מידע שימושי באיזה מיץ ענבים יש הכי פחות סוכר?

לילי 1

משתמש מקצוען
זה אומר שדיללו את המיץ - חד משמעית, אין פה קסם.
נחרצות מיותרת
אם קטפו את הענבים בשלבי ההבשלה הראשונים הם יהיו פחות מתוקים ויכילו הרבה פחות פחמימות.
(אני מכינה יין ומיץ ענבים ויש לי כלי מדידה מקצועיים לכמות הסוכר במיץ)

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נחרצות מיותרת
אם קטפו את הענבים בשלבי ההבשלה הראשונים הם יהיו פחות מתוקים ויכילו הרבה פחות פחמימות.
כלי מדידה הזה - שונה למודד סוכר בדם וזה המידע שהחולה צריך לדעת

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נדמה לי ש'מזיגת יין' זה גם מפורש בגמרא.
כשהיחס היה בזמנו חד על תלת.
אבל אני לא מבין בזה כלום, כנראה יש הבדל בין היין של אז להיום, רק מעניין להבין את השינוי ההלכתי.
נכון, אבל יש גמרא מפורשת: סוחט אדם ענבים ועושה עליו קידוש היום.
מזיגת יין, זה יין לא מיץ ענבים שלא תסס - הבדל פשוט מאד.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נראה לי שרבני העדה החרדית מספיק מהדרים. והם נתנו הכשר עם כיתוב של ברכת בופה"ג על מיץ הענבים המדולל. כך שניתן להיתלות באילנות מספיק גדולים.
זה נכון. מאה אחוז.
אבל מי שחושש לדעתו של אילן גדול - מרן הרב אלישיב - אזי לא מערבב מים במיץ ענבים כלל.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נחרצות מיותרת
יש לנו במשפחה מס' חבר'ה סוכרתיים, הם בהחלט ישמחו להזמין מכם מיץ ענבים ללא תוספות כלל ושלא יעלה להם את רמות הסוכר.
אני לא מדבר בציניות.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
צריך להבין דבר פשוט:
אין דבר כזה מיץ ענבים ללא סוכר.
מיץ הענבים עצמו יש בו סוכרים בכמות גבוהה. יש אפשרות לנסות להפחית את הכמות על ידי בצירה מוקדמת, זני ענבים וכו', אך לא יתכן מיץ ענבים ללא סוכר, כך שסוכרתי חייב לקחת בחשבון שאם ישתה מיץ ענבים כלשהו - הדבר יתבטא בעליית הסוכר שלו. מכאן והלאה ניתן להתחיל לדבר.
בנוסף, יש מיצי ענבים שגם מוסיפים להם סוכר.
אגב, התקן של יין יבש בארץ הוא 0.4-1.5 גר' פחמימה ל100 מ"ל, שזה ממש ממש קצת. רוב היינות הללו מכילים אפילו פחות פחמימות. אבל... אליה וקוץ בה... יש בהם אלכוהול. ועל אלכוהול וסוכרת, אין לי פנאי לכתוב כרגע.

לבד

משתמש חדש
דחווווווף...
איזה הכשר יש למיץ ענבים "ענבי ירושלים"? ואיפה אפשר לקנות אותו בבני ברק???

לבד

משתמש חדש
הייתי במשקאות ישראל, אבל ענבי ירושלים מכיל כ19 סוכרים ל100 מגרם, ולעומתו 'קדם' מכיל כ15,
ומבדיקה נוספת גם יקבי כרמל מכיל כ14 ל100 גרם. כך שאינני מבין למה הייתי צריך לטרוח עד מול איצקוביץ בשביל דבר לא יחודי כלל.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
הייתי במשקאות ישראל, אבל ענבי ירושלים מכיל כ19 סוכרים ל100 מגרם, ולעומתו 'קדם' מכיל כ15,
ומבדיקה נוספת גם יקבי כרמל מכיל כ14 ל100 גרם. כך שאינני מבין למה הייתי צריך לטרוח עד מול איצקוביץ בשביל דבר לא יחודי כלל.
מי הטריח אותך לשם?

לבד

משתמש חדש
באחת ההודעות הקודמות... שלחו אותי לשם...
כרמל זה המיץ ענבים הפשוט נראה לי.. לא זוכר במדוייק.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לתוספת אינטליגנציה-
לסוכר ענבים קוראים גלוקוז
לסוכר לבן קוראים סוכרוז
לסוכר פירות קוראים פרוקטוז
לסוכר החלב קוראים לקטוז

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה