עזרה אל-על

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הגה''צ רבי צבי מאיר זילברברג שליט''א בצעירותו טס ואשה התיישבה לידו , פנה אליה ואמר אבקשך אם תוכלי לעבור ואני אתן לך דירה בירושלים , והיה מוכן לתת את דירתו . כמו שכ' ''ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאדך'' ודרשו חז''ל בכל ממונך.
כמובן שההיא מיד הסכימה ובחינם...
מאז הוא טס רק כשכל המחלקה ראשונה תפוסה לו ולאנשיו.
כל המקיים את התורה מעוני סופו לקיימה מעושר.

שרהלה

משתמש מקצוען
והאם אפשר לבחור מושב מבוקש אצל הסוכן, נניח - ליד חלון, או בשורות ראשונות?
כי במקרה של בעיה, עם מושב כזה בוודאי יהיו רבים שישמחו להחליף, גם בלי התערבות הצוות.

והאם אין אפשרות לגשת לצ'ק אין יחד עם שני גברים נוספים, וכך לוודא שיהיה רצף מושבים גברי?
רותי, את שואלת שאלות כדי לקבל השראה לספור הבא שלך?;)

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לפני שמזדעקים על אפליה ..
מה עם הביזנס והפירסט קלאס? שם כן אפשר להפלות? למה שלא כל הנוסעים יסעו במחלקה זהה?
למה שאחמ"ים יכנסו דרך מקום נפרד?
למה שVIP יקבלו שירות אחר כולל כניסה לטרקלין?

צבועים.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפני שמזדעקים על אפליה ..
מה עם הביזנס והפירסט קלאס? שם כן אפשר להפלות? למה שלא כל הנוסעים יסעו במחלקה זהה?
למה שאחמ"ים יכנסו דרך מקום נפרד?
למה שVIP יקבלו שירות אחר כולל כניסה לטרקלין?

צבועים.
מה הקשר?
אף אחד לא דיבר על מי שמוכן לשלם
אם אתה מוכן לשלם תקנה 3 מקומות צמודים, והכל בסדר.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מה הקשר?
אף אחד לא דיבר על מי שמוכן לשלם
אם אתה מוכן לשלם תקנה 3 מקומות צמודים, והכל בסדר.
קשור.
אולי לא הייתי הכי ברורה בהודעה
יש מקומות שברור לכולם שיש הפרדה - בנוחיות, וגם במקומות שאפשר לשלם.
אז מי החליט היכן ראוי להפריד והיכן לא?
והיכן נכון להזדעק על הפרדה והיכן היא רצויה?

במקום אחד מתאים לכם, ובמקום אחר אתם מזדעקים עד כדי רמיסת ערכים הקדושים וחשובים לאדם?
זו צביעות.

אסתטיקה

משתמש מקצוען
רק בצ'ק-אין אפשר לברר, וגם שם הפקיד/ה יכול לדעת רק לפי השם של הנוסע/ת אם זה גבר או אשה, כך שאם למשל יושב/ת לידכם איזה/ו דרום קוריאני/ת או סינגפורי/ת יהיה מאוד קשה לדעת לפי השם.
או ישראלי/ת שקוראים לו / לה: אור / לירון / רז / רותם / ניר / חוף / גל / יובל
לעולם לא תדעו... עד שתראו אותו / אותה מול העינים. (מנסיון אישי. עובדת איתם.)

תגובתי

משתמש מקצוען
למה שלכתחילה לא יוכלו לבחור ליד מי לשבת גבר או אשה אני מאמין שרוב הפניות בציבור הכללי יהיו של נשים

טעם של פעם

משתמש פעיל
את כל הנ"ל אני מכיר ולצערי התנסתי בזה, אמנם בטיסה קצרה של 4 שעות.
ואע"פ כן מה אתה רוצה מחברה?
מה אני רוצה מהם שיתחשבו בנו!!!! עם מי עם הדתיים!
כן אנחנו דתיים ואנחנו לא צריכים להתנצל לאף אחד!
ואנחנו לא נולדנו היום! ואל על מכירה את הציבור, ואת רגישות של הציבור, גברים חרדים וגם נשים חרדיות, לא מהיום!
בבקשה מראש, בצ'יק אין, תדאגו לזה! ואל תתחילו בהרמת גבה בכל טיסה מחדש מה כאילו שאתם לא יודעים מה הבעיה!!!!!

רונה 51

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אני ראיתי חילוני כבן שישים שהשתולל מזעם על "הדוסים הצרחנים האלו" כשבני הפעוט רק החל ליבב, והוא עורר כאלו מהומות שהעבירו אותו לביזנס קלס ואנחנו קיבלנו מקום נוסף...
אנחנו טסים הרבה ולא זכור לי אפילו טיסה אחת שהיתה שקטה מכיוון החילונים.
ברגע שהם רואים חרדי עם ילד אתם רואים את גלגלי המוח נעים בקצב מהיר לחשבן כמה אנחנו עולים למשלם המיסים לחודש.
גם ילדים גויים מחרפנים ת'מוח לפעמים...

רונה 51

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד מעט כשאגד תרצה להעניש נהג, היא תשים אותו בקו 3...
(ואולי זה כבר קרה :( )

חוזרת על שאלתי התמה והבורה: האם אכן אפשר להזמין מראש מקום אצל סוכן הנסיעות? מה העלות של השירות? ולמה לא כולם מזמינים אותו?
בעבר זה היה עונש משמעתי באגד על קו 16 מבית וגן לרמות

רונה 51

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד
בא נחלק את הנושא כך:
אם את'ה יושב'ת על יד החלון הבעיה פחותה גם מבחינת שמירת עיניים כי אתה צמוד לחלון או נרדם שעון עליו.
במעבר גם יותר קל. אגב- יש בזה יתרון כשצריך לקום לשירותים וכו'. בגלל שאין צורך להעיר או להקים את השכן ולא ליצור מגע פיזי בעת המעבר.
הנקודה היותר בעייתית היא ישיבה באמצע ובמיוחד בין שתי נשים. וכן כשאשה לא לבושה כיאות. ואני לא מדבר ברמה של הקפדה הלכתית, אלא לבוש פרובקטיבי.
לענ"ד אם מבקשים בעדינות ומסבירים יפה שיש העדפה ומתנצלים זה יכול להועיל.
והכל עם חיוך. אני מסביר פעמים רבות בחצי הומור שאשתי רוצה שלא אראה אחרת מלבדה כדי שרק היא תהיה בראש מעייני... וזה עובד.
לא נעים לומר ששמעתי מאשתי שחזרה מטיסה ממדינה מזרח אירופאית... על התנהגות של כל מיני טיפוסים באורות.... וזה דבר שלא מתקבל על הדעת.
פעם תקעו אותי במקום האחרון ע"י גויה עם מבע אטום.... ופשוט השתדלתי להתרכז במשניות שבידי במקום להתרכז בעצבנות סביב העניין.(כנראה הייתי היהודי היחיד באותה טיסה.).
לדעתי אפשר לפנות לחברת אל על בפניה מסודרת ולבקש שכל נוסע שמזמין טיסה כמו באפשרות של הזמנת אוכל מהדרין החברה תתן אפשרות לבחירת מקום מבחינת נוחות כוללת והעדפת שכנים לנסיעה שאגב זה אומר גם לא להפריד בין בני זוג 'משפחה ולפרט בפניה שזה חלע עניין של הדרה אלא עניין דתי שמן הראוי להתחשב בו. אחרי הכל ולפני הכל אצל החברה זה עניין של ביזנעס. ויש לה עניין לשפר שירות ולהפגין רווחיות.
נקודה נוספת שישנם קבוצות שונות בחברה החרדית ופעמים שיש גם חבר'ה כוחניים שהם צריכים להשליט את תפיסת עולמם במרחב הציבורי גם זה החרדי. ואני כותב זאת ממקרה אישי שכזוג צעיר ישבתי עם רעייתי באמצע אוטובוס 402 והתנפל עלי א' מהם.. בחירופים וגידופים .... וכנראה אולי זה יצר באלאגן.

נערך לאחרונה ב:

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
וכל אולי שמוכנים להתבזות ולבזות, בא נראה אותם דואגים לזה מראש ואפילו משלמים עוד כמה שקלים או דולרים.
יש מצב שזו פעם ראשונה שהם נתקלו בבעיה כזאת, והם לא חשבו על כך מראש ?
לדעתי אפשר לפנות לחברת אל על בפניה מסודרת ולבקש שכל נוסע שמזמין טיסה כמו באפשרות של הזמנת אוכל מהדרין החברה תתן אפשרות לבחירת מקום מבחינת נוחות כוללת והעדפת שכנים לנסיעה שאגב זה אומר גם לא להפריד בין בני זוג 'משפחה ולפרט בפניה שזה חלע עניין של הדרה אלא עניין דתי שמן הראוי להתחשב בו. אחרי הכל ולפני הכל אצל החברה זה עניין של ביזנעס. ויש לה עניין לשפר שירות ולהפגין רווחיות.
!!!!!!!!!!!!!!!
חסום לי.
.

נערך לאחרונה ב:

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
הגה''צ רבי צבי מאיר זילברברג שליט''א בצעירותו טס ואשה התיישבה לידו , פנה אליה ואמר אבקשך אם תוכלי לעבור ואני אתן לך דירה בירושלים , והיה מוכן לתת את דירתו . כמו שכ' ''ואהבת את ה' אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאדך'' ודרשו חז''ל בכל ממונך.
כמובן שההיא מיד הסכימה ובחינם...
מאז הוא טס רק כשכל המחלקה ראשונה תפוסה לו ולאנשיו.
כל המקיים את התורה מעוני סופו לקיימה מעושר.
כחלק מ"כל המקיים את התורה מעוני", אוסיף עוד פרט: בבחרותו כאשר הוא היה טס ממקום מגוריו בחו"ל לישיבה בב"ב [וכמובן כמו"כ בדרך חזור], ברגע התיישבו במקומו הוא היה עוצם את עיניו, ונועץ את אצבעותיו באזניו, וכך הוא היה יושב רצוף במשך כל הנסיעה מארה"ב עד רגע רדתו מהמטוס בארץ הקודש (כמה שעות?).

זהבה גרין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פעם יהודי עלה למטוס וכמובן (אם לא אז אין סיפור) ראה שליד מקומו יושבת אשה, ולא הסכים להתיישב, ניסו לעזור לו ולא הצליחו משום מה,
והטיסה מתעכבת והיהודי הודיע שהוא יורד מהטיסה מיד קם גוי אחד ואמר שהוא מוכן להחליף איתו,
ציק צק החליפו מקומות והטיסה עלתה לשמיים
באמצע הטיסה שאל אחד את הגוי למה הזדרזת להחליף איתו?
ענה לו הגוי זה מה שחסר לי, שמחר יהיה כתוב בעיתונים שהיה יהודי שלא הסכים לשבת ליד אשה בטיסה, ולכן נאלץ לרדת, ואז התרסק המטוס!
אין מצב, הוא יהיה איתנו פה ביחד :D:D:D

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואייכלר לענ"ד עושה בטיפשות שהוא מיד מגיב בהתלהמות, זה משחק היישר לידיים של לפיד
קורה על בסיס קבוע, לפעמים נראה שהשכל הישר יצא לטיול...
למה כל אחד יכול להבין שאל על לא יורידו אף אחד מטיסה, כי רק הם יפסידו מזה, ולא אף אחד אחר (כלב שנובח לא נושך...), ורק לו זה לא נקלט???
והמשכיל בעת ההיא - ידום.
זה קצת מרתק איך שתם מתיימרים להציע לאייכלר איך להגיב
הבחור הוא עם הכי הרבה נסיון בתחום ההסברה של הציבור החרדי והוא כנראה חשב טוב לפני שהוא עשה את זה ולקח בחשבון את כל הטענות הללו שהם איך שהוא מהטענות הרגילות אחרי שח"כ או עסקן מגיב והחליט שזה תגובה הולמת ואתם שאין לכם כל נסיון בתחום (בכל אופן לא כתוב כך בפרופיל שלכם...) מיעצים לו מה לעשות...
אתמהא

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נקודה נוספת שישנם קבוצות שונות בחברה החרדית ופעמים שיש גם חבר'ה כוחניים שהם צריכים להשליט את תפיסת עולמם במרחב הציבורי גם זה החרדי. ואני כותב זאת ממקרה אישי שכזוג צעיר ישבתי עם רעייתי באמצע אוטובוס 402 והתנפל עלי א' מהם.. בחירופים וגידופים .... וכנראה אולי זה יצר באלאגן.
לא נכנס לעצם הענין אבל לא ראיתי שיש אחד מהרבנים (לא מדבר עכשיו על איזשהוא דיין מבית דין איך וייס נישט...)מכל הפלגים שלא חתם שלא ישבו מהדרין....
תקן אותי

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הערה לא חשובה:
היום מישהו מבני משפחתי טס במטוס שהיה כמעט ריק (היו שלשות ריקות לחלוטין.. כל אחד לקח לעצמו שלישיה רק בשביל עצמו)
ועדיין המטוס יצא באיחור של עשרים וחמש דקות!
גם זה קורה.. לא הכל קשור למקומות, ואני באה לומר כאן שנורמלי שיהיו עיכובים. ואם טיסה התעכבה בגלל סידורי מקומות כמה דקות - לא קרה שום דבר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה