דרוש מידע בית תוכנה חרדי - למה לא?

מצב
הנושא נעול.

יעקב אסטרייכר

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
א.כי החברה של הבנות שנמצאות ובוחרות להיום שם היא חברה איכותית(ולא כמו בהרבה חברות גם כשיש חרדיות)
ואין כמו השפעת חברה..
סורי - טעות, כולם שם קריירה קריירה קריירה... הרבה יותר מבחוץ "מקצועיות" וכל השאר - רק הכסף טמא
ב.יש הבדל גדול בין לתקשר בזום או להיות בשטח ביחד
וזה עוד מתבטא בהרבה דקויות
זה נכון, אבל אם את עובדת בזום כל היום עם צוות של חילונים גמורים (ומדי פעם יש גם פגישות...) זה הרבה יותר גרוע מאשר שיש לך איזה מנהל גבר חצי - דתי שיושב במשרד שלו ואת פוגשת אותו אולי פעם בשבוע וכל הצוות חרדיות - לפחות בעיני
הרב שם הסביר לי שההתר לחסימה הזו הוא בגלל שכולם רואים את המסך של כל אחת,
"כולם" הכוונה לעובדות? אם ככה לא צריך חסימה בשום מקום כל עוד יש שתי חרדיות שרואות אחת את המסך של השניה ?? זה רציני ? על זה אתם סומכים? זה הכוונה אינטרנט חסום ?
הרב נכנס מדי פעם לבדוק מה קורה במסכים של הבנות, זה גם סוג של חסימה - אין פרטיות.
במחילה , הוא לא , ושוב זה לא נקרא אינטרנט חסום !! לאא!! ממש ממש ממש לאא !!! לכו לעבוד במשרדי ממשלה עם חסימה של נטפרי או נתיב - ברור שזה הרבה יותר טוב
לגבי התנאים הרוחניים -
נו באמת
אי אפשר להשוות למקום חילוני
לא דיברתי על מקום חילוני לגמרי אלא על צוות חרדי כמו שיש הרבה במשרדי ממשלה
מה התנאים הרוחניים ? לעבוד עם חילונים מהרצליה ?

אני כותב את זה בכאב - אני כבר אכלתי אותה - ומכיון שאין לי דרך להוכיח אני רק מבקש , תבדקו . תשאלו על החסימה , משהו , אל תסמכו על כמה אינטרסנטים שיושבים על הכסף שלכם ואם קבלתם תשובות מהסוג שכתבת "רואים את המסך של השניה" "הרב נכנס" ובלה בלה בלה - עשו טובה , לכו לרב שלכם ותשאלו אותו אם הוא מתיר כזו חסימה
ואם הוא מתיר - רק כדי הצורך בשביל לצבור ניסיון... אז מתי צריך לברוח משם (אחרי הנסיון וכדומה)
ואם מישהו אחד יימנע מהפרצה הזו בזכותי - והיה זה שכרי

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
למעיישה אם אני אקח את האשכול הזה לאיש עסקים ואציע לו לפתוח בית תוכנה חרדי עם משכורות כמו בהייטק, נראה לכם שהוא ישתכנע?

ישנם יתרונות לבתי תוכנה חרדיים אבל גם חסרונות וכן להיפך
מנסיון שלי, וממה שאנירואה שהולך בחברות, יכולה להיות אישה חרדית שהיא טובה וכו אבל יש לה ילדים ואין לה אפשרות להשקיע את כל כולה בהיי טק והייטק זה השקעה במיוחד סטארטפים, אז לה מתאים יותר המקומות האלו שמעסיקים בעיקר חרדיות וזה יתבטא בשכר ובתנאים, למרות שלא בהכרח, יש לי חברות שמקבלות שם כמו במקום חילוני, ויש שלא... ממש תלוי
אישה כזאת שהולכת על מקום שצריך להשקיע די מהר יפטרו אותה (ילדים חולים כל שניה, חייבת לצאת מוקדם וכו), ואני ממש רואה את זה... מכירה סיפורים מקרוב, אזלמה שמעסיק ישלם לה כמו לחילוני שפטור מעול, בצדק, הוא לא מרויח עליה כמו עליו... שתיהיה מוכשרת הכי בעולם...
אז אין ברירה...
וכן מציאות שכל אלו שבאו מ-8200 או מאוניברסיטה ואין להם עול של משפחה יכולים להשקיע יותר, ויש להם המון ידע, מכירה גם את הצד הזה
וחרדיות טובות ומוכשרות ככל שתהיינה, לא לומדות ברמה של אוניברסיטה וכו, הם רוכשות את הידע תוך כדי,
ולכן צריכים לשלב גם וגם...
ולגבי הסינון, לא ברור לי איך אפשר שאחת תשמור על השניה ואם יש אחת שרואה את המסך של השניה אז זה בסדר, לפעמים אני רואה 2 חרדיות יחד שגולשות לאן שרוצות וד' ירחם, ויש את האלו שבכל מקום ישמרו על עצמם... אבל ההגנה ההכי טובה זה הסינון ההכי חזק שיש,

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
אני כותב את זה בכאב - אני כבר אכלתי אותה - ומכיון שאין לי דרך להוכיח אני רק מבקש , תבדקו . תשאלו על החסימה , משהו , אל תסמכו על כמה אינטרסנטים שיושבים על הכסף שלכם ואם קבלתם תשובות מהסוג שכתבת "רואים את המסך של השניה" "הרב נכנס" ובלה בלה בלה - עשו טובה , לכו לרב שלכם ותשאלו אותו אם הוא מתיר כזו חסימה
ואם הוא מתיר - רק כדי הצורך בשביל לצבור ניסיון... אז מתי צריך לברוח משם (אחרי הנסיון וכדומה)
ואם מישהו אחד יימנע מהפרצה הזו בזכותי - והיה זה שכרי
וואו, כמה נכון וכמה כואב!
אני גם מדברת מניסיון,
אל תתפשרו על חסימה!
גם הבחורה הכי חזקה בסמינר,
אחרי שיושבים שמונה שעות ביום על המחשב
זה כבר לא אותו דבר.
הרי גם ככה יש ירידה רוחנית
בכל מקרה במקומות עבודה.
ולמי שרוצה להתחזק:
יש את "שמורה במבול"
הקבוצה החזקה להתחזקות במקומות עבודה (לנשים).
להצטרפות:

noam1

משתמש מקצוען
1. 2בשביל לענות על השאלה צריך להבין את הDNA של הייטק הישראלי ולמה הוא כזה מוצלח

רוב רובו של הייטק הישראלי מבוסס על הצבא - צעירים מתכוננים לשירות הצבאי ברמה הגבוהה ביותר
בצבא הם עובדים בטכנולוגיות הכי טובות בעולם! בזמן שצעיר במדינה אחרת בגיל הזה לומד באוניברסיטה ואח"כ מחפש עבודה הישראלי כבר מקבל ניסיון
במהלך השירות הם משלימים תואר במדעי המחשב
מי שיוצא לקורס קצינים מקבל כלים של מנהיגות
ובגיל 21 הוא כבר מנהל צוות פיתוח
בגיל 22 הוא יושב בישיבות הנהלה ומקבל החלטות על פרויקטים בשווי של מיליונים
וכך כשהוא יוצא מהצבא אחרי 5 שנים יש לו את האומץ והיוזמה לפתח רעיון ולהשקיע כסף ומאמץ ולא פעם עד גיל 30 הוא כבר מיליונר...

את כל זה אין לנשים חרדיות ! כמה שהן מוכשרות ומוצלחות...

2. כמו שלא ניתן לבנות עיר חרדית ללא עיר חילונית צמודה... צריך את החילונים בשביל מקומות העבודה
כך לא ניתן לבנות בית תוכנה חרדי! הייטק זה לא הוראה שיש צלצול ב1 וכולן הולכות לבית
אבל אצל החרדיות כן. ב3 בדיוק כולן יוצאות וללא הצוות החילוני שנותן גיבוי במקרה הצורך אין סיכוי להחזיק מקום כזה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
2. כמו שלא ניתן לבנות עיר חרדית ללא עיר חילונית צמודה... צריך את החילונים בשביל מקומות העבודה
כך לא ניתן לבנות בית תוכנה חרדי! הייטק זה לא הוראה שיש צלצול ב1 וכולן הולכות לבית
אבל אצל החרדיות כן. ב3 בדיוק כולן יוצאות וללא הצוות החילוני שנותן גיבוי במקרה הצורך אין סיכוי להחזיק מקום כזה
ממש לא נכון!
יש הרבה חרדיות שהילדים שלהן כבר גדלו / רווקות
או כמוני שיש לי ילד אבל אני מתחברת לעבודה אם יש צורך.

ממש לא נכון!
אבל לחרדית אין את הידע של החילוני
אז הם לא יכולות יותר מדי להיות בעמדות מפתח
הם מוכשרות והכל אבל זה לא יוצאי 8200, ולא בוגרי אוניברסיטה... כלומר גם אם הם פנויות זה לא זה...

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ממש לא נכון!
אז לא לקבל את העובדות הנשואות הצעירות ואז העסק יזרום? או כמובן לכתוב לה בחוזה שהיא צריכה לעבוד מהבית במקרה הצורך (מי שבעלה בכולל בשעות הצהריים לא יכולה להסכים לתנאי כזה באופן שגרתי, אולי רק במקרים מיוחדים)

את בעצם כתבת שאת מסכימה עם הדברים, רק שיש יוצאי דופן.

עריכה: ומה קורה לרווקה שעובדת בכזה מקום? היא יודעת שאם היא תתחתן יפטרו אותה

ולגוף העניין - מה רע בעבודה במקום חרדי במשכורת נמוכה מהמקובל? לא מדובר על משכורות רעב, רק פחות ממה שמקובל לקבל בהייטק, זה באמת כזה נורא?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ולגוף העניין - מה רע בעבודה במקום חרדי במשכורת נמוכה מהמקובל? לא מדובר על משכורות רעב, רק פחות ממה שמקובל לקבל בהייטק, זה באמת כזה נורא?
אם הבנתי נכון הפערים עצומים
בבתי תוכנה מקבלים קצת יותר משכר מינימום ובהייטק 20-30-40K

דיני

משתמש מקצוען
אז לא לקבל את העובדות הנשואות הצעירות ואז העסק יזרום? או כמובן לכתוב לה בחוזה שהיא צריכה לעבוד מהבית במקרה הצורך (מי שבעלה בכולל בשעות הצהריים לא יכולה להסכים לתנאי כזה באופן שגרתי, אולי רק במקרים מיוחדים)

את בעצם כתבת שאת מסכימה עם הדברים, רק שיש יוצאי דופן.

עריכה: ומה קורה לרווקה שעובדת בכזה מקום? היא יודעת שאם היא תתחתן יפטרו אותה

אתה לא מבין את הפער - יותר מכפול ומשולש. זה לא הפרש של 2000 ש"ח

תלוי אם זה מתחילה או עם נסיון,
יש לי חברות בבתי תוכנהחרדיים שהזכירו כבר את שמם פה, שמרויחות באזור 25-30 ואפילו יותר... כי י שלהם נסיון והם שוות, לעומתן כאלו שהלכו על מקום חילוני מיד ללא מתווך באמצע ומרוויחות פחות מ20K, זה ממש תלוי...
אצל הנשים ללא נסיון או נסיון של שנים מועטות יש פער
או כאלו עם המון שנות נסיון אבל לא נסיון שרץ עכשיו בשוק...

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני בכלל לא מתסכל על הפער, אני מסתכל עם זאת משכורת מכובדת שאפשר לכלכל איתה משפחה.
זה אמנם עושה תחושה לא נעימה שכאילו לא משלמים לי כמה שאני שווה, אבל התנאים שבית תוכנה חרדי נותן לעובדת חרדית הרבה יותר טובים משל בית תוכנה חילוני. אז אם המשכורת מספיקה, זה לא נשמע נורא כל כך.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
תלוי אם זה מתחילה או עם נסיון,
יש לי חברות בבתי תוכנהחרדיים שהזכירו כבר את שמם פה, שמרויחות באזור 25-30 ואפילו יותר... כי י שלהם נסיון והם שוות, לעומתן כאלו שהלכו על מקום חילוני מיד ללא מתווך באמצע ומרוויחות פחות מ20K, זה ממש תלוי...
אצל הנשים ללא נסיון או נסיון של שנים מועטות יש פער
או כאלו עם המון שנות נסיון אבל לא נסיון שרץ עכשיו בשוק...
גם לי יש חברות,
ולא שמעתי על הרבה שם שעוברות את ה30 (וגם זה מעט שבמעט.. מתוך כולן..)
ואלו שעוברות שם את ה30, מהיכרות אישית יכולות לעבור בקלות רבה, את ה40 בחוץ...(ועם הרבה הרבה הטבות , שבכלל לא נלקחות כאן בחשבון..)
(והןרובן מאד בכירות שם..)

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני בכלל לא מתסכל על הפער, אני מסתכל עם זאת משכורת מכובדת שאפשר לכלכל איתה משפחה.
זה אמנם עושה תחושה לא נעימה שכאילו לא משלמים לי כמה שאני שווה, אבל התנאים שבית תוכנה חרדי נותן לעובדת חרדית הרבה יותר טובים משל בית תוכנה חילוני. אז אם המשכורת מספיקה, זה לא נשמע נורא כל כך.
מתכנתת סטנדרטית בבית תוכנה חרדי מרויחה 15-22,
זה בהחלט מכובד ,
אבל זה לא מתחיל להיות מהשכר בחוץ,
וכן למשפחה ברוכת ילדים עוד 5 אלף בחשבון (אחרי כל הניקויים... שזה בערך עוד 12-14 בבורטו .. זה המוןןן)

גם לי יש חברות,
ולא שמעתי על הרבה שם שעוברות את ה30 (וגם זה מעט שבמעט.. מתוך כולן..)
ואלו שעוברות שם את ה30, מהיכרות אישית יכולות לעבור בקלות רבה, את ה40 בחוץ...(ועם הרבה הרבה הטבות , שבכלל לא נלקחות כאן בחשבון..)
(והןרובן מאד בכירות שם..)
זה נכון
אבל מי שמשלמים לו 40 50 גם ידרשו ממנו בהתאם, ואישה חרדית לא יכולה לספק את זה...
אישה לא יכול הלעבוד בשישי במוצ"ש בערב כיפור וכן הלאה
לא יכולה לעבוד 12 שעות על תקן קבוע
ושוב אין לה את הידע שיש לחילונים כי אין אצלינו מסלולי למידה כמו שלהם
ועבדתי עם חרדיות מוכשרות וכאלו שהחשיבו את עצמן, והם היו נחשבות בסביבה החרדית וכשנחשפתי במקומות אחרים לרמה של החילונים הבנתי שיש פער ולא לחינם משלמים להם... ואותם חרדיות לא שוות לרמה שלהם... מה לעשות, לא למדו באותה הרמה ולא יכלו להשקיע אח"כ אותו הדבר
אז זה תלוי כל אחת יכולה ללמוד ולהשקיע בלי סוף
השאלה על חשבון מה זה בא.. על חשבון הבעל? הילדים? המשפחה? הבית? הרוחניות
בכל דבר אפשר בחיים להשקיע בלי סוף אבל א"א להשקיע ולהיות 100 אחוז בהכל, ולכן מורידים במה שזה לא העיקר...
מה לעשות, לא נולדנו בשביל הקריירה...

דיני

משתמש מקצוען
מתכנתת סטנדרטית בבית תוכנה חרדי מרויחה 15-22,
זה בהחלט מכובד ,
אבל זה לא מתחיל להיות מהשכר בחוץ,
וכן למשפחה ברוכת ילדים עוד 5 אלף בחשבון (אחרי כל הניקויים... שזה בערך עוד 12-14 בבורטו .. זה המוןןן)
רק לקחת בחשבון שברמות השכר שמעל 15-20, מעט מאד נשאר בנטו. לפחות 50 אחוזים הולכים לביטוח לאומי (18%, אמנם יש תקרה) ומס הכנסה, וכמה שיש נקודות זיכוי מילדים הם כבר לא מכסים את רמות השכר האלו.
גם הפרשות לפנסיה אוכלות כמה אחוזים נוספים. משתלם להפריש לפנסיה אבל מהנטו זה אוכל.
כך שאם אפשר להגיע ל-22 בחממה מוגנת יש באמת יש שיקול הגיוני להישאר.

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רק לקחת בחשבון שברמות השכר שמעל 15-20, מעט מאד נשאר בנטו. לפחות 50 אחוזים הולכים לביטוח לאומי (18%, אמנם יש תקרה) ומס הכנסה, וכמה שיש נקודות זיכוי מילדים הם כבר לא מכסים את רמות השכר האלו.
גם הפרשות לפנסיה אוכלות כמה אחוזים נוספים. משתלם להפריש לפנסיה אבל מהנטו זה אוכל.
כך שאם אפשר להגיע ל-22 בחממה מוגנת יש באמת יש שיקול הגיוני להישאר.
זה נכון שיורד 50 אחוז, אבל הפער בן 22(המקסימום שאפשר לקבל בבית תוכנה חרדי) ל40(כמעט המקסימום שאפשר לקבל בהייטק- אפשר גם יותר) הוא 10K לחודש!!
ומי שמשלם 40-50 לא בהכרח ידרוש יותר,
מסתכלים על ביצועים, ואם העובדת טובה אז יהיו לה ביצועים טובים,
ואם היא ממש טאלנטית היא תוכל בהמשך כשיכירו אותה טוב גם לעבוד 7 שעות ביום. (מכירה כמה כאלו).
יש הרבה אמהות לילדים שעובדות במשרות כאלו,
אני לא יודעת איך כי אני לא במקום הזה אבל הן מסתדרות מצוין.

וסליחה אבל אני לא רואה פער של ידע בין חרדים לחילונים.
מתכנת טוב זה מתכנת שלומד ומתקדם כל הזמן, בלי קשר לרמת הדת שלו.

noam1

משתמש מקצוען
ממש לא נכון!
אין הרבה כאלה...
עבדתי במקומות עם חרדיות ובכל פעם שהיה צריך להישאר מאוחר זה היה הגבר היחיד בצוות שהיה נשאר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה