דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

מבזק

משתמש רשום
הוא אחראי על מגרשי האשליות בהם מדריכים את היובנסים.
תודה זה עזר לי
סימן של היה סקנדר.
הוא כן היה סקנדר כי במפגש שלו עם זירו באי השדים הוא הראה לו שהוא יכול לראות דרך הקירות שזה ראיה על חושית ורק לסקנדר יש כח על.
דבר ראשון משחקי הרעב זה לא ספר פנטזיה....(אפשר לבדוק בהגדרה של ויקיפדיה)
זה ספר הרפתקה לנוער. הוא מתקיים בעולם שצורת הממשל והחיים שונים מאיתנו, אבל לא דימיוניים!!

ואני אישית מכירה עוד כמה ספרי פנטזיה. ויש סדרה אחת שהיא ממש אחד לאחד.. (סדרה די חדשה מהעשר שנים האחרונות)
העלילה שונה, אבל כל העקרונות תואמים בדיוק!! רק במילים שונות.
בדקתי בוויקפדיה, ומשחקי הרעב זה הרפתקה מסוג ספרות ספקולטיבית-
ספרות ספקולטיבית הוא כינויה של סוגה ספרותית, בדרך כלל בצורת סיפורת, סוגת-על הכוללת קבוצת סוגות (ז'אנרים) שבבסיסן השאלה "מה אם?" והניסיון לענות עליה. סוגות אלה כוללות: מדע בדיוני, פנטזיה, אימה, ספרות מוזרה, ספרות על-טבעית, ספרות גיבורי-על והיסטוריה חלופית. לאלה מצטרפות יצירות שאינן מתאימות לסוגות המנויות כאן, אך עונות.. וגו'
אבל הגיוני שאת צודקת, איך קוראים לסדרה ההיא?
במיוחד זה התחזק אצלי כשהוא התעורר בתור הבייס ואז אמרו לו שעברו חמש שנים והוא קרוב לגיל עשרים ואחת (הספר לא מולי יתכן ואני טועה), בתחילת שנת ההתגלות הוא עוד לא היה בן עשרים. זכור לי שכשקראתי את זה זה הציק לי.
אבל זה הרופאים אמרו כי הם שיערו את הגיל שלו, כי לא היה להם איך לדעת בן כמה הוא. הם פשוט לא שיערו נכון. הוא היה בן 19 ו8 חודשים אם אני לא טועה כשהחל את שנת ההתגלות שלו

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בדקתי בוויקפדיה, ומשחקי הרעב זה הרפתקה מסוג ספרות ספקולטיבית-
לא חקרתי עד כדי כך...
אבל מהכרות אוליי אפשר לאמר על זה מדע בדיוני, אבל גם זה לא נראה לי.
זה חיים אמיתיים ומציאותיים בלי כוחות מיוחדים או דברים שא"א להסביר. אם זאת זה עולם שונה מאיתנו... בצורת ההתנהלות שלו בלבד.

אבל הגיוני שאת צודקת, איך קוראים לסדרה ההיא?
זה 3 סדרות מאת קסנדרה קלייר, שהמשותף לכולם שמדובר בציידי הצללים. קבוצה של אנשים שמגינה על האנושות... בכללה הם מקבלים כוחות מסוימים מיוחדים לתפקיד, יש להם עיר מיוחדת מתנה מהמלאך שם הם מוגנים... יש מסדר שאוכף את החוקים, גם המסדר הזה כולל בתוכו 4 עקרונות כדי להבטיח התנהלות תקינה... וכמובן הם חסויים מהעולם הסתמי...
הסדרה שכבשה את רבי המכר היא הסדרה הראשונה שהיא הוציאה והשניה בסדר הכרונולוגי את הדברים, וקוראים לה בני הנפילים.

מבזק

משתמש רשום
לא חקרתי עד כדי כך...
אבל מהכרות אוליי אפשר לאמר על זה מדע בדיוני, אבל גם זה לא נראה לי.
זה חיים אמיתיים ומציאותיים בלי כוחות מיוחדים או דברים שא"א להסביר. אם זאת זה עולם שונה מאיתנו... בצורת ההתנהלות שלו בלבד.

זה 3 סדרות מאת קסנדרה קלייר, שהמשותף לכולם שמדובר בציידי הצללים. קבוצה של אנשים שמגינה על האנושות... בכללה הם מקבלים כוחות מסוימים מיוחדים לתפקיד, יש להם עיר מיוחדת מתנה מהמלאך שם הם מוגנים... יש מסדר שאוכף את החוקים, גם המסדר הזה כולל בתוכו 4 עקרונות כדי להבטיח התנהלות תקינה... וכמובן הם חסויים מהעולם הסתמי...
הסדרה שכבשה את רבי המכר היא הסדרה הראשונה שהיא הוציאה והשניה בסדר הכרונולוגי את הדברים, וקוראים לה בני הנפילים.
זה באמת נשמע דומה.
עדיין זה דומה להארי פוטר עם הקטע שדני הוא הנבחר להתמודד מול זירו
אבל אין מה לומר כנראה לא מספיק מכירים את בני הנפילים כדי להשוות..

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בהמון ספרי פנטזיה יש דמות מרכזית שנבחרת לעמוד מול "הרשע". פרודו וסאורון, הארי וולדמורט, אראגון וגאלבטוריקס וכו'...

אברם קר

משתמש חדש
@-חיה- @הוריקן @brachy 100

אשמח אם יעבירו לפה את הדיון על הדופילקטים לטובת האלו שאין להם הרשאה בקהילת הכתיבה.

וכמובן יש לי שאלות:LOL:

-זכור לי שכתוב באנשהו שזירו הוא דופליקט, כתוב שהמאסטר לא רוצה להיכנס למח של דני בגלל שאם זירו יכנס לדני למח, איך הוא יכנס אם הוא לא דופליקט? וכתוב שדני חשב לעצמו על הדופליקט שרוצה להרוג את חבריו (הייתי אומרת לכם עמוד מדיוק אם רק אח שלי יסכים להביא לי את הספר לשניה...)
אלא אם כן זה בנדו שרוצה להרוג את חבריו והוא יכנס למח של דני.

-איפה נמצאים הסקנדרים שהם לא במשימות?

-נגיד יש 2 בני אנוש שיש להם חבר דופליקט ובן אנוש א' פוגש את הסקנדר של חברו במקום מסוים ובאותו זמן בן אנוש ב' פוגש את הבייס או סקנדר נוסף של אותו חבר במקום אחר, ואז 2 בני האנוש נפגשים ומדברים ביניהם ואז א' אומר ל-ב' "פגשתי את החבר שלנו במקום X ביום Y בשעה Z"
ואז ב' אומר ל-א' "איזה קטע, כי אני פגשתי אותו במקום W ביום Y בשעה Z"
אז איך זה עובד?

וסתם עוד דבר
משהו הבין איזה איבר נפגע לדני כתוצאה מהתמוססות הסקנדר שלו?
על השאלה האחרונה
לדעתי הספר הוא בסה"כ התחלה של סידרה ולספר קוראים התגלות (כמו שכתוב מתחת למילה דופליקטים) בדומה להארי פוטר (למי שמכיר) שהשם של הסידרה כתוב בגדול ומתחת בקטן השם של הספר
וא"כ אז בטח נגלה בספר הבא מה אבד לו כי לפעמים זה קורה אחרי זמן כמו שאמרה אמא של דני

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
פרודו וסאורון
פרודו אינו "נבחר" מתוך קבוצה מסוימת, הטבעת פשוט הגיעה אליו, והוא בחר לצאת למשימה. הוא עצמו - הוביט פשוט.
גם סאורון לא דומה כל כך בהשואה, כי לא הוא עצמו נלחם, אלא הכוחות שלו, כך שזה בסך הכל מאבק של הטובים ברעים.

מבזק

משתמש רשום
בהמון ספרי פנטזיה יש דמות מרכזית שנבחרת לעמוד מול "הרשע". פרודו וסאורון, הארי וולדמורט, אראגון וגאלבטוריקס וכו'...
כן נכון.
ושר הטבעות הוא הראשון מספרי הקסם כפי הידוע לי, ואראגון בכיוון טיפה שונה אבל אם אותו רעיון של אלפים, גמדים וכו', ואח"כ הארי. הם מבוססים אחד על השני באיזשהו מקום

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
על השאלה האחרונה
לדעתי הספר הוא בסה"כ התחלה של סידרה ולספר קוראים התגלות (כמו שכתוב מתחת למילה דופליקטים) בדומה להארי פוטר (למי שמכיר) שהשם של הסידרה כתוב בגדול ומתחת בקטן השם של הספר
וא"כ אז בטח נגלה בספר הבא מה אבד לו כי לפעמים זה קורה אחרי זמן כמו שאמרה אמא של דני
אגב זה די פשוט. גם על הספר מופיע "סיים", היינו החלק של המאורעות בסיים מתוך שנת ההתגלות.

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה באמת נשמע דומה.
עדיין זה דומה להארי פוטר עם הקטע שדני הוא הנבחר להתמודד מול זירו
אבל אין מה לומר כנראה לא מספיק מכירים את בני הנפילים כדי להשוות..
כמובן שגם שם יש משהיא נבחרת... שמתמודדת מול הרשע.

שני שמר

משתמש פעיל
זה ברור שהספר "קיבל השראה" ממקורות חיצוניים ולקח מאפיינים שונים מכל אחד...
השאלה אם זה אמור לשנות לי כקוראת?
כי בסופו של דבר- אני מאד נהניתי.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
וואו!!!!
עכשיו סיימתי את הספר,
אומר את דעתי כחובבת גדולה של ספרות פנטזיה (מאחורי, עבר עשיר לצערי של ארי פוטר ועוד שאר ירקות)

הספר מותח מאוד, רעיוניסטי מאוד, ואיך כתבו תפור היטב בלי קצוות פרומים.

דברים שהפריעו לי מאוד!
יונה ספיר היקרה אנא הוציאי את הקטעים של:
המשפט: "הוא גם בחור ישיבה וגם רועה צאן" הפריעה לי ברמה נוראית (זה בכלל לא על אותו משקל)
או כל ההתלבטות של אבא שלו שחושב שלא מתאים לשלוח אותו לישיבה כי אין לו זיכרון אז שיממש את עצמו ויכנס לתוכנית ההתגלות.
לא יודעת, השיתוף הזה של ההתלבטות בין לימודי התורה לבין התוכניות והמשימות, שיגע אותי בספר.
כאילו שאלו ואלו על אותו משקל.
את יכולה לכתוב שהם יהודים, מתפללים וכדומה, אבל הוציאי את הדיאלוגים וההתלבטויות בין לימוד התורה לבין שאר הדברים כי זה ממש עושה גירוד להרבה אנשים, מכיון שלי באופן אישי זה הזכיר את הילד האומלל ההוא על בימת הכנסת שהוריו הביאו אותו ב"גאוה" לספר על כך שהוא: גם לומד דף גמרא וגם הולך להיות מתכנת דגול, אבא שלו הוא גם לומד דף יומי וגם עובד הייטק וזה שאיפתו בחיים להיות יודע ספר ויודע קוד תכנות...
לא יודעת, עדיף את שאת התסבוכות ההשקפתיות של המודרנה החדשה אל תכניסי בספר.

אבל בסופו של דבר, יפה מאוד! מוצר משובח,
כי אם לדעתי אם תלטשי את הספר עוד קצת הוא יהיה הרבה יותר משובח והכתיבה תקבל אפילו יותר עומק.

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש מצב!
באחד מהקטעים מקסימיליאן אומר לדני שמייקל לא ישמח לדעת איך קוראים לבייס שלו בעולם.
מישהו יודע מתי יוצא הספר הבא? שנתחיל להבין מה קורה...
איך זה מסתדר שמקסימליאן מכיר את מייקל מאי השדים?
כלומר, הוא הכיר את הסקנדר של הלן (כמובן הכל בהנחה שזאת היא כמובן) שזה מקסימליאן ואז הלן "עבדה" עליו והתגלתה אליו בתור בייס והתחתנה איתו?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
איך זה מסתדר שמקסימליאן מכיר את מייקל מאי השדים?
כלומר, הוא הכיר את הסקנדר של הלן (כמובן הכל בהנחה שזאת היא כמובן) שזה מקסימליאן ואז הלן "עבדה" עליו והתגלתה אליו בתור בייס והתחתנה איתו?
איכס
אין מצב שיונה עשתה את זה
רדו מזה.

מיקי ג'קי

משתמש צעיר
וואו!!!!
עכשיו סיימתי את הספר,
אומר את דעתי כחובבת גדולה של ספרות פנטזיה (מאחורי, עבר עשיר לצערי של ארי פוטר ועוד שאר ירקות)

הספר מותח מאוד, רעיוניסטי מאוד, ואיך כתבו תפור היטב בלי קצוות פרומים.

דברים שהפריעו לי מאוד!
יונה ספיר היקרה אנא הוציאי את הקטעים של:
המשפט: "הוא גם בחור ישיבה וגם רועה צאן" הפריעה לי ברמה נוראית (זה בכלל לא על אותו משקל)
או כל ההתלבטות של אבא שלו שחושב שלא מתאים לשלוח אותו לישיבה כי אין לו זיכרון אז שיממש את עצמו ויכנס לתוכנית ההתגלות.
לא יודעת, השיתוף הזה של ההתלבטות בין לימודי התורה לבין התוכניות והמשימות, שיגע אותי בספר.
כאילו שאלו ואלו על אותו משקל.
את יכולה לכתוב שהם יהודים, מתפללים וכדומה, אבל הוציאי את הדיאלוגים וההתלבטויות בין לימוד התורה לבין שאר הדברים כי זה ממש עושה גירוד להרבה אנשים, מכיון שלי באופן אישי זה הזכיר את הילד האומלל ההוא על בימת הכנסת שהוריו הביאו אותו ב"גאוה" לספר על כך שהוא: גם לומד דף גמרא וגם הולך להיות מתכנת דגול, אבא שלו הוא גם לומד דף יומי וגם עובד הייטק וזה שאיפתו בחיים להיות יודע ספר ויודע קוד תכנות...
לא יודעת, עדיף את שאת התסבוכות ההשקפתיות של המודרנה החדשה אל תכניסי בספר.

אבל בסופו של דבר, יפה מאוד! מוצר משובח,
כי אם לדעתי אם תלטשי את הספר עוד קצת הוא יהיה הרבה יותר משובח והכתיבה תקבל אפילו יותר עומק.
מחילה, אבל אחד המשפטים שהכי אהבתי בספר היה המשפט הזה. לא יודע, אבל זה ממש הזכיר לי את דוד המלך...
וחוץ מזה לגבי הדיונים ההשקפתיים, היא ממש לא נכנסה עמוק והציגה דעות מודרניות כאלה ואחרות, בסה"כ סיפור על עוד בחור שלא מצא את עצמו במסגרת הישיבתית עקב לקויות שהיו לו, ואביו בחכמה במקום להשאיר אותו לנבול שם בחר לנסות למנף אותו ולמצוא בשבילו משהו שיגדל אותו (זה לא סותר בכי הוא זה לחיים של עבודת ה'). אפשר לברר אצל אנשי חינוך ולדעתי התשובה תהיה זהה. ומלבד זאת, מותר לנו לא להתרגש מכל משפט שפגשנו שלא בא לנו כל כך בטוב, יש לכל אחד מאיתנו מערכת סינון שמדריכה אותו מה לקחת לעצמו ומה לא, ויתכן שמה שנשמע מתאים לאדם אחד לא הולך אצל אדם אחר והכל בסדר.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מחילה, אבל אחד המשפטים שהכי אהבתי בספר היה המשפט הזה. לא יודע, אבל זה ממש הזכיר לי את דוד המלך...
וחוץ מזה לגבי הדיונים ההשקפתיים, היא ממש לא נכנסה עמוק והציגה דעות מודרניות כאלה ואחרות, בסה"כ סיפור על עוד בחור שלא מצא את עצמו במסגרת הישיבתית עקב לקויות שהיו לו, ואביו בחכמה במקום להשאיר אותו לנבול שם בחר לנסות למנף אותו ולמצוא בשבילו משהו שיגדל אותו (זה לא סותר בכי הוא זה לחיים של עבודת ה'). אפשר לברר אצל אנשי חינוך ולדעתי התשובה תהיה זהה. ומלבד זאת, מותר לנו לא להתרגש מכל משפט שפגשנו שלא בא לנו כל כך בטוב, יש לכל אחד מאיתנו מערכת סינון שמדריכה אותו מה לקחת לעצמו ומה לא, ויתכן שמה שנשמע מתאים לאדם אחד לא הולך אצל אדם אחר והכל בסדר.
בחור ישיבה זה מהות של בן אדם זה כמו להגיד "יהודי"

זה להבדיל אלף אלפי הבדלות כמו להגיד לבת שלך היא גם "הבת שלי" וגם "שוטפת רצפות"
זה כאילו משהו שהוא מהות "בחור ישיבה" אי אפשר לכתוב את זה גם בצירוף למשהו אחר. זה המהות שלנו.

ונכון, היא בהחלט לא הציגה דעות מידיי מודרניות, אלא נכנס שם דרך הדלת האחורית הרבה מהרעיון הקלוקל של הדור הזה, שאוי הוא לא מצליח בישיבה אז שימצה את עצמו ויילך לצבא או לאיזה "ישיבת" שעטנז שתמצא את יכולותיו של הבחור, אבל תקח ממנו את נשמתו. (ואל תספרי לי על בחורי ישיבות שיש להם קשיים וכדו', כי גם אצלי יש התמודדויות כאלו)
לא יודעת, אני הייתי מעדיפה לקרוא ספר מפונטז מפה ועד הירח ואין לי בעיה שגיבורי הסיפור יתפללו ויהיו יהודים, אבל השילוב של התורה עם הדברים האחרים צרם לי ביותר (הייתי מעדיפה שהיא לא תכתוב כלום על התורה בספר, זה פשוט לא יכול להיות משתווה לשום דבר שם, תורתנו הקדושה).

מערכת הסינון שלנו ממש לא יכולה לסנן כל דבר, כתוב בתורה "לייצנות אחת דוחה מאה תוכחות", אז איך מערכת הסינון לא מסננת את הליצנות? ואם מערכת הסינון של בני 40 ומעלה מתקשה בדורינו לסנן, מה יגידו אזובי הקיר בני ה17 שיקראו את הספר?

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בלת"ק
לא יודעת אם מישהו כבר שאל את השאלה הזאת,
אבל יש משהו אחד שהפריע לי בספר -
אם דני לא זוכר כל יום מחדש, איך הוא זוכר שהוא לא זוכר?

לדוגמה: כשדוד בן בא לבקר, הוא רוצה לדבר על משהו ליד דני והלן משתיקה אותו ואומרת "הילד שומע".
ואז בן אומר "הילד..." ודני מסמיק ומבין שהוא רוצה לומר "לא יזכור מחר כלום".

ויש עוד קטעים שבהם ניכרת המודעות של דני לגבי מצבו, שהיא בעצם לא הגיונית כל כך.
יש הסבר הגיוני לזה?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק
לא יודעת אם מישהו כבר שאל את השאלה הזאת,
אבל יש משהו אחד שהפריע לי בספר -
אם דני לא זוכר כל יום מחדש, איך הוא זוכר שהוא לא זוכר?

לדוגמה: כשדוד בן בא לבקר, הוא רוצה לדבר על משהו ליד דני והלן משתיקה אותו ואומרת "הילד שומע".
ואז בן אומר "הילד..." ודני מסמיק ומבין שהוא רוצה לומר "לא יזכור מחר כלום".

ויש עוד קטעים שבהם ניכרת המודעות של דני לגבי מצבו, שהיא בעצם לא הגיונית כל כך.
יש הסבר הגיוני לזה?
כל בוקר אחרי שדני קורא את הספר,
או אפילו רק מתחיל לקרוא הוא יודע שהוא שוכח
כשדוד בן בא לבקר זה אחרי שדני קרא באותו בוקר את ספר, אז הוא מודע למצבו.
שימי לב שביום שדני היה ללא הספר שלו - היום אחרי שזירו מעיף אותו על הצוק, הוא באמת לא מודע לשכחה שלו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה