מידע שימושי בעניין השידוכים

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

dvora zin

משתמש פעיל
D I G I T A L
בחורים יותר מבוגרים, בחורים מתחזקים, בחורים חצי חצי משוכנזים, בחורים עם רקע כזה או אחר.
הם יכולים להיות בחורים מצוינים מכל בחינה.
לא יודעת עד 200 או לא, אך פחות מהמקובל.

בחורים יותר מבוגרים זו בדיחה וזו גם תשובה להרבה שכתבו פה שהבעיה היא רק לבנות עד 22 כי בחורים מבוגרים כבר לא דורשים,
הרבה מאד!!! בחורים ואני אומרת את זה מנסיון אישי,
אומרים שאם עד עכשיו לא התפשרו אז מה פתאום שעכשיו יתפשרו? גם חיכו כ"כ הרבה זמן וגם לא יקבלו בסוף את הדירה הנכספת(כאילו מתחתנים עם הכסף ולא עם האישה) ועל תשאלו אותי מה ההיגיון, כי ההגיון כבר נאבד מזמן,
וזה לא בחורים בודדים, יש לא מעט כאלה שאפילו מגיעים לגיל 27-30 ויותר ועדיין מתעקשים על כך הם או הוריהם,
מכירה כמה מהם אישית אך בהחלט שמענו תשובות כאלה לא אחת ולא שתיים,
אם לא היה עצוב זה היה אולי מצחיק,

גלינג

משתמש סופר מקצוען
בואו נעשה סיכום קצר וננקה את השולחן.
למרות שהפוסט כולו נכתב רטורית אענה פרה פרה.
א. הנושא הכספי הוא בכלל לא האישו בענין השידוכים.
לא זכור לי משפט דומה.
כתבתי שמכיון שבעיית השידוכים קיימת בכל המגזרים, נאיביות לחשוב שברגע שיהיה גביר שיסגור לכל בני הישיבות את הדירה שוק השידוכים יתרוקן. כנראה שיש כמה דברים שהקב"ה השאיר לעצמו לקבוע ללא התערבותם של ניקי פרוג היקרים.
ב. מי שבכל זאת יש לה איזו בעיה קטנה עם הכסף,
התאוריה הזו כאילו כל בחור ליטאי מחצי הסקאלה ולמעלה מקבל 800 אל"ש לא עומדת במבחן המציאות (לא בישיבה שלמדתי, לא אצל חברי, ולא אצל בני משפחתי). רובם קיבלו כ400 אל"ש.
אינני יכול להוכיח זאת מטעמים מובנים, אך אציין שהישיבה הייתה ועדנה מהישיבות הליטאיות הטובות במגזר.
3. להתחתן עם בחור שבאמת שוה 800 אילו רק היה בחברון, ובטעות נקלע לישיבה אנונימית בה דורשים רק 200 (איזו?).
למרות שזה נכתב בציניות זו מציאות קיימת.
ומי שסבור שלבת שלו לא פחות מהשפיץ של חברון ומעלה הוא בבעיה שגדולי ישראל עדיין לא עומדים לתקן אותה.

סימן שאלה

משתמש פעיל
נאיביות לחשוב שברגע שיהיה גביר שיסגור לכל בני הישיבות את הדירה שוק השידוכים יתרוקן. כנראה שיש כמה דברים שהקב"ה השאיר לעצמו לקבוע ללא התערבותם של ניקי פרוג היקרים.
נאיביות לחשוב שברגע שיהיה גביר שישלם למיר את המלגות של קיץ תשפ"א, זה יפתור את כל הבעיות של כל הכוללים מכאן עד ביאת המשיח. כנראה שיש כמה דברים שהקב"ה השאיר לעצמו לקבוע ללא התערבותו של ר' שלמה רכניץ היקר (מאוד).

התאוריה הזו כאילו כל בחור ליטאי מחצי הסקאלה ולמעלה מקבל 800 אל"ש
מישהו העלה על דעתו כזה דבר?

רובם קיבלו כ400 אל"ש.
יפה
ומן הסתם יש לך סכום כזה בצד לכל בת

ומי שסבור שלבת שלו לא פחות מהשפיץ של חברון ומעלה הוא בבעיה שגדולי ישראל עדיין לא עומדים לתקן אותה.
מה אכפת לך שהוא יקח את השפיץ של חברון אם זה יעלה לו רק 200?

למרות שזה נכתב בציניות זו מציאות קיימת.
קדימה. מוזמן להרים את הכפפה ולפתוח מאגר. כולם יברכו אותך (וזה ממש לא בציניות)

נערך לאחרונה ב:

dvora zin

משתמש פעיל
D I G I T A L
התאוריה הזו כאילו כל בחור ליטאי מחצי הסקאלה ולמעלה מקבל 800 אל"ש לא עומדת במבחן המציאות (לא בישיבה שלמדתי, לא אצל חברי, ולא אצל בני משפחתי). רובם קיבלו כ400 אל"ש.
אינני יכול להוכיח זאת מטעמים מובנים, אך אציין שהישיבה הייתה ועדנה מהישיבות הליטאיות הטובות במגזר.

ו400K זה סכום שאמור להיות סביר לאברך שיש לו כמה בנות ובקושי את עצמו יש לו לכלכל?
למה זוג לא יכול להתחתן עם 200K ולקנות דירה בפריפריה???

גלינג

משתמש סופר מקצוען
400K זה סכום שאמור להיות סביר לאברך שיש לו כמה בנות ובקושי את עצמו יש לו לכלכל?
אני בס"ה הגבתי לניק שלפני על דבריו.
לא נכנס כעת למה ראוי, מה נצרך, ומה האמת.

כבר כתבתי למעלה שאצלינו שואלים את הרב כמה צריך להתחייב ומאמינים בקב"ה שזן ומפרנס מקרני ראמים ועד דן גרטלרים שימלא צרכינו.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
זה חוזר על עצמו קצת באשכול.

"אל תיקחו מחברון". "תקחו בחור עם חסרון, או משהו שרק נקרא חסרון".

אז תרשו לי להסביר קצת.

אנחנו מדברים כאן על הציבור הליטאי, או לפחות על החלק שבו שמאמין ב"שבתי בבית השם כל ימי חיי". הם דוגלים כשיטה שהלימוד בכולל (או במסגרת דומה) הוא הדיפולט. (חס ושלום לא במובן השלילי, אלא במובן החיובי. כמו שכובע וחליפה זה דיפולט, כמו שללמוד בסמינר ולא באולפנה זה דיפולט). הלא בשביל זה מגיעות הדירות, לסייע ללמוד בכולל.

עכשיו - הבחור מתחתן, הוא יקח מישהי ממשפחה כזו, מכל הסיבות שבעולם.
א. סתם בגלל ההתאמה, כל עוף למינו ישכון, ובני אדם בדומה להם. כך עובדים שידוכים,
ב. בגלל שהוא רוצה שהיא תסכים ללימוד שלו (לא שבסיור על גדות הירקון בפגישה השלישית היא תגיד "כן". שאחרי עשר שנות נישואים ושבעה ילדים היא תגיד "כן").
ג. לעולם ימכור אדם כל ממונו ויקח בת תלמיד חכם.

ובכן, רמת הדרישות הכללית של הבחורים מוכרחה להיות מותאמת לפחות לקצה רמת היכולת של ציבור האברכים.

זהו. אחרת הסיסטם יתקלקל וח"ו לא יצליח, או "יהיה בסכנה גדולה" כמו שאמרו גדולי ישראל. יהיה רע לבחורים, לאברכים, לחמים, לבחורות, לכולם.

אז נניח נכנסת לאשכול כאן מישהי שמתלוננת, ואומרים לה "תיקחי לבת שלך משהו כזה וכזה". אז זה לא קשור, כי בלי קשר לדיון על הבת שלה, הבעיה היא בנורמה.

כי לכמה עשרות אלפי הנערות שמיועדות להנשא לכמה עשרות אלפי הבחורים, אין את הכסף הזה (כלומר להוריהן). נ ק ו ד ה.

וזו הבעיה. זה שבחורה שמגיעה עם צ'ק צנוע ובו "רק" 200K זה כביכול "חסרון", זה לא הבעיה שלה, זו הבעיה של כולנו.
כי כמעט כל אותן בחורות שהגיעו עם ה400 ו500 ו800K זה כסף לא קיים, שההתחייבות שלו ע"י אברכים אומללים, ממיטה אסון ח"ו על כולנו.

היא לא תפתר על ידי אף נערה שתינשא לבחור עם חסרון X.

נערך לאחרונה ב:

Efratpop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הלב שלי פועם מהר מהר
אני סוגרת היום ווארט איזה מרגש
אני מחייכת
אבל הלב שלי שותת שותת דם
הדם של כל האחיות שאחרי
שהחתן המתמיד שלי רוקד עליו
איך אני יכולה להיות שמחה
שאני רואה את אבא רץ ומתרוצץ
למה שאני בכלל ארצה לגור בבני ברק
לבוא בצהריים ולראות שקשה לבקר בערב ולשמוע אותו מגלגל בין הגמחים
חתן אתה בחור טוב אין לי ספק שאתה גם מתמיד
אבל את הסבל של המשפחה שלי אני ארגיש אני אבכה
זה שווה ?

מטעמים

משתמש מקצוען
מי שמכיר את המציאות, ומצוי בשוק השידוכים, יודע שהיא רחוקה מכפי שהיא מוצגת כאן באשכול.

שמעתם לאחרונה על הורים ששילמו כאלה סכומים לבת שלהם??...
אני לא שאלתי מה המחותנים סיכמו או מה הבחור אומר בישיבה לחברים... כמה שילמו ההורים בפועל!

ההגזמות המנופחות על סיפורים של הורים קרועים שמחתנים 5 בנות ועל כל אחת משלמים 700K... זה סתם כותרות מפוצצות בלי שום קשר למציאות.

אלו שנותנים יותר מ-300-400 זה מקרים נדירים עד לא קיימים.

Efratpop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מי שמכיר את המציאות, ומצוי בשוק השידוכים, יודע שהיא רחוקה מכפי שהיא מוצגת כאן באשכול.

אני לא שאלתי מה המחותנים סיכמו או מה הבחור אומר בישיבה לחברים... כמה שילמו ההורים בפועל!

ההגזמות המנופחות על סיפורים של הורים קרועים שמחתנים 5 בנות ועל כל אחת משלמים 700K... זה סתם כותרות מפוצצות בלי שום קשר למציאות.

יש את הסכום שנותנים במזומן ויש את הסכום שמשלמים במשכנתא
אז כן ....אנשים לצערי ככה משלמים

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען

הדיון הוא לחלוטין גם על ה400. אז אפשר לדחות להזדמנות אחרת את הדיון על 700 כן או לא.

(ניקח את המשפחה שהצגתם. נוסיף לזה נניח 3 בנים, לכל אחד 100K, והוצאות חתונה עוד נניח 50K לכל אחד, יצאנו עם שני מליון, שש מאות וחמישים אלף ש"ח. גם לזה, בא ונסכים, נקרא "הורים קרועים")

סימן שאלה

משתמש פעיל

אבל אז מתחילות בעיות אחרות:
כי המשברים שעוברים זוגות שההורים מפסיקים לתמוך או לא מקיימים את ההתחייבויות שלהם, והאשמות ההדדיות בין הבעל לאשה - והאשה שנקרעת בין הבעל ובין הוריה ועם קושי הפרנסה. וכו'
(כי תזכרו שהם קנו בירושלים, והמשכנתא ממשיכה לצאת חודשי, וגם הגמח המרכזי)

נערך לאחרונה ב:

מטעמים

משתמש מקצוען
אז כן ....אנשים לצערי ככה משלמים
תעשו סקר קטן בסביבתכם הקרובה,
אחים, אחיות, דודים דודות...
ותבררו כמה באמת כל אחד שילם,
אתם תופתעו מהתוצאות!

זה שאתם מכירים מקרה בודד על הורים שמספרים שהם נתנו סכונים הזויים,
א. זה לא אומר שזה נכון.
ב. גם אם כן זה לא מייצג.

Efratpop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אתם תופתעו מהתוצאות!

א. זה לא אומר שזה נכון.
ב. גם אם כן זה לא מייצג.
רק מהקרובי משפחה שלי
מי ששילם קיבל בחור מישיבה נחשבת ובחור נחשב מי שלא שילם קיבל בחור בהתאם
ועל הדבר הזה זה כל הוויכוח לא ?

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אפשר הסבר? (אני מקוה שמותר, למרות שזה לא קשור לאשכול. זה פשוט מאוד חשוב)
לא בדקתי כעת שוב.
כל סט האירועים מהוורט עד הש"ב האחרון, נדוניה במובן של בגדים ומצעים וכו', השכרות ומאפרות לכל הגדוד, כל זה לא בא בחינם.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אתם תופתעו מהתוצאות!

א. זה לא אומר שזה נכון.
ב. גם אם כן זה לא מייצג.
אתם בעצמכם סיפרתם הרגע על סכומים הזויים, 400 אלף ש"ח לאנשים שלא זכו בפיס (וגם שילמו לנערה הזו חודש בחודשו שכר לימוד בשמיים, ומה עוד)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה