עזרה אל-על

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש באמת אופציה כזאת?
אז על מה בכלל הויכוח? למה לא כולם עושים את זה?

(לח"מ אין שמץ מושג בענייני טיסות וחו"ל. עוקבת אחרי האשכול סתם מסקרנות).
אין שום אופציה רשמית.

אפשר להזמין מקום מראש (לא בכל החברות), אבל אי אפשר לדעת מי ישב לידך.
יש כל מיני טריקים, כמו שכתבו לפני, להזמין מקום עם עוד גברים, לגשת לצ'ק אין עם עוד, אבל ממש לא תמיד זה מתאפשר.
וגם בצ'ק אין הפקידות לא תמיד עונות (אני לא בטוח שהם אכן יודעות, אולי רק לפי השם, במידה והמושב שלידך כבר מלא), (ולא תמיד אתה מבין בכלל את השפה שהם דוברות ויכול לתקשר איתם).

imac100

משתמש מקצוען
אין שום אופציה רשמית.

אפשר להזמין מקום מראש (לא בכל החברות), אבל אי אפשר לדעת מי ישב לידך.
יש כל מיני טריקים, כמו שכתבו לפני, להזמין מקום עם עוד גברים, לגשת לצ'ק אין עם עוד, אבל ממש לא תמיד זה מתאפשר.
וגם בצ'ק אין הפקידות לא תמיד עונות (אני לא בטוח שהם אכן יודעות, אולי רק לפי השם, במידה והמושב שלידך כבר מלא), (ולא תמיד אתה מבין בכלל את השפה שהם דוברות ויכול לתקשר איתם).

תפנה לסוכן נסיעות בבני ברק או בירושלים
ותשאל אותו אם בתוספת תשלום הוא יכול להזמין לך כרטיס ליד גבר בטיסת אלעד.
התשובה היא כן
וכתבתי למעלה את 2 הדרכים שאני יודעת.

לחכות לצ'ק אין לפני העליה למטוס זה למי שלא רוצה לשלם על השירות.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התשובה היא כן
וכתבתי למעלה את 2 הדרכים שאני יודעת.

לחכות לצ'ק אין לפני העליה למטוס זה למי שלא רוצה לשלם על השירות.
הוא יכול עם טריק מסוים, כגון שיש לו עוד נוסעים בטיסה זו, ואז הוא מושיב ביחד, וכדומה.
אבל אם לא (מושב ריק שאף אחד עוד לא קנה, או שהמושב כבר תפוס, ועוד ועוד), אין לו מה לעשות.
כן, גם אם הוא סוכן נסיעות.

וחלק ענק מהציבור לא משתמשים היום עם סוכני נסיעות.
אחזור שוב - טריקים, מועילים לפעמים. דרך רגילה ורשמית - אין.

וממילא - גם מי שדואג לעצמו יכול ויכול להתקל בבעיה זו לפעמים.

נערך לאחרונה ב:

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הוא יכול עם טריק מסוים, כגון שיש לו עוד נוסעים בטיסה זו, ואז הוא מושיב ביחד, וכדומה.
אבל אם לא (מושב ריק שאף אחד עוד לא קנה, או שהמושב כבר תפוס, ועוד ועוד), אין לו מה לעשות.

מצטרף לכל מילה

מרחבית

משתמש מקצוען
התשובה היא כן

מה הסיבה שהם לוקחים על זה תוספת תשלום?

יש לשער שרבים מהאנשים לא מעלים בדעתם שאפשר להציע תוספת תשלום לסוכן ולקבל תמורת זה את השירות הנ''ל.

imac100

משתמש מקצוען

יתכבד הבן אדם שרוצה שירות מיוחד ויקנה דרך סוכן.
נכון זה יקר יותר.
על כשרות משלמים.

אני לעצמי קונה זול ברשת.
לגברים של המשפחה שיש מגבלה של בחירת מקום ספציפי משלמים יותר דרך סוכן.

באמת שיש לי נסיון עם טיסות ובאמת שהנושא לא מתחיל ולגמרי פתיר.
מי שמתעקש לא לדאוג לעצמו ולריב בטיסה לדעתי הוא ממש לא בסדר.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יתכבד הבן אדם שרוצה שירות מיוחד ויקנה דרך סוכן.
נכון זה יקר יותר.
על כשרות משלמים.

אני לעצמי קונה זול ברשת.
לגברים של המשפחה שיש מגבלה של בחירת מקום ספציפי משלמים יותר דרך סוכן.

באמת שיש לי נסיון עם טיסות ובאמת שהנושא לא מתחיל ולגמרי פתיר.
מי שמתעקש לא לדאוג לעצמו ולריב בטיסה לדעתי הוא ממש לא בסדר.
ערכתי את הודעתי, והנה היא:
כן, גם אם הוא סוכן נסיעות.

וממילא - גם מי שדואג לעצמו יכול ויכול להתקל בבעיה זו לפעמים.
וכשנתקלים בכך: אין עצה ואין תבונה נגד ה', צריך לעשות מה שצריך, גם אם זה לא נעים.

(וזה לא נעים... מנסיון. כולם מדברים כאן על אי הנעימות שנגרמת לצד השני, אף אחד לא מדבר על הבושה ואי הנעימות שבעל המעשה מרגיש, כשאתה עומד וכולם מסתכלים עליך, מקבל נאצות ומשפטים מהסביבה ומהדיילים, והגברת הישראלית פותחת עליך פה, וכו' וכו', הרבה יותר נעים להתיישב במקום וחסל סדר בעיה, ועוד להשתכנע שזה מותר משום חילול ה', אבל אנחנו יהודים גם כשזה קשה ולא נעים, ב"ה).

משה בר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש חברות תעופה שמלכתחילה שמות עין על הציבור החרדי
והסטיגמה על ציבור זה- לא משהו.
חברת SWISS (סוויס-אייר) כשהיא רוצה להעניש דייל/ת היא נותנת להם
קו ציריך-תל אביב.
שמעתי את זה מכמה דיילות של החברה הנ''ל.
ובכל זאת- את חשבון הנפש עלינו לעשות, בין אם המניעים אנטישמיים או שיש דברים בגו.

יש משהו בענין זה שהחרדים מכירים זה את זה ואם לא אז הם מבררים: אתה שכן של הבן דוד של בן דוד של החבר שלי וכן על זה הדרך ומימילא עומדים במעברים ומדברים. והגויים והחילוניים פשוט אין קשר ואינם מתקבצים יחדיו.
אבל כשקבוצת חילוניים נוסעים ביחד העונש הוא פי 800, הם מתפרעים ובאמת הופכים את הטיסה (היה לי פעם את התענוג המפוקפק הזה לנסוע עם קבוצה של משרד החינוך לפולין, תאמינו לי שהחרדים הם זהב אמיתי לעומתם, שיכורים וכו' וכו')
העונש האמיתי הוא לתת להם לנסוע בקו לתיילנד וכדומה.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש משהו בענין זה שהחרדים מכירים זה את זה ואם לא אז הם מבררים: אתה שכן של הבן דוד של בן דוד של החבר שלי וכן על זה הדרך ומימילא עומדים במעברים ומדברים. והגויים והחילוניים פשוט אין קשר ואינם מתקבצים יחדיו.
אבל כשקבוצת חילוניים נוסעים ביחד העונש הוא פי 800, הם מתפרעים ובאמת הופכים את הטיסה (היה לי פעם את התענוג המפוקפק הזה לנסוע עם קבוצה של משרד החינוך לפולין, תאמינו לי שהחרדים הם זהב אמיתי לעומתם, שיכורים וכו' וכו')
העונש האמיתי הוא לתת להם לנסוע בקו לתיילנד וכדומה.
עד שיהיה WIFI במטוסים, הם יתפרעו..
כמו שהמכשירים שלהם השקיטו את האוטובוסים (זוכרים מה היה לפני כמה שנים, אי אפשר היה לשבת בחלק האחורי של האוטובוסים כשנסעו שם בני נוער חילוניים)
בעתיד הלא רחוק, כשיהיה Wifi זמין במטוסים באופן שגרתי, בני הנוער פתאום יתרסנו.

לפחות לנו יצא מזה משהו חיובי..

imac100

משתמש מקצוען
ערכתי את הודעתי, והנה היא:

וכשנתקלים בכך: אין עצה ואין תבונה נגד ה', צריך לעשות מה שצריך, גם אם זה לא נעים.

(וזה לא נעים... מנסיון. כולם מדברים כאן על אי הנעימות שנגרמת לצד השני, אף אחד לא מדבר על הבושה ואי הנעימות שבעל המעשה מרגיש, כשאתה עומד וכולם מסתכלים עליך, מקבל נאצות ומשפטים מהסביבה ומהדיילים, והגברת הישראלית פותחת עליך פה, וכו' וכו', הרבה יותר נעים להתיישב במקום וחסל סדר בעיה, ועוד להשתכנע שזה מותר משום חילול ה', אבל אנחנו יהודים גם כשזה קשה ולא נעים, ב"ה).

אולי זה לא תמיד עובד (אני הזמנתי עשרות כרטיסים אם לא יותר ואף פעם לא הייתה בעיה)
אם כל מי שחשוב לו מיקום היה עושה את זה ופעם ב.. לא היה מצליח אז היה אחוז נמוך מאד של סיפורים כאלה בטיסות.

האלמוני

משתמש מקצוען
לכל אלו שכתבו לעיל:
אין שום אפשרות לדעת מקודם מי יושב לידך, גם בחירת מקום בתשלום לא עוזר, רק כשיש כמה נוסעים ביחד, לנוסע בודד זה לא עוזר.
אבל החברות כן יודעות בדיוק, כי בעת ההזמנה צריכים להכניס זכר או נקבה, ולא יקרה כלום אם לכה"פ אלעל ינגיש את המידע הזה לציבור, וכך כל אחד יוכל לבחור מראש ליד מי לשבת.

imac100

משתמש מקצוען
מה הסיבה שהם לוקחים על זה תוספת תשלום?

יש לשער שרבים מהאנשים לא מעלים בדעתם שאפשר להציע תוספת תשלום לסוכן ולקבל תמורת זה את השירות הנ''ל.

הזמנת כרטיס מראש עולה כסף, גם באתר.
וכללית אצל סוכן הכרטיס יכול לעלות יותר בלי קשר לאיפה יושבים.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הבנת הנקרא, חביבי.
הבחור כתב שגורמים תל אביבים אגרסיביים עובדים לקרוא לנתב"ג - תל אביב. ביקשתי איזו אסמכתא לכך. זה הכל.
הייתי מאריך אבל אני מפחד מ"קרוב למלכות" (כי הם בצמרת השלטון), "פן עוף השמים יוליך את הקול ובעל כנפים יגד דבר".

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אחרי האשכול הארוך הזה...
כל מי שיש לו טיפים והמלצות איך לסדר את הבעיה בזמן אמת.. יבורך

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
באחת הטיסות שלי ישבתי ליד אישה חילונית שישבה במרכז, ובעלה במושב הבא.
לפני נתקע מישהו עם אישה, ולא העיז לפנות לדיילות. עמד במעבר. שאלתי אם הבעיה המקום וענה שכן.
ביקשתי מהזוג שלידי אם יוכלו להחליף בינהם ואתן לבחור את מקומי, מטעמי דת. הסכימו בשמחה. סידרנו את הענינים ברגע בעצמינו, בלי דיילות ודיונים. אם כל אחד יפקח עין סביבו אפשר להסתדר לבד מצוין.
ולענין הצ'ק אין-מושב של גבר יסומן בכחול, מושב של אישה באדום. פנוי באפור.
כל אחד יבחר מקום ברגע, וחסל סדר בעיות.

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

האלמוני

משתמש מקצוען
שוב חרדים סרבו לשבת ליד נשים, והמטוס המריא באיחור, הפעם עם חברת "אוסטריאן איירליינס" האוסטרית.

זה קרה ביום שישי, 26 חרדים מהזרם החסידי, סירבו לשבת במטוס של חברת התעופה האוסטרית "אוסטריאן איירליינס", היות והמקומות היו ליד נשים. כך מדווח איתי בלומנטל ב-Ynet.

הם גרמו לאיחור של כ-40 דקות בהמראת המטוס לווינה בירת אוסטריה.

הבלאגן הגדול החל, כשקבוצת החסידים הייתה אמורה להמריא לווינה עם חברת התעופה הפולנית LOT, אך ברגע האחרון הטיסה שלהם בוטלה, והם הועברו למטוס 'אוסטריאן איירליינס', מה שהביא אותם לקבל מקומות ליד נשים, כשהם פזורים בכל המטוס, והם לא הסכימו לכך.

בלומנטל מדווח, כי "הדיילות ניסו לשכנע אותם, אבל כלום לא עזר", עד כדי כך שהטייס יצא בעצמו מהקוקפיט ושכנע נשים לעבור מקום.

הטיסה OS860 הייתה אמורה להמריא בשעה 6:15 בבוקר, והמטוס המריא בסופו של דבר רק בשעה 6:53.

נוסעים שנחתו באיחור בוינה, הפסידו את טיסת ההמשך, ונאלצו לחכות שעות נוספות לטיסה נוספת.

איתי בלומנטל הביא את תגובת חברת 'אוסטריאן איירליינס', שמסרה כדלהלן: "אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות לנוסעינו. הטיסה התעכבה בשל העלאה והושבה של נוסעי חברת התעופה LOT שטיסתם בוטלה והעלתם למטוס נעשתה ברגע האחרון. היות ומדובר בקבוצת נוסעים גדולה, בת 26 איש, צוות המטוס עשה כל שביכולתו על מנת לעזור לנוסעים עד כמה שניתן".

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שוב חרדים סרבו לשבת ליד נשים, והמטוס המריא באיחור, הפעם עם חברת "אוסטריאן איירליינס" האוסטרית.

זה קרה ביום שישי, 26 חרדים מהזרם החסידי, סירבו לשבת במטוס של חברת התעופה האוסטרית "אוסטריאן איירליינס", היות והמקומות היו ליד נשים. כך מדווח איתי בלומנטל ב-Ynet.

הם גרמו לאיחור של כ-40 דקות בהמראת המטוס לווינה בירת אוסטריה.

הבלאגן הגדול החל, כשקבוצת החסידים הייתה אמורה להמריא לווינה עם חברת התעופה הפולנית LOT, אך ברגע האחרון הטיסה שלהם בוטלה, והם הועברו למטוס 'אוסטריאן איירליינס', מה שהביא אותם לקבל מקומות ליד נשים, כשהם פזורים בכל המטוס, והם לא הסכימו לכך.

בלומנטל מדווח, כי "הדיילות ניסו לשכנע אותם, אבל כלום לא עזר", עד כדי כך שהטייס יצא בעצמו מהקוקפיט ושכנע נשים לעבור מקום.

הטיסה OS860 הייתה אמורה להמריא בשעה 6:15 בבוקר, והמטוס המריא בסופו של דבר רק בשעה 6:53.

נוסעים שנחתו באיחור בוינה, הפסידו את טיסת ההמשך, ונאלצו לחכות שעות נוספות לטיסה נוספת.

איתי בלומנטל הביא את תגובת חברת 'אוסטריאן איירליינס', שמסרה כדלהלן: "אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות לנוסעינו. הטיסה התעכבה בשל העלאה והושבה של נוסעי חברת התעופה LOT שטיסתם בוטלה והעלתם למטוס נעשתה ברגע האחרון. היות ומדובר בקבוצת נוסעים גדולה, בת 26 איש, צוות המטוס עשה כל שביכולתו על מנת לעזור לנוסעים עד כמה שניתן".
לא יודע את אתה צנזרת את הנכתב או שככה שקראת את זה, בכל מקרה מה שפורסם כלל קטע נוסף קטנטן:
הנוסעת הוסיפה בזעם: "זה אירוע מרגיז מאוד. הטייס אמור להכין את עצמו לטיסה ולא להתעסק בהושבת נוסעים. עד מתי קבוצה כל כך חשוכה תבצע מניפולציות על מטוס שלם ותשבש את סדר יומם של שאר הנוסעים? הגיע הזמן שחברות התעופה ימצאו פתרון לסיפור הזה".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה