונות...
לא הייתי מוותרת על חלון בחדר שינה.
ואם יש עוד אופציה מוסיפה בסלון\ שירותים.
כרגע אצלך אולי תנסי לסובב את החדר שינה לכיוון פתח הבית ואז לעשות מקום בצד שמאל (היכן שהייתה הספה) לשירותים.
ואז לבנות קיר מגביל לפתחים של החדר שינה והשירותים עם פתח מעבר באמצע ,
כמין פרוזדור עם אפשרות פניה לימינה- חדר שינה שמאלה- שירותים,
וכך החזית היא רק מטבח סלון.
אני מקווה שהובנתי.

אמא של כולם

משתמש פעיל
תודה לכל המגיבים
עדיפה אופציה כזאת?
זה לא פספוס לחסום את החזית לרחוב בשביל אמבטיה?
1610480697472.png

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אולי תבקשי מהמעצבת שתעשה אמבטיה בהתחלה.
איפה שהפס הכחול שתעשה מטבח.
יש יופי ליחידה שנכנסים למרחב של סלון מטבח, אבל יש יותר יופי ופרקטיות בסלון מטבח מאוורר.
1610482106326.png

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי עושה את האמבטיה מחדר שינה. אני חושבת שפונקצית ארוח ביחידות מינורית עד לא קיימת. והדברים האחרים חשובים יותר.
משאירה את החלון פתוח לכוון הסלון מטבח, אולי מנסה לשים שם שולחן וכסאות.
שימי לב לארון נורמלי בחדר שינה. צריך להכנס שם גרדרובה שלמה של חתן- כלה. ואין בכלל התיחסות לזה.
תני לזה מקום על חשבון הסלון מאחורי הדלת כניסה לחדר תני נישה לכוון הסלון לארון גדול.

• תודה
Reactions: nc

אפיפית

משתמש פעיל
ממש לא מקצועית
אבל למה שלא תעשי משהו כזה
הקיר של החדר שינה יכול להיות לא עד למעלה וככה יכנס אור ואויר?
1610483969329.png

• תודה
Reactions: T.S

אמא של כולם

משתמש פעיל
@cherry c הייתה אופציה כזאת אבל יש בה חסרונות כניסה ליחידה לא מרווחת ואמבטיה רחוקה מהחדר....
לדעתי גם חשוב מאוד אוורור למטבח/סלון לכן מתייעצת ע"מ לשמוע מה דעת המעצבות ודעת העם.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
@cherry c הייתה אופציה כזאת אבל יש בה חסרונות כניסה ליחידה לא מרווחת ואמבטיה רחוקה מהחדר....
לדעתי גם חשוב מאוד אוורור למטבח/סלון לכן מתייעצת ע"מ לשמוע מה דעת המעצבות ודעת העם.
לא תמצאי אופציה בלי חסרונות.
ואפילו גדולים.
את מאוד מצומצמת עם החלונות.

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני חושב שאופציה שתיים עדיפה עם כמה תיקונים קלים:
לדעתי אפשר להקטין את חדר הרחצה ובמקום אמבטיה לשים מקלחון ולהוסיף את השטח שהוקטן לחלל הפונה לכיוון פינת האוכל.
את פינת האוכל הייתי מעביר להיכן שהספה, ואת הספה הייתי מעביר להיכן שממוקמת פינת האוכל ובנוסף מוסיף ספרייה על הקיר המשותף עם חדר הרחצה. לגבי פינת האוכל- אפשר לקבוע שולחן מתקפל על הקיר (יש כאלה פתרונות היום) ובכך לאפשר לחלל היכן שממוקם החלון, להיות דינאמי, ז"א כשלא עושים שימוש בשולחן ניתן לקפלו ולפנות מקום לשימושים שונים של החלל. כמו כן כשיש אורחים- אפשר לפתוח את השולחן ולנצל את האורך של המסדרון הצר.
עדיף לא למקם את חדר הרחצה בתוך חדר השינה כדי לשמור על פרטיותו של הזוג גם כשיש אורחים.
כמו כן חשוב שתהיה מערכת טובה של מיזוג וסינון אוויר- ובידוד טוב.

הערה שיש לתת עליה את הדעת: לפי השרטוט לא ניתן להבחין בפתרונות איחסון עבור הדיירים לא בתוך חדר השינה ולא בשאר חלל הבית. אני חושב שלדיירים בכל זאת יש בגדים/ נעליים/ מצעים ואביזרים שונים שרוצים להשתמש בהם ביום יום- צריך לתת פתרון גם לזה.

אמא של כולם

משתמש פעיל
@nori תודה על התגובות אופציה של אמבטיה מחדר שינה לא באה בחשבון מכל הסיבות שבעולם,
בחדר שינה יש ארון של1.4 שמפוצל ל80+60.

אמא של כולם

משתמש פעיל
@cherry c צודקת בכל אופציה יהיו חסרונות השאלה במה הכי פחות,
כמעט כל היחידות המוצעות בשוק יש להם חיסרון כלשהו של אוורור אלא אם כן הן בנויות בגג או בחניה, (ואז יש בעיה של גובה או הרגשה שחיים על הרחוב או על החניה)
כל יחידה שנחתכת מתוך דירה לא מעשי כמעט שיהיה חלונות בכל החללים.
השאלה במה הכי קריטי,
חדר שינה ו.....
קיר ברוחב 3.95 הוא קיר שיכול לתת הרבה אוורור ואם תשימי לב זה רוחב החזית ושוב השאלה איך לחלק את העוגה באופן שהיחידה תראה הכי נורמלית שאפשר ומצד שני מאווררת?

T.S

משתמש פעיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה