דרוש מידע בית תוכנה חרדי - למה לא?

מצב
הנושא נעול.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
שאלה שמטרידה אותי - מהו התהליך להקמת מקום עבודה כזה?
למה במגזר החילוני יש יותר מקומות עבודה מאשר במגזר החרדי?
איך יתכן שכאשר נשים חרדיות עובדות במקום חילוני זה בית תוכנה יוקרתי ואילו אותו צוות במשרד חרדי יחשב לגמ"ח?

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מה זה משנה אם הבעלים של בית תוכנה יהיה חילוני או חרדי?
רמת השכר תהיה זהה בכל מקרה...
יש פה ושם בתי תוכנה קטנים בבעלות חרדית,
חלקם נרכשו בסוף ע"י חברות חילוניות - כמו ווביט במודיעין עילית שנפתח כבית תוכנה חרדי

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שאלה שמטרידה אותי - מהו התהליך להקמת מקום עבודה כזה?
למה במגזר החילוני יש יותר מקומות עבודה מאשר במגזר החרדי?
איך יתכן שכאשר נשים חרדיות עובדות במקום חילוני זה בית תוכנה יוקרתי ואילו אותו צוות במשרד חרדי יחשב לגמ"ח?
בית תוכנה מצליח זה מקום שמסוגל לעבוד אינטנסיבי (למשל שיש לקוח חשוב או גירסא חדשה עובדים ברציפות עד השעות הקטנות של הלילה, ולכל הפחות עד הערב), אם רוב העובדים שלך כאלה אז שווה לקחת כמה נשים (מוצלחות במיוחד) שהן פחות גמישות, אבל אי אפשר שזה יהיה עיקר המערכת כי אז בית התוכנה מוגבל ומפסיד לקוחות ופרויקטים פוטנציאלים.

המקומות שכן חרדים, מראש מכוונים לאסטרטגיה שונה, והם פחות רווחיות

כמובן תוסיף לזה שעקב חוסר במקומות עבודה חרדיים, יודע המעסיק כי העבודות לא יברחו לו ואין טעם לבזבז כספים מיותרים

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אז איך בית תוכנה מתחיל? לכאורה צריך לפרסם שיש לו איזה רעיון כביר לתוכנה שעוד לא היתה, ולגייס משקיעים. אחרי שמוצאים משקיעים, יש אויר לנשימה לחפש לקוחות אמיתיים.
חלקם נרכשו בסוף ע"י חברות חילוניות - כמו ווביט במודיעין עילית שנפתח כבית תוכנה חרדי
צריך לעמוד בפיתוי הזה. אם אני לא טועה יש הלכה שמותר לקנות בהמה מגוי בחול המועד, למה? כי זה נחשב מצוה. ומה המצוה הגדולה פה? שעוד פרה אחת לא תחרוש בשבת, בשביל זה התירו מקח וממכר במועד. כל שכן אדם שמוכר למחלל שבת עסק, שיחשוב מה מונח פה על כף המאזניים. זה כמו להחזיר שטחים.
עריכה: ובנוסף זה קשור לכתבה שפורסמה פה שכשקונים מחרדים הכסף נשאר בקהילה, אז זה בדיוק זה.

נערך לאחרונה ב:

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך לעמוד בפיתוי הזה. אם אני לא טועה יש הלכה שמותר לקנות בהמה מגוי בחול המועד, למה? כי זה נחשב מצוה. ומה המצוה הגדולה פה? שעוד פרה אחת לא תחרוש בשבת, בשביל זה התירו מקח וממכר במועד. כל שכן אדם שמוכר למחלל שבת עסק, שיחשוב מה מונח פה על כף המאזניים. זה כמו להחזיר שטחים.
עריכה: ובנוסף זה קשור לכתבה שפורסמה פה שכשקונים מחרדים הכסף נשאר בקהילה, אז זה בדיוק זה.
צודק לגמרי,
אבל מה לעשות ש
רמת השכר תהיה זהה בכל מקרה...
ממש ממש ממש לא,
הרבה פעמיים מעסיקים חרדים מנצלים וד"ל.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ממש ממש ממש לא,
וזה עצוב,
לכאו' בית תוכנה חרדי, יכול בקלות לקטוף את הטובות ביותר במגזר החרדי
לא ראיתי שלמפתחות של ווביט היתה עליה תלולה ברגע שנרכשה ע"י מל"ם :(
ואני, למשל, עובדת בחברת הייטק חילונית ישראלית למהדרין, שיש לה שלוחה חרדית במודיעין עילית ומשלמת כמו חממה חרדית, ופותחת עכשיו גם שלוחה בצפת החרדית....
אין הרבה מה לעשות -בכל ענפי התעסוקה -המגזר החרדי עם שכר נמוך משמעותית,
ודווקא זה לא כ"כ עצוב בעיני, כי למה שחברת הייטק חילונית תגיע למודיעין עילית אם לא להרויח את פער עלות השכר (והשכירות)? . מה יש לה לעשות פה?

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
בשביל להקים בית תוכנה חרדי שיצליח
צריך שהמון פרמטרים יסתדרו זה לצד זה בצורה ישרה
ומכיוון שכל נתון- קשה להשיג בפני עצמו
אז הסיכוי להקים בית תוכנה חרדי שיצליח- נמוך מאוד.

החל ביזמים, ממשיך במשקיעים,
השקעה רבה במקצועיות, מקום, הנהלה, צוות,
ואז השלב המסובך- מציאת לקוחות.
למה שמשרדים/ חברות יקחו בנות מהמשרד שלכם?
מה אתם מציעים?
עובדות זולות? - ע"ח המשכורת של העובדת...
ויש להם המון סטודנטים בסין/ הודו/ פולין וכו' שהם כח עבודה זול ובשפע....
מקצועיות? - לנשים חרדיות אין תואר. מבחינתם תואר= מקצועיות.
לך תנסה לשכנע אותם שהן חכמות בלי להשלים 5 יח' במתמטיקה....
חברות קבלן- לחברה הרבה יותר נח כשגם העובדי קבלן מעורבים,
משתתפים באירועים, מסיבות וכד' ומעורבים בפעילות המשרד.
בדיוק מה שמשרד חרדי מנסה למנוע....
מבחינת דרישות המשרד- סינון למחשבים, נשים בלבד, ועוד...

------------------------------------------

לא התייחסתי בכלל לכל הפרמטרים, אלא רק למיעוטם- מפאת קוצר הזמן.
עוד מעט שבת....
בעז"ה בשבוע הבא ארחיב בל"נ

קוויק

משתמש מקצוען
דווקא יש כמה, אבל הגדול והמוכר, בלי לנקוב בשם... זה פשוט בית תוכנה לניצול חרדיות!

הפרסומת והתנאים שהם מנפנפים בהם, זה עבודה שכולן חרדיות אז למה להתפשר על מקום חילוני, ומתאים לאמהות, אז למה ללכת לתשע שעות כשפה מאפשרים לך לעבוד שמונה וכו'

הגברת המוצלחת שפיתחה ונתנה מקום לחרדיות האומללות, קבלה הדלקת משואה באחת הפעמים על היותה מודל לחיקוי והכנסת חרדיות לשוק העבודה

אבל מה קורה מתחת לפני השטח?
שכר זעום, אבל זעום ממש! ומנצל את אלו שבשביל להשאר במקום חרדי, למרות שהן שוות כפול ארבע, עובדות על קרוב למינימום!
רק לסבר את האוזן, המתנה שהנשים קבלו לראש השנה היתה כרטיספר טעון ב 50 ש"ח...
וזאת רק דוגמא.

אז לא יודעת אם יהיה נכון לפתוח עוד כאלו, קודם כל שהחרדים עצמם יפסיקו לנצל את העובדים שלהם.

איך אמר לי פעם מנכל חרדי של חברה גדולה מאד, שבאות אליו חרדיות או באות חילוניות, באותה דרגה ולאותה משרה, יש פער גדול מאד בין מה שהוא מציע לחרדית לבין האחרת, כי ככה זה, אז למה לא לנצל.

דיני

משתמש מקצוען
דווקא יש כמה, אבל הגדול והמוכר, בלי לנקוב בשם... זה פשוט בית תוכנה לניצול חרדיות!

הפרסומת והתנאים שהם מנפנפים בהם, זה עבודה שכולן חרדיות אז למה להתפשר על מקום חילוני, ומתאים לאמהות, אז למה ללכת לתשע שעות כשפה מאפשרים לך לעבוד שמונה וכו'

הגברת המוצלחת שפיתחה ונתנה מקום לחרדיות האומללות, קבלה הדלקת משואה באחת הפעמים על היותה מודל לחיקוי והכנסת חרדיות לשוק העבודה

אבל מה קורה מתחת לפני השטח?
שכר זעום, אבל זעום ממש! ומנצל את אלו שבשביל להשאר במקום חרדי, למרות שהן שוות כפול ארבע, עובדות על קרוב למינימום!
רק לסבר את האוזן, המתנה שהנשים קבלו לראש השנה היתה כרטיספר טעון ב 50 ש"ח...
וזאת רק דוגמא.

אז לא יודעת אם יהיה נכון לפתוח עוד כאלו, קודם כל שהחרדים עצמם יפסיקו לנצל את העובדים שלהם.

איך אמר לי פעם מנכל חרדי של חברה גדולה מאד, שבאות אליו חרדיות או באות חילוניות, באותה דרגה ולאותה משרה, יש פער גדול מאד בין מה שהוא מציע לחרדית לבין האחרת, כי ככה זה, אז למה לא לנצל.
הכל נכון, אבל אף אחד לא מכריח אף אחת לעבוד בבתי התוכנה האלו!!
כך שאין למי להפנות את חיצי הזעם אלא לעובדות האומללות והמדוכאות שיכולות לכאורה בכל רגע נתון לרענן את קורות החיים שלהן ולפרוס כנפיים לכל מקום אחר שיקבל אותן בשמחה.

על המעסיקים וודאי שאין מה לכעוס, הם יכולים באותה קלות גם לפתוח בתי תוכנה ברמאללה הסמוכה ולהנות מעובדים מקצועיים, דוברי אנגלית רהוטה, שיהיו מבסוטים ממש עם 2500$ בחודש.
(או בהודו, או בפולין..)

נופל וקם

משתמש מקצוען
הכל נכון, אבל אף אחד לא מכריח אף אחת לעבוד בבתי התוכנה האלו!!
כך שאין למי להפנות את חיצי הזעם אלא לעובדות האומללות והמדוכאות שיכולות לכאורה בכל רגע נתון לרענן את קורות החיים שלהן ולפרוס כנפיים לכל מקום אחר שיקבל אותן בשמחה.

על המעסיקים וודאי שאין מה לכעוס, הם יכולים באותה קלות גם לפתוח בתי תוכנה ברמאללה הסמוכה ולהנות מעובדים מקצועיים, דוברי אנגלית רהוטה, שיהיו מבסוטים ממש עם 2500$ בחודש.
(או בהודו, או בפולין..)
ברור שצריך לכעוס על המעסיקים!

אם יש לך תרופה ואת מוכרת אותה במחיר מופקע רק כי מי שזקוק לה ישלם גם את המחיר הזה, לא צריך להוקיע אותו???

המעסיק מקבל חפץ (תוכנה) באלפית משוויה, רק כי יש למוכר חובות והוא חייב את הכסף.
זאת בושה לחברה החרדית!!!

אם הם היו יכולים לפתוח בית תוכנה בעזה או בקאבול, הם היו עושים את זה..

נערך לאחרונה ב:

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
התשובה שלי בקצרה,
בעיני, אם אתה רוצה מקום מוצלח, איכותי, ויש לך שאיפות שהוא יהיה הצלחה מסחררת,
אתה לא יכול להשען על הון אנושי מסקטור מסוים בלבד,
ולא משנה אם זה נשים חרדיות או יוצאי 8200.
זהו, בלנ״ד אשתדל שלא להכנס לאשכול הזה כי מניסיון השיח מתדרדר למקומות מעצבנים ומתסכלים.

נופל וקם

משתמש מקצוען
התשובה שלי בקצרה,
בעיני, אם אתה רוצה מקום מוצלח, איכותי, ויש לך שאיפות שהוא יהיה הצלחה מסחררת,
אתה לא יכול להשען על הון אנושי מסקטור מסוים בלבד,
ולא משנה אם זה נשים חרדיות או יוצאי 8200.
זהו, בלנ״ד אשתדל שלא להכנס לאשכול הזה כי מניסיון השיח מתדרדר למקומות מעצבנים ומתסכלים.
לא ראינו שהשלוחות החרדיות בחברות הכלליות לא הצליחו מבחינה מקצועית.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא ראינו שהשלוחות החרדיות בחברות הכלליות לא הצליחו מבחינה מקצועית.
זה תלוי מאוד עד כמה הצוות היה מעורב בחברה.
בעיני זו דווקא הוכחה מצויינת לדבריי.
פרויקטים חרדים בחברות כלליות שהתנהלו בנפרד מהצוותים הכלליים בחברה היו כישלון מקצועי חרוץ לעובדות, ולא מעניין כמה חברת הקבלה טענה/טוענת אחרת, מדברת על המציאות בשטח.
ככל שהצוות החרדי הווה חלק אינטגלי מצוות הפיתוח הכללי ונטמע מבחינת התפקידים - העסק היה מוצלח יותר, הן למפתחות והן לחברה.

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אגב, בהקשר הנכתב כאן ווביט נרכשה על ידי מל"מ, אבל גם מל"מ היא בבעלות חרדית.
בבעלותו של שלמה אייזנברג - איש עסקים חרדי.

לעצם האשכול, לא מבין בזה באמת, אבל יש לי הרגשה,
שרוב הנשים החרדיות עוסקות בחלקים הפחות מורכבים של ההייטק,
כי הרי בהייטק גם מי שמחליף טישו בשרותים מקבל משכורת אחרת, (צאו וראו כמה מקבל מנהל/ת חשבונות בחברת הייטק).
וכאחד שבא במגע עם לא מעט סטודנטים חילוניים אני רואה אבחנה חדה.
בעולם החילוני הולכים להייטק - המוחות החזקים שפעם היו הולכים בהמוניהם לרפואה/וכו', ואילו במגזר החרדי כל מי שרוצה הרבה כסף הולך (לא מזלזל חלילה. הציבור החרדי בחכמתו גילה את הייטק והוא מנצל את זה עד הסוף. כמו שמדינת ישראל גילה את ההייטק ביחס לעולם כולו. והאמת שכמעט כל הטענות על הציבור החרדי נכונות על הציבור החילוני-מדינת ישראל כלפי העולם הכללי. התבוננו בזה).
הויתרון שלהן הוא בעיקר בחריצות וביעילות שהם מביאות (אין פיטפוטים יותר מידי, אבל יש הרבה חופשות לידה).
אבל אני לא חושב שהם לרוב אלו שמביאות את הפתרונות לבעיות הקשות, או את הרעיונות היצירתיים יותר.
זה גם לרוב אופי גברי יותר שאוהב את האתגרים הללו.
זה כמובן בגדול - ברור שיש יוצאים מן הכלל, לכל מה שנכתב כאן, אבל זה בין היתר אחת הסיבות למיעוט בתי תוכנה חרדים.

נופל וקם

משתמש מקצוען
זה תלוי מאוד עד כמה הצוות היה מעורב בחברה.
בעיני זו דווקא הוכחה מצויינת לדבריי.
פרויקטים חרדים בחברות כלליות שהתנהלו בנפרד מהצוותים הכלליים בחברה היו כישלון מקצועי חרוץ לעובדות, ולא מעניין כמה חברת הקבלה טענה/טוענת אחרת, מדברת על המציאות בשטח.
ככל שהצוות החרדי הווה חלק אינטגלי מצוות הפיתוח הכללי ונטמע מבחינת התפקידים - העסק היה מוצלח יותר, הן למפתחות והן לחברה.
ומכיון שישנה הסכמה מצד הבנות להתנהלות כזו (מיקום פיזי שונה ושיתופיות מהבחינה המקצועית), אפשר להעתיק את השיטה רק עם משכורות הוגנות.

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כדאי שלא להגיב בנושאים שלא מבינים בהם
בפרט לא להסתמך על הרגשות
לא מבין את התגובה הזאת,
הרי זו בדיוק הסיבה שהקדמתי את דבריי אלו. אז האם כוונתך שאין נכון לי להביע דעה בנושא שאינני מבין טוב - ואפילו שאני מראש מביע שאינני מבין בו אולם כך אני סבור בהתרשמות חיצונית והתעיינות שיטחית (זאת כוונתי במילה 'הרגשה'. לא התכוונתי לאיזו נבואה שבאה אליי בחלום הלילה).
וכי טעות היא לאדם כל אימת שהוא מביע דעתו מתוך התרשמות חיצונית, גם כאשר הוא מראש מסייג את דבריו באזהרה זו?
או שמא מותר לו לאדם להביע דעתו - גם כאשר איננה מוצקת כדבעי, ובפרט כאשר הוא מודיע מראש שדעותיו אינם מבוססות על היכרות עמוקה אלא התבוננות חיצונית.
אתמהה??

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה