מידע שימושי בעניין השידוכים

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אם כבר מדברים על הנושא אני רוצה לעלות את דעתי מה הקושי הגדול ביותר היום בנושא שידוכים.
אני לא בטוח שדעתי נכונה אבל אני אנסה להציע אותה.
אני חושב שחסר לבחור או לבחורה תשובה יהודית על השאלה "למה להתחתן?" "מה המטרה שאמורים להשיג על ידי החתונה?"
למשל המטרה של בחור מחתונה זה לקחת ולקחת כמה שיותר טוב. או לקחת את הכי טוב.
הצפיות הם שהבחורה תהיה כמה שיותר מושלמת תשלם כמה שיותר כסף, וכדומה. כי ככה נמדד מעמדו והצלחתו. ככל שהוא לקח יותר הוא מוצלח יותר.
ולפי התורה המטרה היא הפוכה לגמרי, המטרה היא לתת. כלומר אדם שמתחתן הוא לוקח על עצמו עול של נתינה והוא מתחייב על כך. והמטרה בנתינה הזאת זה להפוך את עצמו מלוקח לנותן וככל שאדם הופך לנותן הוא נהנה הנאה אמיתית יותר בחיים ומתקרב להקב"ה.
אני חושב שהתפיסות האלו קיימות ברמה מאוד חלשה בציבור ומכאן מגיע הקושי להתחתן, כי מחפשים הכי הכי.
כמובן שקשה לחוש את האמת שהמטרה בחתונה זה לתת. אבל איזה פיספוס יש לחיים שאדם מתחתן ולא ממש את המטרה שלשמה הוא מתחתן. וזה בלי לדבר על כאבי האכזבה הבטוחה מהצפיות הלא נכונות.
אני חושב שאם זה נכון צריך להכשיר מרצים לנושא הזה ולתת לבחורים הדרכה לפני שידוכים ולהכליל את הנושא הזה של "מה המטרה בלהתחתן?" כי ככה יש סיכוי שיהיה יותר קל לקרוע את קריעת ים סוף הזאת.

שאפומדיה

משתמש מקצוען
למסע בחירות יש תקציבי עתק. אם יהיה גם לנו תקציב כזה, גם אנחנו נעשה בכזה סדר גודל בע"ה
אבל לא כדאי לחכות לזה...
למה צריך תקציב כשלוקחים את הרבנים למסע בין הערים?
למי הולך לכסף? לאיזה כיס של איזה משבכי"ם הא?!
ושוב אני יגיד כשהציבור החרדי רוצה! הוא יכול! עושה הכל !! לא תקציב ולא נעלים עוצר את זה
האלו שם למעלה שחושבים שמושכים בחוטים הם אלו שבכוחם להוציא את זה או למנוע את זה
ואני יוכיח לך עד כמה לצערי, אבל זה נתון. וזה הדבר היחיד שנישאר להזיז תציבור החרדי
בבחירות האחרונות שהרבנים לא יצאו למסע רק העבירו מסרים ראינו ירידה משמעותית בכמות הבוחרים
ואני אומרת לך מתוך נתונים פנמיים בשטח!

שאפומדיה

משתמש מקצוען
נו באמת.
היתממות ועצימת עיניים אל יעזרו כאן.
חיפה ספציפית היא לא העניין, הפריפריה בכללותה היא העניין.
והמוכנות והמסוגלות לגור בערים שהן לא בני ברק/י-ם ולכאורה גם לא תהיינה בטווחה הנראה לעין.
ערים שיש בהן אוטובוס למרכז פעם בשלוש שעות, ואם פספסת אותו- אין לך אין לנסוע.
ערים שיש בהן שכנים חילונים בבנין וגם בקומה.
ערים שמסתובבים בהן כלבים ברחוב, ושבבית הספר לומדים כל המגזרים ביחד.
לא אמרתי שזה לא טוב או שזה כן טוב,
אמרתי שזה שונה.
וצריך להיות מודעים לזה.
אז מה רע בזה שיש כלבים ברחוב כמו חתולים כמו חזירי בר אותו דבר ענין של רגילות
אם אתה האבא לא יפחד הילד גם לא יפחד!
ומה רע בזה שכולם ילמדו באותו בית ספר ?? ההסתכלות היא אחרת ומילא ההשלכות אחרות
שתגור שם תבין!
ובינניו זה שמחלקים למלא קטגוריות וסטיגמות לא ראיתי שזה עוזר לך לך לישיבה הכי צו"ל ולסמינר הכי צו"ל ותראה מה קורה שם מבפנים....
נכון זה שבחלק מהערים התחבורה למרכז קשה אך לומדים להיות מתוכננים
לא אומר שזה לא קשה , אבל הסתכלות לעתיד זה שווה!

שוב אם אתה רוצה לעזור לך ולעצמך זה בידיים שלך ורק אתה יכול

שאפומדיה

משתמש מקצוען
סתם, פשוט על מה שלא יודעים לא חייבים לכתוב, בטח שלא בבטחון עצמי כזה גדול.

אם הזכרת את ויזניץ בחיפה, נתחיל משם
נפשת פעם שם? או בהדר?
קח יציאה מויזניץ. ברכת משה גאולה ר' עקיבא מיכאל ובטח שכחתי משהו
רחובות חרדיים פיקס
(והמון ליטאים)

כן יש רחובות שלמים
נכון ישנם חלק שזה בנין שלם חרדי וישנם חלק שזה מעורב
ואכן צריך לבדוק ולברר לאיזה בנין ניכנסים
אבל אני יכולה להגיד לך שהקהילה הליטאית בחיפה גדולה מאוד ומחוברת מאוד
יש את השכונה בהדר שזה הרחובות מיכאל ארלוזרוב גאולה בר כוכבא עקיבא ברכת משה ויש עוד כמה רחובות לא זוכרת את שמם
יש גם שכונה חדשה ובנינים חדשים לגמרי! שניכנסו אליהם ממש בשנה האחרונה ניקראת נווה הדר
שכונה ליטאית ברובה , יש גם ספרדים וחסידים גם כן קהילה חמה מאוד
יש גם את שכונת נווה שאנן שגם היא יש בה קהילה חמה והרבה חרדים

אם נסתכל על חיפה לפני 10 שנים בקושי חרדי אחד היה
היה בערך אוטובוס אחד שיוצא בסופשים וחרדי ברחוב זה היה דבר מוזר מאוד וחריג
והיו נחשונים שהגיעו אחד ועוד אחד שהבינו שללכת לפריפריה זה לא סוף העולם
ולהפך הביאו את העולם אליהם
כיום בחיפה יש תחבורה בשפע נוחה ולכל הארץ
כיום בחיפה חרדי זה דבר שרגיל בנוף ואני יגיד לך שוב לך לצומת רחוב מיכאל בשעה 1 בצהרים ונדבר
ואני אומרת את זה כי אז שזה שעת יציאה מהגנים ושם רואים כמה איכלוסיה חרדית יש
גם מרגישים בבני ברק באותם רגעים
נכון אני לא יכחיש יש בינינים מעורבים וצריך לבדוק לאן הולכים
אבל בהחלט יש קהילה מאוחדת ומסודרת מוסדות לימוד וכו'
ומה רע בכך? מה טוב יותר בלגור בירושלים? או בניברק או ק"ס
להפך שאתה גר במקום מעורב אתה יותר שומר על הבדלים ועל דיסטנט
אבל שאתה גר במקום חרדי שכל אחד חרד אבל השאלה למה או מי מה?
אתה הרבה פחות שומר.
במקומות של ערים חרדיות הקהילה הלטאית היחסית כל אחד חי לבד
בפריפריה הקהילה הליטאית מאוד תומכת ודואגת דבר חשוב מאוד וגם עוזר לזוגות הצעירים

הרבה הצלחות,
אבל דבר אחד תדע אם אתם ההורים תחליטו ותבינו שפריפריה זה לא בעיה אז הילד יבין את זה
אבל אתה לא תבין את זה למה ניראה לך שהילד שלך יבין את זה

שאפומדיה

משתמש מקצוען
כל המקומות החרדיים התחילו ממעט אנשים ולאט לאט הגיעו לעיר חרדית.

אולי נהיה אנחנו הראשונים?

כל אחד אומר לעצמו שהוא לא רוצה להגיע למקום לא חרדי אבל ככל שיגיעו יותר אנשים האזורים יתחרדו.

אכן תראי מהכתבתי לעיל
ואגב עיר בפריפירה שכיום כולה למעט ממש בודדים שלא רואים אותם
חרדית לגמרי!!! -רכסים!

שאפומדיה

משתמש מקצוען
בפעם המאה.
אני בעד בעד בעד מגורים בפריפריה.
נגד נגד נגד להרוס את החיים בשביל להישאר בתוך הסינר החמים החרדי.
יחד עם זאת,
יש משמעות רבה מאד לעובדה שאתה חי בעיר שרובה חילונית,
גם עם עוד 15 שנה יהיו יותר הרבה נציגים במועצה
וגם אם הדירה שלך מגיעה עם מרפסת סוכה קומפלט.
בהצלחה רבה.
יש משמעות שמה?
תן טבלת השוואה ותראה האם זה לא שווה

שאפומדיה

משתמש מקצוען
קודם כל, פרדס כץ אינה ב"ב.
היא סוג של התפשרות ביחס לבני ברק, שאני אגב, לא הייתי הולכת אליה.
לא חושבת שהנ"ל טעה.
חושבת שהוא הציג את המציאות במצב הנכון לגמרי שלה.
כשאתה מגיע לעיר מעורבת והייצוג שלך במועצה הוא עשירית מתושבי העיר,
אתה לא יכול להוציא מרפסות סוכה כאוות נפשך (שזאת גם מעלה, אבל גם חסרון מסוים)
כי השכן ממול, גם אם הוא היחיד ברחוב, פשוט יודיע לעיריה על המרפסת הלא חוקית.
אתה גם לא יכול ללכת על הכביש בשבת.
את נאלצת לנסוע רחוק כדי למצוא ביגוד מותאם,
ובקיץ לא תמיד נעים לך לעלות לאוטובוס.
החילונים של רמה ה' בב"ש הם לכאורה אותם חילונים, ההבדל הוא שיש לך במרחק 5 דק' נסיעה עיר חרדית למהדרין. וכשאת גרה בחור פריפריאלי את צריכה להכיר במציאות ולבחור בה מרצון, ולא לשגות באשליות על דמיון לב"ב.

איזה שטויות!
סליחה על הבוטות למה בירושלים אפשר?? אפילו פרגולה אי אפשר
נראה לי העיר החרדית היחידה שאתה עושה מה בא לך בענין בניה זה ק"ס שם תבנה בניין ולא יגידו לך כלום
ואגב כמו שצינו פה תראה כמה כח יש כיום לחרדים בחיפה ביחס לתושבים

שאפומדיה

משתמש מקצוען
הילדים מקבלים חינוך מעולה מזה שיש לידם שכנים לא שומרי תורה ומצוות הם לומדים לעדינות וד"א כדי לשמור על קידוש השם הרבה יותר מילדים בערים חרדיות במרכז.
בדיוק !
כל מילה!!!

ומה המחיר של דירות ברחובות החרדיים?
ענו שבין 650-850+-

בחיפה בפרויקט של החרדים שציינתי לעיל המחיר נע על דירות חדשות ב850+- דירה של 3-4חדרים כולל מרפסת סוכה ומחסן

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אכן תראי מהכתבתי לעיל
ואגב עיר בפריפירה שכיום כולה למעט ממש בודדים שלא רואים אותם
חרדית לגמרי!!! -רכסים!
השאלה היא מה נקרא 'פריפריה'.
האם גם אשדוד היא פריפריה?
ובית שמש?
רכסים היא עיר שמחירי הדיור בה דומים לחלוטין למחירי הדיור בפרוייקטים.
אין שום סיבה לקרוא לה 'פריפריה'.

שאפומדיה

משתמש מקצוען
לעבור לפריפריה היום כבר ב"ה נהיה פחות ופחות מלחיץ יש המון זוגות טובים שעוברים לצפון או לדרום.
נכון יש כלבים לידכם, יש "טיפוסים" בבית מולכם. אבל יש גם הרבה מעלות- קהילות חמות ומגובשות, נופים יותר טובים מהאוטובוסים במרכז.
אכן כך!

שאפומדיה

משתמש מקצוען
בעפולה לא הייתי, אבל שמעתי מאנשים שגרים שם. מבטיח לברר שוב ולחזור לפה להודות על האמת אם חל שינוי בשנתיים האחרונות ואני טועה.
בחיפה הייתי, והרבה. זה שאתה מסתובב בהדר ורואה הרבה כובעים וחליפות בשעות מסויימות, אפילו אם זה רוב האנשים ברחוב, ממש לא הופך את מה שכתבתי לשקר. תכל'ס יש הרבה חילונים, ולא מהסוג שנעים יותר להיות שכנים שלהם.
שוב, אפשר וצריך להתמודד עם זה, ואני די בעד לשלוח את הילדים למקומות האלו, ודי מסתבר שאעשה את זה. אבל לא צריך בשביל זה להשלות, זה לא יעבוד ככה.
החרדים בחיפה חיים בשלום עם הערבים ועם החילונים
פחות נעים כן נעים אבל אין אנטיות ואין כל מיני דברים שיכול גם אם השכן החרדי שלך להיות יותר קשה
אז בבקשה תגיד שאתה לא רוצה לעזור לעצמך וזהו! לא?!

שאפומדיה

משתמש מקצוען
השאלה היא מה נקרא 'פריפריה'.
האם גם אשדוד היא פריפריה?
ובית שמש?
רכסים היא עיר שמחירי הדיור בה דומים לחלוטין למחירי הדיור בפרוייקטים.
אין שום סיבה לקרוא לה 'פריפריה'.
אגב היא פריפירה כי היא בפריפריה
והמחירים עלו לא יודעת אם בהשוואה לפרויקטים אין לי מושג
אבל אשדוד ובית שמש ביחס למרכז הם קורובת אני חושבת שהם לא נקראות פריפריה

אגב ואגב חשוב מאוד
אם מדברים על השקעות מבחינת כלכלית לא שווה לקנות ברכסים להשקעה אלא רק למגורים בלבד
המחירים של הדירות ירדו מאוד בגלל אינפלציה של דירות יש שם הרבה פרויקטים ובניה חדשה

שאפומדיה

משתמש מקצוען
רעיון מעשי
הועלה פה רעיון לסגור את כל הגמחי"ם וכו', דבר כזה יחריף עוד יותר את הבעיה כיון שהרבה משפחות שחיתנו כבר אין להם כבר שום חסכונות וכדו', ועל ידי נעילת הגמחי"ם, גם את המינימום של המינימום לא יוכלו לתת.
יש דרך מועילה הרבה יותר: להקים גמ"ח ענק על ידי נדיבי עם, אשר הרבה גבירים בעיה זו מדירה שינה מעיניהם, שתיתן הלוואות בפריסה נוחה, כדוגמת גמ"ח בית ישראל של חסידי גור, וכן תתן מענקים והוזלות בריהוט ובהוצאות נלוות. תנאי הסף להשתמש עם הגמ"ח הוא, שאבי הבת מתחייב בתנאי כפול ומכופל לא לדרוש לשום אחד מבניו יותר מסכום מוסכם שיקבע על ידי גדולי הדור/העסקנים. ואפילו שהבחור הוא השפיץ של תפרח/ חברון/ פוניבז.. התנאי יהיה באופן שלא ישאיר שום פרצה, דהיינו שישלול כל צורה של דרישת כסף/ מתנה/ הלוואה/ דרך צד ג'/ דרך ראש הישיבה/ שלא בידיעה/ לאחר זמן וכו' וכו'. אי עמידה בתנאי יחייב מיד להחזיר את ההלוואה, ואם לא, יחשב זה כגזל גמור על פי תורה ועל פי החוק.
כך, כל בחור שידרוש מעבר לסכום שיקבע, יידע שגורם נזק ישיר לאביו ואחיותיו.
הנהלת הגמ"ח תקיים מעקב גלוי וסמוי אחרי הנהנים בכדי למנוע פריצת גדר.

יש משנה ידועה, אין פודין את השבויים יותר מכדי דמיהם משום תיקון העולם. ואפילו שיש למשפחת השבוי כסף בלי סוף, אסור להם לפדות, והשבוי ינמק עד סוף ימיו בשבי! כדי שלא יתרגלו לחטוף יהודים. וכי הבנות שנמקות ברווקות ודמעתם לחמם ואין להם מנחם, והכל בגלל הדרישות של הבחורים והעומדים אחריהם, ולבסוף מקבלות בחור הרבה פחות ממדרגתם אינם נחשבות שבויות ?? לדעתי אין לך תיקון העולם גדול מזה. ובמקום להשקיע תרומות בעזרה למשפחות מתפרקות ונוער נושר ועזרה לחולים וכד' עדיף להשקיע בפרויקט כזה שימנע מראש את כל הצרות האלו.
ותמה אני על היומנים שכותבים על דברים זוטרים של מה בכך, ובעניין זה שהנשמה תלויה בו קיימת הסכמה בשתיקה..
כל הכבוד אחלה יוזמה!
ואגב בקשר למה שכתבו פה הכוונה היתה שאדם שמעתה והלאה רוצה לחתן לא יכול לתלות ולהישען על הגמ"ח וכך לא הוא ולא החותן שישיא הוא את ביתו לא יתחיבו על סכומים הזויים

אבל הרעיון שלך טיל!
בהצלחה

סימן שאלה

משתמש פעיל
וזה הדבר היחיד שנישאר להזיז תציבור החרדי
אבל אני ואת יודעים שאין סיכוי
צריך לחפש איזה דרך שכן תוכל להתחיל מלמטה, גם לנו יש איזה כח כלשהו. בכלזאת
(למשל הרעיון המקסים של @היימישע מארגג' . אולי יש למישהו רעיון איך אפשר לקדם את זה?)

שאפומדיה

משתמש מקצוען
אבל אני ואת יודעים שאין סיכוי
צריך לחפש איזה דרך שכן תוכל להתחיל מלמטה, גם לנו יש איזה כח כלשהו. בכלזאת
(למשל הרעיון המקסים של @היימישע מארגג' . אולי יש למישהו רעיון איך אפשר לקדם את זה?)
המלמטה זה שפשוט שכל אחד יחליט לעצמו.

אישית אני כבר החלטתי וגם מימשתי :) וטוב לי בחיים מאוד!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם נסתכל על חיפה לפני 10 שנים בקושי חרדי אחד היה
מתי תושבי איזור המרכז יבינו שחרדים היו לפניהם בצפון עוד מקדמת דנא?
הקהילה החרדית בחיפה לא הוקמה על ידי תושבי המרכז שרכשו דירות לילדיהם אלא הרבה לפני כן.
והיו חרדים והיה בית יעקב ות"ת וחסידות סערט ויז'ניץ ורחוב מיכאל ונחלת הלווים בנו"ש.
השינוי הוא בעיקר בהתחרדות של הדר.
גם בעפולה היו חרדים הם פשוט היו ברובם ספרדים ומפוזרים בעיר.
השכתוב ההיסטורי הזה פשוט מקומם

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מתי תושבי איזור המרכז יבינו שחרדים היו לפניהם בצפון עוד מקדמת דנא?
וואי
זה תמיד משגע אותי...
לא רק בצפון, בכל מיני מקומות זה הולך ככה.
עד ש'קבוצה איקס' (ליטאית/חסידית לא משנה מה) הגיעה, לא היה כלום במקום.
ממש ~~~~~~~~~

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
המקום הנ"ל הוא הצלחה מסחררת כבר עכשיו.

וכך דרכה של פוליטיקה. בבחירות הבאות בעז"ה יתחלף ראש עיר, ויהיה יותר טוב. בירושלים היה פעם את ניר ברקת למשך שמונה שנים, ובבית שמש שהיא עיר עם רוב חרדי מוצק, יש את עליזה בלוך.

ובהמון ערי פריפריה, יש ראשי עיר נהדרים שנותנים לחרדים בלארג'יות.
מי זוכר את ראש העיר שונא החרדים של בית שמש?

סימן שאלה

משתמש פעיל
מיתוג עולה כסף

אפשר שאלה בבקשה, קופולוביצי'ם?
אתם,
שלקחתם את יענקי שלכם מתפרח/פונביז'/חברון/תפארתה וכו'
לא משנה.
בחור רציני, ירא שמים, מתמיד, בן עליה אמיתי ממשפחה תורנית ידועה.
בקיצור מותג מותג. עם תג מחיר של 900K.
מהי הסיבה?
בגלל המותג? רציתם למתג את עצמכם? המותג היה שווה לכם את זה?
כי זה פשוט מרגיש לי מוזר, לא הכרתי אתכם ככה, אתם נראים לי רחוקים מזה, מאוד.

אל תתביישו, רק אנחנו כאן. אף אחד לא שומע.

טוב סליחה. באמת השאלה מביכה. יש לי רעיון אחר:

זוכרים את הנגבי? בעלי התשובה שהתארחו אצלכם חודשיים ואחר כך כל שבת?
הם מכירים אתכם טוב, נכון? מבפנים, מה שנקרא.
אולי אשאל אותם מה הם חושבים?
מהי הסיבה שלקחתם את יענקי ושילמתם עליו 900K?
בסדר?

*

מה נראה לכם שהנגבי ענו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה