עזרה אנא שימו לב, חשש לחילול ד'!!!

מצב
הנושא נעול.

976חני

משתמש מקצוען
עוד הערה
כתושבת במרכז עיר חרדית, ואמא בעצמי ב"ה
הסובלים הראשונים מה"תרבות" של הנקיון- זה אנחנו!
למי כיף לצאת מהבית להררי אשפה? הרחובות תמיד מלוכלכים, חדרי הפחים- שד' ישמור...
חינוך מתחיל מהבית, לא מהרכבת
להרגיל ילד לזרוק לפח , לחכות בתור, להגיד תודה ובבקשה זה חלק מחינוך בסיסי (לטעמי בכל אופן)

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אבל יותר מזה, למה בכלל להקשות על נותני השירות?
כמו שבבית הספר מחנכים את התלמידים להרים כיסאות על השולחנות כדי להקל על המנקות, כי לנו זה כיסא אחד ולהן זה מאות, כך גם ראוי להקל על מי שמנקים לנו את הרחוב כי לנו זה לכלוך אחד ולהם זה עבודה שלא נגמרת.
אוףףףף כמה שזה נכון
היה לי קרוב משפחה ז''ל שעבד בעבודה הזאת,
תפקידו היה ניקיון ולא סבלות!!
הוא עבד בעבודה אחרת ואת זה הוא עשה כהשלמה לפרנסת הבית יהודי קשה יום.
הוא היה מספר לאבא שלי כמה זה מפרק לו את הגב להרים מאות כיסאות כל יום,
אבא לי בתמימותו אמר לו 'דבר עם המנהל'
והוא היה מוריד דימעה בקצה העיין ואומר 'אלף פעמים דיברתי,ביקשתי,התחננתי'
זה פשוט לא מעניין אותו.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
ואני קורא מה כותבים ולא מאמין,
במקום להתנצל,להשתדל,להבין,
אומרים :
מה הנחיתות מולם
אשכנזים נרואים
יש להם ילד וכלב ולנו ב''ה..
יש להם סמרטפון
יש להם אוזניות
הכל זה להם ולהם..
אדם שלא מבין שהמרחב הציבורי זה מקום קדוש גם בלב שכונה חרדית וגם ברכבת מלאה בחילונים
אי אפשר להסביר לו - דו שיח של חרשים - עצוב.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
ובגלל שהחילונים מתנהגים ככה, גם לנו מותר, מדהים
אני לא חושב שאמרו שמותר, אני חושב שבסך הכל אמרו שלא יגידו כאן שזה רק החרדים.(תעבור על התגובות, לא חסרות תגובות עם משמעות כזו)

112123

משתמש מקצוען
אדם שלא מבין שהמרחב הציבורי זה מקום קדוש גם בלב שכונה חרדית וגם ברכבת מלאה בחילונים
כילד אם עליתי על ספסל ברחוב עם נעלים ההורים שלי היו מבקשים ממני לחזור "ולנקות" את האבק הבלתי נראה שהשארתי רק ע"מ לחנך אותי שיש עוד אנשים ברחוב מלבדי
אם "הטסתי" מטוסי נייר מהחלון היו שולחים אותי לאסוף אותם
אם קשקשתי מעט בחדר מדרגות, שלחו אותי לנקות את זה עם חומר ניקוי וסקוצ'...
אבל כמו שאמרת... תסביר לעיוור מלידה מה ההבדל בין צבע כתום לאדום

שפיץ

משתמש פעיל
אני יודעת שלחלקכם זה ישמע מוגזם אבל תנסו להבין.
בנסיעה באוטובוס המון אנשים אוכלים המון-וזה מאוד מובן.
אבל בבקשה בבקשה, תנסו להתחשב בקטע של ריח ורעש.
נסעתי שבוע שעבר מבני ברק לצפת-אחת הנסיעות הכי מתישות שיש בלי לקחת פקקים בחשבון.
ולידי התיישבה בחורה חביבה שחזרה מסיבובי סיבובים ברבי עקיבא
(כן כולנו צפוניים ומתלהבים מהחוויה הקולינרית המדהימה של פיצוחים-חמצוצים-גלידות וכו' בד"ץ) במשך כל הדרך ללא הפסקה היא אכלה. פיצוחים פופקורן דוריטוס חמוץ חריף...
זה נשמע התערבות וחטטנות בוטה מצידי?!
לא. כיהיא ישבה צמוד אלי, השקיות המעטירות מעלי, ואני רגישה לקולות של אוכל בטירוףףף.
האוטובוס מפוצץ ואין לאיפה לעבור אוזניות עם מוסיקה בפול ווליום לא עזרו ותודה ששאלתם, היא הייתה מאלו שנהנים לשמוע את הקראנצ'
אז אולי אתם לא מכירים אנשים שרגישים לקולות אבל תחשבו על נשים המצבים שנמצאות לידכן באוטובוס וטיפה תתחשבו טוב?

תודה על האשכול וסליחה על הסטיה מהנושא...

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ואני קורא מה כותבים ולא מאמין,
במקום להתנצל,להשתדל,להבין,
אומרים :
מה הנחיתות מולם
אשכנזים נרואים
יש להם ילד וכלב ולנו ב''ה..
יש להם סמרטפון
יש להם אוזניות
הכל זה להם ולהם..
ממש כך… רק לחילוני יפריע רעש ולכלוך? אני כחרדית שעולה על רכבת/אוטובוס/באה לפארק סובלת מהרעש והלכלוך לא פחות מהם. ולא, אין לי הכלה והבנה לכך שהם חרדים כמוני עם עשר ילדים אז הכל בסדר…. על כל אחד מוטלת החובה לחנך את ילדיו ולשמור על התנהגות נאותה במרחב הציבורי גם אם אין חילוני באזור.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושב שאמרו שמותר, אני חושב שבסך הכל אמרו שלא יגידו כאן שזה רק החרדים.(תעבור על ההודעות לא חסר עם משמעות כזו)
לא זה ממש לא חרדים
מי שעוקב יש אתרים שכותבים בכל יום ראשון כמה טון אשפה נאספה בשטחים ציבוריים ובפארקים
אף חרדי לא בילה שם בשבת..
וזה לא העיניין
העיניים להבין שיש בעיה ולא לתרץ תירוצים - לתרץ פתרונות !

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אשכנזים נרואים
*נאורים
מסכים איתך עם כל מילה אבל למה צריך להיות חילוני בשביל לא לסבול מרעש ובלאגן בנסיעה? ועוד הרי החילוני הזה הוא חתיכת כלומניק שקוע בעולם הזוי הדעות שלו עקומות והוא לא מודע שיש לו בעיה בחשיבה. ממנו אתה מפחד??

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נופש זה נופש
ילדים זה ילדים
תסתכלו איך חילונים מתנהים במקומות הבילוי שלהם. ולא, הם לא מתביישים בזה.
ילדים שנוסעים פעם ראשונה ברכבת הם מתרגשים, והם מדברים בקול, והם רצים, וזה בסדר גמור, וזה טבעי, וזה חמוד, ולא צריך להתבייש בזה
החילנים שמרגישים שהמדינה שלהם ואין להם בעיה להעיר ולצעוק על כל חרדי שמטריד את מנוחתם - הם שמתנהגים לא כראוי.

ככר השוק

משתמש מקצוען
אלה תופעות שאופייניות בכל חברה בעולם, לאוכלוסיות ברמה סוציואקונומית נמוכה.
הזנחה של המרחב הציבורי, רעש, ונדליזם, בקורונה ראו איך בכל העולם החברות העניות לא נזהרו ולא ניסו להמנע מהדבקה. יש יותר פציעות של ילדים. השמנה וסכרת.

אז נכון שגם לציבור הכללי בישראל יש את השכבות החלשות שלו שמלכלכות בפארקים וצועקות באוטובוסים. אליהם אנחנו משווים את עצמנו? להם אנחנו דומים? היינו אמורים להיות חברת מופת, לא חברה עניה שמסמנת v על כל מה שמאפיין אוכלוסיות עניות וחלשות בעולם. האם נח לנו עם הדמיון לאפרו אמריקאים, בדואים והשכבות הכי חלשות בישראל? אנחנו מוכנים להשוואה לערסים שלא מוכנים לקבל במלונות כי הם מלכלכים ומתנהגים בחוסר תרבות?

אנחנו מחנכים את הילדים שלנו לאצילות. לנימוסים. למכובדות. הם לא "סוציו אקונומי נמוך". הם הילדים הכי חשובים בעולם ואנחנו דורשים מהם להיות מנומסים ושקטים ונקיים ובריאים גם אם יש אחרים שלא.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אלה תופעות שאופייניות בכל חברה בעולם, לאוכלוסיות ברמה סוציואקונומית נמוכה.
הזנחה של המרחב הציבורי, רעש, ונדליזם, בקורונה ראו איך בכל העולם החברות העניות לא נזהרו ולא ניסו להמנע מהדבקה. יש יותר פציעות של ילדים. השמנה וסכרת.

אז נכון שגם לציבור הכללי בישראל יש את השכבות החלשות שלו שמלכלכות בפארקים וצועקות באוטובוסים. אליהם אנחנו משווים את עצמנו? להם אנחנו דומים? היינו אמורים להיות חברת מופת, לא חברה עניה שמסמנת v על כל מה שמאפיין אוכלוסיות עניות וחלשות בעולם. האם נח לנו עם הדמיון לאפרו אמריקאים, בדואים והשכבות הכי חלשות בישראל? אנחנו מוכנים להשוואה לערסים שלא מוכנים לקבל במלונות כי הם מלכלכים ומתנהגים בחוסר תרבות?

אנחנו מחנכים את הילדים שלנו לאצילות. לנימוסים. למכובדות. הם לא "סוציו אקונומי נמוך". הם הילדים הכי חשובים בעולם ואנחנו דורשים מהם להיות מנומסים ושקטים ונקיים ובריאים גם אם יש אחרים שלא.
יש הבדל בין לצעוק באוטובוס או בכל מקום אחר לבין מקום בילוי
הרכבת כרגע היא מקום בילוי של החרדים

חוט השני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי זה שהיו כמה שכתבו שגם החילוניים מתנהגים ככה ושלא יטיפו לנו מוסר וכו',
הנקודה היא שבתוך תוכם הם מצפים מאיתנו להתנהגות אחרת דוקא בגלל שהם יודעים
שאנחנו מחנכים לערכים ומוסר

תילתן

משתמש סופר מקצוען
וגם אנחנו גרים לא רחוק מפארק קטן
חילונים מאוד אוהבים לעשות שם ימי הולדת מושקעים עם המון מוזמנים,
כשאנחנו רואים אותם מתחילים להתקפל ואת הזבל לדחוף מתחת לצמיחה במקום לאסוף לפח אני מטלפן מיד למוקד העירני,
בד''כ 5 דקות יש פקח קשוח וקונס בלי רחמים, בצק רב.
בעונה הזאת מגיעים גם הרבה משפחות מהמגזר
99% מתנהגים למופת אוספים אחרי הילדים הכל,
האחוז שלא
אני לא יזמין להם פיקוח כמובן
אבל אני יורד (בעיקר אם זה מנחה-מעריב) ואני מעיר להם,
99 מקבלים ביקורת בהבנה, אוספים את שלהם ושלום על ישראל
אחוז אחד מתחיל 'למה מה' למה מי אתה'
'זה לא אנחנו'
גם החילונים מלכלכים,
אני ישר עולה הביתה אני יודע שזה יהיה דו שיח של חרשים

ככר השוק

משתמש מקצוען
יש הבדל בין לצעוק באוטובוס או בכל מקום אחר לבין מקום בילוי
הרכבת כרגע היא מקום בילוי של החרדים
גם הבדואים חושבים שהכבישים בדרום הם מקום הבילוי שלהם. מי שלא מבין מה ההבדל בין מרחב ציבורי למרחב פרטי, מעיד על עצמו שהוא לא מתורבת. הוא עומד בשורה אחת עם האוכלוסיות הכי פרימיטיביות בעולם.

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אולי אני צריך בדיקת עיניים/אוזניים, אתמול היה פסטיבל של חילונים ליד פארק אשדוד, עברנו שם בטעות,
אוי כמה מגעיל, הררי אשפה וזבל גלידות ארטיקים ושאריות אוכל על הכביש/מדרכה, לא היה סיכוי ואפשרות לעבור עם עגלת תינוק,
צעקות רמות קללות דיבור מגעיל ודוחה, לא הייתה לנו ברירה, חזרנו ועשינו סיבוב ארוך להגיע לפארק אשדוד ליד מרינה.
הגענו לפארק אשדוד, אוי "נחת" מלא משפחות ילדים משתובבים, אוי כמה חמוד, אחד עם כדור השני עם קורקינט, יושבים להם משפחות ואוכלים יחד, נוטלים ידיים מברכים, חלקם השאירו שם את הזבל על השולחנות, (אפשר לחשוב, קרטון ריק של פיצה, בקבוק קולה ריק) עדיין הייתה אפשרות למשפחה נוספת להתיישב על המקום שם.
נהניתי מאוד....

טאבו

משתמש סופר מקצוען
*נאורים
מסכים איתך עם כל מילה אבל למה צריך להיות חילוני בשביל לא לסבול מרעש ובלאגן בנסיעה? ועוד הרי החילוני הזה הוא חתיכת כלומניק שקוע בעולם הזוי הדעות שלו עקומות והוא לא מודע שיש לו בעיה בחשיבה. ממנו אתה מפחד??
כל חילוני הוא כלומניק ששקוע בעולם הזוי עם דעות עקומות ויש לו בעיה בחשיבה??
כמו שציינתי, אני גרה בעיר מעורבת והשכנים שלי ודאי אינם כאלה
אבל אני יורד (בעיקר אם זה מנחה-מעריב) ואני מעיר להם
כל הכבוד! לא מובן מאליו בכלל!
ודעה שכנראה לא פופולארית כאן :( גם מי שלא שומר תורה ומצוות הוא אח שלנו ולמה לא אכפת גם מהממון שלהם והאם אפשר קודם להזהיר אותם לפני שמזמינים להם משטרה

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
מי שלא מבין מה ההבדל בין מרחב ציבורי למרחב פרטי
לא הבנתי, לשיטתך במרחב הציבורי צריך להתנהג יפה ובפרטי לא?
כאילו בבית אפשר להיות חיות אבל בחוץ לעשות הצגה?
ההבדל הוא, לטעמי, בין מקום בילוי (לונה פארק, בריכה, מתקני שעשועים וכד') לבין מקום שגרה.
ואם הילד שלך רוצה קצת להכיר את הרכבת ולעבור מקרון לקרון ואתה מאלץ אותו לשבת כמו בובה במקום אז אני מרחם עליו ועליך.

אגב, מעניין שכל אלו שגיבורים גדולים לתקוף כאן את אחיהם החרדים ולהשוות אותם לכושים ותאילנדים, מתרגשים מאד מאיך החילוני המצוי מסתכל עליו
נקודה למחשבה..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה