דחוף חייבים לקבל החלטה, יחידת דיור

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@א היימיש'ע יונגרמ'ן גרתם פעם ביחידה,
לדעתי גם זו"צ אוהבים לארח ולדעתי לא לעניין שהכניסה לאמבטיה תהיה מחדר שינה מה גם שזה לא אפשרי למקם שם אמבטיה כי יש שם חלק מרפסת תלויה.
אין שום בעיה להכניס אורחים לאמבטיה דרך חדר השינה.
גם ככה כשמארחים ביח"ד של זוג צעיר זו חדירה לפרטיות.
כך שעדיפה הנוחות של הזוג במשך רוב הזמן שהם לבד, מאשר יחידה מסורבלת, והעיקר שהאורחים (שהם בעיקר בנות משפחת האשה) יוכלו להיכנס לאמבטיה דרך הסלון.

תחשבו על זה שהאשה מארחת את אחותה \ אמא שלה \ תלמידה פרטית בביתה,
ובעלה המתמיד חזר מזיע מהכולל ורוצה להתקלח.
ומה אם זה להיפך ?
הבעל המתמיד לומד עם החברותא בערב בסלון של היח"ד, ואשתו הצדקנית רוצה להתקלח ? מה אז ?

וכי שווה לוותר על נוחות של הזוג לטובת נוחות האורחים ?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תודה לעונים אמבטיה במפרסת לא רלוונטית כי מדובר במרפסת תלויה,
ה"סלון" של היחידה קצת תקוע.
זה לא פה ולא שם.
תנסי לחשוב על דרך לחבר אותם יחד. אולי להחליף את החדר שינה עם הסלון, ולשים את האמבטיה בחדר שינה.
כך לחדר שינה יהיה חלון גדול שזה גם פלוס.

Y.V. אדריכלות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי כדאי לנסות למקם את האמבטיה במקום המטבח?
האמבטיה תתאוור ע"י מפוח, והשטח הציבורי יהיה יותר נורמלי ומנוצל. בהתחשב בזה שאין כ"כ בעיה לעבור דרך השטח ה'ציבורי' לאמבטיה כי בס"ה מדובר בדירה לזו"צ.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כיוון נוסף: לעשות את האמבטיה בצד שמאל מיד בכניסה, השאלה היא אם יש אפשרות לאוורר אותה, אולי עם וונטה לחדר מדרגות.
ועוד יותר טוב יהיה אם אפשר להעביר את דלת הכניסה לצד שמאל ואז לשים את האמבטיה בצד ימין והחלון הגדול יהיה מול דלת הכניסה, אבל בצורה הזו כל הדירה חשופה בפתיחת הדלת, שזה חסרון

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כיוון נוסף: לעשות את האמבטיה בצד שמאל מיד בכניסה, השאלה היא אם יש אפשרות לאוורר אותה, אולי עם וונטה לחדר מדרגות.
ועוד יותר טוב יהיה אם אפשר להעביר את דלת הכניסה לצד שמאל ואז לשים את האמבטיה בצד ימין והחלון הגדול יהיה מול דלת הכניסה, אבל בצורה הזו כל הדירה חשופה בפתיחת הדלת, שזה חסרון
לא חושב שזה רעיון להוציא אוורור לחדר מדרגות, לעשות חור באמבטיה שיוצא לחדר מדרגות זה לוקח מהפרטיות של הזוג...

RUSI10

משתמש מקצוען

את רצינית? וונטה של שירותים לתוך חדר מדרגות ??? השכנים מסכימים לכזה דבר?
הזוג שיגור שם מוכן לכזה דבר??

נשמע לי הזוי.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@ציפופו 1 מחילה על השאלה, אבל גרתם פעם ביחידת דיור ?
הדבר היחיד שבעלי יחידות משתדלים לתת היום לזוג זה פרטיות עד כמה שאפשר.... (הרבה פעמים לא הולך)
גם את זה לקחת?
אף אחד! לא יקח דירה עם וונטה לחדר מדרגות.
באחד היחידות שגרתי שמעו את הזוג השני מעבר לקיר ברמה של דיבור רגיל וזה בלי וונטה לחדר שלהם

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
את המטבח תמקמו בסוף מתחת החלון, אפשר בעומק 55 במקום 60 לרוחב המטבח, ורק מתחת החלון לעשות 65 ע"מ שיכיל מכונת כביסה
כך תרוויחו כפי שכבר כתבו, סלון הגיוני יותר.
המרפסת אמנם מסרבלת את חדר שינה אבל בכל זאת זו תוספת נחמדה, ואם היא גם סוכה אז זה בכלל בונוס

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
@אמא של כולם
אז ככה,
גם לי יש יחידה לזו"צ
וראיתי את הצרכים שהכי הכי זו"צ מחפש,
לכן ההסתכלות שלי היא כך-
א. הספה שם בסוף הפרוזדור- לדעתי סתם תקועה, ברכה לבטלה, לא שייך בכלל, לא מתאים.
ב. לא הייתי משקיעה מקום לשולחן פינת אוכל ממש,
זו"צ רוב הזמן הוא סה"כ רק שניים.
לכן הייתי מוציאה בר מהמטבח עם מקום ישיבה או מצד אחד- לשני אנשים, או משני צדדים- לארבע אנשים.
ואז במקום של השולחן הייתי שמה שם את הספה ועמודה של ספריה.
ג. ממש לא שייך שהשירותים יהיה בתוך החדר.
מאוד מסרבל כשיש אורחים, לא תמיד זה נוח ונעים להכניס לחדר מאלף ואחת סיבות.
ד. בקשר לחלון- הכי הכי חשוב לכל זוג שיהיה חלון בחדר שינה יותר מהסלון\ מטבח\ שירותים.
לכן אצלך זה יוצא טוב.
רק מה שבטוח שהייתי משקיעה יותר על מערכת אוורור חזקה וטובה מאוד!!!
מפוח טוב של הכנסת והוצאת אויר בצורה הטובה ביותר, ובעיקר גם שימי לב שיהיה לזה בדוד של רעש.
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@אמא של כולם
אז ככה,
גם לי יש יחידה לזו"צ
וראיתי את הצרכים שהכי הכי זו"צ מחפש,
לכן ההסתכלות שלי היא כך-
א. הספה שם בסוף הפרוזדור- לדעתי סתם תקועה, ברכה לבטלה, לא שייך בכלל, לא מתאים.
ב. לא הייתי משקיעה מקום לשולחן פינת אוכל ממש,
זו"צ רוב הזמן הוא סה"כ רק שניים.
לכן הייתי מוציאה בר מהמטבח עם מקום ישיבה או מצד אחד- לשני אנשים, או משני צדדים- לארבע אנשים.
ואז במקום של השולחן הייתי שמה שם את הספא ועמודה של ספריה.
ג. ממש לא שייך שהשירותים יהיה בתוך החדר.
מאוד מסרבל כשיש אורחים, לא תמיד זה נוח ונעים להכניס לחדר מאלף ואחת סיבות.
ד. בקשר לחלון- הכי הכי חשוב לכל זוג שיהיה חלון בחדר שינה יותר מהסלון\ מטבח\ שירותים.
לכן אצלך זה יוצא טוב.
רק מה שבטוח שהייתי משקיעה יותר על מערכת אוורור חזקה וטובה מאוד!!!
מפוח טוב של הכנסת והוצאת אויר בצורה הטובה ביותר, ובעיקר גם שימי לב שיהיה לזה בדוד של רעש.
בהצלחה!
אני חושב שאי אפשר גם לבטל את הספה וגם את הפינת אוכל!
זוגות צעירים יושבים המון! ומדברים.
חוץ מזה לפני האירוח, זוגות עושים שבתות בבית, איפה הם יעשו את זה?
על שולחן "בר", סעודת שבת זה לא "בר" קיימא....

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לכל המגיבים על הוונטה, כנראה שהוונטות שאתם נתקלתם בהם חובבניות, כי וונטה שעשויה בצורה מקצועים כמעט ולא משמיעה רעש ולגבי זה ששומעים מבחוץ מה שקורה בפנים, זה גם קשור להתקנה של הוונטה ולמקצועיות של הביצוע. נתקלתי בכמה וכמה וונטות בחיים, והמקצועיות שביניהן לא מרעישות ברמה שכדי לבדוק אם היא עובדת צריך לשים נייר או טישיו בשביל לראות שהיא באמת שואבת את האויר.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לכל המגיבים על הוונטה, כנראה שהוונטות שאתם נתקלתם בהם חובבניות, כי וונטה שעשויה בצורה מקצועים כמעט ולא משמיעה רעש ולגבי זה ששומעים מבחוץ מה שקורה בפנים, זה גם קשור להתקנה של הוונטה ולמקצועיות של הביצוע. נתקלתי בכמה וכמה וונטות בחיים, והמקצועיות שביניהן לא מרעישות ברמה שכדי לבדוק אם היא עובדת צריך לשים נייר או טישיו בשביל לראות שהיא באמת שואבת את האויר.
לא נעים לשאול... מה עם הריח?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכון שוונטה מאד איכותית, בהתקנה מאד טובה - תרעיש בקושי.
אבל דרך החור שנוצר בקיר ישמעו את המדברים מבחוץ לבפנים ומהפנים לבחוץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה