דרוש מידע אשכול דמי הניהול בקרנות פנסיה השתלמות וגמל

אהוד723

משתמש רשום
לי הייתה פנסיה בהראל ולקחו לי 3 אחוז מההפקדה ועוד חצי אחוז מהצבירה (וזה אחרי שלפני כמה שנים הסוכן שלי פשוט נדנד להם המון עד שהורידו לי מדמי הניהול הגבוהים יותר שהם לקחו לי לפני כן - נדמה לי 6 אחוז מהפקדה ולא זוכר כמה מהצבירה). אז התקשרתי לשאול אם מוכנים להוריד ואמרו לי שלא.
בלי לחשוב הרבה פשוט שלחתי פניה לאטלשולר שאני רוצה לעבור אליהם, וחתמתי להם על תנאים טובים בהרבה. אני חושב שזה היה אחוז אחד מהפקדה ועוד 0.22 אחוז מהצבירה, או משהו כזה.
לא עבר יותר מיום אחד מאז שחתמתי להם ועברתי לאטשולר, ופתאום אני מקבל טלפון מ"שימור לקוחות" של הראל, ויש להם פתאום הצעה טובה יותר בשבילי, וגם נתנו לי שני אפשרויות ששניהם טובות יותר ממה שהיה לי באלטשולר:
0.9 מהפקדה ו0.09 מצבירה או 1.3 מהפקדה ו0.05 מצבירה.
אז חתמתי להראל שאני רוצה לחזור אליהם. (בקשר לשתי האפשרויות שהם נתנו לי - אני בחרתי באפשרות השניה, אבל זה תלוי בכמה יש לך כבר מופקד, ובדרך כלל מי שמתחיל עדיף לו האפשרות השניה ומי שיש לו כבר סכום משמעותי מופקד עדיף לו האפשרות השניה).

זה רק מראה שכל מה שצריך זה פשוט להיות רציני ולעבור למתחרה. אל תדאג - יחפשו אותך.

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
מה אתם אומרים?
יש לי בהראלקרן פנסיה שדמי ניהול מצבירה 0.17 ומהפקדה 1.7, האם זה משתלם או שיש מה להוזיל או לעבור לחברה אחרת?
עד עכשיו הייתי במסלול הלכה, עכשיו עברתי לs&p 500.

אהוד723

משתמש רשום
מה אתם אומרים?
יש לי בהראלקרן פנסיה שדמי ניהול מצבירה 0.17 ומהפקדה 1.7, האם זה משתלם או שיש מה להוזיל או לעבור לחברה אחרת?
עד עכשיו הייתי במסלול הלכה, עכשיו עברתי לs&p 500.

למה אתה לא בודק במה שכתבתי בהודעה שמעליך? גם אני בהראל ותראה שם לכמה הוזלתי אותם בפעולה טכנית אחת.

דרך אגב, נדמה לי שזה בכלל לא קשור למסלול. גם אני במסלול הלכה ואף קרן פנסיה לא שאלה אותי בקשר למסלול ונראה לי שאין לזה משמעות מבחינת דמי הניהול.

אהוד723

משתמש רשום
אז חתמתי להראל שאני רוצה לחזור אליהם. (בקשר לשתי האפשרויות שהם נתנו לי - אני בחרתי באפשרות השניה, אבל זה תלוי בכמה יש לך כבר מופקד, ובדרך כלל מי שמתחיל עדיף לו האפשרות השניה ומי שיש לו כבר סכום משמעותי מופקד עדיף לו האפשרות השניה).

אופס. בטעות כתבתי לא נכון. הנכון הוא שבדרך כלל מי שמתחיל עדיף לו האפשרות הראשונה ומי שכבר יש לו סכום משמעותי מופקד עדיף לו האפשרות השניה.

שלוות נפש

משתמש פעיל
דרך אגב, נדמה לי שזה בכלל לא קשור למסלול. גם אני במסלול הלכה ואף קרן פנסיה לא שאלה אותי בקשר למסלול ונראה לי שאין לזה משמעות מבחינת דמי הניהול.
סליחה על החפירה
אבל למה אתה במסלול הלכה ולא במסלול קצת יותר משתלם שגם הוא כשר?
לא חבל על הכסף?
אולי זה ישכנע אותך

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא עבר יותר מיום אחד מאז שחתמתי להם ועברתי לאטשולר, ופתאום אני מקבל טלפון מ"שימור לקוחות" של הראל, ויש להם פתאום הצעה טובה יותר בשבילי, וגם נתנו לי שני אפשרויות ששניהם טובות יותר ממה שהיה לי באלטשולר:
קרה לאחרונה?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כדאי לנסות להשיג יותר, או לשמוח בחלקי?
יש אפשרות ליותר זול, אבל אני לא יודעת כמה מאמץ שווה להשקיע בזה, במיוחד שאתם נעולים על הראל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
מה עדיף 1.49 מהפקדה 0.05 מצבירה
או 0.9 מהפקדה 0.13 מצבירה

יש בצבירה מעל 300 K והפקדות כ5K כל חודש.
@השקעות R הון @ט.ט.ט. @מקצועי בלבד
הראשונה לטווח ארוך
השניה לטווח קצר
אני בכל מקרה ממליצה ללכת תמיד על המשתלם לטווח ארוך
תבדוק גם לכמה שנים ההבטחה של הדמי ניהול האלו

לייבלה עיצוב שמדבר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מה אתם המקצועניים אומרים על המחיר של

המחיר לקרן פנסיה
מצבירה
0.17%
מהפקדה
1.3%

קרן השתלמות
מהפקדה
0%
מצבירה
0.50%

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה