עזרה דוח מע"מ אחרי מעבר לעוסק מורשה

גלידתי

משתמש צעיר
עברתי את תקרת עוסק פטור באמצע יולי ועברתי להיות מורשה. בתעודת עוסק מורשה שקיבלתי בסוף יולי נכתב תאריך 1.7.23.
א) האם עלי לשלם מע"מ על כל ההכנסות של יולי? כי הבנתי שרק מהסכום שמעל התקרה אני צריכה לחלץ מע"מ?
ב) בדיווח מע"מ אני רושמת בהכנסות פטורות 107,692?
תודה לעונים!

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עברתי את תקרת עוסק פטור באמצע יולי ועברתי להיות מורשה. בתעודת עוסק מורשה שקיבלתי בסוף יולי נכתב תאריך 1.7.23.
א) האם עלי לשלם מע"מ על כל ההכנסות של יולי? כי הבנתי שרק מהסכום שמעל התקרה אני צריכה לחלץ מע"מ?
תודה לעונים!​
אם סיבת ההפיכה לעוסק מורשה היא בגלל סכום ההכנסות. לדווח הכנסות פטורות שהיו עד האישור בפועל ומאותו היום שהתקבל האישור בפועל להוסיף מע"מ.​

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה לעונים!
גם אם נניח החלטת להתנהל עצמאית ללא ליווי של רו"ח או יועצת מס, אבל לכל הפחות, במעבר הזה, את חייבת פגישת ייעוץ עם איש מקצוע, בשביל למנוע טעויות שעלולות לעלות לך ביוקר!

גלידתי

משתמש צעיר
אם סיבת ההפיכה לעוסק מורשה היא בגלל סכום ההכנסות. לדווח הכנסות פטורות שהיו עד האישור בפועל ומאותו היום שהתקבל האישור בפועל להוסיף מע"מ.​
כפי שציינתי, המעבר הוא בגלל סכום ההכנסות.
אבל עברתי את התקרה ב-16/7, ואת האישור קיבלתי רק ב-26/7. רק שמצוין באישור שהעסק סווג כמורשה מ-1/7 - למה? והאם עלי לשלם מע"מ על הכנסות מ-1/7 גם אם אז עדיין לא עברתי את התקרה?

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כפי שציינתי, המעבר הוא בגלל סכום ההכנסות.
אבל עברתי את התקרה ב-16/7, ואת האישור קיבלתי רק ב-26/7. רק שמצוין באישור שהעסק סווג כמורשה מ-1/7 - למה? והאם עלי לשלם מע"מ על הכנסות מ-1/7 גם אם אז עדיין לא עברתי את התקרה?
משלמים מע"מ מאז שעוברים את התקרה,
הסיבה להבדל בתאריכים בגלל שהדיווח למע"מ מתבצע באופן חודשי ובאמצע החודש עברת את התקרה לכן הם רושמים מתחילת החודש

גלידתי

משתמש צעיר
גם אם נניח החלטת להתנהל עצמאית ללא ליווי של רו"ח או יועצת מס, אבל לכל הפחות, במעבר הזה, את חייבת פגישת ייעוץ עם איש מקצוע, בשביל למנוע טעויות שעלולות לעלות לך ביוקר!
לא הבנתי איך זה עונה על השאלות שלי ולמה זה קשור לכאן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה