Rebelle - תוכנת ציור חדשה מבית היוצר של מנגה סטודיו, לצבעי מים ושמן

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מה חשבתם אגב על הגרסא המאויירת של ספרי הארי פוטר של המאייר ג'ים קיי?
jim kay
https://creepyscrawlers.com/illustration
לטעמי ממש לא בכיוון, רולינג אכזבה קשות בבחירה מאוד לא מוצלחת. הכריכות עוד מאויירות יפה יחסית, אבל האיורים בתוך הספר.. בחירת הסגנון, ובעיקר עיצוב הדמויות.. ממש על הפנים! לדעתי. מה היא חשבה שהיא עושה?
מה דעתכם מי שראה?
סתם ככה, גם הספר עצמו מרגיש זול כזה. כמו עלון שמחלקים בבית כנסת.. ההדפסה של טקסטורות על הדף החלק.
(אפשר לראות בסטימצקי)

נ.ב- לא לגלות דברים! אני רק בתחילת הספר השלישי
@ליבליב
@ronitg
מסכימה איתך @שאול יצחק ,
גם אני לא התחברתי לאיורים בגירסא השניה/החדשה. (תעלה צילומים מבפנים מעניין אותי איזה דף זה ואיך נראים הציורים בפנים ליד הטקסט אם זה עמוד שלם גדול או קטן וכו׳)

אלו הכריכות של ההוצאה הראשונה.
צפה בקובץ המצורף 389086
ובפנים יש איורים קטנים ונפלאים בשחור לבן בכל ראש פרק .
צפה בקובץ המצורף 389092 צפה בקובץ המצורף 389093 צפה בקובץ המצורף 389095 צפה בקובץ המצורף 389096 צפה בקובץ המצורף 389097 צפה בקובץ המצורף 389098 צפה בקובץ המצורף 389099

אני אוהבת את האיורים והאווירה שיש בהוצאה הראשונה.
אוהבת את זה שהאיורים היו מינימליסטיים וגם הסוג נייר שבחרו במהדורה הראשונה היה טוב מבחינת זה שהוא גרם לספר לא להיות כבד מדי וניתן לשאת די בקלות (חוץ מהנפח הגדול שהוא תופס כי יש מלא עמודים- שאגב. לא יודעת מה איתך אבל לי לקח יומיים גג (!) לסיים כל ספר בפעם הראשונה שקראתי אותו.......)

עריכה: האיורים של מרי גראנפרה ,אם אני לא טועה..
של הכריכות בוודאות בכל אופן... :/

אני ראיתי רק חלק מהאיורים ודווקא אהבתי גם מבחינה מקצועית אם כי בזה אני לא מתקרבת אליכם ... אבל בתור אחת שקראה את הספרים כשהייתה בגיל של הארי (רב הזמן) (ואז קראה אותם עוד שש שבע פעמים ומעלעלת בהם עד עצם היום הזה...) אני יכולה לאמר שדווקא עיצוב הדמויות מעולה! והדמויות ממש מסתדרות לי עם איך שדמיינתי אותם (דראקו מאלפוי! רון וויזלי...) והרקעים ממש יפים ובדיוק באווירה המתאימה ובקיצור... אין לי איך להסביר את זה אבל נראה לי שלקרוא את זה כמבוגר פעם ראשונה עד כמה שזה מהנה זה לא אותו דבר כילד אתה ממש נכנס פיזית לעולם שבספר במיוחד בספרים הספיצפיים האלה וזה ממש תואם את ההרגשה...

גם אני ממש אוהבת את הציורים של מרי גראנפרה אבל בלעתי אותם יחד עם הספר אז אני לא ממש אובייקטיבית לגביהם...

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
חה!
מעניין,
מצאתי עכשיו שמישהו עשה שיעורי בית באיזה בי"ס לאומנות, איך זה היה נראה בסגנון של ניקולס מרלט-
upload_2018-9-18_0-16-11.png

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טוב.. דבר ראשון הייתי פונה אלי.
אבל אם הייתי נותן לה מחיר מדי יקר,
הייתי הולך למישהו כמו סטיב פרסל,
https://www.pinterest.com/search/pins/?q=steve purcell&rs=typed&term_meta[]=steve|typed&term_meta[]=purcell|typed
מישהו כמוהו, אבל צעיר. יותר מעודכן. אני בטוח שיש הרבה כאלה, בפרט בתעשיית הגיימינג.
האמת אולי ניקו מרלט.
https://www.pinterest.com/search/pins/?q=nico marlet&rs=typed&term_meta[]=nico|typed&term_meta[]=marlet|typed
כן טוב האמת ברור שהוא היה עושה עבודה משגעת פילים לזה, פה אפשר לראות ברור יותר עבודות שלו-
http://linesandcolors.com/2014/07/01/nico-marlet/
השאלה אם הוא מסכים לעשות גם ספרים.
הסגנון שהייתי מחפש הוא סגנון קצת של משחקי הרפתקאות במחשב של שנות ה90 , לפני שהכל נהיה תלת מימד,
והסגנון היה צריך להיות הכלאה של חמוד , עם כיפי, עם פנטזי,
מצד אחד צבעוני וחמוד, ומשעשע גם,
מצד שני סגנון שמשאיר מקום לרעים להיראות מפחידים, ולא חמודים,
עם קצת מקום באווירה הכללית לאפלוליות.
אבל קליל קצת!
יותר קליל מכל הסגנונות שהיא בחרה. ויותר כיפי.
בכלל, האווירה של הספר שלה מאוד מזכיר משחקי מחשב של פעם.

נ.ב-
והכי חשוב! שיהיה מישהו שמעולה בעיצוב דמויות. כי האמת צריכה להאמר, היא סופרת לא מעולה, טכנית,
ברור שיש לה כמה דברים שהיא גאונה בהם,
ואחד מהם , אולי המרכזי, זה הקלות בה היא נותנת אישיות לדמויות שלה,
וללכת ולקחת את המאיירים החסרי רגש המצחיקים האלה שהיא לקחה .. נו נו נו ג'יי קיי.
ממ שומעת..אבל לא יודעת..
יש משהו נאיבי בציורים של המהדורה הראשונה שאני נורא אוהבת.
אולי כי הספר היה אמור להיות מלכתחילה לגיל הילדות /תחילת נעורים ובעצם עם כל ספר וספר- כמו שהנער-הקורא , מתבגר, כך גם סגנון הספר מתפתח.
והנאיביות גם מתאימה לתקופה הקודמת לדור הסמארטפונים ודומיהם.
תנסה לדמיין את עצמך בן 11 קורא את זה וגדל בשנה עם כל ספר.
נראה לי שזה יראה לך אחרת.

דודל לילה שלי להארי .
F8D19D0A-FBF7-42FD-B1B2-775EB5ABC697.jpeg

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני ראיתי רק חלק מהאיורים ודווקא אהבתי גם מבחינה מקצועית אם כי בזה אני לא מתקרבת אליכם ... אבל בתור אחת שקראה את הספרים כשהייתה בגיל של הארי (רב הזמן) (ואז קראה אותם עוד שש שבע פעמים ומעלעלת בהם עד עצם היום הזה...) אני יכולה לאמר שדווקא עיצוב הדמויות מעולה! והדמויות ממש מסתדרות לי עם איך שדמיינתי אותם (דראקו מאלפוי! רון וויזלי...) והרקעים ממש יפים ובדיוק באווירה המתאימה ובקיצור... אין לי איך להסביר את זה אבל נראה לי שלקרוא את זה כמבוגר פעם ראשונה עד כמה שזה מהנה זה לא אותו דבר כילד אתה ממש נכנס פיזית לעולם שבספר במיוחד בספרים הספיצפיים האלה וזה ממש תואם את ההרגשה...

גם אני ממש אוהבת את הציורים של מרי גראנפרה אבל בלעתי אותם יחד עם הספר אז אני לא ממש אובייקטיבית לגביהם...
! הנההה הוכחה שזה כן קשור לזמן הקריאה!
לא ראיתי את התגובה שלה בזמן שכתבתי את התגובה שלי.
אז נו, כנראה שבאמת יש דברים בגו..
:)

נערך לאחרונה ב:

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נערך לאחרונה ב:

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
וזה אולי לא זה אבל זה מעין ה״גירסא דינקותא״ שלי (בהארי פוטר) אז יש לי פינה חמה בלב לאיורים , בכל זאת. :)
לגמרי
וגם מעבר לזה, יש לציורים האלו באמת נאיביות כזאת, שלא מחייבת אותך לחשוב שככה באמת הדמויות היו נראות, אלא משאירה הרבה מרחב לדמיון.

ויש גם את הציורים האלופים של הצייר... ברח לי השם
הנה אחד לדוגמא, יש לו סדרת ציורים מצויינת של הארי פוטר ושות'

(ליבליב שלחתי לך פעם את הציורים שלו, נכון?)

וחוץ מזה יש גם ציורים שרולינג עצמה ציירה
ולהגיד עליה שהיא לא סופרת מעולה??? שאול יצחק תקרא את זה בעברית אולי, או שבאמת תחזור לגיל 14 ותקרא הכל מהתחלה ;)
למרות שלדעתי הספרים מעולייםםםם לכל גיל

קבצים מצורפים

• 16.jpg
    16.jpg
    KB 104.4 · צפיות: 56
נערך לאחרונה ע"י מנהל:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@ronitg
כן, להגיד את זה. שהיא לא מאוד מעולה, בצד הטכני של הכתיבה.
lazy writing
ככה קוראים לזה באינטרנט, אחרי שחיפשתי לראות מי מסכים איתי.. אני קראתי לזה חסרת משמעת כתיבה. שזה מאוד דומה. גם נדמה לי שהיא קצת חסרת נסיון, זה כנראה הספר הראשון שהיא כתבה? זאת דעתי. הייתי יכול לנסות להסביר את עצמי, אבל זה יהיה ארוך ומייגע.
אבל שימי לב שאני כן חושב שהיא ג-א-ו-נ-ה, בכמה תחומים, שהם הכי חשובים. רק הצד הטכני, קצת מוזנח, שהוא במילא הכי פחות חשוב אצלי, כל זמן שכל מה שקשור לנשמה ופנימיות מלבלב..
אבל מי אני שאעביר ביקורת על הסופרת של הספר הכי נמכר בעולם, אחרי ה bible
בכל אופן, הנה ההארי שלי האחרון לבינתים, מתחיל להתקרב למשהו מעובד:
more potter 2.jpg

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אלייך @ליבליב
לא מראה לי את הציטוט של ההודעה המדוברת...התכוונתי לגרסה הראשונה (הקבצים שצרפת) לא יודעת איך הגרסה החדשה.

נערך לאחרונה ב:

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טוב.. דבר ראשון הייתי פונה אלי.
אבל אם הייתי נותן לה מחיר מדי יקר,
הייתי הולך למישהו כמו סטיב פרסל,
https://www.pinterest.com/search/pins/?q=steve purcell&rs=typed&term_meta[]=steve|typed&term_meta[]=purcell|typed
מישהו כמוהו, אבל צעיר. יותר מעודכן. אני בטוח שיש הרבה כאלה, בפרט בתעשיית הגיימינג.
האמת אולי ניקו מרלט.
https://www.pinterest.com/search/pins/?q=nico marlet&rs=typed&term_meta[]=nico|typed&term_meta[]=marlet|typed
כן טוב האמת ברור שהוא היה עושה עבודה משגעת פילים לזה, פה אפשר לראות ברור יותר עבודות שלו-
http://linesandcolors.com/2014/07/01/nico-marlet/
השאלה אם הוא מסכים לעשות גם ספרים.
הסגנון שהייתי מחפש הוא סגנון קצת של משחקי הרפתקאות במחשב של שנות ה90 , לפני שהכל נהיה תלת מימד,
והסגנון היה צריך להיות הכלאה של חמוד , עם כיפי, עם פנטזי,
מצד אחד צבעוני וחמוד, ומשעשע גם,
מצד שני סגנון שמשאיר מקום לרעים להיראות מפחידים, ולא חמודים,
עם קצת מקום באווירה הכללית לאפלוליות.
אבל קליל קצת!
יותר קליל מכל הסגנונות שהיא בחרה. ויותר כיפי.
בכלל, האווירה של הספר שלה מאוד מזכיר משחקי מחשב של פעם.

נ.ב-
והכי חשוב! שיהיה מישהו שמעולה בעיצוב דמויות. כי האמת צריכה להאמר, היא סופרת לא מעולה, טכנית,
ברור שיש לה כמה דברים שהיא גאונה בהם,
ואחד מהם , אולי המרכזי, זה הקלות בה היא נותנת אישיות לדמויות שלה,
וללכת ולקחת את המאיירים החסרי רגש המצחיקים האלה שהיא לקחה .. נו נו נו ג'יי קיי.
שוב עניין של טעם אישי, לא התחברתי למאיירים שציינת.
מה שצרפה @ronitg הרבה יותר בכיוון, ויותר מתאים לענ"ד

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
למה הוא לא מראה את הציטוט?

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@ronitg
כן, להגיד את זה. שהיא לא מאוד מעולה, בצד הטכני של הכתיבה.
lazy writing
ככה קוראים לזה באינטרנט, אחרי שחיפשתי לראות מי מסכים איתי.. אני קראתי לזה חסרת משמעת כתיבה. שזה מאוד דומה. גם נדמה לי שהיא קצת חסרת נסיון, זה כנראה הספר הראשון שהיא כתבה? זאת דעתי. הייתי יכול לנסות להסביר את עצמי, אבל זה יהיה ארוך ומייגע.
אבל שימי לב שאני כן חושב שהיא ג-א-ו-נ-ה, בכמה תחומים, שהם הכי חשובים. רק הצד הטכני, קצת מוזנח, שהוא במילא הכי פחות חשוב אצלי, כל זמן שכל מה שקשור לנשמה ופנימיות מלבלב..
אבל מי אני שאעביר ביקורת על הסופרת של הספר הכי נמכר בעולם, אחרי ה bible
בכל אופן, הנה ההארי שלי האחרון לבינתים, מתחיל להתקרב למשהו מעובד:
צפה בקובץ המצורף 389275
אני יודעת על מה אתה מדבר.
אבל זה בעיקר בולט בספר הראשון.
אבל כבר אמרתי לך..
זה משתבח עם הזמן ועם כל ספר.
והספר האחרון מלא (!) בהתרחשויות שאתה כבר שוכח מכל הנאמר לעיל..
:)
בנוגע לדמות.
הוא מאוד חביב ( אני רואה שהלבשת לו בסוף אף בסיגנון של ניקולס.. אם ג׳יי קיי לא תבוא לניקולס, שאול יצחק יביא את ניקולס לג׳יי קיי :D.)
אבל השרביט שלו מדי נראה כמו סתם מקל רנדומלי שהוא הרים מהריצפה
תן לו טיפה צורה שרביטית יותר (בהתאם לתיאור שלו בספר.)

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה