איזה רכיב במשכנתא כדאי לי לפרוע מוקדם?

לשמור ולעשות

משתמש רשום
בס"ד
משכנתא שמורכבת משליש פריים -0.5, שליש קל"צ ושליש צמוד למדד בריבית משתנה (אג"ח) כל 5 שנים.
המשכנתא נלקחה לפני כשנה ב-2 פעימות – בחודש 9.21 ורוב הסכום ב-12.21.
השאלה איזה חלק כדאי לפרוע קודם, או בכלל לחלק את סכום הפירעון כדי לפרוע חלק מכל מסלול או מ-2 מסלולים?
והאם כדאי לפרוע דוקא אחרי ה-15 לחודש כדי לחסוך את העמלה של המדד?
והאם כדאי לקצר את משך השנים, או את גובה התשלום החודשי? הבנתי שיותר משתלם לקצר? למה? הרי אם יש לי כל חודש החזר יותר נמוך אני בעצם חוסכת לפרוע מוקדם בהמשך?
[אני מציינת שבמסלול השלישי הצמוד – היתרה לתשלום יותר גבוהה מהסכום שלקחתי... וגם בשאר המסלולים היתרה כמעט לא ירדה]
סליחה על האריכות...
אשמח לכל תגובה מקצועית של מומחי הפורום!
@משכנטוב @הון ובית @מקצועי בלבד @ari1980 וכל המומחים

פסגות

משתמש מקצוען
בס"ד
משכנתא שמורכבת משליש פריים -0.5, שליש קל"צ ושליש צמוד למדד בריבית משתנה (אג"ח) כל 5 שנים.
השאלה איזה חלק כדאי לפרוע קודם, או בכלל לחלק את סכום הפירעון כדי לפרוע חלק מכל מסלול או מ-2 מסלולים?
והאם כדאי לקצר את משך השנים, או את גובה התשלום החודשי? הבנתי שיותר משתלם לקצר? למה? הרי אם יש לי כל חודש החזר יותר נמוך אני בעצם חוסכת לפרוע מוקדם בהמשך?
[אני מציינת שבמסלול השלישי הצמוד – היתרה לתשלום יותר גבוהה מהסכום שלקחתי... וגם בשאר המסלולים היתרה כמעט לא ירדה]
סליחה על האריכות...
תעלו דו''ח יתרות משכנתא
זה מאוד יעזור לענות לכם תשובה

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
בס"ד
סליחה על האריכות...
מצטרף להנ"ל.
חייבים לראות דו"ח סילוק מקצועי + איפיון צרכי לקוח מקצועי, ואז לענות.
על רגל אחת, לכי על המ"צ.
אבל זה נורא לא מקצועי לענות כך, מקווה שהבנת.:)

לשמור ולעשות

משתמש רשום
יתרות המשכנתא:
יתרות המשכנתא 20-09-22.png

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

לשמור ולעשות

משתמש רשום
אם, אז את המשתנה צמודה.
אבל שוב, זה מאד בגדול.
ומה בקטן? תודה...
אדם אחד שמבין בזה אמר לי לפרוע חצי מהפריים וחצי מהמשתנה צמודה
זה נכון? כי מצד אחד הפריים עולה וגם ההחזר החודשי, אבל זה נראה לי קצת יותר בשליטה מאשר המ"צ שבה הקרן עולה ומדובר בסכומים גבוהים בהרבה!
אני רוצה להחזיר בערך 80 אלף, אז אולי לפרוע את כל המ"צ ומה שנשאר - את הפריים??

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי שמחפש לחסוך בריביות פורעים במצ.
מי שמחפש להוריד בהחזר חודשי מוריד מה שיוריד את ההחזר החודשי שזה במקרה היום פריים.
פה הייתי פורע את המצ לגמרי. והשאר ? אם תקצרו בשנים בפריים יתכן מאוד שהבנק בעצם יראה את זה כמיחזור ואולי יהרוג לכם את הריבית המצוינת. אם זה באמת כך אז רק לפרוע חלקית מהפריים וזהו.
ועכשיו אני רואה שיש כמה הלוואות שונות בפריים. אז אם ישנו את הריבית ?? פשוט תפריט את ההלוואה של ה20 אלף מהפריים. אם לא ישנו את הפריים אז תקצרו את ההלוואה הגדולה של הפריים כמה שיתנו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עדיף להחזיר את כל הצמודה, אח"כ את הפריים.
ולקצר את התקופה בהתאם ליכולת ההחזר האפשרית.
ברגע שאת פורעת יותר כל חודש, אז את פשוט עושה פירעון מוקדם כל חודש ולא רק פעם בתקופה.

לשמור ולעשות

משתמש רשום
והשאר ? אם תקצרו בשנים בפריים יתכן מאוד שהבנק בעצם יראה את זה כמיחזור ואולי יהרוג לכם את הריבית המצוינת. אם זה באמת כך אז רק לפרוע חלקית מהפריים וזהו.
@ari1980 לא הבנתי
אני לא מתכוונת לעשות מיחזור אלא לפרוע, אז למה שהבנק יראה את זה כמיחזור? ואיך הוא יכול לשנות את הריבית שעליה סיכמנו כשנטלנו את המשכנתא?
ועכשיו אני רואה שיש כמה הלוואות שונות בפריים. אז אם ישנו את הריבית ?? פשוט תפריט את ההלוואה של ה20 אלף מהפריים. אם לא ישנו את הפריים אז תקצרו את ההלוואה הגדולה של הפריים כמה שיתנו.
יש 2 הלוואות בפריים עם אותה ריבית רק התאריך שונה כי לקחנו את ההלוואה ב-2 פעימות.
ולא הבנתי מה זה "אם ישנו את הריבית"-הבנק ישנה לנו? ומה זה אומר להפריט את ההלוואה של ה20 אלף?
יש לבנק בעיה אם אני רוצה לפרוע גם את המ"צ וגם חלק מהפריים ולקצר את השנים?!
תודה רבה!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@ari1980 לא הבנתי
אני לא מתכוונת לעשות מיחזור אלא לפרוע, אז למה שהבנק יראה את זה כמיחזור? ואיך הוא יכול לשנות את הריבית שעליה סיכמנו כשנטלנו את המשכנתא?

יש 2 הלוואות בפריים עם אותה ריבית רק התאריך שונה כי לקחנו את ההלוואה ב-2 פעימות.
ולא הבנתי מה זה "אם ישנו את הריבית"-הבנק ישנה לנו? ומה זה אומר להפריט את ההלוואה של ה20 אלף?
יש לבנק בעיה אם אני רוצה לפרוע גם את המ"צ וגם חלק מהפריים ולקצר את השנים?!
תודה רבה!
יצאתי לא מדויק. סליחה.
אם פורעים על ידי כסף שמביאים מהבית אז אין שינוי בריבית. בין פרעון בין קיצור תקופה
אם עושים רק קיצור תקופה כדי לחסוך בריביות פה הבנק יקח את זה כמיחזור ואז ידפוק בריביות

לשמור ולעשות

משתמש רשום
יש אפשרות כזו רק לקצר את מספר השנים בלי לפרוע?!
כלומר במקום 25 שנה לקצר נניח ל-15?
במה זה כרוך - בהגדלת ההחזר החודשי?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ואם כבר עושים את זה יש נקודות זמן שעדיף לקצר חודש אחד יותר או פחות כי זה מביא אותך למדרגות ריביות שלפעמים חוסך בעמלות היוון ולפעמים מייקר...
שזה נקודות למשל שאנשים סתם לא יודעים. יועץ במצב כזה יכול לגרום לחסכון של אלפי שקלים רק מהידיעה הקטנה הזו. לפעמים גם עשרות אלפים.

לשמור ולעשות

משתמש רשום
@ari1980 מתכוון רק מבחינת העמלות היוון? כי הממוצע של העמלות היום כ"כ גבוה שבכל מצב הריבית שלי של 2% יותר נמוכה.
*המדד אמור לעלות בחודש הבא או לרדת? איך נדע אם לפרוע לפני ה-15 או אחרי?
*אם עושים מיחזור משכנתא - צריך להגיש שוב את כל התלושים, פירוט ההכנסות וכו' כמו משכנתא חדשה? והאם במקרה שלי זה משתלם ואפשר להשיג תנאים טובים יותר, או שעדיף רק לפרוע ולהשאר עם שאר המסלולים?

פסגות

משתמש מקצוען
@ari1980 מתכוון רק מבחינת העמלות היוון? כי הממוצע של העמלות היום כ"כ גבוה שבכל מצב הריבית שלי של 2% יותר נמוכה.
*המדד אמור לעלות בחודש הבא או לרדת? איך נדע אם לפרוע לפני ה-15 או אחרי?
*אם עושים מיחזור משכנתא - צריך להגיש שוב את כל התלושים, פירוט ההכנסות וכו' כמו משכנתא חדשה? והאם במקרה שלי זה משתלם ואפשר להשיג תנאים טובים יותר, או שעדיף רק לפרוע ולהשאר עם שאר המסלולים?
ככה''נ לעלות
וממש לא שווה לכם למחזר כעת
רק לפרוע אם אתם מעוניינים ולהשאר עם השאר

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
המדד אמור לעלות?
למישהו יש מידע?
שבוע טוב.
בהחלט הערכות כרגע שיעלה. כלכלן בכיר שאני נמצא בקבוצת מיידע שלו מעריך שכרגע זה נראה שיעלה בכ0.4. אבל כפוף לשינויים. ועם העליות השבוע בריבית בנק ישראל שיכול לגרום לעוד תזוזות . יחד עם הקפיצה הקבועות בבנקים לא אתפלא אם יעלה ביותר מזה

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
מי שמחפש לחסוך בריביות פורעים במצ.
מי שמחפש להוריד בהחזר חודשי מוריד מה שיוריד את ההחזר החודשי שזה במקרה היום פריים.
פה הייתי פורע את המצ לגמרי. והשאר ? אם תקצרו בשנים בפריים יתכן מאוד שהבנק בעצם יראה את זה כמיחזור ואולי יהרוג לכם את הריבית המצוינת. אם זה באמת כך אז רק לפרוע חלקית מהפריים וזהו.
לנו המליצו לפרוע את המ"צ במשכנתא יחסית דומה
זה החלק של המשכנתא שרק גדל, הקרן
למה אנשים לוקחים מ"צ?
הרי הקרן עולה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה