עזרה אל-על

מרחבית

משתמש מקצוען
מה אתם מצפים שהחברה תעשה ולא ייקרא 'הדרת חרדים'?

שהיא תעשה מה שהיתה עושה במקרה שאדם לא דתי היה מסרב לשבת ליד נניח תינוק, או מכל סיבה אחרת. שהחברה תכריז הכרזות כאלה רק כמו שהיתה מכריזה במקרה חריג אחר, שלא קשור לחרדים ולדת.
כל תגובה שהיא חריפה מהרגיל רק מכיוון שמדובר בחרדי ובסיבה דתית - היא לא לגטימית.

מה עוד, שההכרזה הגיעה אחרי ההכרזה על 'חרם בגלל אפליית נוסעות'. ועל 'הזזת נוסעות'. כך שמובן לכל על מה המאבק.
זה לא חידוד נהלים תמים בעקבות עיכוב מטוס. לגמרי לא.

שירת הלווים

משתמש פעיל
התקרית היתה חריגה מאוד מאוד.
זהו שממש לא. פשוט מישהו העלה פוסט זועם לפייסבוק וזה תפס תאוצה הזויה.

אני על נוסע באלעל לא מעט. בדיוק על הקוו הזה. נכון שרוב מוחלט נוהגים כשורה!
אבל יש לא מעט שעושים רעש מיותר.

בערב חג ר"ה ראיתי איך קבוצת חסידים (נראה לי חסידי גור) ארגנו לעצמם 4 שורות לעצמם! וכל זה בלי להרים את הקול פעם אחת.
נשים חילוניות זזו וכיבדו. נכון, רובנו שפויים.

אבל את המעט הרעשן הזה, צריך להוקיע.

לא יתכן שכולם מסתדרים ורק הם לא.

יש כאלו שרואים ממש שליחות וסיפוק גדול כשהרעש נהיה גדול בגללם. רואים את זה על הפרצוף שלהם.
הלוואי ולי היה חתיכה קטנה מהיראת שמיים שלהם. אבל הם כל כך מנותקים ולא מבינים שהנזק שהם גורמים הוא כל כך גדול. וזה פשוט כואב.

איך יתכן שכולם מסתדרים ורק הם לא?

ראיתי אבא שממש מנבל את הפה שלו לייד הבן שלו כי בחורה ישבה שורה לפניו ולא הסכימה להחליף. וזה הפריע לו.

אנשים לפעמים פשוט מאבדים את זה.

כדאי שכל אחד יבחן טוב טוב את עצמו לפני שהוא נוסע. שישאל רב (!) על כל פרט כזה, איך צריך לנהוג, באיזה צורה.
והכי חשוב שלא ישכח, אפשר להשיג כמעט את הכל בצורה מכובדת ומכבדת.

החברה לא צריכה בשום אופן להתערב ולהזיז אנשים ממקומם בגלל דרישה פרטית
אף אחד לא חשב אחרת.
צריך לגשת יפה לבן אדם נחמד ולשאול אם איכפת לו להחליף.
לא עם האשה שלידך. אלא אתך.
ולא דרך הדיילת אלא אתה בעצמך תדאג לזה.

אלי שרמן

משתמש רשום
שהיא תעשה מה שהיתה עושה במקרה שאדם לא דתי היה מסרב לשבת ליד נניח תינוק, או מכל סיבה אחרת. שהחברה תכריז הכרזות כאלה רק כמו שהיתה מכריזה במקרה חריג אחר, שלא קשור לחרדים ולדת.
כל תגובה שהיא חריפה מהרגיל רק מכיוון שמדובר בחרדי ובסיבה דתית - היא לא לגטימית.

מה עוד, שההכרזה הגיעה אחרי ההכרזה על 'חרם בגלל אפליית נוסעות'. ועל 'הזזת נוסעות'. כך שמובן לכל על מה המאבק.
זה לא חידוד נהלים תמים בעקבות עיכוב מטוס. לגמרי לא.
אם הייתה קמה מהומה חרדית על כך שהכריחו חרדים לקום ממקומם בגלל אנשים שסירבו לשבת לידם, והחרדים היו מכריזים על חרם צרכנים, האם אל-על לא הייתה מפרסמת הודעה בסגנון כזה?
אני חושב שכן.
הויכוח בכל אופן מוצה מבחינתי. אין לי כל עניין להיות סנגור של אל-על.

מרחבית

משתמש מקצוען
יש כאלו שרואים ממש שליחות וסיפוק גדול כשהרעש נהיה גדול בגללם.

להוקיע, להסביר. ללמד אותם איך להסתדר - הכל נכון. מסכימה לגמרי. מתנגדת לגמרי לצורת התנהגות כזו.
רק לא לערבב. לא להצטרף ולהצדיק תגובות לא לגטימיות כלפינו.
זה שני מישורים.
מי שמנסה כל הזמן להכניס את רצונינו הלגטימי להפרדה ולצניעות במסגרת של 'הדרת נשים' ולהתייחס לזה לכן בחומרה יתירה ולהסית את הציבור כלפינו על ידי כך, לא נכון שנצטרף לזה אפילו לא במראית עין.
ושימו לב, הטענה שלהם לא היתה על הבלגן ועיכובים. אלא על 'הזזת נשים'.

סטודיו Anyway

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לידיעת כולם יש תשובה של הגר"ש וואזנר זצ"ל שאסור לארגן מנין ולהתפלל בעמידה וכו
מכל מיני נימוקים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדיון בכלל לא מתחיל מסיבה מאד פשוטה כי כל אדם שישקיע כמה שקלים ויקנה כרטיס דרך סוכן נסיעות ולא באינטרנט.
ויגיד לסוכן שהוא רוצה מקום רק ליד גבר והוא מוכן לשלם על זה.
יקבל.

כך שהכל טוב ויפה אבל על עקרונות משלמים תתארגנו נכון, תשלמו ותקבלו את כל העקרונות על מגש של כסף.

גם על עוף מהדרין אני משלמת יותר.

יש באמת אופציה כזאת?
אז על מה בכלל הויכוח? למה לא כולם עושים את זה?

(לח"מ אין שמץ מושג בענייני טיסות וחו"ל. עוקבת אחרי האשכול סתם מסקרנות).

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
יש חברות תעופה שמלכתחילה שמות עין על הציבור החרדי
והסטיגמה על ציבור זה- לא משהו.
חברת SWISS (סוויס-אייר) כשהיא רוצה להעניש דייל/ת היא נותנת להם
קו ציריך-תל אביב.
שמעתי את זה מכמה דיילות של החברה הנ''ל.
ובכל זאת- את חשבון הנפש עלינו לעשות, בין אם המניעים אנטישמיים או שיש דברים בגו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יש חברות תעופה שמלכתחילה שמות עין על הציבור החרדי
והסטיגמה על ציבור זה- לא משהו.
חברת SWISS (סוויס-אייר) כשהיא רוצה להעניש דייל/ת היא נותנת להם
קו ציריך-תל אביב.
שמעתי את זה מכמה דיילות של החברה הנ''ל.
ובכל זאת- את חשבון הנפש עלינו לעשות, בין אם המניעים אנטישמיים או שיש דברים בגו.

עוד מעט כשאגד תרצה להעניש נהג, היא תשים אותו בקו 3...
(ואולי זה כבר קרה :( )

חוזרת על שאלתי התמה והבורה: האם אכן אפשר להזמין מראש מקום אצל סוכן הנסיעות? מה העלות של השירות? ולמה לא כולם מזמינים אותו?

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש באמת אופציה כזאת?

האמת שאין אופציה כזאת, ואני אומר את זה מתוך נסיון, אף סוכן לא יכול לדעת על איזשהו מושב בטיסה אם נרכש ע"י גבר או אשה.
רק בצ'ק-אין אפשר לברר, וגם שם הפקיד/ה יכול לדעת רק לפי השם של הנוסע/ת אם זה גבר או אשה, כך שאם למשל יושב/ת לידכם איזה/ו דרום קוריאני/ת או סינגפורי/ת יהיה מאוד קשה לדעת לפי השם.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
חוזרת על שאלתי התמה והבורה: האם אכן אפשר להזמין מראש מקום אצל סוכן הנסיעות? מה העלות של השירות? ולמה לא כולם מזמינים אותו?
אפשרי (אבל לא תדעי האם לידך הוא גבר או אישה, אלא אם כן את טסה עם בעלך)
ואפשרי גם דרך האינטרנט בחברות מסוימות והוא כרוך בתשלום.
בדרך כלל זה עד 6 שעות לפני הטיסה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
האמת שאין אופציה כזאת, ואני אומר את זה מתוך נסיון, אף סוכן לא יכול לדעת על איזשהו מושב בטיסה אם נרכש ע"י גבר או אשה.
רק בצ'ק-אין אפשר לברר, וגם שם הפקיד/ה יכול לדעת רק לפי השם של הנוסע/ת אם זה גבר או אשה, כך שאם למשל יושב/ת לידכם איזה/ו דרום קוריאני/ת או סינגפורי/ת יהיה מאוד קשה לדעת לפי השם.

והאם אפשר לבחור מושב מבוקש אצל הסוכן, נניח - ליד חלון, או בשורות ראשונות?
כי במקרה של בעיה, עם מושב כזה בוודאי יהיו רבים שישמחו להחליף, גם בלי התערבות הצוות.

והאם אין אפשרות לגשת לצ'ק אין יחד עם שני גברים נוספים, וכך לוודא שיהיה רצף מושבים גברי?

שלס

משתמש מקצוען
ככל שידוע לי, בצ'ק אין הם יכולים לראות MEN או WOMEN, ואולי זה רק במערכות של חברות מסויימות.

ששונית

משתמש מקצוען
בצ'ק אין אפשר בהחלט לבקש לשבת ליד גבר או אישה וזה מה שבעלי תמיד עושה.
כמה קוריאנים כבר נוסעים בקו נתבג - גי אף קי?

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם אפשר לבחור מושב מבוקש אצל הסוכן, נניח - ליד חלון, או בשורות ראשונות?
כי במקרה של בעיה, עם מושב כזה בוודאי יהיו רבים שישמחו להחליף, גם בלי התערבות הצוות.
ברור שזה אפשרי, וגם באופן עצמאי דרך האינטרנט, וזו באמת עצה טובה.
אבל בהחלט א"א לדעת אם זה ליד הוא גבר או אשה

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

imac100

משתמש מקצוען
יש באמת אופציה כזאת?

יש לי נסיון של לא מעט נסיון לארהב וטיפול בקניית כרטיסים של בני משפחה. משהו כמו 4/5 פעמים בשנה.

על כרטיס מוזמן מראש משלמים.
אבל אם מזמינים אצל הסוכן ומדברים איתו על זה שזה חשוב לך הוא יכול לדאוג לך בכל מיני דרכים.
א. אם יש לו עוד נוסעים באותה טיסה הוא מסדר אותם ביחד וזה הכי פשוט.
ב. לבדוק ולקנות לך כרטיס ליד כרטיס שכבר נקנה והוא רואה מי קנה אותו.

עובדה שכבר מעל עשור אני קונה לאבא שלי ואחים שלי כרטיסים ומעולם לא היה בעיה כזו.
פשוט כי דואגים לזה מראש.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בצ'ק אין אפשר בהחלט לבקש לשבת ליד גבר או אישה וזה מה שבעלי תמיד עושה.
כמה קוריאנים כבר נוסעים בקו נתבג - גי אף קי?
רגע רגע, יש גם סינגפורים וזימבבואים ובולגרים וסן מריאנים וכו' וכו'
לי כבר יצא לטוס עם איזה סיני או משהו כזה, שאגב דובר עברית רהוטה.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש לי נסיון של לא מעט נסיון לארהב וטיפול בקניית כרטיסים של בני משפחה. משהו כמו 4/5 פעמים בשנה.

על כרטיס מוזמן מררש משלמים.
אבל אם מזמינים אצל הסוכן ומדברים איתו על זה שזה חשוב לך הוא יכול לדאוג לך בכל מיני דרכים.
א. אם יש לו עוד נוסעים באותה טיסה הוא מסדר אותם ביחד וזה הכי פשוט.
ב. לבדוק ולקנות לך כרטיס ליד כרטיס שכבר נקנה והוא רואה מי קנה אותו.

עובדה שכבר מעל עשור אני קונה לאבא שלי ואחים שלי כרטיסים ומעולם לא היה בעיה כזו.
פשוט כי דואגים לזה מראש.
100%
וכל אולי שמוכנים להתבזות ולבזות, בא נראה אותם דואגים לזה מראש ואפילו משלמים עוד כמה שקלים או דולרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה