מידע שימושי תינוק שלא מפסיק לבכות, מותר למטפלת לדרוש עליו יותר כסף?

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מדובר בתינוק שבוכה באופן קבוע, ודורש
הרבה יותר עבודה ואנרגיה.
המטופל טוענת שבפועל היא לא יכולה לקבל יותר ילדים בגללו.
מה אתם אומרים? הגיוני? מוסרי?
לא מדובר בסכום קטן!
להמתין קצת זמן הסתגלות, בקושי התחילה

תרצה אליטסי

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בלת"ק
אמא יקרה!
אם את באמת דואגת לילד ורוצה לשיהיה לו טוב,
תשמעי מה אני הייתי עושה,
הייתי משלמת לה יותר - כי זה באמת מגיע לה, זו עבודה לא קלה בכלל
ואם העובד מרגיש מתוגמל ומוערך הוא יתן לילד את כל כולו
זה משתלם ושווה

יהודי חושב

משתמש פעיל
להמתין קצת זמן הסתגלות, בקושי התחילה
אני כתבתי את זה, בגלל שמטפלת שאלה אותי על העניין, מתוך ניסיון והתמודדות בשנים עברו.
אם זה נכון להתנות עם ההורים, שאם הילד קשה לטפל בו, אז רוצים לשנות את התנאים, או המחירים, אז רצוי להתנות את זה דוקא בתחילת שנה, לא כך?
מתוך התגובות שקיבלתי למעלה, כן ראיתי שיש מקום להתנות בפתיחת השנה שבהתחלה זה רק כניסיון, ואם התינוק קשה לטיפול, פשוט להסביר בצורה יפה, שבמצב כזה, זה על חשבון הילדים האחרים, ואי אפשר להמשיך ככה.

.Nava

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
אני כעסתי כאשר לגן חובה של הבת שלי נכנסה ילדה בת 7 וחצי עם בעיות התנהגות קשות.
ההורים סרבו לשלוח אותה לגן חינוך מיוחד או לכיתה קטנה (כי זה לא מכובד) ובחרו לשלם לגננת באופן אישי תוספת לשכר. (לנו ההורים זה נודע באקראי באמצע השנה).

הבת שלי, ילדה רגילה ביותר, לא רעשנית, לא תוססת, לא בעייתית, נמחקה באותה שנת סיוט. הגננת לא ראתה אותה, היא לא יכלה לראות אותה ולא אחרות, כי היתה בגן ילדה שדרשה אלף אחוז יחס.

ינאב

משתמש פעיל
גם בכיתה יש לפעמים ילד שדורש יותר אנרגיות מהמורים והצוות, אז מה? ידרשו מההורים לשלם יותר?
לא. אבל בהחלט ה מורה אמורה להיות מתוגמלת על זה...
ילד היפראקטיבי ניתן לשלוח לבצע משימות, יוצא מדי פעם ליועצת ביה"ס, לפעמים ניתן להיעזר במורה מלווה
ואפשר גם לתת לו להתעסק עם עצמו
הלוואי שהיה ככ פשוט...

ינאב

משתמש פעיל
ההורים סרבו לשלוח אותה לגן חינוך מיוחד או לכיתה קטנה (כי זה לא מכובד) ובחרו לשלם לגננת באופן אישי תוספת לשכר. (לנו ההורים זה נודע באקראי באמצע השנה).

הבת שלי, ילדה רגילה ביותר, לא רעשנית, לא תוססת, לא בעייתית, נמחקה באותה שנת סיוט. הגננת לא ראתה אותה, היא לא יכלה לראות אותה ולא אחרות, כי היתה בגן ילדה שדרשה אלף אחוז יחס.
ובבתי ספר מה?! מספיק ילד או ילדה אחת מאתגרת וכל הכיתה נמחקת...:(

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

מניסיון, ילדים עם בעיות התנהגות כל הגן סובל, אבל לפעמים אלו ילדים רגילים לגמרי וחכמים ואז אי אפשר להכניס אותם לגן מיוחד, מה הם יעשו שם?

12HAVA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מצחיק
המטפלת היא בעצם כמו כל נותן שירות ומותר לה להחליט באילו תנאים והלקוחות בוחרים אם לקבל את שירותיה.
ועכשיו לגופו של עניין-
מטפלת שלא רוצה לקבל ילד צרחן במיוחד, בעצם מצהירה בזה שהיא רוצה לתת יחס וטיפול לכל הילדים ולא להתמקד בילד אחד תובעני על חשבון האחרונים.
כמטפלת שנים רבות (בעבר) הוצאתי פעמיים תינוקות שהיו בכיינים באופן קיצוני, כמובן לאחר השקעה של נסיונות יצירתיים ורגילים מכל הסוגים לגרום לתינוק להיות שמח ורגוע.
ומשחלף זמן סביר (כחודש) של נסיונות, בישתי מהאמא לחפש מטפלת אחרת.
כמטפלת, כשכמה תינוקות צריכים אותך, כגון טיטול, אוכל, שינה וכד' את רצה מתינוק לתינוק למלא את רצונו שלא יבכה יותר ממינימום.
אם את מתעכבת על תינוק 1 שעות!!! מה לדעתך אמורים התינוקות האחרים לעשות???
לחכות שעות לאוכל/שינה/טיטול???
או לתת לתינוק המסכן הזה לקרוע את מיתרי הקול שלו, ולרופף את עצבי המטפלת שרוצה בכל מאודה לטפל ברוגע ובאהבה בתינוקות האחרים....
מטפלת שמחזיקה תינוק כזה, באחריות! נותנת לו לבכות כאוות נפשו, ואינני יכולה לשאת את הצער לחשוב על התינוק הזה.
אז מה הורה אמור לעשות במצב כזה?
גם אצל המטפלת הבאה הוא יבכה...

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני כתבתי את זה, בגלל שמטפלת שאלה אותי על העניין, מתוך ניסיון והתמודדות בשנים עברו.
אם זה נכון להתנות עם ההורים, שאם הילד קשה לטפל בו, אז רוצים לשנות את התנאים, או המחירים, אז רצוי להתנות את זה דוקא בתחילת שנה, לא כך?
מתוך התגובות שקיבלתי למעלה, כן ראיתי שיש מקום להתנות בפתיחת השנה שבהתחלה זה רק כניסיון, ואם התינוק קשה לטיפול, פשוט להסביר בצורה יפה, שבמצב כזה, זה על חשבון הילדים האחרים, ואי אפשר להמשיך ככה.
אני לא הייתי שולחת למטפלת שאומרת מראש דבר כזה.
בעיני זה מעלה סימן שאלה גדול לגבי היכולת שלה להתמודד עם תינוקות באופן כללי, גם אם הם לא צרחנים באופן קיצוני. תינוק זה דבר קשה לטיפול בהגדרה. גם הרגועים יחסית מביניהם.
אם מטפלת מתנה מראש שהיא לא לוקחת תינוקות "קשים", מאיפה לי לדעת מה היא מגדירה קשה? יכול להיות שהיא נתקלה במקרה קיצוני מאד ויש לה טראומה ממנו, אבל באותה מידה יכול להיות שהיא מטפלת גרועה או עצלנית שלא יכולה או רוצה להתמודד עם מקרה נורמלי של תינוק קצת יותר בכיין מהממוצע. ולמטפלת כזו אני לא רוצה לשלוח גם את התינוק הכי רגוע בעולם.
נקודה נוספת היא שכאשר מעורב כסף בעניין, אנשים מוטים לטובת האינטרס של עצמם אפילו בלי להתכוון. המטפלת היא זו שצריכה להחליט מתי תינוק עבר את הרף של "קשה", כאשר היא מרוויחה מהקביעה הזו. ממש לא מסוג החוזים שכדאי לחתום עליהם, אם לא רוצים להגיע למריבות.
אם היא חושבת שמחיר גבוה יותר יאפשר לה לקחת תינוק קשה, אז שמראש תעלה את המחיר ותיקח פחות תינוקות. צריך להכיר את מצב השוק באזור, אבל באופן כללי יש אנשים שמוכנים לשלם יותר בשביל מטפלת שמתחלקת על פחות ילדים.
התנאי היחיד שנראה לי סביר להכניס לחוזה הוא אפשרות לסיים אותו מוקדם על דעת אחד הצדדים, בהתראה מסוימת מראש ואולי גם עם פיצוי כלשהו. (זה גם עלול להרתיע את מי שמחפש לדעת שהוא מסודר לשנה, כמובן, אבל לפחות אין פה חשש שהמטפלת תפעיל את הסעיף הזה בגלל אינטרס כלכלי. ככל שיש יותר ביקוש למטפלות באזור, אפשר שהסעיף הזה יהיה יותר לטובת המטפלת, ואנשים יאלצו להסכים)

גימפעל

משתמש מקצוען
אני לא הייתי שולחת למטפלת שאומרת מראש דבר כזה.
בעיני זה מעלה סימן שאלה גדול לגבי היכולת שלה להתמודד עם תינוקות באופן כללי, גם אם הם לא צרחנים באופן קיצוני. תינוק זה דבר קשה לטיפול בהגדרה. גם הרגועים יחסית מביניהם.
הפוך, אצלי זה מראה על ניסיון וידע,
נקודה נוספת היא שכאשר מעורב כסף בעניין, אנשים מוטים לטובת האינטרס של עצמם אפילו בלי להתכוון. המטפלת היא זו שצריכה להחליט מתי תינוק עבר את הרף של "קשה", כאשר היא מרוויחה מהקביעה הזו. ממש לא מסוג החוזים שכדאי לחתום עליהם, אם לא רוצים להגיע למריבות.
כל עובדת מגדירה לעצמה רף של תשלום,
איך את משלמת למשל לתופרת ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה