השקעות s&p500 במגמת ירידה?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי הפסיד יותר, זה שהשקיע את כל הסכום בבת אחת, והיה לו שנה רצינית של נפילה?
או מי שהשקיע טיפין טיפין, ושנות הרווח היו בתחילה, ושנות ההפסד בסוף?

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
לא מבין בכלל את האשכול הזה. בטח שלא את הכותרת שלו.
כל המעלה של המשקיע הפאסיבי, שגם אם יש ירידה של 30%, הלב שלו לא זז במילימטר.
אז היתה איזו ירידה קטנה, וכבר יש דיונים? לחכות או לא לחכות, להוציא או לא להוציא, האם יש מה לפחד וכו'...
טווח ארוך זה אומר שנים על גבי שנים! לא מודדים שום דבר במונחים של השבוע ירד כך, והחודש ירד כך...
אז מי שמרגיש שאם תהיה פתאום ירידה חדה הוא יתחיל לפחד ואולי להוציא או לשנות מסלול, מוטב שיוציא כמה שיותר מהר. זה פשוט לא בשבילו.
רק מי שמבין טוב טוב שהוא לא מחשבן כלום, כביכול "ראש בקיר" - לא משנה כמה ירד הוא לא זז - הוא "משקיע פסיבי", שלטווח הארוך יהנה בעז"ה מרווחים גדולים.

המיסד

משתמש פעיל
לא מבין בכלל את האשכול הזה. בטח שלא את הכותרת שלו.
כל המעלה של המשקיע הפאסיבי, שגם אם יש ירידה של 30%, הלב שלו לא זז במילימטר.
אז היתה איזו ירידה קטנה, וכבר יש דיונים? לחכות או לא לחכות, להוציא או לא להוציא, האם יש מה לפחד וכו'...
טווח ארוך זה אומר שנים על גבי שנים! לא מודדים שום דבר במונחים של השבוע ירד כך, והחודש ירד כך...
אז מי שמרגיש שאם תהיה פתאום ירידה חדה הוא יתחיל לפחד ואולי להוציא או לשנות מסלול, מוטב שיוציא כמה שיותר מהר. זה פשוט לא בשבילו.
רק מי שמבין טוב טוב שהוא לא מחשבן כלום, כביכול "ראש בקיר" - לא משנה כמה ירד הוא לא זז - הוא "משקיע פסיבי", שלטווח הארוך יהנה בעז"ה מרווחים גדולים.
בשביל זה פתחתי את האשכול
אין לי שום מידע או השערה לגבי המגמה של המדד
אבל היות שלכאו', אכן יהיה ירידה מתישהו
מי שמושקע במדד
צריך להיות לו ברור ומוחשי
שהמדד עלול ליפול ובגדול (בטווח הזמן הקצר)
להיות מוכן לזה, ולא להתרגש מזה
ולזכור שבטווח זמן הארוך, השוק בעליה
ומי שבכל זאת מרגיש שזה לא בשבילו
אז שיצא הכי מהר שהוא יכול, לפני שהמדד יפול באמת.

לא יועץ לא מבין בכלום, כלום.

דף גמרא

משתמש מקצוען
מי הפסיד יותר, זה שהשקיע את כל הסכום בבת אחת, והיה לו שנה רצינית של נפילה?
או מי שהשקיע טיפין טיפין, ושנות הרווח היו בתחילה, ושנות ההפסד בסוף?
ההגיון אומר, שאם אתה משקיע קצת כל פעם הסיכון שלך להפסיד הוא נמוך יותר, ולכן גם אם הפסדת, בד"כ ההפסד הוא קטן יותר, וההתאוששות תיהיה מהירה יותר.
האם יש לך נתונים שמוכיחים אחרת?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ההגיון אומר, שאם אתה משקיע קצת כל פעם הסיכון שלך להפסיד הוא נמוך יותר, ולכן גם אם הפסדת, בד"כ ההפסד הוא קטן יותר, וההתאוששות תיהיה מהירה יותר.
שאלתי אותך שאלה, ומשום מה המענה שקיבלתי ממך, לא היה על השאלה.
תקדיש קצת מחשבה ותענה.
האם יש לך נתונים שמוכיחים אחרת?
יש לך פה סימולציה תנסה ותווכח שאני צודק.

חי טוב

משתמש פעיל
האם התחילו הירידות המדוברות שכולם "צפו" אותם?
בעצם גם אם כן מה זה משנה למשקיע "הפאסיבי"?
(למה נראה לי שכולם היום נהיו כאלה?)
תכלס לדעתי זה לא משנה כלום, אבל מעניין מה כל "הפאסיביי.ם" (ובתוכם אני) יגיבו כשהמדד ירד ב30% נגיד.(אם ירד)
אוי אוי אוי.
‏‏לכידה.PNG

אזרח ותיק

משתמש מקצוען

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
למה לא נכונות?
עפ"י הטבלה של ויקיפדיה יוצא שמ1970 (השנה הראשונה בטבלה) לא היה אדם שהשקיע בs&p ל-11 שנים ויצא מופסד.
א. הטבלה של ויקיפדיה, היא כפי שכתבתם רק 54 שנים, המדד בתצורתו הנוכחית קיים מ1957 ובתצורה אחרת קיים מ 1926 ותברר בבקשה מה היה בין 10/1929 ל07/1933, וכמה זמן לקח להתאושש, ותעדכן.

2. תבדוק גם מה קרה למי שהשקיע כל חודש 100$ מ1996, עד סוף 2008.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואם אני זוכר נכון בתקופת "השפל הגדול" (1930 בערך), מי שהשקיע בשיא לקח לו כ 25 שנים (!!!) להחזיר לעצמו את ההשקעה.
זה נכון אם מדברים על תשואת המדד ללא דיבידנדים.
אבל כשכוללים את הדיבידנדים זה היה באזור 15 שנים.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

אברכציק

משתמש רשום
האם התחילו הירידות המדוברות שכולם "צפו" אותם?
בעצם גם אם כן מה זה משנה למשקיע "הפאסיבי"?
(למה נראה לי שכולם היום נהיו כאלה?)
תכלס לדעתי זה לא משנה כלום, אבל מעניין מה כל "הפאסיביי.ם" (ובתוכם אני) יגיבו כשהמדד ירד ב30% נגיד.(אם ירד)[/IS

דיברו על ירידות מתחת לקו 5200

אברכציק

משתמש רשום
מה שעצוב ששוב הציבור נוהר כמו עדר אחרי כל שמועה בשטיבלאך
במקום שכל אחד ישב עם יועץ השקעות וישלם קצת ולאחמ"כ יתנהל בחכמה
ובאמת ירויח ולא כל יום יחשוב אולי להוציא אולי להכניס

דף גמרא

משתמש מקצוען
מה שעצוב ששוב הציבור נוהר כמו עדר אחרי כל שמועה בשטיבלאך
במקום שכל אחד ישב עם יועץ השקעות וישלם קצת ולאחמ"כ יתנהל בחכמה
ובאמת ירויח ולא כל יום יחשוב אולי להוציא אולי להכניס
גם היועץ לא יודע מה יהיה העתיד
בדיוק כמו ה @אברכציק בשטיבלאך
כך שלא תמיד יש עניין לשלם ליועץ השקעות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
גם היועץ לא יודע מה יהיה העתיד
בדיוק כמו ה @אברכציק בשטיבלאך
כך שלא תמיד יש עניין לשלם ליועץ השקעות
העניין הוא להימנע מטעויות קריטיות.
ומי שלא מבין בנושא ורק הולך אחרי העדר יש סיכוי רב לעשות טעויות קריטיות שיגרמו לו הפסדים גדולים. [ו/או מניעת רווחים גדולים]
אבל אם אותו אחד לפני קבלת החלטה כלכלית משמעותית יפנה לעזרה של מישהו מקצועי, רוב הסיכויים שאותו אדם לא יעשה את אותם טעויות קריטיות.

דף גמרא

משתמש מקצוען
העניין הוא להימנע מטעויות קריטיות.
ומי שלא מבין בנושא ורק הולך אחרי העדר יש סיכוי רב לעשות טעויות קריטיות שיגרמו לו הפסדים גדולים. [ו/או מניעת רווחים גדולים]
אבל אם אותו אחד לפני קבלת החלטה כלכלית משמעותי יפנה למישהו מקצועי, רוב הסיכויים שאותו אדם לא יעשה את אותם טעויות קריטיות.
ברור שזה דבר טוב להתייעץ
רק הגבתי למה שאמר @אברכציק שעצוב לו לראות איך כולם נוהרים אחרי שמועה בשטיבלאך
והסברתי שמה יהיה העתיד אף אחד לא יודע לא האברכים בשטיבלאך ולא היועצים המומחים
אבל בוודאי שיש הרבה מה להרויח מיעוץ מקצועי

scw

משתמש מקצוען
יוצרי ai
גם אותו אחד שלא מבין בנושא אבל הוא חכם יותר מכולם והולך בכוונה נגד העדר יש סיכוי רב וכנ״ל...

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תכל'ס..
כסף לעוד כשנתיים - שמשום מה נמצא ב s&p דרך קופת גמל להשקעה בהראל (לא הרבה, ירד רק במאתיים שקל...)
אם הבנתי נכון את הלך הרוח פה - כדאי להוציא אותו - ובהקדם?!
אשמח לשמוע לאן כן מומלץ להעביר.

• וואו!
Reactions: scw

הרב דרור שווץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתבו פה הרבה דברים נכונים ומחכימים. בעברי הייתי מנהל חברה פיננסית וכלכלן, אני רוצה לתת "עצה", לשבת מול המחשב כל היום זה חסר תועלת, ובניגוד למה שנאמר, כן אפשר לחזות תנודתיות בשוק, הן על ידי גרפים, הן על ידי דפוסים שונים, הן על ידי קריאה של הדוחות הכספיים של החברות הספציפיות שמשקיעים בהן והן במעקב אחרי פרסומים שונים והבנת הכוחות הפועלים.
למשל, מי שהבין שישראל נכנסה למערכה צבאית עצומה אחרי שמחת תורה הבין שכדאי להשקיע בחברות ביטחוניות שונות, והנה זה פלא, הן עלו בעשרות עד מאות!!! אחוזים. שמת 10 אלף בתחילת שנה היום יש לך 35-40 אלף!
אבל, ואבל גדול, האם הייתי ממליץ למישהו להיכנס עכשיו לתחום ולחשוב שעם קורס של כמה חודשים הוא יידע לסחור ולקרוא מגמות שוק ממש אבל ממש לא!
שוק ההון זה מקצוע כמו כל מקצוע ולוקח שנים! ללמוד אותו כמו שצריך בשביל לסחור בצורה מקצועית באמת ולמכור שיורד ולקנות שעולה ולעשות זאת בזמן בלי להפסיד!
מי שיש לו כסף מיותר, שיסתכל לזמן הארוך, שישים את הכסף במסלול סולידי מנייתי או במסלול בסיכון גבוה שבתכל'ס אין כל כך סיכון כי החברות הגדולות הן גדולות מדי בשביל שייתנו להן ליפול! וישאיר את הכסף שם בלי להוציא!\
סתם אתן דוגמא מספרית פשוטה:
מישהו שם 10,000 במדד מחקה S&P500 ונגיד שהמדד עושה רק 10% עלייה בשנה שזה לא הרבה, נחלק את המספר 72 במספר אחוזי העלייה השנתית ונקבל את התוצאה 7.2. היינו, תוך 7 שנים יהיה לאותו אדם 20,000.
אחרי עוד 7 שנים במידה ועדיין העלייה תהיה דומה יהיה לאותו אדם 40,000.
המניות לטווח הארוך רק יעלו, ונכון, תמיד אפשר לומר אם הייתי עושה כך וכך וכך הייתי מרוויח מיליונים... נו שוין...
פשוט תפתחו קופת גמל, תפרישו לשם כל חודש סכום של 100 שקל עבור כל ילד אם 10 שקל כל אחד והאפשריות שלו ותוך עשר שנים תראו פלאות.
בהצלחה!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...