איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תשמעו
אני מבין לחלוטין את הזלזול בתאוריה .

אבל תעשו בשבילי דבר אחד
כדי להבין היתכנות בכלל של פיצוץ בועת נדל"ן ( גם במקום של היצע נמוך וביקוש מטורף כמו מנהטן )
תקראו ב"מכלול" על משבר הסאבפריים בארה"ב בשנת 2008 .
זהו אומנם נושא רחב של תגובת שרשרת של אירועים , אבל אולי יתן לכם הבנה שלא הכל זה היצע וביקוש .

מיד יהיו מספיק קונים שנקנו את כל הדירות

שבאמת יש בישראל יותר דירות מתושבים
האם שני הציטוטים האלה אינם סותרים אחד את השני ?
ברגע שתהיה פאניקה של מכירות והמשקיעים ישחררו 3-4-5 דירת כל אחד
מי יקנה אותן ?

חשבון פשוט , נניח 100,000 משקיעים סה"כ בכל הארץ . ( ברור שיש הרבה יותר אבל ניקח מינימום ודאי )
ממוצע של 3 דירות לפחות .
שווה שחרור של 300 אלף דירות בבת אחת במקרה של פאניקה .
יש לכם מושג מה שזה יעשה לשוק ?
אין כושר ספיגה של קניית 300 אלף דירות .
וזה מבלי להזכיר את הדירות המעוקלות של הבנקים שיתרבו כמו פטריות
וימכרו רק למימוש משכנתא מה שאומר 70 אחוז מהמחיר במקרה הגבוה .

27 שנים בשוק ההון לא הצליחו לכסות את המשכנתא?,
אין צורך לענות, אלא רק כדי לתהות על הכדאיות בשוק ההון
המסחר בשוק ההון נתן לי בחסדי שמים הון עצמי של 600 אלף לקנית דירה . ( התעסקות של 4 שעות ביום שאר הזמן לומד )
הקלה היא בעינך ?

זבון וזבין

משתמש מקצוען
חשבון פשוט , נניח 100,000 משקיעים סה"כ בכל הארץ . ( ברור שיש הרבה יותר אבל ניקח מינימום ודאי )
ממוצע של 3 דירות לפחות .
שווה שחרור של 300 אלף דירות בבת אחת במקרה של פאניקה .
יש לכם מושג מה שזה יעשה לשוק ?
אין כושר ספיגה של קניית 300 אלף דירות .
וזה מבלי להזכיר את הדירות המעוקלות של הבנקים שיתרבו כמו פטריות
וימכרו רק למימוש משכנתא מה שאומר 70 אחוז מהמחיר במקרה הגבוה .
לכן כתבתי שהמשקיעים שיפשטו את הרגל - זה רק אלו שהשקיעו ב-5 השנים האחרונות - שלהם לא ישתלם להפסיד על המשכנתא,
אלו שקנו לפני מעל 5 שנים - גם אם יפסידו עד 20 % יתאמצו עדיין להשאיר את הנכס - כדי לא להפסיד את הכסף שכבר הכניסו

צופן

משתמש רשום
עריכה תורנית
המסחר בשוק ההון נתן לי בחסדי שמים הון עצמי של 600 אלף לקנית דירה . ( התעסקות של 4 שעות ביום שאר הזמן לומד )
הקלה היא בעינך ?
עם איזה סכום התחלת? (אם תרצה לשתף)
(הלימוד תוך כדי מסחר מעיד על משמעת עצמית גבוהה,)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הקלה היא בעינך ?
אפשר לשאול איך למדת על השקעות בש'ההון? דרך 'קורס? סתם לקרוא בינטרנט?

אניס

משתמש פעיל
הובא לעיל נתונים שבאמת יש בישראל יותר דירות מתושבים (אין לי צורך בהוכחה לכך - כי עדיין לא ראיתי משפחות שגרות ברחוב...) אלא שכמות הדירות שנמצאות אצל משקיעים גורמת למחסור ולעליית-מחירים לקניית דירה-ראשונה
הניתוח בכללותו יפה מאוד!
אבל בנוגע למספר הדירות אל תשכח את אלפי(!) יחידות הדיור בערים החרדיות.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
הניתוח בכללותו יפה מאוד!
אבל בנוגע למספר הדירות אל תשכח את אלפי(!) יחידות הדיור בערים החרדיות.
נכון,
אבל זה לא נוגע לענייננו,
כי כאן מדובר על רכישת דירות,
ובין-כך כבר הגענו לזמנים שאנשים יכולים לגור ביחידות אפילו 10 שנים אחרי החתונה....

לאלו שבנו יחידות - זה יהיה פחות נזק - כי מחיר השכירות גם אם יירד זה עדיין יישאר רווחי ביחס לעלות הבניה,

אלו שיסבלו - זה אלו שרכשו יחידות בשחור או שקנו דירה עם 3 יחידות ב-3 מיליון ש''ח,
אם מחיר השכירות יירד - הם יהיו מהראשונים שיפשטו רגל

נ.ב. תודה על המחמאה

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עם איזה סכום התחלת? (אם תרצה לשתף)
45 אלף בלבד .
מסחר באופציות מעוף . ( מסוכן מאוד - צריך ללמוד היטב את הנושא לפני שנוגעים בזה )
אפשר לשאול איך למדת על השקעות בש'ההון? דרך 'קורס? סתם לקרוא בינטרנט?
התחלתי לסחור בשנת 1995 לא היה אז מפותח נושא הקורסים
לצערי היו לי דמי לימוד גבוהים בחצי שנה הראשונה - הפסדתי 25 אלף ש"ח .
אבל תוכ"ד התמקצעתי ופיתחתי שיטות בחסדי שמים .
מ 20 אלף הנותרים הגעתי לרווחים גדולים מאוד מאוד ( אבל חשוב להדגיש מסחר באופציות מעוף יכול לגרום בקלות לאובדן מלוא ההשקעה - מצד שני אפשר ביום אחד להרוויח 30 -60 -120 אחוזים ולפעמים בתקופה כמו עכשיו ( של תנודתיות גבוהה ) אפילו 1000 אחוזים ביום אחד

אני רואה חובה שוב להזהיר - זה נראה מדהים ומפתה - אבל מסוכן ביותר ללא לימוד יסודי ומשמעת ברזל .

די

משתמש סופר מקצוען
מי שקנה דירה ב1995 הרוויח לא פחות מ600,000 (לא בא להגיד לקנות היום דירות כי היום מחירי הדירות בשיא, אבל גם שוק ההון בשיא)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני רואה חובה שוב להזהיר - זה נראה מדהים ומפתה - אבל מסוכן ביותר ללא לימוד יסודי ומשמעת ברזל .
על זה אני שואל,אני רוצה ללמוד ולא יודע איך בדיוק...קראתי את המאמרים שמובאים פה באתר אבל היתי אוהב ללמוד את זה שיהיה באמת למעשה

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אבל גם שוק ההון בשיא
אופציות מעוף יכולות להרוויח מעליות וגם מירידות - כל מה שהם צריכות זו תנועה לאיזה כיוון לא משנה לאן .
על זה אני שואל,אני רוצה ללמוד ולא יודע איך בדיוק...קראתי את המאמרים שמובאים פה באתר אבל היתי אוהב ללמוד את זה שיהיה באמת למעשה

אבל עדיין לא ממליץ - כי 90 אחוז מפסידים באופן קבוע גם אחרי קורסים .
זהו תחום שמצריך משמעת ברזל ואינטלגנציה גבוהה (גם רגשית)

מי שקנה דירה ב1995 הרוויח לא פחות מ600,000

עם 45 אלף לא יכולתי לקנות אפילו "קיר אחד בדירה"

נערך לאחרונה ב:

צופן

משתמש רשום
עריכה תורנית
מי שקנה דירה ב1995 הרוויח לא פחות מ600,000 (לא בא להגיד לקנות היום דירות כי היום מחירי הדירות בשיא, אבל גם שוק ההון בשיא)
השאלה מתי הוא קנה את הדירה? ובכמה? והיכן?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אופציות מעוף יכולות להרוויח מעליות וגם מירידות - כל מה שהם צריכות זו תנועה לאיזה כיוון לא משנה לאן .

אבל עדיין לא ממליץ - כי 90 אחוז מפסידים באופן קבוע גם אחרי קורסים .
זהו תחום שמצריך משמעת ברזל ואינטלגנציה גבוהה (גם רגשית)
אופציות מעוף זה דבר אחר מאשר להשקיע במדדים של הSP500 וכו'? או זה מניות רק ששיטה יותר מסוכנת של מסחר?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
טור שפרסמתי היום ב"שחרית". בימים הקרובים יצא קול קורא מרבנים ברוח הדברים, אולי זה יעזור. אנחנו בקסטרופה ממש אם זה ימשיך.

אגב, מאוד מעניין לנתח את הנקודה, איך ייתכן שמחירי השכירות יורדים במידה מסויימת בשנה האחרונה (כך לפחות נדמה לי) בעוד על אותן דירות עצמן המחיר לקנייה עולה ועולה.

מהרסייך ומחרבייך

נחשפתי השבוע לתופעה מטרידה וחוצת הארץ; חרדים משכירים דירות בפרוייקטים חרדיים למחללי שבת. מדובר אמנם בבודדים, אך זה עלול להתרחב אם לא נוקיע ונפסיק באופן מיידי.

השבוע הוזמנתי לשני מקומות בארץ, נתיבות החדשה, ורמה ה' בבית שמש, שני מקומות לא קשורים אך בעייתם אחת.

בנתיבות המתין לי המזמין הרב זיידל, יהודי צדיק שמחזיק על כתפיו מוסדות תורה רבים כבר שני עשורים. הוא הראה לי שכונה חדשה של קרוב ל300 דירות, כולן נבנו ע"י יזם חרדי, לצורך הציבור החרדי, וכל בעלי הדירות חרדים.

מתברר כי בשל ההמתנה הארוכה לדירה, וההתאקלמות של כל דייר במקום אחר, קשה לאנשים לעבור להתגורר בדירותיהם, אלא שאינם מוצאים קונים או שוכרים חרדים יקדים במחיר טוב, ובשעת הלחץ משכירים את הדירות למחללי שבת.

גם בבית שמש, רמה ה' מה שנקרא אצלם "נוה שמיר" הראה לי המזמין, פעיל השכונה הרב רוזנווסר (עוד מהימים בהם נאבקנו יחד בנסיונות לגזול את השכונה מהציבור החרדי) , כי בעליהן של דירות רבות וריקות אינם עומדים בלחץ ומשכירים למחללי שבת.

ייאמר ברורות; אין לציבור החרדי כל בעייה עם השכרת דירה לאחינו שומרי המצוות שאינם חרדים, גם אין לנו בעייה עם חילונים שזכו בדירה או רכשו בדרך לגיטימית, אנחנו חיים במדינה אחת וזכותו של כל אדם לגור במקום שליבו חפץ.

הבעיה היא רק כשאנשים מתוכנו משכירים למחללי שבת. מלבד הפן ההלכתי הבעייתי, הדבר גורם לצער רב לתושבים החרדים שגם ככה מתמודדים עם חבלי לידה קשים. בבית שמש למשל התפללתי ערבית עם עשרות עשרות אברכים בדירת מגורים פיצקלה, רק בגלל שראשת העיר, שעשתה הכל שלא נבוא לכאן, עושה הכל שלא נישאר כאן.

בירור קטן העלה כי התופעה קיימת גם בחריש, חרדים יקרים אשר התאמצנו מאוד על מנת שיירשמו ויזכו בדירה, הולכים בסוף ומשכירים לאנשי דלא מעלי. השבוע ישב אצלי בן של חבר שלי, שעבדתי קשה בשעתו שיירשם ואכן זכה לדירה, ובא לקבל ייעוץ מה לעשות עם השוכר שלא משלם דמי שכירות, אמרתי לו שישאל את מי שנתן לו את ההיתר להשכיר לאותה משפחה...

מלבד הצער הנורא לתושבים החרדים, גם מזיקים המשכירים הללו לעצמם; המחירים יירדו באופן דרמטי בשל הרכב האוכלוסיה וד"ל, גם מוסר התשלומים של השוכרים יתברר מהר מאוד כבעייתי בלשון המעטה, ומעל הכל; איך אפשר לתכנן שכונה חרדית כלשהי אם יושבי הספינה מנקבים חורים כל אחד בדירתו?!

מצד שני קשה לבוא בטענות למי שמשלם משכנתא ולא מצליח להשכיר על מנת לשלם את המשכנתא, תוך כדי תשלום שכירות גבוהה במרכז הארץ. מלבד ההתרעה על האיסור צריך גם להציע פתרון מעשי.

לפיכך אני מציע הצעה פשוטה; להקים איזה מנגנון במסגרת "ועד הדיור החרדי" שבו יוכלו המשכירים לפרסם את דירותיהם במחירים שמתאימים למשפחה חרדית, מאידך יזכו השוכרים לדירה חדשה מהקבלן במחיר סביר ואפילו זול, ובא לציון גואל.

לפיכך אני מציע הצעה פשוטה; להקים איזה מנגנון במסגרת "ועד הדיור החרדי" שבו יוכלו המשכירים לפרסם את דירותיהם במחירים שמתאימים למשפחה חרדית, מאידך יזכו השוכרים לדירה חדשה מהקבלן במחיר סביר ואפילו זול, ובא לציון גואל.
השאלה אם הסיבה שהבעלים לא מצאו שוכרים חרדים בנתיבות, חריש ורמה ה היא רק משום שלא היה להם אמצעים לפרסם את הדירה בעיתון חרדי, או שיש לכך סיבות נוספות.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
השאלה אם הסיבה שהבעלים לא מצאו שוכרים חרדים בנתיבות, חריש ורמה ה היא רק משום שלא היה להם אמצעים לפרסם את הדירה בעיתון חרדי, או שיש לכך סיבות נוספות.
כוונתי הייתה אם יורידו את המחירים במקביל. הרי למשל אם ישכירו בחריש ב1500 שח אתה מסכים איתי שפתאום יהיו שוכרים? אז צריך למצוא את המחיר הנכון שהוא טוב לשני הצדדים.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני לא משקיע . אדם פשוט עם משכנתא של 500 אלף .
גר בדירה שמכרתי ..... פינוי 12 חודשים !
אחרי שמכרת את הבית, האם אתה הולך למשוך את כל ההשקעות שלך בשוק ההון בעקבות הנפילות?

יוס...

משתמש רשום
כוונתי הייתה אם יורידו את המחירים במקביל. הרי למשל אם ישכירו בחריש ב1500 שח אתה מסכים איתי שפתאום יהיו שוכרים? אז צריך למצוא את המחיר הנכון שהוא טוב לשני הצדדים.
על פי רוב, אנשים לא מוכנים להשקיע (לוותר) יותר מידי אם אין לכך השפעה ניכרת.
ואכן אני מכיר כמה וכמה שהיו מוכנים להשכיר את דירתם בחריש במחיר מוזל לבני תורה רק אם זה יכלול את כל השוק.
אך שאדם בודד יפסיד 500 ש"ח לחודש בלי שתהיה בכך השפעה על השוק - קשה להאמין...

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אחרי שמכרת את הבית, האם אתה הולך למשוך את כל ההשקעות שלך בשוק ההון בעקבות הנפילות?

מסחר באופציות מעוף אינו השקעה .
זהו מסחר יומי שניתן להרוויח בו גם בעליות וגם בירידות באותה מידה ( צריך להבין מה זה אופציות )
בסוף יום לעולם לא משאיר את הכסף בבורסה אלא נמשך לחשבון .

אגב , הרווחים הכי גדולים שלי היו בתקופות של נפילות חזקות בבורסה כמו בזמן האחרון .

האמת היא שלבי נוקפני שהבאתי לידיעת הציבור את הנושא של אופציות - זה מתאים ליחידי סגולה רוב רובם מפסידים הכל במסחר המסוכן הזה .

נערך לאחרונה ב:

להרגיע

משתמש צעיר
על פי רוב, אנשים לא מוכנים להשקיע (לוותר) יותר מידי אם אין לכך השפעה ניכרת.
ואכן אני מכיר כמה וכמה שהיו מוכנים להשכיר את דירתם בחריש במחיר מוזל לבני תורה רק אם זה יכלול את כל השוק.
אך שאדם בודד יפסיד 500 ש"ח לחודש בלי שתהיה בכך השפעה על השוק - קשה להאמין...
השאלה הגדולה האם באמת יש פער של 500 שח ואם כן למה

מברר

משתמש פעיל
קראתי את המובאות שהבאת ומודה שלא ידעתי כל מה שכתוב שם.
עדיין זה לא נכון לומר שהבנק המסחרי מייצר כסף (למרות שבחלק מהמובאות "כתוב" כך) (רק הבנק המרכזי-בנק ישראל יכול לייצר כסף).
מה שקורה זה שהבנק נותן לך הלוואה של 100 ש"ח ואתה מחזיק את ההלוואה בחשבון עו"ש שבבנק, אז בעצם יש לבנק עדיין את הכסף הזה, ויכול להלוות אותו שוב (ואפי' לקחת כנגדו מבנק ישראל 94% בתור הון עצמי) אבל אם תמשוך את ההלוואה מהכספומט, הבנק לא יוכל להלוות אותו שוב. מה שהבנק יכול להלוות שוב ושוב זה כי כולם מחזיקים את (כמעט) כל הכסף שלהם בבנקים (גם אם משכת את הכסף בכספומט-שילמת איתו בסופר שמחזיק את הכסף שלו בבנק).
ולכן זה לא נכון ש:

וברור שאם ריבית בנק ישראל תעלה, גם הריבית הקבועה תעלה וכמובן גם המשתנה. וכמובן שאם הריביות יעלו אנשים ייקחו פחות הלוואות.
לא מדוייק
יש כאן 2 חלקים:
1) הלימת הון -על זה את/ה מדבר
2) הקצאת הון - על זה אני דיברתי
בתחילה ערבבתי ביניהם, עד ש- @מקצועי בלבד עשתה סדר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה