דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שימי לב שביום שדני היה ללא הספר שלו - היום אחרי שזירו מעיף אותו על הצוק, הוא באמת לא מודע לשכחה שלו
האמת שלא גמרתי את הספר, אז אולי אני באמת לא יכולה עדיין לשאול שאלות ;)
אבל זכור לי שהיו קטעים שבכל זאת היו בלתי הגיוניים בעליל, לא זוכרת בדיוק אילו.
זאת אומרת - דברים שכתובים כאילו הם ידע טבעי שלו כבר כמה שנים,
ולא נראה שהוא קרא עליהם רק היום בבוקר בספר.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
האמת שלא גמרתי את הספר, אז אולי אני באמת לא יכולה עדיין לשאול שאלות ;)
אבל זכור לי שהיו קטעים שבכל זאת היו בלתי הגיוניים בעליל, לא זוכרת בדיוק אילו.
זאת אומרת - דברים שכתובים כאילו הם ידע טבעי שלו כבר כמה שנים,
ולא נראה שהוא קרא עליהם רק היום בבוקר בספר.
יכול להיות שזה דברים שקרו לפני גיל 15
ויכול להיות שהוא קרא עליהם רק בבוקר
ואת צודקת, יונה ספיר כתבה את הספר בצורה שברגע שהוא קורא את הספר - הוא כאילו "זוכר" את הדברים.
זה מרגיז, כי לא מציאותי

ניק 9834

משתמש צעיר
יכול להיות שזה דברים שקרו לפני גיל 15
ויכול להיות שהוא קרא עליהם רק בבוקר
ואת צודקת, יונה ספיר כתבה את הספר בצורה שברגע שהוא קורא את הספר - הוא כאילו "זוכר" את הדברים.
זה מרגיז, כי לא מציאותי
יש בזה, אבל אולי כתוב לו בספר את זה? שהוא שוכח כל יום?
וככה הוא נזכר?

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כל בוקר אחרי שדני קורא את הספר,
או אפילו רק מתחיל לקרוא הוא יודע שהוא שוכח
כשדוד בן בא לבקר זה אחרי שדני קרא באותו בוקר את ספר, אז הוא מודע למצבו.
שימי לב שביום שדני היה ללא הספר שלו - היום אחרי שזירו מעיף אותו על הצוק, הוא באמת לא מודע לשכחה שלו
לי זה די מוזר שהכאב על אובדן הזיכרון כל כך מעובד אצלו, כל בוקר הוא מתעורר לכאב הזה מחדש, אז זה אמור להיות לו כאב די ראשוני. הרי הוא לא באמת חווה את זה כל יום כי מבחינתו בכל בוקר הוא חווה את המציאות המפחידה הזאת והאובדן בכל העוצמה.
כלומר מוזר לי שהוא די מקבל את המציאות הזו כל בוקר בצורה של אהה אומרים לי שאני שוכח וצריך לקרוא ספר.
כשהוא קורא את זה בספר הרי הוא לא נזכר במה שכתוב אלא פשוט משנן את זה, וזה לא משהו שבאמת קיים בזיכרון שלו.
בנוסף גם כל הכאב שלו לגבי הפגיעה בזיכרון אמור להיבנות כל יום מחדש עם האבל על כך ולא להסתמך על מה שהוא קרא בספר מבחינה רגשית כי גם אם הוא יודע שהוא כתב את זה, הוא לא זוכר את זה.

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לי זה די מוזר שהכאב על אובדן הזיכרון כל כך מעובד אצלו, כל בוקר הוא מתעורר לכאב הזה מחדש, אז זה אמור להיות לו כאב די ראשוני. הרי הוא לא באמת חווה את זה כל יום כי מבחינתו בכל בוקר הוא חווה את המציאות המפחידה הזאת והאובדן בכל העוצמה.
כלומר מוזר לי שהוא די מקבל את המציאות הזו כל בוקר בצורה של אהה אומרים לי שאני שוכח וצריך לקרוא ספר.
כשהוא קורא את זה בספר הרי הוא לא נזכר במה שכתוב אלא פשוט משנן את זה, וזה לא משהו שבאמת קיים בזיכרון שלו.
בנוסף גם כל הכאב שלו לגבי הפגיעה בזיכרון אמור להיבנות כל יום מחדש עם האבל על כך ולא להסתמך על מה שהוא קרא בספר מבחינה רגשית כי גם אם הוא יודע שהוא כתב את זה, הוא לא זוכר את זה.
ב-ד-י-ו-ק.
יש שם יותר מידי מודעות למצב, משהו שלא הגיוני שהובא לידיעתו רק היום בבוקר.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
מסכימה איתך לחלוטין.
באיזשהו מקום יונה שפיר לא מספיק נתנה מקום לבעיית הזיכרון
כאילו ברגע שיש את הספר נגמר הנושא.
גם כי זה רק בספר הראשון הבעיה, אז היא לא רצתה לפתח את הבעיה עוד
וזה ניכר וחסר

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מסכימה איתך לחלוטין.
באיזשהו מקום יונה שפיר לא מספיק נתנה מקום לבעיית הזיכרון
כאילו ברגע שיש את הספר נגמר הנושא.
גם כי זה רק בספר הראשון הבעיה, אז היא לא רצתה לפתח את הבעיה עוד
וזה ניכר וחסר
אם אמא שלו הייתה משתילה לו גם את העובדה הזאת בראש אז זה היה הרבה יותר הגיוני שהוא יקבל את המציאות הזו בצורה מעובדת יותר כמו שבספר.

מבזק

משתמש רשום
גם לי זה ממש צרם אין מה לומר

מה שני הדברים שאמא שלו השתילה לו?
לקחת את התרופה, ו?
שהוא יכול להקפיא דברים

זיתים

משתמש צעיר
למה בעצם טהולא נתן לזירו את מבוקשו ולא העדיף למות מלכתחילה?

מקושרת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
הוא לא חשב שזירו יהרוג אותו,
הוא לא ידע שיש לזירו את התליון.

michalor

משתמש מקצוען
היה לי גם ממש מוזר
איך הוא מספיק כל בוקר לקרוא את כל הספר, להזכר בהכל ולתפקד בצורה טובה?
לא נשמע מציאותי...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כו

א לְדָוִד שָׁפְטֵנִי יְהוָה כִּי אֲנִי בְּתֻמִּי הָלַכְתִּי וּבַיהוָה בָּטַחְתִּי לֹא אֶמְעָד:ב בְּחָנֵנִי יְהוָה וְנַסֵּנִי (צרופה) צָרְפָה כִלְיוֹתַי וְלִבִּי:ג כִּי חַסְדְּךָ לְנֶגֶד עֵינָי וְהִתְהַלַּכְתִּי בַּאֲמִתֶּךָ:ד לֹא יָשַׁבְתִּי עִם מְתֵי שָׁוְא וְעִם נַעֲלָמִים לֹא אָבוֹא:ה שָׂנֵאתִי קְהַל מְרֵעִים וְעִם רְשָׁעִים לֹא אֵשֵׁב:ו אֶרְחַץ בְּנִקָּיוֹן כַּפָּי וַאֲסֹבְבָה אֶת מִזְבַּחֲךָ יְהוָה:ז לַשְׁמִעַ בְּקוֹל תּוֹדָה וּלְסַפֵּר כָּל נִפְלְאוֹתֶיךָ:ח יְהוָה אָהַבְתִּי מְעוֹן בֵּיתֶךָ וּמְקוֹם מִשְׁכַּן כְּבוֹדֶךָ:ט אַל תֶּאֱסֹף עִם חַטָּאִים נַפְשִׁי וְעִם אַנְשֵׁי דָמִים חַיָּי:י אֲשֶׁר בִּידֵיהֶם זִמָּה וִימִינָם מָלְאָה שֹּׁחַד:יא וַאֲנִי בְּתֻמִּי אֵלֵךְ פְּדֵנִי וְחָנֵּנִי:יב רַגְלִי עָמְדָה בְמִישׁוֹר בְּמַקְהֵלִים אֲבָרֵךְ יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה