עזרה אם אפשר למנוע סבל מיותר מתינוקות וילדים וגם מבוגרים, אז למה לא?

saralulu

משתמש מקצוען
אני חרדתית מבדיקות דם, עירויים, חיסונים וכל מה שקשור להחדרת מחטים...
לאחרונה כשלא היתה לי ברירה ונאלצתי לעבור בדיקות דם וחיסון, מרחתי והספגתי בעור משחת אלחוש שהקלה עלי משמעותית!
ביקשתי מהרופא שלי מרשם רופא לאמלה ולא היה במלאי ונתנו לי תחליף שנקרא לידופרי-אבניר
אני מאמינה ששתי המשחות זהות בתוצאה שהן נותנות.
את החיסון למשל שעשיתי לא הרגשתי בכלל, וזה נדיר שאני לא מרגישה דקירה... מרחתי בערך 40 דק׳ לפני שחוסנתי, וכנ״ל לגבי בדיקות הדם - כשמרחתי הרבה לפני הבדיקה זה השפיע יותר, וכן בכל פעם שזה נספג בעור מרחתי שוב כמה וכמה פעמים בלי להתקמצן על החומר...
מה אני באה לומר, אם יש לנו אפשרות לחסוך מאיתנו כאב מיותר ובעיקר מילדים קטנים ופעוטות שעושים להם ספירת דם וחיסונים אז למה לא?
אני בעצמי הייתי עדה לכמה וכמה ילדים שחוסנו במרפאה בה שהיתי ונקרע הלב לשמוע אותם צורחים, אני כותבת אז זה בתור נקודה למחשבה שאם יש לנו דרך למנוע מהם להרגיש את הכאב אני חושבת שזו השתדלות שכדאי ומומלץ שכל הורה יעשה, אפילו שזה מטריח לקנות ולמרוח כמה פעמים לפני החיסון או ספירת הדם.
רק שחשוב מאד למרוח מספיק זמן לפני החיסון או בדיקות הדם וכו׳ לפחות שעה ויותר לפני הדקירה...
ולגבי חיסונים חשוב לשאול את האחות מראש איפה מחסנים כדי לדעת למרוח במקום הנכון.
בתקווה שדברי יביאו תועלת.
בברכת בריאות איתנה תמיד!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
במעייני הישועה מורחים לילדים לפני הכנסת עירוי...
תודה. שלא נצטרך.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רוב הילדים בןכים מהלחץ
לא מהכאב.

בייבי גרו

משתמש צעיר
תודה על השיתוף. נקודה מעניינת וחשובה.
יש בהחלט חיסונים צורבים שמכאיבים לקטנטנים,
השאלה האם מריחה חיצונית אכן תעזור, או שהצריבה היא מהחומר המוחדר פנימה?

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
מישהי פעם העירה את תשומת ליבי, לפני חיסונים או זריקות
לבדוק האם אין בעיה של אמלה עם החומר שמוזרק - האם זה הולך ביחד
בבדיקות דם זה פחות אמור להיות בעיה

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
לדעתי לא פותר את החרדה מבדיקת דם במצב של ורידים שטוחים
חומר האילחוש לא מונע את תחושת ה"טיילת" התת עורית

saralulu

משתמש מקצוען
מישהי פעם העירה את תשומת ליבי, לפני חיסונים או זריקות
לבדוק האם אין בעיה של אמלה עם החומר שמוזרק - האם זה הולך ביחד
בבדיקות דם זה פחות אמור להיות בעיה
שאלתי את האחות בטיפת חלב והיא אמרה שאין שום בעיה למרוח אמלה לפני חיסון.

saralulu

משתמש מקצוען
במעייני הישועה מורחים לילדים לפני הכנסת עירוי...
תודה. שלא נצטרך.
אצלי הבן שלי (כשהיה בן שנה) אושפז במעייני הישועה בגלל התייבשות ולא מרחו לו אמלה לפני העירוי וגם לא הציעו...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אצלי הבן שלי (כשהיה בן שנה) אושפז במעייני הישועה בגלל התייבשות ולא מרחו לו אמלה לפני העירוי וגם לא הציעו...
מתי זה היה?
אני מדברת על לפני 4 חודשים...

saralulu

משתמש מקצוען
מתי זה היה?
אני מדברת על לפני 4 חודשים...
מדובר על מקרה ממש טרי, ר״ה השנה!
וד״א קראתי לחדר הטיפולים שבו מנסים להכניס עירוים לתינוקות ולילדים קטנים ״חדר עינוים״.
לצערי מי ששומע מבחוץ ומבפנים מרגיש ככה...
אנחנו מוקמנו ממול והיה לנו מאד לא נעים :(
אני בכל מצב עשיתי לסיפור הזה סוף ולא הסכמתי שינסו לחפש לו וריד כ״כ הרבה פעמים, עד היום הצרחות הנואשות שלו עושות לי זכרון עצוב ומסייט.
בסופו של דבר כמו שהתעקשתי הביאו מומחה שמצא לו וריד תוך שניה, אושי שלומוביץ למי שמכירה.
אדם מיוחד מיוחד!!!!!!!!! שאני לא מרגישה שאני מספיק אצליח לתמצת את האישיות שלו ב 2 מילים, הציל אותנו ואותו!

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

כתוב על המשחות
שמותר לשימוש רק מגיל שנתיים
כך זכור לי.

יש משהו שמתאים לתינוקות קטנים ממש?

saralulu

משתמש מקצוען
בסיעתא דשמיא

כתוב על המשחות
שמותר לשימוש רק מגיל שנתיים
כך זכור לי.

יש משהו שמתאים לתינוקות קטנים ממש?
לא מה שידוע לי, בכל מצב שאלתי את האחות בטיפת חלב וגם בבית חולים אחותי מרחה לו לפני הבדיקת דם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה