מידע שימושי תינוק שלא מפסיק לבכות, מותר למטפלת לדרוש עליו יותר כסף?

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
כל עובדת מגדירה לעצמה רף של תשלום,
איך את משלמת למשל לתופרת ?
תמיד צריך מידה מסוימת של אמון, אבל בדרך כלל יש איזשהו מחירון עם קריטריונים ברורים מראש.
אם אני מזמינה טכנאי שאומר שתיקון מסוים כלול במחיר הביקור ותיקון אחר עולה יותר, אני צריכה לסמוך עליו שאם הוא אומר שצריך תיקון הוא לא ממציא. אבל זה קריטריון ברור של תקין/מקולקל, ואפשר במידה מסוימת לבדוק אותו.
אני אף פעם לא הולכת לבעל מקצוע שאומר לי שהוא יחליט בהמשך מה המחיר לפי קריטריון סובייקטיבי, כלומר איך שמתחשק לו.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
אפשר להבין מטפלת שדורשת יותר כסף
(ואפשר גם להבין מטפלת ש"מפטרת תינוק")
סה"כ יש סטנדרט של דרישה ממטפלת
(אוכל, החלפת טיטולים, העסקה והרגעה סטנדרטית, הרדמה וכד')
תינוק שמצריך החזקה שהיא מעבר לסטנדרט- לוקח ממנה יותר משאבים מתינוק רגיל
כפי שטכנאי,
אם התיקון יהיה סבוך יותר,
או תופרת- בד מורכב יותר
המחיר יהיה גבוה בהכרח

פחות נעים להורים של התינוק,
אבל זאת המציאות.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
עוד נקודה - אם העלאת המחיר היא בדיעבד אחרי תחילת השנה, זה לא פותר בשום צורה את הבעיה שאי אפשר לטפל בתינוקות אחרים תוך כדי. זה לא שבגלל התינוק הצרחן היא תיקח פחות תינוקות אחרים, האחרים כבר נמצאים.
זו עוד סיבה שסעיף כזה בחוזה לא נראה טוב. זה ממש נראה כמו פתח לניצול.
סעיף של "פיטורים" הוא יותר סביר (וגם בו רצוי שיהיה אלמנט פיצוי, או שיהיה מקביל לאפשרות של ההורים לסיים את החוזה).
אם המחיר הגבוה לא נועד לאפשר למטפלת לטפל יותר טוב, אלא רק לפצות אותה על עבודה קשה יותר - אז כמו כל עצמאית, שתתמחר את זה מראש. יש תינוקות קלים יותר מהממוצע ותינוקות קשים יותר, והמחיר צריך לשקף השכר שהיא מוכנה לעבוד בו בממוצע.

יעקב דב

משתמש פעיל
ברור שלא!!!
זה העבודה לפעמים יותר קל ולפעמים פחות
אותו דבר שאלו על סוכן טיסות שהזמינו אצלו טיסה שבוטלה והוא ביקש כסף כדי להעביר לטיסה חילופית [שהחברה נותנת בחינם רק הוא צריך לעבוד על זה קצת ] ג"כ ברור שהוא לא צודק זה דרכה של המלאכה לפעמים היא מתגמלת יותר בפחות מאמץ ולפעמים לא

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
כמו הרבה עבודות -
שידוכים - יש כאלה שיסגרו על הראשון ויש שימרטו את העצבים
פאה - יש כאלה שמיד מרוצות וכאלה שהיה עדיף לא להתחיל איתם.
נו אז מה?
המחיר זהה לכולם...
העבודה בסוף משתקללת...

אבל
אם מדובר בילד שבוכה מעבר לנורמה --
זכותה לסכם איתך מראש על מחיר אחר
וזכותך להחליט אם את מוכנה לשלם יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה