תינוק בריא

מצב
הנושא נעול.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
רוצה להרגיע בעיקר לגבי מדידות גודל ומשקל בהריון, ראש קטן/ ירכיים קצרות וכו...לאחד הילדים שלי בסוף ההריון הפחידו מאוד עם חשש לחוסר גדילה קיצוני, ואמרו שחייבת ללדת בניתוח כמה שיותר מהר כי העובר יכול להיות שלא מקבל את מה שצריך ובסכנה, היה לי כבר קיסרי בעבר ומאוד מאוד התעקשתי רק לא קיסרי נוסף, חתמתי על מלא מסמכים של סירוב טיפול, הלכתי למקצוענים מאוד כולם אמרו לי הוא קטן קטן ולא מספיק גדל...אחד המנהלי מחלקה בשערי צדק נתן לי מקסימום כמה ימים שאם אני לא יולדת עד אז חייבים לילד בניתוח , התעקשתי שאני חוזרת הביתה, חזרתי הביתה יום למחרת צירים וב"ה לידה, (הרופא אמר שאני לא בכיוון של לידה בימים הקרובים בכלל נו נו..) תכלס ילדתי בבית חולים אחר מאיפה שהייתי במעקב ושהמילדת אמרה לי את המשקל הייתי ממש בהלם, יותר מקילו מהתחזית הכי הכי הכי אופטימית של הרופא, משקל ממוצע פלוס, אין ירכיים קצרות כמו שהפחידו אותי, ותינוק בריא לחלוטין ולא חלילה גמדות או תסמונת...
תכלס אין להאמין לאולטרסאונדים האלו הם לא מדויקים בעליל גם לידה אחרונה נתנו לי מקסימום הערכת משקל שלוש קילו נולדה 3.6, אני הפסקתי להאמין, ממשיכה לעשות את כל הבדיקות אבל לוקחת בגבול.
לגמרי. גם אצלי טעו בכמה לידות, סטיות של 30%.
בהריון האחרון ראיתי שבאולטרסאונד משקל(הייתי בכמה) פותחים בשאלה - כמה את יולדת בד"כ? ככה מבצעים ניחוש מושכל...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רוצה להרגיע בעיקר לגבי מדידות גודל ומשקל בהריון, ראש קטן/ ירכיים קצרות וכו...לאחד הילדים שלי בסוף ההריון הפחידו מאוד עם חשש לחוסר גדילה קיצוני, ואמרו שחייבת ללדת בניתוח כמה שיותר מהר כי העובר יכול להיות שלא מקבל את מה שצריך ובסכנה, היה לי כבר קיסרי בעבר ומאוד מאוד התעקשתי רק לא קיסרי נוסף, חתמתי על מלא מסמכים של סירוב טיפול, הלכתי למקצוענים מאוד כולם אמרו לי הוא קטן קטן ולא מספיק גדל...אחד המנהלי מחלקה בשערי צדק נתן לי מקסימום כמה ימים שאם אני לא יולדת עד אז חייבים לילד בניתוח , התעקשתי שאני חוזרת הביתה, חזרתי הביתה יום למחרת צירים וב"ה לידה, (הרופא אמר שאני לא בכיוון של לידה בימים הקרובים בכלל נו נו..) תכלס ילדתי בבית חולים אחר מאיפה שהייתי במעקב ושהמילדת אמרה לי את המשקל הייתי ממש בהלם, יותר מקילו מהתחזית הכי הכי הכי אופטימית של הרופא, משקל ממוצע פלוס, אין ירכיים קצרות כמו שהפחידו אותי, ותינוק בריא לחלוטין ולא חלילה גמדות או תסמונת...
תכלס אין להאמין לאולטרסאונדים האלו הם לא מדויקים בעליל גם לידה אחרונה נתנו לי מקסימום הערכת משקל שלוש קילו נולדה 3.6, אני הפסקתי להאמין, ממשיכה לעשות את כל הבדיקות אבל לוקחת בגבול.
דבר ראשון במצב כזה הולכים לרופא מומחה ולא נשארים עם הדעות של הטכנאית שעושה את המדידות.
מדידות הם לא שקילה אלא הערכת משקל לפי גודל - יחי ההבדל העצום
ולכן יש הרבה טעויות בהערכת משקל אבל מי אמר שמותר לקחת סיכון?

דבר שני אולי בדיעבד התברר שעשיתם נכון, אבל יש כאלה שבוכים על העקשנות שלהם כל החיים.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
דבר ראשון על כל סיפור של נס יש 50 סיפורים בלי נס, שאף אחד לא טורח לפרסם.
דבר שני מאוד תלוי מי אמר את החוו''ד ומה המומחיות שלו, הרבה פעמים איזה טכנאית או רופא זוטר זורק משהו ואז לחוצים כל ההריון וגם בסוף זה נכנס לסטטיסטיקת הניסים.
יש היום מומחי על באולטראסאונד שיכולים לבדוק ולהרגיע שזה כלום, ולא לזרוק סתם חששות באויר, ומצד שני אם באמת יש משהו ברור אז אולי כדאי להתכונן לכך טכנית (באיזה בי''ח ללדת למשל) ונפשית.

לעצום עיניים זה הדחקה ולא תמיד הדבר הנכון.

ועדיין גם אם מונחת חרב חדה אל יתייאש וכו'.
כל מילה.
וצריך להבין שלסקירה יכולות להיות השלכות מעשיות.
בת דודה שלי ילדה תינוק עם פגיעה בעמוד השדרה. לו היתה מבצעת סקירה ולו היו עולים על הבעיה(סיכוי גבוה) היה ניתן לטפל בבעיה בתוך הרחם. כמה צער וסבל היו נחסכים.

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סתם ספור יפה ששמעתי,
אמרו לאישה שיש לה תינוק עם 3 רגליים, היא נבהלה מאד, והלכה לר' חיים גרינימן(אני חושבת)
והוא אמר לה, שתרגע זה תאומים.
וכך היה.

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק

אחיין צעיר שלי שהרופאים הזהירו את האם שיצא לה ילד בצורת.... משהו מבחיל...
תיארו אין סוף תיאורים, הפחידו ברמות שלא יתארו
תיארו ילד מפגר לחלוטין מלבד היותר מעוות... הריון קשה קשה,
בסוף יצא ילד מתוקוש כל כך, שמתמודד עם בעיה קלה בכפות הרגליים (כזו שעובדים עליה בפיזותרפיה)
ילד מתוק בצורה לא רגילה, מסוג הילדים שרואים אותם בעגלה ברחוב, ובא לך לנשק אותם נשיקה עסיסית בלי סיבה..
חכם מאוד מאוד ברמות בלתי רגילות. ילד בן 4 כיום שמנהל איתך שיחות כאילו הוא מבוגר, כולל שימוש במילים אינטלגנטיות וחכמות כל כך (ומעלות גיחוך נסתר כשהם יוצאות מפיו של זאטוט בן 4)
בקיצור... ראינו את יד השם בעיניים!!

ZX

משתמש פעיל
רציתי לדעת, אם היה למישהי כאן חוות דעת לפני הלידה על תינוק לא בריא ח"ו,
ובסוף נולד ילד בריא ושלם למרות תחזיות מפחידות.
כמו ת"ד וכד', איך ראו את זה קודם, ומה היה בסוף.
דחוף מאד.
לנו אמרו שהבן שלנו 100% ת"ד ע"פ תסמינים דיסמורפים וחדרי מח ליטרלים מורחבים וב"ה הכל בסדר הוא נולד בריא ושלם.
התייעצנו עם הרב מורגנשטרן מרמת שלמה שהוא מומחה מאוד בעניינים אלו והוא אמר שזה מאוד תלוי במצג של העובר בשעת הצילום\סקירה. והרבה פעמים הדיאגנוזה פשוט לא מדוייקת.
לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי באישי M0527694578 בג'ימייל

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סיפור טרי:
חברה שלי, כל ההריון הלחיצו אותה שהילד יוולד עם שפה שסועה מורכבת מאד, פגוע גם באף וחששו מאד על הנשימה שלו. הם עשו סקירות מורחבות אצל רופאים גדולים וכולם היו תמימי דעים.
נולד לפני 6 שבועות, בניתוח קיסרי יזום כי חששו שלא יהיה לו כח ללידה. ברוך ה ילד בריא ושלם, מתוק ומושלם. הרופאים היו בהלם כי היו מוכנים לקבל תינוק עם מראה נוראי...

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אמרו להורים שלי אחרי סקירת מערכות שיוולד להם להם ילד בריא ושלם
ונולד ילד עם תסמונת דאון, מתוק ברמות אחרות.

זה סתירה?
הרבה ילדי תסמונת דאון הם בריאים ושלמים.

אחת שמחה תמיד...

משתמש פעיל
אחרי שאני קוראת את כל ההודעות
אני מתחילה להבין את אלה שלא עושים אולטרא סאונד וסקירת מערכות...
לי הייתה פעם חברה שאמרו לה במהלך כל ההריון שיוולד לה בן חרש אילם, ובסוף נולד ילד בריא ושלם...
כמובן שיש דעת תורה וכל אחד יעשה כהוראת רבו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אחרי שאני קוראת את כל ההודעות
אני מתחילה להבין את אלה שלא עושים אולטרא סאונד וסקירת מערכות...
לי הייתה פעם חברה שאמרו לה במהלך כל ההריון שיוולד לה בן חרש אילם, ובסוף נולד ילד בריא ושלם...
כמובן שיש דעת תורה וכל אחד יעשה כהוראת רבו.
למה את מבינה?

אחת שמחה תמיד...

משתמש פעיל
למה את מבינה?
כי כל כך הרבה פעמים זה מביא עוגמת נפש מיותרת,
וגם אם אמא תלד ילד פגוע בלי לדעת קודם, זה עדיין לא מצדיק את זה..
ולא שאני אומרת לא לעשות, גם אני עושה, אבל מבינה את אלה שמתנגדים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה