דרוש מידע אשכול דמי הניהול בקרנות פנסיה השתלמות וגמל

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
סליחה על השאלה
אבל איזה מסלול במיטב ד"ש הוא הברירת מחדל ?
המסלול הזה - מסלול מדד S&P 500 , הוא הברירת מחדל או מסלול אחר ?

וגם מה זה אומר ברירת מחדל - שאם לא בחרתי מסלול , אז באופן אוטומטי הפנסיה שלי הולכת למסלול הזה ?

מיטב דש היא חברה שהיא ברירת מחדל.
בתוך מיטב דש יש מסלולי השקעה שונים.
כל עוד לא בוחרים אחרת הכסף יושקע אוטומטית במסלול תלוי גיל.
בשביל להשקיע במחקה מדד s&p500 צריך לבחור.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מספיק לי לראות את האיזון אקטוארי שלהם כדי לקבל רגליים קרות.
האיזון שלהם הוא חיובי, וזה די סותר את זה שהם קרנות ברירת מחדל, זה כנראה בגלל שהם חדשות.

מדד השירות שלהם שמתפרסם ע"י הרשויות הוא מעולה.
ויותר מאשמח אם תעלו לכאן סיפור ספציפי של סוכנים אחרים, המאששת את הטענה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כל עוד הסוכנים הם אלו שמתמודדים עם תביעות, מותר להם לא להמליץ על קרנות ברירת מחדל.
אף אחד לא אומר שאסור להם.
יתכן שגם מותר להם להמציא נתונים כדי להרוויח מעוד לקוח, אבל אני כתבתי את העובדות שאני יודעת!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האיזון שלהם הוא חיובי, וזה די סותר את זה שהם קרנות ברירת מחדל, זה כנראה בגלל שהם חדשות.
אלטשולר שחם ומיטב דש שניהם קרנות נבחרות [ברירת מחדל לשעבר] ושניהם וותיקות ודי גדולות עם איזון אקטוארי חיובי וכך הם היו עוד הרבה לפני שהם נהיו קרנות נבחרות.

טענות של סוכנים נגד הקרנות הנבחרות שכידוע הם לא מרוויחים מהם כמו מהחברות האחרות צריכות להילקח בעירבון מוגבל...

ירושלמי צעיר

משתמש חדש
הפנסיה שלי בהראל ישיר מהחברה בלי סוכן, האם אני יכולה לעבוד דרך סוכן? האם שייך להוזיל דרך סוכן את דמי הניהול? או שאחרי שאני אצלם אין לסוכן אפשרות לקחת את זה

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
הפנסיה שלי בהראל ישיר מהחברה בלי סוכן, האם אני יכולה לעבוד דרך סוכן? האם שייך להוזיל דרך סוכן את דמי הניהול? או שאחרי שאני אצלם אין לסוכן אפשרות לקחת את זה
יש אופציה עשות את זה, אבל בדרך כלל סוכנים לא יאהבו לעשות מינוי סוכן כי הם לא מרוויחים על זה עמלה וזו עבודה בחינם.
לפעמים סוכנים יעשו תמורת שכר טרחה.

רק אושר!

משתמש מקצוען
שאלה למומחים פה
פניתי בבקשה להפחתה בדמי ניהול ואז גיליתי שבטעות במהלך תקופה מסוימת פתחו לי 11 קרנות השתלמות מאותו מעסיק,קרן מרכזית עם סכום גדול יותר ועוד הרבה קטנות (כ10 חודשים שכל פעם פתחו קרן)
החברה לא מוכנה לחבר אותם עד שהן תהיינה נזילות, וממילא גם לא להפחית בדמי ניהול כי זה קופות קטנות...
אין לי מושג של מי הטעות (בחברה טוענים שהטעות של המעסיק)
יש מה לעשות???

ירושלמי צעיר

משתמש חדש
יש אופציה עשות את זה, אבל בדרך כלל סוכנים לא יאהבו לעשות מינוי סוכן כי הם לא מרוויחים על זה עמלה וזו עבודה בחינם.
לפעמים סוכנים יעשו תמורת שכר טרחה.
ולהוריד את דמי הניהול מול החברה עצמה זה מורכב מידי?
יש לי הפקדה מתחילת שנה 14 א"ש וצבירה 80 א"ש ואני משלמת 0.9 מהפקדה 0.19 מצבירה יש לי דרך להוריד את זה אם אני נשארת באותה קופה?

A052

משתמש סופר מקצוען
שאלה למומחים פה
פניתי בבקשה להפחתה בדמי ניהול ואז גיליתי שבטעות במהלך תקופה מסוימת פתחו לי 11 קרנות השתלמות מאותו מעסיק,קרן מרכזית עם סכום גדול יותר ועוד הרבה קטנות (כ10 חודשים שכל פעם פתחו קרן)
החברה לא מוכנה לחבר אותם עד שהן תהיינה נזילות, וממילא גם לא להפחית בדמי ניהול כי זה קופות קטנות...
אין לי מושג של מי הטעות (בחברה טוענים שהטעות של המעסיק)
יש מה לעשות???
המעסיק לא יכול לפתוח קרנות השתלמות, הוא רק מפקיד לחשבון של החברה (אא"כ זה טעות במערכת הסליקה שאיתה המעביד עובד).

זו יותר ודאי טעות של החברה, ואם הם לא מסכימים לאחד זו באמת בעיה כי כל עוד זה לא מאוחד זה כאילו יש קרן חדשה כל חודש, וכל קרן תהיה נזילה רק 6 שנים אחרי ההפקדה, כך שכל קרן תונזל בתאריך אחר.

תפנו בכתב לרשות שוק ההון, ובעז"ה תראו ניסים.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
המעסיק לא יכול לפתוח קרנות השתלמות, הוא רק מפקיד לחשבון של החברה (אא"כ זה טעות במערכת הסליקה שאיתה המעביד עובד).

זו יותר ודאי טעות של החברה, ואם הם לא מסכימים לאחד זו באמת בעיה כי כל עוד זה לא מאוחד זה כאילו יש קרן חדשה כל חודש, וכל קרן תהיה נזילה רק 6 שנים אחרי ההפקדה, כך שכל קרן תונזל בתאריך אחר.

תפנו בכתב לרשות שוק ההון, ובעז"ה תראו ניסים.
זה לא נכון,
ניתן להשליך וותק בין כמה קופות, בוודאי אם הם על שם אותו מעסיק.
ולפעמים זה אפילו כדאי שיהיה כמה קרנות.
יש לי הפקדה מתחילת שנה 14 א"ש וצבירה 80 א"ש ואני משלמת 0.9 מהפקדה 0.19 מצבירה יש לי דרך להוריד את זה אם אני נשארת באותה קופה?
לא נשמע מספיק יקר בשביל הם ירצו להוזיל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
דרך החברה עצמה יותר קל להוזיל...
ואם לא מצליחים אפשר גם להעביר לחברה אחרת שתתן לכם דמי ניהול יותר זולים. [ישירות או דרך סוכן]

ד. מ.

משתמש מקצוען
אגב, כתבה מעניינת על דמי הניהול בS&P 500 (מקווה שזה קשור לאשכול הזה)

מאן דאמר

משתמש מקצוען
יש לי שאלה על דמי ניהול לא בפנסיה וכדו'. אלא בקרן נאמנות מנוהלת.

האם דמי ניהול של 2% מהצבירה כל שנה הם סבירים, או שזה עושק?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי שאלה על דמי ניהול לא בפנסיה וכדו'. אלא בקרן נאמנות מנוהלת.

האם דמי ניהול של 2% מהצבירה כל שנה הם סבירים, או שזה עושק?
זה מקובל יחסית בתחום של קרנות נאמנות מנוהלות, ועדיין זה לא אומר שזה לא עושק.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה