מידע שימושי >>גיליתי: חימום מצוין לבית בלי לשלם חשבונות חשמל ענקיים<<

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אם קבל - שיעלה את התמונה...
אני לא באה לנדנד - במקרה אני מאלו שמתכוונות לקנות בפועל.

mat

משתמש מקצוען
אמרתי בהודעות הקודמות שבדיקת קרינה עולה בערך 600 שקל. אני לא יודע את זה מידיעה ואין לי ניסיון בזה. פשוט ככה פעם מישהו אמר לי.

תשמעו סיפור הזוי.
אמרתי אולי אפשר להשיג יותר זול. חיפשתי באינטרנט בדיקת קרינה. התקשרתי לאחד שבודק קרינה. למיקרוגל וכו'. שאלתי אותו שאני רוצה בדיקת קרינה לתנור אינפרה אדום. אז הוא אומר לי שהוא לא בודק אינפרה אדום הוא בודק קרינה אלקטרומגנטית. אמרתי לו מיקרוגל זה אלקטרומגנטית? רנטגן זה אלקטרומגנטית? UV זה אלקטרומגנטית? הוא אומר לי כן. אז אמרתי לו מה ההבדל בין זה לאינפרה אדום זה רק תדר שונה. הוא אומר לי תחפש באינטרנט זה לא קשור לקרינה אלקטרומגנטית.
ויקפדיה:
"קרינה תת-אדומה או אינפרה-אדומה היא קרינה אלקטרומגנטית ".

בקיצור עושה רושם או שיש שרלטנים בשוק הזה. או לא יודע מה. הזוי.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mat;1496247:
תשמעו סיפור הזוי.
אמרתי אולי אפשר להשיג יותר זול. חיפשתי באינטרנט בדיקת קרינה. התקשרתי לאחד שבודק קרינה. למיקרוגל וכו'. שאלתי אותו שאני רוצה בדיקת קרינה לתנור אינפרה אדום. אז הוא אומר לי שהוא לא בודק אינפרה אדום הוא בודק קרינה אלקטרומגנטית. אמרתי לו מיקרוגל זה אלקטרומגנטית? רנטגן זה אלקטרומגנטית? UV זה אלקטרומגנטית? הוא אומר לי כן. אז אמרתי לו מה ההבדל בין זה לאינפרה אדום זה רק תדר שונה. הוא אומר לי תחפש באינטרנט זה לא קשור לקרינה אלקטרומגנטית.
ויקפדיה:
"קרינה תת-אדומה או אינפרה-אדומה היא קרינה אלקטרומגנטית ".

בקיצור עושה רושם או שיש שרלטנים בשוק הזה. או לא יודע מה. הזוי.
מזכיר מאוד את הסיפור על לוכדי הנחשים....

SPOT

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נו פליז
מישהו אחד מכולם לא יכול לגמור עם הסיפור הזה?
אנחנו גם רציניים ומעונינים לקנות אבל ברור שלא נקנה בלי בדיקת קרינה...

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עד עכשיו לא התערבתי אעפ"י שאני מלמדת את נושא הקרינה כבר שנים.
אבל כדי לברר את זה בצורה מקצועית פניתי לאחת המדעניות שעובדת במחלקת להוראת הכימיה בטכניון ושאלתי אותה על זה לפי מה שנכתב כאן באשכול. תשובתה היתה:
"כללית הכל נשמע פשוט נורת ליבון שאינה פולטת כמעט קרינה,
אך אישית לא הייתי משתמשת בשום דבר שלא נבדק לאורך זמן,
יכול להיות שהדבר נבדק ואז צריך לבדוק את הנושא טוב טוב ולראות אם באמת יש תו תקן ולמה.
לפעמים יש דברים מזיקים עם תו תקן- פשוט התקן הוא על הפעולה שלהם."

היא הבטיחה שתמשיך לברר לי על זה , כשיגיע לי עוד מייל ממנה, אעדכן.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה לMAT על היוזמה של בדיקת הקרינה.
מי שמעוניין להשתתף בעלות בדיקת הקרינה
שיצלצל בהודעה הזו

http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1492063&postcount=178
כדי שנדע שהצטבר לנו סכום של 600 ש"ח

מישהו מכיר בודק קרינה רשמי אמין ומסודר שנותן תעודה רשמית?

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
נכתב ע"י pr;1496786:
אני ממש רצינית (קונטרסט תעיד :)) אבל חייבת לברר את הנקודה הזו.
אשמח מאד אם מישהו ירים את הכפפה באופן רציני ויסודי, מוכנה להשתתף בהוצאה כנאמר לעיל.
ואם מישהו יכול לתת מענה לקישורים כמו זה:
http://davidson.weizmann.ac.il/onli...-אינפרא-אדומה-יכולה-להוות-סכנה-בריאותית-שמואל
אשמח.

אני מבינה את החשש שלך לגבי המידע בקטע ולכן בדיוק יש צורך לבצע בדיקת קרינה,
קרינת אינפרא אדום היא בין הקרינות הבודדות עם תופעות לוואי חלשות.(לעומת אולטרא סגול שתופעת הלוואי הראשונה שלו היא העלאת הסיכוי לחלות בסרטן העור ועוד)
ברגע שתוודאו מהי רמת קרינת האינפרא אדום הנפלטת מהמכשיר בכל רגע, תוכלו לדעת גם האם יש חשש לתופעת הלוואי הקיצונית של צריבה בעיניים.
כדי שהתופעה בעיניים תגיע- הקרינה צריכה להיות ברמה מאד גבוהה, מה שנראה לי קצת הזוי בשווק מוצר ביתי.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י זה אני;1496994:
אני מבינה את החשש שלך לגבי המידע בקטע ולכן בדיוק יש צורך לבצע בדיקת קרינה,
קרינת אינפרא אדום היא בין הקרינות הבודדות עם תופעות לוואי חלשות.(לעומת אולטרא סגול שתופעת הלוואי הראשונה שלו היא העלאת הסיכוי לחלות בסרטן העור ועוד)
ברגע שתוודאו מהי רמת קרינת האינפרא אדום הנפלטת מהמכשיר בכל רגע, תוכלו לדעת גם האם יש חשש לתופעת הלוואי הקיצונית של צריבה בעיניים.
כדי שהתופעה בעיניים תגיע- הקרינה צריכה להיות ברמה מאד גבוהה, מה שנראה לי קצת הזוי בשווק מוצר ביתי.

מה שאת טוענת, זה מה שאני טוען לאורך כל השרשור, והייתי במשא ומתן
ארוך עם המשווק. גם חבר מהנדס אלקטרו-אופטיקה הסביר לי שיש מה לבדוק,
ולא לקנות על עיוור.. הייתי שמח להצטרף לבדיקה, אבל אני עדיין לא בטוח על איזה
מכון רציני אפשר לסמוך בנושא הזה.
אני חושב שלקנות מכשיר שלא מוכר לנו לאורך שנים, זה סיכון. אגב, מי אמר שאין
תופעות אחרות, ומי בכלל יודע לבדוק זאת?...

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אין תופעות אחרות לקרינת אינפרא אדום- עפי מדענים מהטכניון.
אברר אצל חברותיי למקצוע מי אמין לבדיקה זו.

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י stt;1495103:
כשזה חדש זה לבן השאלה אם בהמשך זה לא נהיה צהוב מהחום (כך זה היה נראה בתמונות אחרות)

זה לא מצהיב, למיטב ידיעתי
מה שראית בתמונות זה כנראה בצילום עם תאורה חמה או משהו,
שכל התמונה כתומה כזו, בית עץ וכדומה, אז גם המנורה נראית בגוון צהבהב.
אך באמת זה נשאר יפה ואסטטתי

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י GolanArt;1497011:
מה שאת טוענת, זה מה שאני טוען לאורך כל השרשור, והייתי במשא ומתן
ארוך עם המשווק. גם חבר מהנדס אלקטרו-אופטיקה הסביר לי שיש מה לבדוק,
ולא לקנות על עיוור.. הייתי שמח להצטרף לבדיקה, אבל אני עדיין לא בטוח על איזה
מכון רציני אפשר לסמוך בנושא הזה.
אני חושב שלקנות מכשיר שלא מוכר לנו לאורך שנים, זה סיכון. אגב, מי אמר שאין
תופעות אחרות, ומי בכלל יודע לבדוק זאת?...

נכתב ע"י זה אני;1497058:
אין תופעות אחרות לקרינת אינפרא אדום- עפי מדענים מהטכניון.
אברר אצל חברותיי למקצוע מי אמין לבדיקה זו.

אני מנסה לארגן מישהו שיבדוק, אבל האמת שאין לי שמץ של מושג בנידון - ואני לא יודעת להבדיל בין מומחה למומחה לא מומחה,
אשמח מאד מאד אם יש פה מישהו שמתמצא ויביא את הבן אדם הנכון!

mat

משתמש מקצוען
דיברתי היום עם בודק קרינה מוסמך.
הוא אמר לי שאין טעם לבדוק. כי הוא חושב שאין סיכוי שזה יפלוט קרינה מסוכנת.

מה שבודקים בבדיקות קרינה.
זה מיקרוגל שידוע שהוא מוציא קרינה בתדר 50G-10G אז צריך לבדוק אם הרמה של זה תקינה.
או קווי מטח גבוה שם יכולה להיות קרינה בתדר 50 הרץ ברמה גבוהה מידי.

שאלתי אותו מה הרמה התקינה של אינפרה אדום. הוא אמר לי שהם לא מתעסקים בטווחים האלו. אז הוא לא יודע מה הרמה.

בקיצור אין טעם לבצע בדיקת קרינה. מה שכן כדאי לוודא שהרמת קרינת אינפרה אדום שיוצא מהתנור זהה לזה שיוצא מהשמש.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני לא כל כך הבנתי...
את אומרת שהוא אמר שהם לא מתעסקים בטווחים האלו, אז הוא לא יודע מה הרמה.
מה המסקנה שלנו מכל זה?
שקרני אינפרא אדום הן -
לא ידועות עדיין, או שלא הבנתי נכון!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י pr;1498569:
אני לא כל כך הבנתי...
את אומרת שהוא אמר שהם לא מתעסקים בטווחים האלו, אז הוא לא יודע מה הרמה.
מה המסקנה שלנו מכל זה?
שקרני אינפרא אדום הן -
לא ידועות עדיין, או שלא הבנתי נכון!

הן ידועות,
אך מאחר והן לא נחשבות בטווח הקרינה הבעייתית לא ידוע הטווח המדויק שבו אולי הן יכולות להזיק לעיניים.
(שכמו שאמרו זה צריך להיות ברמה ממש גבוהה בשביל להזיק)

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
דיברתי היום עם דודה שלי שהיא רופאת משפחה ומנהלת מרפאה (קופ"ח כללית)
וכן עם רופא הילדים שלנו, רופא פרטי בכיר.
הם אמרו לי שאין שום קשר בין מכשיר אינפרא אדום לקרינה המסוכנת שכולם חוששים ממנה.

להיפך, קרני אינפרא אדום הן בריאות וחשובות לבריאות האדם,
בקיץ, כשאנחנו נמצאים יותר בחוץ - אנחנו נחשפים לשמש, ובשעות הטובות שלה (שעות הבוקר המוקדמות) זה ממש מועיל.
בחורף, כשאנחנו מסתגרים יותר בבית, ולא נחשפים לשמש כמעט, מכשיר כזה יכול רק להועיל.

הוא התחיל להסביר לי את זה עם תדרים, למה לא שייך בזה קרינה מסוכנת,
שזה נמצא בצד הלא מסוכן, מתחת (או מעל) לאור הנראה...
בקיצור הוא לא צופה שום חשש ולהיפך, והוא מתכוון אפ' לרכוש לעצמו ולילדיו.

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
יש כאן הרבה בלבולים:
1. שמש פולטת ברב שעות היום קרני אולטרא סגול ולא אינפרא אדום (שנפלט רק בשעת הזריחה והשקיעה- שמיים בגוון אדמדם)
2. אין סיכוי שמכשיר ביתי יפלוט אינפרא אדום בצורה מרוכזת (אפילו בטכניון במעבדת קרינה לא הגיעו לצורה המסוכנת, אז ק"ו במכשיר קטנטן ופשוט)
3. קרני אינפרא אדום משמשות היום את רב התעשייה הישראלית, כולל בצה"ל לשימוש משקפות לילה, כל שלטי המכשירים (מזגן, טייפ, רכב ועוד...) רק בגלל שהן הקרינה היחידה שלא מסוכנת ולא מגיעה בשימוש סביר לטווחים מזיקים, כדי שזה יזיק ח"ו, צריך להיות חשופים לקרינה ברמה גבוהה במיוחד 24 שעות במשך כחצי שנה רצוף בצורה מרוכזת על העיניים =)...
עוד שאלות???

chyz

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
קיבלתי תשובה...

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י chyz;1498863:
אבל גם בשמש להיות יותר מידי זה מסוכן.
אז מה קורה עם נמצאים כמה שעות באזור קרינת המכשיר,
זה יכול לגרום לנזקי שמש?
להיות בשמש יותר מידי זה מסוכן בגלל קרני האולטרא סגול, שלא קיימות בשעות הזריחה והשקיעה. ואגב, לפי מה שידוע לי - גם בים המלח, לכן בריא "להשתזף" שם ולקבל מהשמש את סגולותיה המרפאות
אבל בשעות הזריחה והשקיעה זה זמן מצוין לקבל ויטמינים מהשמש.
רופא הילדים שלנו המליץ לי בעבר - לתת לילדים להיות בשמש בלי חולצה, עד שמונה בבוקר.
זה בריא ונותן ויטמים D הכי טבעי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה