עזרה אנא שימו לב, חשש לחילול ד'!!!

מצב
הנושא נעול.

The gardeners

משתמש פעיל
מה ההשוואה פה בין חרדים לחילונים לכל אורך האשכול?
אנחנו בני מלכים, נסיכים.
ככאלו, אנחנו מחנכים את עצמנו להתנהג במורה הולמת ולכבד את מעמדנו.
וגם אם כרגע אנחנו מבלים בקרבת פשוטי העם, זה לא הופך אותנו לכאלו, ואין שום מקום להשוואה בינינו.
זה הכל

B383

משתמש פעיל
נגשתי להסב את תשומת ליבה של משפחה שאכן לא שמה לב כמה רעש היא מייצרת, ונתקלתי בתגובה מזלזלת :"עכשיו זה לא 12 בלילה, מותר להרעיש"
בלת''ק
איזה תשובה לא מכבדת:mad::mad::mad:
סתם נתקלת במשפחה חסרת נימוס
איזה התנהגות מזעזעת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
קיצור....
חבל שאני ימשיך למה זה העלה לי את הפיוז....

The gardeners

משתמש פעיל
ואם הילד שלך רוצה קצת להכיר את הרכבת ולעבור מקרון לקרון ואתה מאלץ אותו לשבת כמו בובה במקום אז אני מרחם עליו ועליך.
ואם אתה לא רואה הבדל בין "להכיר קצת את הרכבת" לבין להתפרע, לשחק מחבואים, לשמוע מוזיקה וללעוס חטיפים בקולי קולות, אז רחמי עליך

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ואם אתה לא רואה הבדל בין "להכיר קצת את הרכבת" לבין להתפרע, לשחק מחבואים, לשמוע מוזיקה וללעוס חטיפים בקולי קולות, אז רחמי עליך
הבאתי סקאלה מאד ברורה של "לעבור מקרון לקרון" ושל "לשבת כמו בובה"
את החטיפים והלעיסות שאתה רואה משום מה רק אצל החרדים (כי החילנים הצעירים מה זה מנומסים.... אוי...להתנמס מרוב מתיקות...) על זה לא דיברתי.
ואגב הכותרת של האשכול...
אתם זוכרים את מתקפת המשטרה על בני ברק לפני תקופה?
זה קרה רק בזכות איפוניסטית שצילמה את הבחורים מוויזניץ תוך כדי שהיא אומרת " חילול ה' אוי חילול ה' אוי חילול ה' " ובגלל ההסרטה הזו, ורק בגללה, המשטרה הרגישה שהיא מושפלת והיא צריכה להתנקם בחרדים
אז בהזדמנות זו נודה כולנו לאותה גברת מוסרית

רפ

משתמש סופר מקצוען
מה ההשוואה פה בין חרדים לחילונים לכל אורך האשכול?
אנחנו בני מלכים, נסיכים.
ככאלו, אנחנו מחנכים את עצמנו להתנהג במורה הולמת ולכבד את מעמדנו.
וגם אם כרגע אנחנו מבלים בקרבת פשוטי העם, זה לא הופך אותנו לכאלו, ואין שום מקום להשוואה בינינו.
זה הכל
אם לא ההשוואה בין חרדים לחילונים, האשכול הזה לא היה נפתח.

The gardeners

משתמש פעיל
הבאתי סקאלה מאד ברורה של "לעבור מקרון לקרון" ושל "לשבת כמו בובה"
את החטיפים והלעיסות שאתה רואה משום מה רק אצל החרדים (כי החילנים הצעירים מה זה מנומסים.... אוי....) על זה לא דיברתי.
לא דיברתי על חרדים וחילונים.
תבדוק לכל אורך ההודעות שלי בבקשה ותגיד אם טעיתי.
לא מדובר פה על חוסר תרבות ה"י של לעבור מקרון לקרון ובאמת לא נדרש מילדים שישבו במשך שעתיים מבלי להתיק את מבטם מן החלון.....
לא על זה התלונות.
מדובר פה, שוב, על זה שאנחנו האליטה של הציבור. (נסיכים, אם כך, זה נשמע לך יותר טוב).
גם לנסיך מותר להסתקרן ולבדוק במה מדובר בפעם הראשונה שהוא נמצא ברכבת, אבל מתוקף מעמדו, מצופה ממנו שיעשה את זה בצורה מכובדת והולמת, לא כבן שוק.

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
כ"כ נכון!
ומה עם אמהות שמחליפות!! טיטול!!
בקרון רכבת?
מי שמחליפה טיטול בקרון ברכבת
מחתלת גם ברחוב או בגינה

זה כבר בעיה מסוג שונה
צריך לעשות סוויטש במח

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כמובן שמשפחות צריכות לשמור על ילדיהם שלא יקפצו וישחקו תופסת ברכבת
אבל החילונים רגישים לרעש ילדים,למשל תינוקת בכתה ברכבת אני שומעת חילוני אומר
חבל שעליתי לרכבת..יש אצלם רגישות יתירה לרעש ילדים כי זה פחות מצוי אצלם
והשאר מסתכלים בכעס כאילו מה?

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מי שמחליפה טיטול בקרון ברכבת
מחתלת גם ברחוב או בגינה

זה כבר בעיה מסוג שונה
צריך לעשות סוויטש במח
לידיעת הציבור יש בשירותים ברכבת משטח החתלה

יהודיתו

משתמש מקצוען
אני לא יודעת אם אני המוזרה,
אבל לדעתי - נופש או לא נופש - ובלי להשוות בין ציבור אחד למשנהו -
יש לילדים בציבור שלנו הרבה איפה להשתפר .
אני נתקעת הרבה פעמים בהתנהגות לא ראויה (בלשון המעטה)
לי אישית, לא הגיוני, שילדים בני 10-12 דוחפים אנשים/מבוגרים כדי לעלות לאוטובוס או גם נשים בהריון וחוסם להם את הכניסה כדי להיכנס ראשונים וכאלה דברים.
או שאוכלים חטיף וזורקים את הנייר על הרצפה.
אולי בגלל שאני חוצניקית אני לא רגילה לכאלה דברים.
אבל יש מקום לשיפור .
אני לא אומרת, אני גם רואה ילדים מחונכים היטב, שאפילו יעזרו לאשה להוריד את העגלה באוטובוס או שיקומו לאשה מבוגרת. אבל זה לא הרוב , חד משמעית.
ואני רואה שהילדים מסתכלים על ההורים ועושים אותו דבר - שבוע שעבר, אני באוטובוס בירושלים , צריכה לרדת עם העגלה, גבר חסידי גם רוצה לעלות עם עגלה, פשוט נתן לי דחיפה אחורה כדי להיכנס ראשון לפני שאני יוצאת.
וכמובן שלא התנצל.
הייתי צריכה ללכת לדלת אחרת כי הוא חסם לי את המעבר.
אז מה מצפים מהילדים שלו...?

תילתן

משתמש סופר מקצוען
כמובן שמשפחות צריכות לשמור על ילדיהם שלא יקפצו וישחקו תופסת ברכבת
אבל החילונים רגישים לרעש ילדים,למשל תינוקת בכתה ברכבת אני שומעת חילוני אומר
חבל שעליתי לרכבת..יש אצלם רגישות יתירה לרעש ילדים כי זה פחות מצוי אצלם
והשאר מסתכלים בכעס כאילו מה?
למרות דעתי
בכי סביר של תינוק זה לא בעיה
מי שזה מפריע לו יש לקנות אטמי אוזניים

על הדרך

משתמש פעיל
ילדים שנוסעים פעם ראשונה ברכבת הם מתרגשים, והם מדברים בקול, והם רצים, וזה בסדר גמור, וזה טבעי, וזה חמוד,
זה מאד טבעי וחמוד, אבל בשביל זה יש הורים שיעזרו להם לרסן את ה"טבעי" כשזה מפריע לאחרים.
משפט פשוט ורגוע של הורים כמו: "ש.. קצת יותר בשקט, אנחנו במקום ציבורי" ו: "אי אפשר לרוץ כאן, זה לא מתאים" יעזור להם לגדול לאנשים מתחשבים.

תילתן

משתמש סופר מקצוען

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא
אבל התפקיד של האימא לטפל בזה
אף אחד לא יעיר לאימא שמנסה להרגיע פעוט בוכה ללא הצלחה,
אולי יתנו עצות או ינסו לעזור..
או שיתחרטו שעלו על הרכבת...וידאגו לאמר את זה

רפ

משתמש סופר מקצוען
גם נסעתי ברכבת והיה משפחה חרדית שבדרך כלל כשהם מגיעים לאיזה מקום הם אוספים משהו ומה אפשר לאסוף ברכבת????????
הם עברו ממקום למקום ואספו את שקיות האשפה.
על ישראלים שאוספים מגבות מהמלון כנראה עדיין לא שמעת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה