מידע שימושי תינוק קטן מול מראה

• פותח הנושא KR
  • פורסם בתאריך

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הענין שלא לשים תינוק עד גיל שנה מול המראה, (ואין קשר כלום לשיניים)
הוא לפי צוואת רבי יהודה החסיד.

לגבי יציאה ב40 יום אחרי לידה, נהגו זאת בארצות שהוזכרו לעיל,
כי טענו שיולדת היא חלשה, ויש לה לשמור על עצמה.

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
משהי שמעה על דבר כזה שלא שמים תינוק בעגלה עם רגליים לכיוון הדלת???

מרים ק

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י OR_Design;1409165:
יש גם מנהג לא לצאת 40 יום מהבית עם התינוק. (בעיקר בלילה..)
אני זוכרת שהיה ל"ע אזכרה במשפחה של בעלי וזה היה בתוך ה40 יום, באתי לנחם וכולם שם הסתכלו עלי כאילו השם ישמור
"מה יצאת מהבית עם תינוק???"
אצלי לא עובד.. אני מרגישה כלואה בבית כבר שבועיים אחרי לידה וחייבת לצאת.
ולא ראיתי בזה שוום בעיה, כל אחד והאמונות שלו.

יצאתי גם בלילה, גם בחורף, וב"ה שום אסון לא קרה.

שמעתי פעם בשם הרב מוצפי שליט"א שהעינין של ה40 יום ליולדת זה מנהג גויים במקורו רק מה שכן יולדת והתינוק בתוך 40 יום הם חולים בחזקת סכנה ולכן צריך יותר להיזהר אגב כדאי לישאול אותו בעינן המראה הוא מבין גדול בכל עניין האמונות והמנהגים

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
משהי שמעה על דבר כזה שלא שמים תינוק בעגלה עם רגליים לכיוון הדלת???
לא שמעתי בעגלה. אבל שמעתי שלא משכיבים גם מבוגרים עם רגליים אל מול הפתח כי זה דרך המת..

מכירים את הסיפור על האישה שהיתה לה מסורת לבשל דגים לשבת ובסיר נפרד עוד שתי מנות דגים..
וכך זה עבר במשפחתה מדור לדור..
עד שהגיע נכדה שחקרה אחרי המנהג המוזר.. וגילתה שלאלטר בובה פשוט לא היה מקום בסיר, אז היא שמה שני קציצות בסיר נפרד..

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בעלי סיפר לי שהאדמו"ר מקלויזנבורג זצ"ל התייחס לנושא של המראה והתינוק ואמר שאין לזה מקור ביהדות ואין לחשוש לזה. (למי שזה ממש דחוף, הוא יכול לבדוק שוב בספר שראה זאת כתוב ולהביא את לשונו.)

וסתם מעניין, אם זה מבחינה התפתחותית (לא יהודית) עלול להזיק לתינוק, איך זה שבכל המשחקים ההתפתחותיים משלבים גם מראה, החל מהמובייל, שיחי פעילות, אוניברסיטה, קשקשנים וכו'???
ואלו משחקים שמאושרים על ידי מכוני תקנים ומשרדי בריאות...?!

מקופלת

משתמש מקצוען
לא רק משחקים
במעונות לדוגמה יש מראות נמוכות במיוחד לתינוקים...

טקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אני שמעתי בשם אנשי רפואה שזה מאוד מפתח ומעלה את ביטחון העצמי של ילדים קטנים ששמים אותם מול המראה.
:confused:

Magic Brush

משתמש מקצוען
אל תזלזלו כ"כ... ישנם מנהגים שבהחלט יש להם מקור.
יש ספר "טעמי המנהגים" ויש כל מיני דברים שתמיד הייתי חושבת שזה שטויות והמצאות- וזה כתוב שם.
ז"א שלא הכל סיפורי סבתא. יש דברים עם מקור.
לדוג' מישהו הזכיר פה לא לפתוח מטריה.
הסיבה האמיתי- מעקב שידוכים. המטריה כאילו חוצץ בין החופה.... משהו כזה. (כלומר- האיסור לפתוח מטריה ולשים מעל הראש בתוך הבית)

להעביר תינוק מעל שולחן - מישהו אמר פה שהשולחן זה מזבח. בדיוק. וכשמעבירים זה כמו ח"ו העברה למולך...

תשמעו, יש דברים עם סיבה. רק מה, לא אמרו לכם בגיל קטן את הסיבה. (יכול להיות שגם לסבתא לא אמרו... ואחרי שהיא גדלה אף אחד לא דאג לתקן את המעוות וככה זה השתרש...)

לגבי מראה אני לא יודעת אם יש מקור, אבל כן שומרים על זה אצלנו...
ממליצה לכל אלו שעושים תנועת ביטול - לבדוק לפני....

הציירת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הטעם של לא להאכיל תינוקים דגים זה פשוט כדי שאם יש עצם שיוכל להגיד

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חנוש-;1409295:
הענין שלא לשים תינוק עד גיל שנה מול המראה, (ואין קשר כלום לשיניים)
הוא לפי צוואת רבי יהודה החסיד.

לגבי יציאה ב40 יום אחרי לידה, נהגו זאת בארצות שהוזכרו לעיל,
כי טענו שיולדת היא חלשה, ויש לה לשמור על עצמה.
לדעתי הארצות שם הוזכרו בציניות גדולה, כשהכוונה היא שזה מנהג הגויים

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ברור, יש כזה מושג באיסלם (או אצל הערבים בכלל) 40 ימי חסד או משהו דומה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נכתב ע"י Magic Brush;1409452:
אל תזלזלו כ"כ...
להעביר תינוק מעל שולחן - מישהו אמר פה שהשולחן זה מזבח. בדיוק. וכשמעבירים זה כמו ח"ו העברה למולך...
ממליצה לכל אלו שעושים תנועת ביטול - לבדוק לפני....

מעניין.
מה זכו התרנגולות והדגים לעלות לפנינו לניחוח וכאישים על מזבח ה', מה שלא זכו בנינו ובנותינו, כ"כ, הלא אם נאמר שבית בו שורה השלום והשלווה - בית הדומה למשכן ה' צבקות, אם נשתול בו עציץ יהיה זה אשירה בעזרה?!
סתם שואל.

• חחח
Reactions: C

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הלואי היינו שומרים שבת באותה אדיקות שמקפידים לא לשבת בפינת השולחן..
אני ממליצה לברר כי יש המון דברים שהם מדרכי האמורי ואז יש בעיה אמיתית לעשות אותם..
כמו:טפו, טפו טפו ועוד.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י תלמידים;1409544:
מעניין.
מה זכו התרנגולות והדגים לעלות לפנינו לניחוח וכאישים על מזבח ה', מה שלא זכו בנינו ובנותינו, כ"כ, הלא אם נאמר שבית בו שורה השלום והשלווה - בית הדומה למשכן ה' צבקות, אם נשתול בו עציץ יהיה זה אשירה בעזרה?!
סתם שואל.

אשרה זה סוג מסוים של עץ, לא?

למיטב זכרוני העברה למולך זה באש,
כך שלהעביר על שולחן לא ידוע לי כבעיה.

להושיב על שולחן אצלינו כן מקפידים, מטעם ששולחן דומה למזבח.

dem

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ויש גם מקורות מרתקים למנהגים שנשתרשו והפכו למוסכמים על כולם. "ישנו מנהג של זקנות ירושלים שלא להעמיד תינוק מול מראה", אומר הרב דבורקס. "הרשב"א מתייחס לא אחת למנהגים מן הסוג הזה וכותב: 'הלכו אחר מנהגי הזקנות'. כלומר, זהו גם מקור שיש להתייחס אליו".

ציטוט מ http://www.shtaygen.co.il/?CategoryID=1185&ArticleID=7403

kinly

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא קראתי את הכל
אבל לגבי יולדת, יולדת נחשבת כ-30 יום
והמנהג לא לצאת מהבית בתקופה הזו מגיע מחו"ל(החוצניקיות שומרות על זה באדיקות)
ששם יש ריבוי של מזיקים

cm1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ov;1409033:
זה כמו עוד מלא דברים, שאמרו הסבתות
כמו- לא לעבור ילד, אם עוברים אותו צריך לעבור בחזרה,
לא לשבת על השולחן
לא להעביר ילד מעל שולחן
לא להעביר ילד מחלון
וכו' וכו'

אני שמעתי פעם שלא להעביר ילד מעל שולחן ולא לעבור מישהו כי זה צורת הצטלבות, וצריך להזהר בכל דבר שמעבירים אחד מעל השני בהצטלבות,
(בשם השפע חיים, אם אני לא טועה)

ריקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני לא מבינה על מה הדיון.
מנהגים זה משהו משפחתי.
אצלנו בבית כל אחת הולכת לפי המנהגים של בעלה.
אצל בעלי לא מעבירים תינוק מעל שולחן, לא מעמידים ילד מול המראה כל עוד לא צמחו לו השיניים (ומאוד מקפידים ברגע שבוקעת שן לרוץ למראה). ועוד כל מיני מנהגים ירושלמיים עתיקים.
אצל הבן הבכור שלי יצאתי שבוע וחצי אחרי הלידה לשבע ברכות של בת דודה וחמותי כמעט התעלפה. איך יצאתי מהבית פחות מחודש אחרי לידה, אצלנו לא יוצאים.
ומאז, זה המנהג שלי ואני לא יוצאת.
כמו בהלכה, גם במנהגים, אשה צריכה ללכת אחרי בעלה בלי להרהר ובלי לפקפק ורק ככה המסורת נשארת ועוברת מדור לדור כולל המנהגים הנכללים תחת אמרות של ספתות מבחינתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה