מידע שימושי תרומת כליה - זה נהנה וזה לא חסר

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י רותי קפלר;2396694:
וואו איזה אשכול אמוציונלי.

אני אישית מתכוננת לתרום כליה בשמחה רבה, כשאגיע לגיל המתאים.

והייתי מוכנה היום לתרום כליה + מוח עצם + טסיות, אם זה היה עוזר לרפא ילדה אחת שלי מהצליאק. קשה לי מאד לדמיין הורים שלא מוכנים לעשות את זה בשביל להציל ילד שלהם מדיאליזה.

גם אני לא מבינה את זה, אבל זה קיים. לא בכמויות גדולות מאוד. אבל קיים. וזה נורא.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
עוד הרבה לפני תרומת כליה, שזה ניתוח ויש סיכון בכך
אני לא מצליחה להבין אנשים שלא מוכנים לתרום דם סתם כך בלי סיבה.
אני תורמת דם בשמחה רבה כל כמה חודשים, כשאני עומדת בתנאים.
ובעז"ה חולמת על היום שאתרום בו כליה או דברים אחרים.

שלכם

משתמש פעיל
לדעתי לתרום דם זה הרבה פחות חשוב כיוון שיש הרבה יותר אשנים שמסכימים לעשות זאת
ואין כזה מחסור.
וכשיש מחסור [מלחמה וכדומה] מד"א מקיימים התרמות חרום, הקהל תורם בהמוניו, והמחסור מתמלא.
לעומת זאת תורמי כליה חסר בהחלט.
אגב, לדעתי חלק גדול מהסיבה שאנשים לא תורמים דם שזה טרחה ללכת לתרום, והם לא רואים את הצורך הגדול בכך.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שלכם;2396745:
לדעתי לתרום דם זה הרבה פחות חשוב כיוון שיש הרבה יותר אשנים שמסכימים לעשות זאת
ואין כזה מחסור.
וכשיש מחסור [מלחמה וכדומה] מד"א מקיימים התרמות חרום, הקהל תורם בהמוניו, והמחסור מתמלא.
לעומת זאת תורמי כליה חסר בהחלט.
אגב, לדעתי חלק גדול מהסיבה שאנשים לא תורמים דם שזה טרחה ללכת לתרום, והם לא רואים את הצורך הגדול בכך.

https://www.mdais.org/שאלות-ותשובות-שירותי-הדם/דף-שאלות-ותשובות-faq

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י במבה נוגט;2396718:
עוד הרבה לפני תרומת כליה, שזה ניתוח ויש סיכון בכך
אני לא מצליחה להבין אנשים שלא מוכנים לתרום דם סתם כך בלי סיבה.
אני תורמת דם בשמחה רבה כל כמה חודשים, כשאני עומדת בתנאים.
ובעז"ה חולמת על היום שאתרום בו כליה או דברים אחרים.

אני חייב לציין נקודה חשובה בנושא זה שראוי שמי שהוא יקח לתשומת לבו.

כאשר הייתי בחור ישיבה היתה מגיעה לישיבה ניידת התרמה ואחוזים גבוהים מהבחורים היו הולכים לתרום דם (ואני ביניהם) , אבל כעת בתור נשוי אני מתקשה מאוד לבוא ולתרום מאחר והעיתוי לא תמיד מתאים לסדר יום של אברך וגם הנגישות לא כזאת מזמינה (אני לא אומר שזו סיבה אמיתית לא לתרום אבל בסופו של דבר אנחנו בני אדם והדברים האלו משפיעים), הייתי ממליץ מאד לכל הארגונים העוסקים בענין, למצוא דרך לתאם את המועד והמיקום יחד עם קהילת האברכים הענקית שקיימת היום שודאי תשמח לבא ולתרום דם (למשל ניתן לתאם עם כוללים גדולים על הגעת רכב התרמה בסוף הסדר סמוך לכולל וכד').

כל זאת בהנחה ואכן יש אמת בהודעות שיוצאות כל פעם להודיע על "מחסור חמור במנות דם בתקופה האחרונה" אבל בהחלט יתכן שהמצב לא כל כך קשה כמו שכבר כתבו כאן.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י well;2396765:

כאשר הייתי בחור ישיבה היתה מגיעה לישיבה ניידת התרמה ואחוזים גבוהים מהבחורים היו הולכים לתרום דם (ואני ביניהם) , אבל כעת בתור נשוי אני מתקשה מאוד לבוא ולתרום מאחר והעיתוי לא תמיד מתאים לסדר יום של אברך וגם הנגישות לא כזאת מזמינה (אני לא אומר שזו סיבה אמיתית לא לתרום אבל בסופו של דבר אנחנו בני אדם והדברים האלו משפיעים), הייתי ממליץ מאד לכל הארגונים העוסקים בענין, למצוא דרך לתאם את המועד והמיקום יחד עם קהילת האברכים הענקית שקיימת היום שודאי תשמח לבא ולתרום דם (למשל ניתן לתאם עם כוללים גדולים על הגעת רכב התרמה בסוף הסדר סמוך לכולל וכד').

כל זאת בהנחה ואכן יש אמת בהודעות שיוצאות כל פעם להודיע על "מחסור חמור במנות דם בתקופה האחרונה" אבל בהחלט יתכן שהמצב לא כל כך קשה כמו שכבר כתבו כאן.

עזר מציון מתרימים קבוע ביום האחרון של בין הזמנים (בב"ב)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שההקבלה לתרומת דם, יכולה לתת תשובה מדוע אנשים אינם תורמים כליה.
גם תרומת דם כרוכה במאמץ לבוא, וכאב קל של הדקירה,
אבל פה אין פחד מסיכון ומכאב ממושך ולכן אנשים מוכנים.
בשונה מתרומת כליה שיש פחד מהנ"ל.

כך שאני לא רואה לנכון להאשים את מי שלא תורם- באנוכיות. קודם כל לכו תבדקו אם הוא תורם דם/ מכין ארוחות ליולדות/ עוצר טרמפים.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י well;2396765:

תיאום התרמות דם לקבוצות

well

משתמש פעיל
נכתב ע"י תמר;2396768:
עזר מציון מתרימים קבוע ביום האחרון של בין הזמנים (בב"ב)

לדעתי, הזמן הכי גרוע, אברך ממוצע ביום האחרון של בה"ז עסוק באלף דברים אחרים.

געציל

משתמש פעיל
נכתב ע"י מלפפון;2396780:
כך שאני לא רואה לנכון להאשים את מי שלא תורם- באנוכיות. קודם כל לכו תבדקו אם הוא תורם דם/ מכין ארוחות ליולדות/ עוצר טרמפים.

אם תרומת דם זה כמו לתת 5 שקל לצדקה מדי פעם, ותרומת כליה זה כמו לתת מיליון שקל פעם אחת.

תאמרו לשכנע את הגביר (בעל יכולת של 400%...) שיתרום 5 שקל כל יום או מיליון בפעם אחת?

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י שמחו;2395328:
זה עמדת חב"ד של הדור האחרון, זו לא עמדת ההלכה. ההלכה היא שמחלל שבת בפרהסיא, דינו כגוי לכל דבר.
למשל כאן:
שולחן ערוך חושן משפט סי' רסו סעיף ב -
שולחן ערוך חושן משפט הלכות אבידה ומציאה סימן רסו

חייב להחזיר אבידת ישראל אפי' היה בעל האבידה רשע ואוכל נבילה לתיאבון. אבל אוכל נבילה להכעיס הרי הוא אפיקורוס מישראל, והאפיקורסים והכותים וישראל המחלל שבת בפרהסיא אסור להחזיר להם אבידה, כעובד כוכבים.

החזון איש כותב את במפורש שהיום החילונים הם לא בגדר של מומרים וכו'

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני לא מבינה מה האומציות כאן.
דיון הלכתי / מוסרי פרופר זה מעשיר.
אבל לכעוס על כאלו שכן /לא רוצים לתרום. לא נראה לי שאפשר להכנס לראש של מישהו ולשיקולים שלו ולחרדות שמהם הוא סובל ולמשקעים אותם הוא נושא אם וכאשר.

אישית, אני ממש מחכה לתרום כליה, כן. כשאגיע בעז״ה לגיל.
יש מצב שאני אחטוף רגליים קרות ברגע האחרון, לגיטימי לחלוטין. אעלב אם מישהו יזלזל בזה.
וכן, זה מעשה הרואי בהחלט. וראוי לשבח.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י yochi000;2396890:
אני לא מבינה מה האומציות כאן.
דיון הלכתי / מוסרי פרופר זה מעשיר.
אבל לכעוס על כאלו שכן /לא רוצים לתרום. לא נראה לי שאפשר להכנס לראש של מישהו ולשיקולים שלו ולחרדות שמהם הוא סובל ולמשקעים אותם הוא נושא אם וכאשר.

אישית, אני ממש מחכה לתרום כליה, כן. כשאגיע בעז״ה לגיל.
יש מצב שאני אחטוף רגליים קרות ברגע האחרון, לגיטימי לחלוטין. אעלב אם מישהו יזלזל בזה.
וכן, זה מעשה הרואי בהחלט. וראוי לשבח.

אף אחד לא כעס או זילזל!
כמו שאמרת - דיון מוסרי בלבד..
בסה"כ הבעתי את שאלתי ועמדתי, יש מי שהרגיש מותקף והתנצלותי על כך...לא זאת הייתה כוונתי

FL

משתמש צעיר
אגב, לכל תורמי הדם, נקודה חשובה שלא הייתי מודעת לה עד שמישהו קרוב אלי קיבל כמה מנות דם,
המנות שאתם תורמים למד"א ניתנות לחולים תמורת תשלום, מה שאין כן דרך עזר מציון.
חולה שקיבל מנות דם דרך מד"א חייב לשלם עליהם תשלום גבוה (או לחילופין שמישהו יתרום בעד מנות הדם שקיבל).
בעזר מציון, לעומת זאת, נותנים את הדם לחולים בתרומה.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י FL;2397186:
אגב, לכל תורמי הדם, נקודה חשובה שלא הייתי מודעת לה עד שמישהו קרוב אלי קיבל כמה מנות דם,
חולה שקיבל מנות דם דרך מד"א חייב לשלם עליהם תשלום גבוה (או לחילופין שמישהו יתרום בעד מנות הדם שקיבל).

מידע מאוד מעניין!!!!
תודה!!
אם ככה ברור שעדיף לתרום דם לעזר מציון ולא למד"א שאומנם עושים עבודת קודש אבל גם יודעים להתעשר ממנה:)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אני קיבלתי מנות דם אחרי לידה. לא שילמתי עליהן שקל וזה לא היה מעזר מציון...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י FL;2397186:

מאיפה את מביאה את זה? המנות דם של מד"א נלקחות גם ע"י בתי החולים ומשמשות לניתוחים- בהמוניהם. אני לא שילמתי על זה שקל

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זה עובד אצלהם בצורת ביטוח - מי שתורם דם מבטח את עצמו ואת בני משפחתו לתקופה מסויימת

cyp

משתמש מקצוען
נכתב ע"י FL;2397186:

ממש לא נכון,

אולי מעניין אותך גם...