איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
חבל מאוד בשבילכם
בשנתיים המחירים עלו מאוד
לא אמרתי שצריך להיות פראיירים
אבל מאמין שבשנתיים האלו כן היה לכם דברים במחירי השוק
ברור שהיו
זה לא שישבנו על הגדר
היו דירות שהתאימו אבל נפלו מכל מיני סיבות ולא בגלל מחיר

כמו הרוח

משתמש מקצוען
ומה אתם אומרים על זה?
*מועצת מקרקעי ישראל אישרה מתווה מעודכן למכרזי מחיר מטרה המתווה החדש קובע*:
• במרבית הישובים בארץ תשווק רשות מקרקעי ישראל מכרזים במסלול מחיר מטרה. במכרזים אלו כ 80% מהדירות יוקצו לזכאים מחוסרי דיור.
• המועד הקובע לקביעת ערך מ"ר לדירה במסלול מחיר מטרה נקבע ליום 30.12.2020 ללא מנגנון ההצמדה וממנו יגזר גובה ההנחה של 200 או 300 אלף ₪ לרוכש. בכל מקרה גובה ההנחה לא יעלה על 500 אלש"ח. במקביל תוגבל תקרת ההנחה מ 300 ל 500 אלף ₪ לדירה

‏‎‏‎

כמו הרוח

משתמש מקצוען
תודה על ההודעה, זה נראה כמו העתדבק. אפשר המקור וואקשה? תודה מראש
היה בכמה אתרים
דה מרקר
N12
כלכליסט

D

Deleted member 64624

אורח
ומה אתם אומרים על זה?
*מועצת מקרקעי ישראל אישרה מתווה מעודכן למכרזי מחיר מטרה המתווה החדש קובע*:
• במרבית הישובים בארץ תשווק רשות מקרקעי ישראל מכרזים במסלול מחיר מטרה. במכרזים אלו כ 80% מהדירות יוקצו לזכאים מחוסרי דיור.
• המועד הקובע לקביעת ערך מ"ר לדירה במסלול מחיר מטרה נקבע ליום 30.12.2020 ללא מנגנון ההצמדה וממנו יגזר גובה ההנחה של 200 או 300 אלף ₪ לרוכש. בכל מקרה גובה ההנחה לא יעלה על 500 אלש"ח. במקביל תוגבל תקרת ההנחה מ 300 ל 500 אלף ₪ לדירה

‏‎‏‎
בשורה מדהימה,
ההנחה כבר יותר קרובה להנחות שהיו במחיר למשתכן,
וכמות הדירות בהגרלה היא פי 2!!! ממחיר למשתכן

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה השתנה מאז

אולי תעשו מודל אחר של יועצים ומלווים כלליים שמסתייעים במתווכים המקומיים ומציעים ללוקח מפרט של כל הערים
קשה לבנות לזה מודל כלכלי . כי אם אתה נכנס לעובי העיסקה אתה לא יכול להסתפק במה שהמתווך יפריש לך, ואם אתה רק מפנה למתווך ותו לא, אז אין לך שליטה על מה הוא מוכר.

ניקח לדוגמא את נושא הקפצת המחירים, שאומרים למוכר להגיד קצת יותר או אפילו זכין לו לאדם שלא בפניו, בלי שהוא יודע...

אני לוקח את הדוגמה הזו משום כמה מעשים שהיו.

אצלינו היה כלל ברזל: אנחנו לא עושים את זה ויהי מה.

עכשיו, תראו לי מתווך שמצא עיסקה שבאמת יותר זולה מהשוק בחמישים אלף שקל, הוא יכול להרוויח כאן בטלפון אחד נגיד 35K בלי למצמץ, והוא יוותר על זה. תראו לי את המתווך הזה כי אני רוצה להביא לו קוויטל מרוב שהוא צדיק.

אז אם הוא עובד אצלנו אני יודע שהיום זה רווח ומחר זה לשרוף את השם של כל הרשת. אבל אם הוא מתווך פרטי אז אין לו סיבה לא לעשות זאת, אבל את הטענות אחר כך באים אליך.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בשורה מדהימה,
ההנחה כבר יותר קרובה להנחות שהיו במחיר למשתכן,
וכמות הדירות בהגרלה היא פי 2!!! ממחיר למשתכן
אחרי כל הטוב הזה קשה נפשית להמשיך לקלל את הממשלה הזאת.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מייל שקיבלתי מחיה ברנדוויין

-----------

קיבלתי השבוע ארבע פעמים את ההודעה הבאה ממוקד ההודעות שלי:
"יונתן מבקש שיחזרו אליו לגבי בדיקת עסקה ציין שזה דחוף".

בדרך כלל מדובר במשקיעים מתחילים
מהסוג שמחפשים עיסקאות מציאה.
מתווך מסוים מציע להם דירה, ומציין שזו הצעה למהירי החלטה.
במקרים כאלו, אנשים נוטים לעשות אחד מהשתיים
או למשוך רגלים ולעזוב את העיסקה
או להלחץ ולסגור עליה.
לפעמים הצוות שלנו מצליח לקיים פגישה דחופה.
במרבית המקרים מתברר שזה לא היה כל כך דחוף.
משום שהמציאה לא כל כך נדירה.

בתחילת דרכי, גם לי זה קרה לא פעם.
תחושה כזו של פחד מהחמצה.
אם לא אסגור על העיסקה הזו תיכף ומייד, הפסדתי את הזדמנות חיי.

ואז ה' שלח לי שיעור חשוב מאד.
זה קרה כשליויתי לעיסקה את מירי, לקוחה יקרה מביתר.
נסענו יחד לקרית גת. ראינו כמה דירות
אבל הלבטים היו כה ארוכים והספקות הציפו שוב ושוב.
כך, שהפסדנו עיסקה אחרי עיסקה.
עד שמירי קיבלה החלטה חיובית, מישהו כבר הקדים אותה וקנה את הדירה.
התסכול היה גדול. כמעט התייאשנו.
בפעם הבאה, כשנסענו יחד לקרית גת
וראינו דירה שענתה על כל הציפיות שלה.
מירי הרגישה שהיא בשלה להתקדם.
כשהיא שמעה מהמתווך, שיש עוד מישהו שרוצה את הדירה, ורק אם היא תענה תשובה מיידית, הדירה תהיה שלה.
החלטנו יחד לחתום מיידית על החוזה.

נסענו באותו יום לעורך דין.
במהלך הכנת החוזה, ראינו סעיף לא ברור שדיבר על סדק בבנין.
אך לא ייחסנו אליו חשיבות מספקת.
ומירי חתמה על החוזה עוד באותו ערב.
לשמחת כולנו.

מה קרה למחרת בבוקר?
מירי התעוררה עם ספקות על הסדק. אולי זה משהו מהותי.
ואולי מיהרנו מידי?
כדי להרגיע אותה, הבאתי מהנדס לדירה. חשבתי שחוות דעת הנדסית ודאי תרגיע אותה.
ומה הוא אמר?
כאן הגיע ה"בום" הגדול שלי.
המהנדס אמר, שזה סדק שמהווה ליקוי משמעותי בדירה.
החלטנו לפרוש. לחזור בנו מהחוזה.
אבל הוא היה כבר חתום!!
והמוכר לא הסכים לחזור בו. הוא טען ובצדק, שהחוזה נחתם כחוק.
חוסר האונים והחרטה שהרגשתי אז על הפזיזות
חרוטים בי עד היום.

מענין אתכם לדעת מה הסוף?
החוזה ב"ה בוטל באמצעים משפטיים.
ומירי קנתה דירה אחרת אחרי כחודש.

אני, את השיעור שלי למדתי.
הלחץ והחיפזון הם לא הכלים שלנו להצליח בנדל"ן.

כשהתחלתי את דרכי בליווי ויעוץ משקיעים,
לימד אותי עו"ד ערן וגה מירושלים
כלל חשוב ביותר:
"מי שמלחיץ יוצא מהמשחק"

השוק מלא במתווכים שמלחיצים לסגור עיסקאות.
ולפעמים אכן מפסידים עיסקה.
אבל, ברוב המקרים, ולאורך שנים מתברר
כי מי שפועל ביישוב הדעת מרויח יותר!

כמו בכל דבר בחיים, גם כאן צריך איזון.
מצד אחד, לפעול.
מצד שני, להרפות.
לא להזניח. כן לברר. כן להוציא אישורי משכנתא. כן לראות נכסים.
אבל, בלי לחץ!
משקיעים מנוסים יספרו לכם
שעל כל עיסקה טובה שנפלה, הגיעו חמש טובות תחתיה.
יישוב הדעת חשוב עשרת מונים מעיסקה שאולי תפסידו.

מציעה לכם בחום
לשקול את צעדיכים בנחת.
ולפעול. בלי לאות.
השילוב הזה של פעילות רגועה מביאה תוצאות בעז"ה.
אני קורא כל שבוע את הטורים הללו, הם מלאים בניסיון רב.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ברור שהיו
זה לא שישבנו על הגדר
היו דירות שהתאימו אבל נפלו מכל מיני סיבות ולא בגלל מחיר
סתם טיפ (לא קשור) על דירות שנופלות:

אם עורך הדין שלכם מפיל עיסקה בגלל בעיות ברישום, תנסו לפנות גם אליי בטרם דחותכם את העיסקה. לפעמים כדאי לשמוע עו"ד חוות דעת.

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אגב, עורך דין אצלנו לא מקבל רבע אחוז, בוודאי לא חצי. אני למשל לוקח על עיסקת מכר רגילה עד 2 מש"ח 3000 ועל קנייה 4000 (זה המקובל בערך כאן, בכל זאת עיר אברכים) זה פחות משמינית האחוז! כי זה לא קשור לגודל המחיר , זה קשור להיקף העבודה המשוערת , ואין הבדל כמה עלתה הדירה.
ומה ההגיון שיועץ משכנתאות לוקח אחוז -אחוז וחצי?
זמן הלימודים היא בין 30 ל-40 שעות!
כמעט כמו עורך דין ;)

מני דגני

משתמש מקצוען
היה בכמה אתרים
דה מרקר
N12
כלכליסט
@כמו הרוח סתם הערה בכללי אחרי כל עשרות הכתבות שהבאת בעניין
התמתנות בעסקאות או במשכנתאות אינו מעיד על ירידה צפויה במחירים
בעיקרון זה עובד הפוך בשנה האחרונה היה עליה מטורפת בביקוש שנוצרה בגלל הקורונה
ועכשיו זה חזר למצב הרגיל כמו לפני הקורונה
רוב הקבלנים והמוכרים יכולים לחכות בסבלנות לעיסקאות הם לא בלחץ.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דימונה זה לא כלל, כמו שיש הבדל בין שיכוני שמואל הנביא לרחביה בירושלים, או בין אבו חצירה לרשב"ם בבני ברק, כך יש הבדל בין שכונת שבעת המינים (300 שח ממינוס) לפנטהוזים של תשלוז (1,500 פלוס)

בגדול, אם חייבים לחתוך בסכין, הייתי אומר כי הדירות הקטנות והישנות המחירים לא עלו (לפעמים גם ירדו) ואילו הדירות החדשות והיפות עולות ועולות.

הזכייה היא מצויינת,

שני כללים צריך לדעת במחיר למשתכן, כללים שנכתבו בדמים תרתי משמע:

1) כל מי שניסה לשפר מעמדו ולצורך כך וויתר על זכייתו, התחרט על כך.
2) לכל כלל יש יוצאים מהכלל, גם לכלל הזה.
ממש תודה!
איך בדיוק השוק של השכירות? הוא אקטיבי וזה משהו שבאמת קיים ואפשר לבנות ע'ז? בכמה מדובר ל3חד'?

יתד (2).jpg

יתד נאמן

כמו הרוח

משתמש מקצוען
@כמו הרוח סתם הערה בכללי אחרי כל עשרות הכתבות שהבאת בעניין
התמתנות בעסקאות או במשכנתאות אינו מעיד על ירידה צפויה במחירים
בעיקרון זה עובד הפוך בשנה האחרונה היה עליה מטורפת בביקוש שנוצרה בגלל הקורונה
ועכשיו זה חזר למצב הרגיל כמו לפני הקורונה
רוב הקבלנים והמוכרים יכולים לחכות בסבלנות לעיסקאות הם לא בלחץ.
עזוב
זה מציאות
מי שעדיין לא רואה ס"מ קדימה שימשיך לקחת משכנתאות מטורפות (מקווה שקופות הצדקה באזור שלו ערוכות לכך)
וגם למשקיעים שלוקחים משכנתא בשביל לקנות דירה ולקבל עליה 2.5 אחוז- 5 אחוז במקסימום ולשלם על הריבית בין 4-5 אחוז לפחות
לענ"ד טירוף

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לא נראה לי שממענק למדירות יד שניה תצמח הישועה,
הרי בין כך ובין כך רובם של הדירות מאוכלסות בפועל,
אני הייתי מעניק את זה רק לדירות חדשות

אחת הבעיות של הפריפריה זה ה"ביצה והתרנגולת",
הפריפריה היא מאד קטנה מספרית וכתוצאה מזה כל החיים שם בהתאם (תחבורה,תעסוקה,מסחר ועוד),
ולכן אין ביקוש למגורים שם,
ובגלל שאין שם ביקוש למגורים אין תמריץ לקבלנים לבנות שם,

אם המענקים יגרמו לבנייה חדשה מאסיבית בפריפריה זה יוכל לשנות את מאזן הביקושים מהשורש ולהשוות את הפריפריה למרכז.
בעיית הבעיות היא שלא מתמקדים בעיר אחת.
אם כל החרדים שבפריפריה היו מתמקדים במקום אחד או שניים, היה יכול להיות שינוי מגמה.
לפי המצב כיום,
בכל עיר בפריפריה יש כמה מאות משפחות וזהו
ככה זה לא מתקדם לשום מקום.

hishtadlut

משתמש פעיל
סיפר לי אברהם סלונים (אם מישהו צריך שנספר עליו אין לי מספיק מקום, רק נומר דבר אחד: אין צ'למר שהקים כל כך הרבה דירות כמוהו מאז שהוקמה נחלת שבעה) שבשעתו הוא היה צריך לשכנע את הציבור הירושלמי להואיל בטובם לרכוש דירות ענק בבית שמש הרחוקה מעבר להרי החושך במחיר נדמה לי 45000$, והצליח לשכנע את רייכמן שייתן מענק גדול, אבל היה לו תנאי: עד מחיר 40,000$ כדי שהמענק לא יקפיץ את המחיר...

הרב סלונים לא סיפר לי בדיוק איך, אבל נתן לי להבין שאף מוכר לא נותר פראייר להשאיר את המחיר הישן, ואף קונה לא נותר פרייאר לוותר על המענק הנדיב...

יש לי תחושה שגם רייכמן עצמו לא ממש היה פרייאר והבין היטיב מה רוחש לו מתחת השטח אבל לא היה איכפת לו . העיקר שהעסק הצליח והצ'למרים הסכימו לזוז קצת.
אז אולי זה לא רעיון טוב לתת גשם שכולם יתרטבו באמצע

צריך שהמדינה תשווק קרקעות (לפחות בפריפריה) במחיר סופי בלי להפריד בין מחיר הקרקע למחיר הפיתוח

אין סיבה שפריפריה תדשדש בגלל מחירי הפיתוח הגבוהים ובמקומות שמחיר הקרקע פחות ממחיר הפיתוח זה אמור להיות האינטרס של המדינה לסבסד בשביל פיתוח הפריפריה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אז אולי זה לא רעיון טוב לתת גשם שכולם יתרטבו באמצע

צריך שהמדינה תשווק קרקעות (לפחות בפריפריה) במחיר סופי בלי להפריד בין מחיר הקרקע למחיר הפיתוח

אין סיבה שפריפריה תדשדש בגלל מחירי הפיתוח הגבוהים ובמקומות שמחיר הקרקע פחות ממחיר הפיתוח זה אמור להיות האינטרס של המדינה לסבסד בשביל פיתוח הפריפריה
הדרך הנכונה יותר היא שהמדינה תיצור רשת תחבורה איכותית בין המרכז לפריפריה.
בלי פקקים בזול ובמהירות.
כך אדם יוכל לגור בפריפריה ולהגיע מהר למרכז.
זה יותר נכון עם סיכוי להצלחה.

• תודה
Reactions: yl

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
על
הדרך הנכונה יותר היא שהמדינה תיצור רשת תחבורה איכותית בין המרכז לפריפריה.
בלי פקקים בזול ובמהירות.
כך אדם יוכל לגור בפריפריה ולהגיע מהר למרכז.
זה יותר נכון עם סיכוי להצלחה.
על רכבת שמענו? אני אגלה לך סוד, בתקופת עבודתי כמתווך בפריפריה הייתי נוסע כמעט רק עם רכבות, 7 דקות מהבית שלי לתחנת מודיעין ומשם מגיעים ל90% מהמקומות, בנחת ובשלווה.

נו? זה הקפיץ את המחירים של בית שאן? העלה את הביקושים למגדל העמק? לעכו ? לעפולה? לדימונה?

ברור שזה מרכיב חיוני אבל לא יחיד

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ממש תודה!
איך בדיוק השוק של השכירות? הוא אקטיבי וזה משהו שבאמת קיים ואפשר לבנות ע'ז? בכמה מדובר ל3חד'?
הביקוש לשכירות בדימונה (לא רק, אבל שאלתם על דימונה) הוא נמוך מאוד. כל מי שבונה על השכירות שיחפש מקום אחר (לא בטוח שימצא)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה